تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 18 از 225 اولاول ... 81415161718192021222868118 ... آخرآخر
نمايش نتايج 171 به 180 از 2248

نام تاپيک: VDSL / مخابرات استان تهران

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

پيش فرض VDSL / مخابرات استان تهران

داده نمیشه دوست گرامی ، تجهیزات نوری مخابرات فقط به مشترکان مخابرات میتونن سرویس بدند. ایرانسل هم اپراتور موبایل هست و نمیزارند ftth بکشه تا در خونه ها حتی اگه mtn آفریقا سرمایه داشته باشه که نداره .. وضع کشور افریقای جنوبی این روز ها خراب است و بی شباهت به ونزوئلا نیست . mtn irancell از پدیده های دیگر دولت بهار بود و همین طور که از آرمان های بهار فاصله میگیریم اون هم باید بند و بساطش رو جمع کنه بده به مخابرات . ftth هم کاری هست که چون بیل و کلنگ داره بیشتر در راستای کارای شهرداری هست تا مخابراتی ..
    دوست گرامي داستان اينه كه تو دولت بهار كنسرسيوم ايرانيان نت مجري فيبر درب منازل يا همون ffth شد . ولي در عمل هيچ كاري نكرد و سرمايهگذاري نكرد تا مدت حفاظتش تمام شد سازمان تنظيم شرط ميكنه براش براي تمديد دوره حفاظتش سرمايه گذار جذب كنه و ظاهرا دولت مايل بود با حذف تحريمها مانع از اين بشه كه mtn سود اين مدتش رو از كشور خارج كنه و mtn هم بشرط تمديد دوره خفاظت و باز هم حفاظت اين دفعه fftc يعني يك انحصار فوقالعاده درخواست ميده تو اين حين بهمن 95 مخابرات دست به كار ميشه و اولين سرويس رو بصورت پايلوت به چند هتل و ... تو اصفهان بنام يوتانت بده و حالا با جدي شدن mtn قصدش احتمالا گرفتن فضاست
    اما در مورد نوع تجهيزات خوب پروانه fcp مشخصه هرنوع دسترسي شبكه ثابت حالا كلنگ باشه يا دكل فقط ثابت باشه
    اگر فيبرو تا تو خانه تحويل بده ميشه ftth تجهيزاتشون هم استاندارده

مثل adsl

Sent from my iPhone using Tapatalk

2. این کاربر از prjroom بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Apr 2011

پيش فرض

سلام. منم امروز رفتم مرکز مخابرات جماران و با رییس مرکز صحبت کردم. گفتن فقط واسه ساختمان های نوساز و مجتمع های واحد بالا انجام میدن و حداقل 20 واحد باید باشه. منم گفتم 1 واحد بیشتر نیستم گفت پس باید اختصاصی بگیری که هزینه ش بالاس. مثل اینکه فعلا باید بیخیال فیبر نوری بشیم

4. 2 کاربر از hosseinscoot بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

سلام. منم امروز رفتم مرکز مخابرات جماران و با رییس مرکز صحبت کردم. گفتن فقط واسه ساختمان های نوساز و مجتمع های واحد بالا انجام میدن و حداقل 20 واحد باید باشه. منم گفتم 1 واحد بیشتر نیستم گفت پس باید اختصاصی بگیری که هزینه ش بالاس. مثل اینکه فعلا باید بیخیال فیبر نوری بشیم
    .
    فعلا باید دست نگه داشت ...
    به من گفتن 10 واحد درخاست بدن میایم .
    به یکی گفتن 1 واحد هم بخاد زود میایم !
    ببینیم تکیلیف MTN و ... چی میشه اینا بیان جلو بلکه یه تکونی خوردن ...

6. 2 کاربر از essien بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه farid_givehchin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    غربی ترین نقطه طهران

پيش فرض

سلام
    اول از همه یه چیز مشخص کنیم که VDSL و FTTH تو تمام دنیا و ایران و مخابرات ایران دوتا چیز جدا از هم هستند و تو FTTH که تو ایران پیاده سازی میکنند فیبر یک قدم به مشترک نزدیک تر میشه(تا روی دیوار جلوی در خونتون میاد حداقل) با اپراتور هم که صحبت کردم دقیقا همینو تایید کردن و گفتن VDSL شما باید نهایت 300 متر فاصله داشته باشید از کافوی نوری(که من قبلا در موردشون صحبت کردم) و همونطوری که دوستان گفتند الان از نظر سرعت(دوباره بخونید از نظر سرعت) این دوتا تفاوتی با هم ندارند و ماکزیمم 100 مگابیت میدن(شاید روی فیبر سرعت بالاترم بدن چون تو تاپیک فیبرنوری گفتن 1گیگابیتم میدن ولی هنوز خبری نیست)

این تصویر یه MDU یا کافوی نوری هست که فیبر نوری از مرکز مخابراتی پس از گذشتن از ترمینال های سر راه که اونام شبیه همین هستن بدون کنتور برق میاد داخلش و بعدش از طریق کابل مسی میاد رو پست های ابونه روی دیوار خونتون و در ادامه تقسیم میشه تو منزل شما و اپارتمان های مجاور شما معنیش این میشه که اگر از این کافو ها سر کوچتون وجود داره و کنتور برقش هم وصل باشه(چراغ کنتورش چشمک بزنه) شما میتونید VDSL بگیرید که عقلانی ترین کار در وضعیت موجود با صرف کمترین هزینه هست شما یک دستگاه مودم VDSL/ADSL میخوایید که تو بازار ایران کم پیدا میشه و قیمتش چند برابر مودم ADSL هست و میتونید درخواست یه خط تلفن به قیمت 100 تومن هم بدید که قابلیت جابجای رو گوشیتون هم داره مثل اینکه هم چنین میتونید از ADSL خیلی پایدارتری استفاده کنید با ماکزیمم سرعت 24 مگابیت زمانی هم که با اپراتور های 2020 تماس میگیرید اونا از طریق شماره دستگاه MDU بهش ریموت میزنند و کانکت شدن و تمام مراحل رو میتونند ببیند

حالا بریم سروقت FTTH که مرحله ای هست که بعد این دستگاه ها هم تا پست ابونه فیبنوری ادامه پیدا میکنه و الان اکثر جاهای که کافوی نوری قرار داده باشن کنارش و اطرافش حتما یه ابونه نوری هم هست که من عکسشو صفحات گذشته قرار دادم مخصوصا مناطق تجاری و اداری مرکز شهر ،بانک ها،موسسات بزرگ،پاساژها....اینا اکثرا دارن من تونستم از داخل یکشون که درش باز مونده بود عکس بگیردم(الان باز دوستان میان میگن که فیبر به ناکجا اباد رسوندن)مربوط به خیابان ولیعصر حوالی میدان ولیعصر هست

این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تایید میکنه سرعت فیبر نوری یک گیگابیت بر ثانیه هست

پس تا اینجا مشخص شد که چه دوستانی میتونند VDSL بگیرن و چه دوستانی فیبر نوری،خواهش میشه مباحث مربوط به فیبر نوری داخل تاپیک تانوما ادامه پیدا کنه و VDSL ها اینجا،این تستی هم که دوستمون پایین گذاشتن بد نیست ولی پینگ جالبی هم نداره در مورد مودم و اینکه کجا هستند هم توضیح بدن ممنون میشم
    Last edited by farid_givehchin; 09-05-2017 at 18:19.

8. 15 کاربر از farid_givehchin بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Aug 2011

پيش فرض

اينا تست هاى سرويس VDSL هست كه گرفتم خودم از دو تا سرور داخل و خارج، سرويس زمرد هست، دوستان مى خواستن حدود پينگ رو ببينن

10. 13 کاربر از a66sh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها srx190d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2011

پيش فرض

زياد جالب نيست
    نه پينگ و نه سرعت
    ولي بازم به نسبت خوب كسي كه موقعيت بهتر و ارزان تر نداشته باش

from my iPhone 7 using Tapatalk by JAVAD

اگه نباشه جاش خالی می مونه mntkal's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    عجیبه!

پيش فرض

من امروز نمایشگاه کتاب تهران بودم که دیدم یک غرفه به نام تانوما زدن، رفتم گفتم چجوریه و اینا، گفتن اینترنت از کجا میگیری که گفتم از ایرانسل 4جی میگیریم،ناگهان شروع به بدگویی از ایرانسل کردن و گفتن که ایرانسل خوب نیست و بدرد نمیخوره و حتی ADSL بهتره!.... و به من سرویس های 16 مگابیت کاملا جدید VDSL پیشنهاد دادن(غیر از سرویس های موجود فیروزه، زمرد، الماس و مروارید) و من که جا خورده بودم از این همه بدگویی از رقیب!، با تعجب گفتم ایرانسل که داره 40 مگابیت میده و قیمت هر گیگ 1900 تومن، ایشون اول زیر بار نرفت که ایرانسل 40 مگابیت و هرگیگ 1900 تومن میده و درنهایت دیدن من هم اینترنت 16مگابیت نمیخوام؛ گفتن پس شما باید FTTH بگیری و ...
    اما موضوع هزینه اتصال خط برای FTTH، همونطور که دوستمون گفتن تا دم در رایگان و بقیه فیبر نوری داخل منزل با خودمون هست؛ من گفتم یعنی هیچ هزینه اتصالی نیست؟ گفتن اگر خط ثابت دارید نه ما دم در خونه فیبر رو تحویل میدیم که بکشید داخل(البته موضوع بحث برای تک واحد مسکونی بود و ایشون نگفتن اگر همه واحد ها درخواست سرویس های تیکدار فیبر داخلی بدن فیبر کشی داخلی هم رایگان میشه -اونطور که در بروشور آمده). در نهایت شماره تلفن رو یادداشت کردن که برای امکان ارائه FTTH بررسی بشه.

من فکر میکنم اگر VDSL رو با هزینه راه اندازی رایگان و سرویس الماس1 100 مگابیتی بدن، با یک هزینه 300-500 تومنی برای مودم VDSL- اگر وعده یک هفته رایگان در ماه محقق بشه- جمع بندی بنده این هست که VDSL بر نت ایرانسل میچربه.
    پ.ن. البته اگر FTTH هم اونطور که در این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] امده، هزینه کلی 300-500 برای هم مودم و هم سیم کشی داشته باشه، عاقلانه تر گرفتن همون FTTH هست که امکان رشد سرعت بیشتر در آینده هم داره.
    Last edited by mntkal; 09-05-2017 at 22:32.

کاربر فعال سرویس های 3G/4G اپراتورها MMDFullHD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    United State of Shahriar

پيش فرض

سلام
    اول از همه یه چیز مشخص کنیم که VDSL و FTTH تو تمام دنیا و ایران و مخابرات ایران دوتا چیز جدا از هم هستند و تو FTTH که تو ایران پیاده سازی میکنند فیبر یک قدم به مشترک نزدیک تر میشه(تا روی دیوار جلوی در خونتون میاد حداقل) با اپراتور هم که صحبت کردم دقیقا همینو تایید کردن و گفتن VDSL شما باید نهایت 300 متر فاصله داشته باشید از کافوی نوری(که من قبلا در موردشون صحبت کردم) و همونطوری که دوستان گفتند الان از نظر سرعت(دوباره بخونید از نظر سرعت) این دوتا تفاوتی با هم ندارند و ماکزیمم 100 مگابیت میدن(شاید روی فیبر سرعت بالاترم بدن چون تو تاپیک فیبرنوری گفتن 1گیگابیتم میدن ولی هنوز خبری نیست)

این تصویر یه MDU یا کافوی نوری هست که فیبر نوری از مرکز مخابراتی پس از گذشتن از ترمینال های سر راه که اونام شبیه همین هستن بدون کنتور برق میاد داخلش و بعدش از طریق کابل مسی میاد رو پست های ابونه روی دیوار خونتون و در ادامه تقسیم میشه تو منزل شما و اپارتمان های مجاور شما معنیش این میشه که اگر از این کافو ها سر کوچتون وجود داره و کنتور برقش هم وصل باشه(چراغ کنتورش چشمک بزنه) شما میتونید VDSL بگیرید که عقلانی ترین کار در وضعیت موجود با صرف کمترین هزینه هست شما یک دستگاه مودم VDSL/ADSL میخوایید که تو بازار ایران کم پیدا میشه و قیمتش چند برابر مودم ADSL هست و میتونید درخواست یه خط تلفن به قیمت 100 تومن هم بدید که قابلیت جابجای رو گوشیتون هم داره مثل اینکه هم چنین میتونید از ADSL خیلی پایدارتری استفاده کنید با ماکزیمم سرعت 24 مگابیت زمانی هم که با اپراتور های 2020 تماس میگیرید اونا از طریق شماره دستگاه MDU بهش ریموت میزنند و کانکت شدن و تمام مراحل رو میتونند ببیند

حالا بریم سروقت FTTH که مرحله ای هست که بعد این دستگاه ها هم تا پست ابونه فیبنوری ادامه پیدا میکنه و الان اکثر جاهای که کافوی نوری قرار داده باشن کنارش و اطرافش حتما یه ابونه نوری هم هست که من عکسشو صفحات گذشته قرار دادم مخصوصا مناطق تجاری و اداری مرکز شهر ،بانک ها،موسسات بزرگ،پاساژها....اینا اکثرا دارن من تونستم از داخل یکشون که درش باز مونده بود عکس بگیردم(الان باز دوستان میان میگن که فیبر به ناکجا اباد رسوندن)مربوط به خیابان ولیعصر حوالی میدان ولیعصر هست

این [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تایید میکنه سرعت فیبر نوری یک گیگابیت بر ثانیه هست

پس تا اینجا مشخص شد که چه دوستانی میتونند VDSL بگیرن و چه دوستانی فیبر نوری،خواهش میشه مباحث مربوط به فیبر نوری داخل تاپیک تانوما ادامه پیدا کنه و VDSL ها اینجا،این تستی هم که دوستمون پایین گذاشتن بد نیست ولی پینگ جالبی هم نداره در مورد مودم و اینکه کجا هستند هم توضیح بدن ممنون میشم
    داداش الان تو محل ما پره ازین mdu ها
    همه هم دیدم مارکایی دارین Zte و ازین ها هم هست سایزشون ازینی که هست بزرگ تره
    نکنه مال adsl هست؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Aug 2015

پيش فرض

اينا تست هاى سرويس VDSL هست كه گرفتم خودم از دو تا سرور داخل و خارج، سرويس زمرد هست، دوستان مى خواستن حدود پينگ رو ببينن
    کمبود پهنای باند بین الملل به شدت مشهوده. پینگ هم به قول دوستان جالب نیست. فقط چه ساعتی تست گرفتید دوست عزیز؟ اگه میشه در ساعات عادی و اوج مصرف یه تست با سرور های آلمان و تست تک کانکشن هم بگیرید. تشکر

Sent from my GT-I9506 using Tapatalk

15. 2 کاربر از xomax بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه farid_givehchin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    غربی ترین نقطه طهران

پيش فرض

داداش الان تو محل ما پره ازین mdu ها
    همه هم دیدم مارکایی دارین Zte و ازین ها هم هست سایزشون ازینی که هست بزرگ تره
    نکنه مال adsl هست؟
    گفتم که باید راه اندازی شده باشه و نشونش هم نصب کنتور برق و چشمک زدنه چراغ روی کنتور هست
    اکثر تجهیزات مخابراتی کشور برای هواوی و زد تی ای هست
    این mdu که من عکسشو گذاشتم برای 550 خط + یه تعدادی خط تلفن چهار رقمی هست نمونه های بزرگتر هم داره حتی من اگه اشتباه نگم تو خیابان جردن سه تا کنار هم دیدم ولی جاهای دیگه دوتایی زیاد دیدم
    برای ADSL نیازی به اینا نیست و با کافوی مسی میتونند سرویس بدن،اینارو برای VDSL نصب میکنن که با ADSL هم سازگاره
    صبحمن زنگیدم مخابرات خودمون و بهشون یاد دادم که خط من فیبر هست برای کدوم mdu هستم و گفتن باید ماژولشو نصب کنن روی دستگاه که من کم اوردم چی بگم و شک دارم اونا خودشونم بفهمن چی میگن....دستگاهی که vdsl2 ساپورت میکنه تو مشخصاتشم نوشته شده دیگه ماژول چی باید نصب بشه روش؟الان که لازم ندارم ولی جدی بشه شکایت میزنم که تکلیف ماژول معلوم بشه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •