تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 176 از 328 اولاول ... 76126166172173174175176177178179180186226276 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,751 به 1,760 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

ولی منه نوعی که عقاید خاص دارم حتی در فرم ثبتنام کنکورم مجبور به دروغگویی میشم و چیزی که اصلا عقیدم نیست رو مجبورم تیک بزنم تا بتونم زندگی کنم حالا چطور فردی با عقاید خودم رو پیدا کنم و ازدواج کنم؟

من قبلا گفته بودن با ازدواج مخالفم در همیجا و هنوزم روی نظرم هستم دقیقا به همی دلایلی که در این چند صفحه بحث شد
    تا وقتی فرد به رشد شخصیتی عاطفی روانی جنسی و ... نرسیده باشه و بعد از رسیدن به این رشد تا وقتی فرد هممسلک و سازگار با خودش رو پیدا نکرده دست به ازدواج بزنه چیزی بجز ضرر و اسیب وجود نخواهد داشت
    اینکه عقایدی از این قبیل رو نشه به صورت عمومی ابراز کرد درست هستش اما به با توجه به حرف خودتون تا زمانی که این عقاید آزادانه ابراز نمیشه از کجا معلوم میشه که در اقلیت هستش ؟

اینکه شما نوعی دنبال ایده آل هستین که طرف مورد نظرتون با عقاید شما همسو باشه که منم قبول دارم که این یکی از مهمترین اصل های ازدواج هستش ولی مگر سایر موارد مربوط به ازدواج که چند تاش رو هم خودتون گفتید الان حل شده هستش که مشکل الان فقط همین یکی باشه

===========

خارج از بحث تفکیک جنسیتی در دانشگاه و یا ابراز آزادانه عقاید در سطح جامعه و ... با توجه به شرایط حال حاظر جامعه و تمام محدودیت های که مورد نظر خیلی ها هست مشکل خاصی برای شروع و شکل گیری روابط بین خانوم ها و آقایون می بینید ؟ (چه داخل دانشگاه و چه سایر جاهایی که خودتون مثال زدید ؟ )
    Last edited by Mr_100_dolari; 06-11-2013 at 01:58.

2. 2 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات M0RTEZA_R's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    توی

پيش فرض

مشکل ما برنامه ریزی غلط هست.خب اگه میخوان تفکیک کنن باید به صورت بلند مدت از بچگی برای کودکان برنامه ریزی اموزشی دیگری داشته باشن.اگر هم بخوان تفکیک نکنن باید سیاست دیگری رو برای نسل های ما در نظر بگیرن.اون بچه بدبخت نمی دونه تفکیک خوبه یا بد.بزرگان باید یه طوری براش برنامه ریزی کنن که وقتی بزرگ شد مشکلی پیدا نکنه.حالا هر کاری میخوان بکنن.اصلا تا اخر عمر تفکیک کنن ولی ببینن اصلا میشه این کارو کرد.اصلا مزایا و معایبش چیه و ایا مزایاش بیشتره یا برعکس.خوب این کار من و شما نیست.

4. 2 کاربر از M0RTEZA_R بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

نمیدونم حرفتون ظنز هست یا واقعا جدی
    چون دیگران شیرفاسد میخورن دیگه من حق ندارم شیر سالم نخورم؟

شما برای خوردن شیر سالم میخواهید تا آخر عمرتون توی دانشگاه بمونید ؟

شما می فرمایید در حال حاضر دانشگاه تنها جایی هستش که نسبت به سایر جاهای جامعه میشه ارتباط بهتر یا موثرتری برقرار کرد و این محیط رو نباید از بین برد تکلیف بقیه افرادی که به هر دلیل یا به سن دانشگاه نرسیدند یا سنشون از دانشگاه رفتن گذشته یا به هر دلیل دیگه ای نمیتونند وارد دانشگاه بشن چی میشه ؟

الان مشکل برقراری ارتباط فقط تو رده سنی خاصی مثلا برای جوانان هست ؟ سایر رده های سنی کسایی که از موهبت برقراری ارتباط که از نظر شما الان فقط توی دانشگاه هستش محروم هستند اونها چی کار کنند ؟

میفرمایید باید سایر جاها رو درست کرد ؟ میشه برای مثال چند تا جایی رو غیر از دانشگاه که بشه توش بستری برای ارتباط برقرار کردن موثر برای انواع رده های سنی که در سطح جامعه وجود دارند رو ایجاد کرد رو نام ببرید و راهکار هایی که توی ذهنتون هستش که با واقعیت فعلی جامعه همخونی داشته باشه رو بفرمایید ؟
    Last edited by Mr_100_dolari; 06-11-2013 at 13:48.

6. این کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

درود

به نظر من تفکیک جنسیتی در دانشگاه وضعیت رو بدتر میکنه .
    همین الان که تفکیک جنسیتی صورت نگرفته هنوز خیلی ها هستن که یاد نگرفتن چطور باید با زن ها و دخترها برخورد کنن . دیگه داریم توی جامعه وضعیت موجود رو می بینیم .

عدم تفکیک باعث فرهنگسازی برای هر دو جنس میشه و میتونن نوع برخورد مناسب با همدیگه رو بهتر و بیشتر یاد بگیرن و این توی بهبود وضعیت اجتماعی ایران هم تاثیر زیادی داره.
    اونایی هم که نوع برخورد رو بلد نباشن با دیدن و کسب تجربه میتونن مسیر درست رو پیدا کنن و برن .

قرار نیست که هر برخورد و هم صحبتی با جنس مخالف به دوستی و روابط عاشقانه و یا موارد دیگه منتهی بشه .
    خیلی مواقع این صحبت ها تبدیل به تبادل نظر و همفکری و بحث های دیگه تبدیل شده که به هر چیزی مرتبط بوده غیر از روابط عاطفی .

نمیشه که از اول دوران کودکی تا دوران بزرگسالی بین دو جنس مخالف یک پرده یا حجاب بکشیم و هر گونه تعامل رو از اونا سلب کنیم . مثلا این جدا سازی جنسی قراره برای ما مصونیت اخلاقی بیاره.
    اون کسی که دنبال این موارد باشه با تفکیک سازی جنسی و صد تا حجاب و پرده هم کار خودشو میکنه و راه خودش رو میره .

این همه تفکیک سازی توی جامعه صورت گرفته وضعیت این شده . چون که من و امثال من ظرفیتش رو نداشتیم و از پایه و در دوران آموزشی راه درست رو بهمون نشون ندادن و فقط در حال منع کردن بودن .
    بهتره به جای فاصله انداختن سعی کنیم ظرفیت سازی کنیم . هر چی فاصله ها بیشتر بشه از اون طرف نوع تفکرات از هم دور میشه و هیچ سودی برای دو طرف نداره.

8. 4 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2013
    محل سكونت
    Eblis 2011

پيش فرض

درود

همین الان که تفکیک جنسیتی صورت نگرفته هنوز خیلی ها هستن که یاد نگرفتن چطور باید با زن ها و دخترها برخورد کنن . دیگه داریم توی جامعه وضعیت موجود رو می بینیم .

عدم تفکیک باعث فرهنگسازی برای هر دو جنس میشه و میتونن نوع برخورد مناسب با همدیگه رو بهتر و بیشتر یاد بگیرن و این توی بهبود وضعیت اجتماعی ایران هم تاثیر زیادی داره.
    اونایی هم که نوع برخورد رو بلد نباشن با دیدن و کسب تجربه میتونن مسیر درست رو پیدا کنن و برن .

قرار نیست که هر برخورد و هم صحبتی با جنس مخالف به دوستی و روابط عاشقانه و یا موارد دیگه منتهی بشه .
    خیلی مواقع این صحبت ها تبدیل به تبادل نظر و همفکری و بحث های دیگه تبدیل شده که به هر چیزی مرتبط بوده غیر از روابط عاطفی .

نمیشه که از اول دوران کودکی تا دوران بزرگسالی بین دو جنس مخالف یک پرده یا حجاب بکشیم و هر گونه تعامل رو از اونا سلب کنیم . مثلا این جدا سازی جنسی قراره برای ما مصونیت اخلاقی بیاره.
    اون کسی که دنبال این موارد باشه با تفکیک سازی جنسی و صد تا حجاب و پرده هم کار خودشو میکنه و راه خودش رو میره .

این همه تفکیک سازی توی جامعه صورت گرفته وضعیت این شده . چون که من و امثال من ظرفیتش رو نداشتیم و از پایه و در دوران آموزشی راه درست رو بهمون نشون ندادن و فقط در حال منع کردن بودن .
    بهتره به جای فاصله انداختن سعی کنیم ظرفیت سازی کنیم . هر چی فاصله ها بیشتر بشه از اون طرف نوع تفکرات از هم دور میشه و هیچ سودی برای دو طرف نداره.
    اگه به عنوان مثال تفکیک نشه و درهم باشه ، خیلیا یاد میگیرن که چطور با زنها و دخترها رفتار کنن؟
    با کسب تجربه میتونن یاد بگیرن؟
    تجربه کردن به چه قیمت؟بدبخت کردن زندگی دختر و پسر؟
    تجربه کنن تا یاد بگیرن! زندگی چند نفر رو تباه کنن تا روکار بیان؟

قرار نیست هر برخوردی منجر به عشق و عاشقی بشه ولی میشه میدونی چرا؟
    چون تا زمان دانشگاه برخورد انچنانی با جنس مخالف نداشته و پس از ورود به دانشگاه هر حرف جنس مخالف رو تو ذهن خودش عشق تعبیر میکنه ....

یا باید دانشگاه هم تفکیک جنسیتی بشه یا باید کاری کنن از خردسالی باهم بزرگ شن تا این مشکلات کمترشه!

صحبت و بحث و تبادل نظر بین دوجنس مخالفه مجرد هیچ وقت منجر به بحث سودمند نمیشه ... همیشه پای یک شیطان درمیان است!
    هرجورم بخوای توجیه کنیم نمیشه،چون بازم عاطفه و افکار دیگه بر فکر و ذهن آدمیزاد غلبه میکنه!

به هرحال باید از پایه برنامه ریزی درستی صورت بگیره!

10. 3 کاربر از M £ H D I بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

برای همینه که میگم باید ظرفیت سازی بشه . البته آش به این شوری که شما میگین نیست .
    ما هم دانشگاه بودیم و از این رفت و آمد ها و صحبت ها داشتیم . دیگه کل جامعه دانشجویی ما بی جنبه و کم ظرفیت نیستن که هر صحبتی رو پیش قدم شدن برای روابط عاطفی و دوستی قلمداد کنن .
    خیلی وقت ها پیش میاد که دانشجو ها دور هم جمع میشن و در مورد مسائل مختلف صحبت میکنن و هیچ مورد خاصی پیش نمیاد .

یا این که در خارج از محیط دانشگاه هم این گردهمایی ها برقراره و باز هم اتفاق خاصی نمی افته .
    همونطور که گفتم اگه ظرفیتمون رو بالا ببریم و همه مسائل رو تک بعُدی دنبال نکنیم خیلی از موارد این چنینی حل میشه و دیگه نیاز نیست پرده ای بین دو جنس مخالف کشیده بشه .

12. 4 کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

درود

درود

خوب پس در دانشگاه ها را برای تمامی افراد در سن های مختلف باز کنند تا فرهنگ سازی صورت بگیره !!

عده زیادی قبل از اینکه وارد داشنگاه بشن با فرهنگ خیابون آشنا بودن و نه تنها جو داشنگاه روشون تاثیری نداره بلکه خودشون تخریب کننده جو فرهنگی مورد نظر شما هم میشن
    اگر حرفتون بر عکس شد و عده ای بعد از ورود به دانشگاه تحت تاثیر افرادی که گفتم با فرهنگ غلط آشنا شدن چی ؟

این قسمت حرفتون کاملا صحیح اما افرادی که نتونند وارد دانشگاه بشن و یا افرادی که علاقه ای به تحصیل در دانشگاه نداشته باشند در کدوم بستر و محیط دیگه باید با جنس مخالف خودشون بر سر موضوع مشترک بدون ایجاد روابط عاشقانه هم صحبت بشن ؟

اما الان شده و تا قبل از دانشگاه این پرده وجود داره که عده ای زیادی دانشگاه رو بعد از اولویت کسب علم محلی برای ایجاد ارتباط و تعامل با جنس مخالف میدونند که منجر به فرهنگ سای و .. میشه

فاصله رو کی میندازه !! چه کسی قراره این فاصله ها رو کم کنه ؟ قبل از ما کسانی نبودن که میخواستن فاصله رو کم کنند ؟ وضعیت فعلی چیه ؟ فاصله کم شده و ظرفیت سای انجام گرفته ؟

چطوری قراره ظرفیت سازی صورت بگیره ؟ راه حل عملی چیه ؟

قرار نیست که ما منتظر 100 ساله آینده برای ظرفیت سازی باشیم !!

همونطور که گفتم اگه ظرفیتمون رو بالا ببریم و همه مسائل رو تک بعُدی دنبال نکنیم خیلی از موارد این چنینی حل میشه و دیگه نیاز نیست پرده ای بین دو جنس مخالف کشیده بشه .

من و شما و سایرین به مسئله تک بعدی نگاه نمیکنیم مشکل حل میشه ؟ پرده ما بین دو جنس مخالف برای همیشه برداشته میشه ؟ اگر آره زمانش رو هم بفرمایید ؟ (چون خیلی ها منتظر هستند)

14. 3 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال بورس کاربر شماره ی یک's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

خب یه مدت تفکیک بشه یه عده خارج میشن از دانشگاه و یه عده جدید وارد میشن، حالا تا کی این تفکیک شما ادامه داره؟ ووضعیت این دو گروه ورودی و خروجی هی هست؟
    اون گروهی که وارد میشن میخوان از همون جامعه ای که گفتن قراره دانشجو بسازه وارد بشن ، از آسمون که نمی افتن .
    اولا همه از موحبت داشتن یک خدای ترسناک بهره نبرد که تمام نداشته و کمبودها و ضعفها و کمکاریهای خودشون رو با این موجود ترسناک خنثی کنن
    همه هم افکار ضد دین ندارن که تا اسم خدا رو میبینن بولد کنن ، خود خداش و پیروانش رو همه رو باهم نقد کنن ، من یه جمله ی عادی رو به کار بردم ، شما دقیقا همونچیزی رو سراغش میری که به جملات قبل هیچ ربطی نداره ، من گفتم بره از خدا بترسه ، یعنی این کاراش رو کنار بزاره یعنی خودش رو کنترل کنه ، یعنی شما نمیدونی منظور من این بود ؟ نه شما میدونی ولی با مطرح کردن این مفاهیم در این قالب خاص مشکل داری و سریعا نقد میکنی ، شما حتی وقتی صحبت از مذهب میشه سه تا کلمه رو هم جا نمیندازی ولی وقتی صحبت متخلط بودن دانشگاه میشه یه ذره هم شک و نقد به خودتون راه نمیدید ...

شما یک تئوری به اسم تفکیک رو با قاطعییت ارائه میدین و نه قبل نه بعد نه طبعات نه دستاوردها و هیچی رو دیگه توضیح نمیدین و فقط میگین اینجوری شده که اونجوری شده اینجوری بشه که اونجوری بشه
    خب شما خودتون میگید فردی که تفکیکی هست بره توی جامعه به خودش و جاعه اسیب میزنه و دانشگاه تفکیکی هم باز دارید همین رو میگید حالا نغع این تفکیک چی هست من واقعا بعد از ده ها بار سوال هنوز جوابی از شما نگرفتم
    (هرچند این دسته بندی دانشگاه و جامعه شما این تصویر رو میسازه دانشگاه یه زندان با سیم خاردار هست که 4سال طرف میره توی جزیره بعد دوباره بر میکرده به شهر) دانشگاه فقط شاید در هفته 15ساعت وقت فرد رو بگیره و بقیه ساعات فرد در همون جامعه هست دوست عزیز عیزی و اینطور نیست فقط بعد دانشگاه یهو پرت بشه توی جامعه
    من وقتی مطمئن باشم به یه موضوع ، اون رو به بحث نمیزارم ، من وقتی میخوام اون موضوع نقد بشه و اصلاح بشه ، به بحث میزارم .

دست آورد تفکیک مث دست آورد تحریم میمونه ، تحریم شدیم چی شد ؟ دقیقا چه اتفاقی افتاد ؟خب تحریم خیلی بد بود ،ولی مردم زیر فشار قرار گرفتن و فهمیدن ایران اون ابر قدرتی نیست که قراره با تمام جهان دربیافته ...

کاری که من میگم بوی بهبود اوضاع ازش نمیاد ، نوعی اعتراضه ، سریعتر کردن روند پیشرفته . به نظر من چه زود چه دیر این اتفاق میافته و دانشگاه ها تفکیک میشن ، پس به جای سعی در جلوگیریش سعی میکنم به بعد از خراب شدن اوضاع فکر کنم . حالا اگه دانشگاه مقاومت
    نشون بده مقابل این موضوع ، تاوانش رو دانشجو میده ...

تفکیکی که من میگم ، قرار نیست چیزی رو درست کنه ...

من با وضعیت موجود توی جامعه و این که نمیشه به هیچ وجه انتقادی کرد به شیوه ی اداره ی دانشگاه ها ، ترجیح میدم بزارم آزمون و خطا اتفاق بیافته ...

بدترین روشه چون تجربه هزینه داره ولی علم نه ، ولی جایی که علم رو نمیفهمن ...

مثل قضیه ی تحریم که ملت حال میکردن با این که یکی میرفت توی یه جایی به همه فش میداد برمیگشت ، تحریم که شد فهمیدن باید درست حرف زد با دنیا ....

بودن تفکیک زیاد به محیط علمی آسیب نمیزنه ولی به محیط فرهنگی جامعه تا بخواین آسیب میزنه ... برای گذر از این محیط بسته ی اجتماعی ، این آسیب لازمه ...
    Last edited by کاربر شماره ی یک; 07-11-2013 at 11:23.

16. 3 کاربر از کاربر شماره ی یک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

کاری که من میگم بوی بهبود اوضاع ازش نمیاد ، نوعی اعتراضه ، سریعتر کردن روند پیشرفته . به نظر من چه زود چه دیر این اتفاق میافته و دانشگاه ها تفکیک میشن ، پس به جای سعی در جلوگیریش سعی میکنم به بعد از خراب شدن اوضاع فکر کنم . حالا اگه دانشگاه مقاومت
    نشون بده مقابل این موضوع ، تاوانش رو دانشجو میده ...

دقیقا ما بگیم این کار درست یا اون روش جواب میده الان باید اون طوری باشه یا این طوری وقتی قرار باشه محدودیت بیشتر در هر قسمتی چه دانشگاه با ... اعمال بشه میشه پس راهی که درست تر به نظر میاد اینکه با این جریان همسو بشیم تا آستانه تحمل افراد به سر بیاد در سطح کلی جامعه که دانشجو هم عضوش هستش

تفکیکی که من میگم ، قرار نیست چیزی رو درست کنه ...

تفکیک به همراه سایر موارد و مشکلاتی که الانم تا حدودی هست و اعمال محدودیت زیاد باعث میشه تا ایجاد روابط و حتی ازدواج در شکل کلی جامعه نه فقط دانشگاه با مشکلات خیلی بیشتر دچار بشه و در نهایت وقتی به نقطه عطف تحمل افراد در این مورد در سطح خیلی کلی تر جامعه برسیم منجر میشه که اون سطح از روابطی رو که الان دوستان در حد 2 الی 4 سال (نه در تمام دانشگاه ها) دنبالش هستند در سطح کلی جامعه داشته باشیم

نه اینکه دل خوش باشیم به ایجاد ارتباطات در سطح دانشگاه که اولویت اون هم کسب علم هستش نه برقراری روابط و تمام افراد هم که نمیتونند وارد دانشگاه بشن و یا عده ی زیادی از محدودیت روابط در سایر قسمت های جامعه دچار آسیب باشند .

مثل قضیه ی تحریم که ملت حال میکردن با این که یکی میرفت توی یه جایی به همه فش میداد برمیگشت ، تحریم که شد فهمیدن باید درست حرف زد با دنیا ....

بودن تفکیک زیاد به محیط علمی آسیب نمیزنه ولی به محیط فرهنگی جامعه تا بخواین آسیب میزنه ... برای گذر از این محیط بسته ی اجتماعی ، این آسیب لازمه ...

بعضی مواقع به دلیل بعضی شرایط محدودیت موقتی کمتر شده و عده ای هم خوشحال ولی حالت کلی سر جاش بوده ولی وقتی آسیبی که شما اشاره کردید خیلی بیشتر و وسیع تر بشه اون موقعه خواسته یا ناخواسته قوانین جدید هم تحت عنوان مصلحت ایجاد میشه .

درست مثل مثالی که شما زدید مصلحت تغییر روابط کشور نسبت به گذشته .
    Last edited by Mr_100_dolari; 07-11-2013 at 14:49.

18. 3 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پيش فرض

سلام

دوستان لطفا بحثهای حاشیه ای مثل نقد حکومت ، وضعیت دانشگاه ها و ... که همگی میدونیم انتهاش به کجا میرسه رو اینجا مطرح نکنید
    و از پست های اخیر نقل قول نگیرید
    .

ممنون

20. 12 کاربر از F l o w e r بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •