تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 17 از 29 اولاول ... 713141516171819202127 ... آخرآخر
نمايش نتايج 161 به 170 از 287

نام تاپيک: استیو جابز درگذشت

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

Richard Stallman خیلی بیخود کرده این موقع با این لحن حرف های گنده تر از دهانش زده !

اگه اشخاصی مثل بیل گیتس و استیو جابز نبودن این بابا با نرم افزارهای مفت و مجانیش میخواسته دنیای کامپیوتر و تکنولوژی رو به اینجا برسونه ؟!
    شما اصلا آقای استالمن رو می‌شناسی و می‌دونی که حجم دهانش چقدره که می‌گی گنده تر از دهانش حرف زده؟
    شما از کجا می‌دونی اگر اینا نبودن دنیای کامپیوتر و تکنولوژی به جای بهتری نرسیده بود؟
    شما اصلا خود استیو جابز رو درست نمی‌شناسی
    کاش یخورده روی مسایل فکر می‌کردیم یا حداقل وقتی می‌‌خوایم در مورد یه چیزی نظر بدیم قبلش یخورده اطلاعات در موردش کسب کنیم

2. 12 کاربر از rootnt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه D o l f i n's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    NET

پيش فرض

به نظر من بهترین نقد رو وب شهر انجام داده

راستی ریچارد استالمن اصلا”کیست؟

استالمن آدم کوچکی نیست اما بزرگ هم نیست. بی اثر نبوده است اما موثر به معنای واقعی هم نبوده. او فقط یکی از کسانی است که در جنبش نرم افزارهای متن باز و به خصوص لینوکس فعال بوده و هست. ارزش استالمن مسلما”به اندازه لینوس توردالدز خالق هسته لینوکس هم نیست. در واقع اگر به طور ریشه ای به آنچه هر کسی خلق کرده است نگاه کنیم استالمن چیزی برای ارایه ندارد. در دنیای بزرگان آی تی که قبلا”در اینجا معرفی کردم او هیچ جایی ندارد.

اما چرا اساسا”همه اظهارات وی به طور ریشه ای زیر سئوال است؟

1-تفکر فردی مانند استال من از کار کردن با کامند لاین و محیط متنی لذت میبرد. لذت در اختیار داشتن کدهای نرم افزاری که با آن کار میکند برایش مهمتر از راحتی کارکرد است. اما آیا واقعا”همه کاربران چنین هستند؟ مسلما”خیر! ابزارهای بر پایه iOS و مکینتاش از نظر دوستدار کاربر بودن بی نظیر هستند و همه چیز شسته و رفته در اختیار شماست اما با این حال بخش وسیعی از کاربران نیمی از توان آنها را نه می شناسند و نه بلدند استفاده کنند! کسانی که با ابزارهای دیجیتال ساده مانند آیفون و آی پد کار میکنند کاربران معمولی هستند که هدفشان یادگیری علوم رایانه نیست بلکه هدفشان لذت بردن از یک ابزار دیجیتال با کارکرد روان و آسان است. شاید بی ربط نباشد که بگوییم باز هم ابزارهای دیجیتال باید ساده تر شوند. فراموش نکنید محصولات اپل حتی توسط کودکان هم به کار میرود!

2-اگر فرض گیریم منظور وی از محدودیت این بوده است که برنامه های سیستم عامل iOS فقط از اپ استور تامین می شود باز هم منطق وی کاملا”زیر سئوال است! در واقع خود لینوکس نیز اکنون دارای انواع و اقسام Repositories برای دریافت برنامه است. در واقع اکنون همه دنیا به این نتیجه رسیده اند که مجتمع کردن مرکز دانلود نرم افزار چه رایگان و چه پولی یک حرکت مناسب است که در یک متن به طور جداگانه به آن می پردازم.

3-اگر منظور وی محدودیتهای امنیتی iOS بوده است هم باید گفت که ایمنی بی سابقه این سیستم عامل محصول همین محدودیتهای دسترسی است که نه تنها محدودیت بی جهت بر کاربران اعمال نکرده بلکه به جهاتی امنیت کاربران به خصوص بر روی وب را تا حد عالی تامین کرده است. اگر iOS اینقدر سریع و کارامد است محصول همین محدودیتها است که قبلا”در مورد این موضوع در مورد مضرات جیلبرک توضیح داده ام.

4-اگر منظور وی از زندان محدودیتهایی است که به جهت تامین حقوق مادی و معنوی برنامه نویسان و هنرمندان بوده است که باید به ایشان تبریک گفت که از Piracy در روز روشن حمایت کرده اند.

5-تا جاییکه میدانم هیچ وقت محصولات اپل به زور به کاربران عرضه نمی شده اند. اگر در نیم روز 200 هزار نفر آیفون را پیش خرید می کنند مسلما”به اختیار خودشان بوده است. اگر موقع ارایه آی پد به دلیل استقبال بی نظیر کاربران تا چند ماه تحویل به روز این محصول ممکن نبود نشانه ای بر چیزی جز نظر این آقای استالمن است!

خلاصه اینکه شکی نیست جابز یک انسان کامل نبود. شکی نیست اپل یک بنگاه اقتصادی است و هدفش درآمدزایی است. شکی نیست محصولات اپل حاشیه سود بسیار خوبی دارند و درآمد سالیانه اپل رقم بسیار بالایی است. اینها نه تنها غیر طبیعی نیست که کاملا”طبیعی است. اما آنچه مهم است آن است که مادامیکه کسی چیزی بهتر از آنها را نتوانسته ارایه کند که کارایی بهتر در عین سادگی داشته باشند طبعا”نقد کردن بی رحمانه این چنینی فاقد ارزش است.

من هیچ تعصبی بر روی هیچ برندی ندارم و اگر روزی تبلتی با کارایی بهتر از آی پد باشد بدون شک مهاجرت خواهم کرد. اما واقعیت آن است که به شخصه تجربه کار کردن با انواع سیستمهای عامل موبایل را داشته ام و هیچکدام حتی به نیمی از تجربه محیط iOS نیز نمی رسند.

امیدوارم آقای استالمن جز کسانی نباشد که در اوایل سالهای 2000 در زمانیکه اپل مشغول توسعه Mac OS X بود، با توجه به اینکه پایه آن یونیکس بود مایل بودند با اپل همکاری کنند اما هرگز برای همکاری دعوت نشدند!
    منبع :وب شهر
    هر چند بنده تا حالا اصلا با لینوکس کار نکردم و اگه ایشون خدمتی کرده رو هم نمیدونم ولی یه چیزی رو میدونم
    هر کدوم از این دو به نوبه خود به بشر خدمت کردن ولی یکی کارش این شد که تکنولوژی رو به ساده ترین حد ممکن بده دست مردم و کارش رو به بهترین شکل انجام داد منم کاری به انحصاری بودن و مادی بودن هدف کاری ندارم و حالا همه حتی اونایی که از محصولاتش استفاده نکردن از مرگش بسیار متاسف و در سرتاسر دنیا براش اشک ریختن و به نظر من حتی اگه این آقای استالمن کارهای بزرگتری کرده باشه ولی چون مردم عامه درک نکردن و نفهمیدن کارش رو پس تو مردم هم جایی نداره و اگه بمیره فقط جنبش لینوکس و متخصصهای اونا براش متاسف خواهند بود
    Last edited by D o l f i n; 09-10-2011 at 11:29.

4. 4 کاربر از D o l f i n بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات Lady parisa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض فیلم زندگی استیو جابز به زودی نمایش عمومی میشود

همزمان با برگزاری مجلس ختم خصوصی استیو جابز، سونی اعلام کرد که حق پخش فیلم زندگی مدیر عامل پیشین اپل را خریداری کرده است.

به گزارش «هرالدسان»، سونی اعلام کرد که تمامی حقوق مربوط به فیلمی که درباره زندگی استیوجابز بر اساس نوشته‌های «والتر ایزاکسون» تهیه شده را خریداری کرده است.
    فیلم زندگی جابز، بعد از مصاحبه‌های طولانی «ایزاکسون» مدیر پیشین سی‌ان‌ان با استیوجابز به تهیه کنندگی «مارک گوردون» ساخته شده است.

این دومین فیلمی است که راجع به شخصیت اسطوره‌ای اپل ساخته شده است. پیش از این در سال 1999 میلادی فیلم تلویزیونی با عنوان دزدان دریایی دره سیلیکون درباره جابز ساخته شده بود.

فیلم زندگی‌نامه جابز که اخیراً تهیه شده، قرار است از 24 اکتبر برای نمایش عمومی آماده شود.

پ.ن: واقعا حیف شد که مرد بزرگی به نام استیو خیلی زود رفت

6. 6 کاربر از Lady parisa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

ر
    استی ریچارد استالمن اصلا”کیست؟

استالمن آدم کوچکی نیست اما بزرگ هم نیست. بی اثر نبوده است اما موثر به معنای واقعی هم نبوده. او فقط یکی از کسانی است که در جنبش نرم افزارهای متن باز و به خصوص لینوکس فعال بوده و هست.
    متاسفانه نویسنده ایم مقاله کمترین سواد مربوط به امور IT رو نداره.فقط این گونه افراد تا وقتی اسم اوپن سورس و لینوکس میاد یاد خط فرمان میفتن
    اوپن سورس با این که حامی مالی نداشت اما بواسطه کاربران زیادش تونست غول های it رو به چالش بکشه
    هنوز یادمون نرفته که برای مرور صفحات اینترنت یا مجبور بودیم از IE مسخره استفاده کنیم یا از اوپرای کرک شده!

اما بنیاد موزیلا اومد و کل معادلات مربوط به BROWSER ها رو تغییر داد.که الان شاهد پیشرفت روز افزون این نرم افزارها در حالی که رایگان و مجانی اند-هستیم

-تفکر فردی مانند استال من از کار کردن با کامند لاین و محیط متنی لذت میبرد. لذت در اختیار داشتن کدهای نرم افزاری که با آن کار میکند برایش مهمتر از راحتی کارکرد است. اما آیا واقعا”همه کاربران چنین هستند؟
    ببخشید آقای نویسنده!!
    میخواستم بدونم برای ساخت یه سایت ساده با جوملا چقدر لازمه دستور توی خط فرمان نوشت؟؟؟؟

8. 4 کاربر از H A M A S بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات Lady parisa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض سه داستان استیو جابز در سخنرانی دانشگاه استنفورد

استیو جابز در سال ۲۰۰۵ در مراسم فارغ التحصیلی دانشجویان دانشگاه استنفورد شرکت کرد و یک سخنرانی مشهور در آنجا انجام داد. شاید بسیاری از شما قبلا این سخنرانی را دیده باشید اما در چنین روزی خواندن مجدد آن نکات زیادی را به ما یادآوری می کند و کسانی هم که تا به حال آن را ندیده اند می توانند از سخنان استیو جابز لذت ببرند.

من امروز خیلی خوشحالم كه در مراسم فارغ‌التحصیلی شما كه در یكی از بهترین دانشگاه‌های دنیا درس مي‌خوانید هستم. من هیچ وقت از دانشگاه فارغ‌التحصیل نشده‌ام. امروز مي‌خواهم داستان زندگی ام را برایتان بگویم. خیلی طولانی نیست و سه تا داستان است.

اولین داستان مربوط به ارتباط اتفاقات به ظاهر بی ربط زندگی است:
    من بعد از شش ماه از شروع دانشگاه در كالج رید ترك تحصیل كردم ولی تا حدود یك سال و نیم بعد از ترك تحصیل به دانشگاه مي‌آمدم و مي‌رفتم و خب حالا مي‌خواهم برای شما بگویم كه من چرا ترك تحصیل كردم. زندگی و مبارزه‌ی من قبل از تولدم شروع شد. مادر بیولوژیكی من یك دانشجوی مجرد بود كه تصمیم گرفته بود مرا در لیست پرورشگاه قرار بدهد كه یك خانواده مرا به سرپرستی قبول كند. او شدیداً اعتقاد داشت كه مرا یك خانواده با تحصیلات دانشگاهی باید به فرزندی قبول كند و همه چیز را برای این كار آماده كرده بود.

یك وكیل و زنش قبول كرده بودند كه مرا بعد از تولدم ازمادرم تحویل بگیرند و همه چیز آماده بود تا اینكه بعد از تولد من این خانواده گفتند كه پسر نمی خواهند و دوست دارند كه دختر داشته باشند. این جوری شد كه پدر و مادر فعلی من نصف شب یك تلفن دریافت كردند كه آیا حاضرند مرا به فرزندی قبول كنند یا نه و آنان گفتند كه حتماً. مادر بیولوژیكی من بعداً فهمید كه مادر من هیچ وقت از دانشگاه فارغ‌التحصیل نشده و پدر من هیچ وقت دبیرستان را تمام نكرده است. مادر اصلی من حاضر نشد كه مدارك مربوط به فرزند خواندگی مرا امضا كند تا اینكه آن‌ها قول دادند كه مرا وقتی كه بزرگ شدم حتماً به دانشگاه بفرستند.

اینگونه شد كه هفده سال بعد من وارد كالج شدم و به خاطر این كه در آن موقع اطلاعاتم كم بود دانشگاهی را انتخاب كردم كه شهریه‌ی آن تقریباً معادل دانشگاه استنفورد بود و پس انداز عمر پدر و مادرم را به سرعت برای شهریه‌ی دانشگاه خرج مي‌كردم بعد از شش ماه متوجه شدم كه دانشگاه فایده‌ی چندانی برایم ندارد. هیچ ایده‌ای كه مي‌خواهم با زندگی چه كار كنم و دانشگاه چگونه مي‌خواهد به من كمك كند نداشتم و به جای این كه پس انداز عمر پدر و مادرم را خرج كنم ترك تحصیل كردم ولی ایمان داشتم كه همه چیز درست مي‌شود.

اولش كمی وحشت داشتم ولی الآن كه نگاه مي‌كنم مي‌بینم كه یكی از بهترین تصمیم‌های زندگی من بوده است. لحظه‌ای كه من ترك تحصیل كردم به جای این كه كلاس‌هایی را بروم كه به آن‌ها علاقه‌ای نداشتم شروع به كارهایی كردم كه واقعاً دوستشان داشتم. زندگی در آن دوره خیلی برای من آسان نبود. من اتاقی نداشتم و كف اتاق یكی از دوستانم مي‌خوابیدم. قوطی‌های خالی پپسی را به خاطر پنج سنت پس مي‌دادم كه با آن‌ها غذا بخرم.

بعضی وقت‌ها هفت مایل پیاده روی مي‌كردم كه یك غذای مجانی توی كلیسا بخورم. غذا‌هایشان را دوست داشتم. من به خاطر حس كنجكاوی و ابهام درونی‌ام در راهی افتادم كه تبدیل به یك تجربه‌ی گران بها شد. كالج رید آن موقع یكی از بهترین تعلیم‌های خطاطی را در كشور مي‌داد. تمام پوستر‌های دانشگاه با خط بسیار زیبا خطاطی مي‌شد و چون از برنامه‌ی عادی من ترك تحصیل كرده بودم، كلاس‌های خطاطی را برداشتم.

سبك آن‌ها خیلی جالب، زیبا، هنری و تاریخی بود و من خیلی از آن لذت مي‌بردم. امیدی نداشتم كه كلاس‌های خطاطی نقشی در زندگی حرفه‌ای آینده‌ی من داشته باشد ولی ده سال بعد از آن كلاس‌ها موقعی كه ما داشتیم اولین كامپیوتر مكینتاش را طراحی مي‌كردیم تمام مهارت‌های خطاطی من دوباره تو ذهن من برگشت و من آن‌ها را در طراحی گرافیكی مكینتاش استفاده كردم. مك اولین كامپیوتر با فونت‌های كامپیوتری هنری و قشنگ بود.

اگر من آن كلاس‌های خطاطی را آن موقع برنداشته بودم مك هیچ وقت فونت‌های هنری الآن را نداشت. هم چنین چون كه ویندوز طراحی مك را كپی كرد، احتمالاً هیچ كامپیوتری این فونت را نداشت. خب مي‌بینید آدم وقتی آینده را نگاه مي‌كند شاید تأثیر اتفاقات مشخص نباشد ولی وقتی گذشته را نگاه مي‌كند متوجه ارتباط این اتفاق‌ها مي‌شود. این یادتان نرود شما باید به یك چیز ایمان داشته باشید، به شجاعتتان، به سرنوشتتان، زندگی تان یا هر چیز دیگری. این چیزی است كه هیچ وقت مرا نا امید نكرده است و خیلی تغییرات در زندگی من ایجاد كرده است.

داستان دوم من در مورد دوست داشتن و شكست است:

من خرسند شدم كه چیزهایی را كه دوستشان داشتم خیلی زود پیدا كردم. من و همكارم «وز» شركت اپل را درگاراژ خانه‌ی پدر و مادرم وقتی كه من فقط بیست سال داشتم شروع كردیم ما خیلی سخت كار كردیم و در مدت ده سال اپل تبدیل شد به یك شركت دو بیلیون دلاری كه حدود چهارهزار نفر كارمند داشت.

ما جالب ترین مخلوق خودمان را به بازار عرضه كرده بودیم؛ مكینتاش. یك سال بعد از درآمدن مكینتاش وقتی كه من فقط سی ساله بودم هیأت مدیره‌ی اپل مرا از شركت اخراج كرد. چه جوری یك نفر مي‌تواند از شركتی كه خودش تأسیس مي‌كند اخراج شود؟ خیلی ساده. شركت رشد كرده بود و ما یك نفری را كه فكر مي‌كردیم توانایی خوبی برای اداره‌ی شركت داشته باشد استخدام كرده بودیم. همه چیز خیلی خوب پیش مي‌رفت تا این كه بعد از یكی دو سال در مورد استراتژی آینده‌ی شركت من با او اختلاف پیدا كردم و هیأت مدیره از او حمایت كرد و من رسماً اخراج شدم.

احساس مي‌كردم كه كل دستاورد زندگی ام را از دست داده‌ام. حدود چند ماهی نمی دانستم كه چه كار باید بكنم. من رسماً شكست خورده بودم و دیگر جایم در سیلیكان ولی نبود ولی یك احساسی در وجودم شروع به رشد كرد. احساسی كه من خیلی دوستش داشتم و اتفاقات اپل خیلی تغییرش نداده بودند. احساس شروع كردن از نو.

شاید من آن موقع متوجه نشدم اخراج از اپل یكی از بهترین اتفاقات زندگی من بود. سنگینی موفقیت با سبكی یك شروع تازه جایگزین شده بود و من كاملاً آزاد بودم. آن دوره از زندگی من پر از خلاقیت بود. در طول پنج سال بعد یك شركت به اسم نكست تأسیس كردم و یك شركت دیگر به اسم پیكسار و با یك زن خارق العاده آشنا شدم كه بعداً با او ازدواج كردم.

پیكسار اولین ابزار انیمیشن كامپیوتر دنیا را به اسم توی استوری به وجود آورد كه الآن موفقترین استودیوی تولید انیمیشن در دنیا ست. دریك سیر خارق العاده‌ی اتفاقات، شركت اپل نكست را خرید و این باعث شد من دوباره به اپل برگردم و تكنولوژی ابداع شده در نكست انقلابی در اپل ایجاد كرد. من با زنم لورن زندگی بسیار خوبی را شروع كردیم.

اگر من از اپل اخراج نمی شدم شاید هیچ كدام از این اتفاقات نمی افتاد. این اتفاق مثل داروی تلخی بود كه به یك مریض مي‌دهند ولی مریض واقعاً به آن احتیاج دارد. بعضی وقت‌ها زندگی مثل سنگ توی سر شما مي‌كوبد ولی شما ایمانتان را از دست ندهید. من مطمئن هستم تنها چیزی كه باعث شد من در زندگی ام همیشه در حركت باشم این بود كه من كاری را انجام مي‌دادم كه واقعاً دوستش داشتم.

داستان سوم من در مورد مرگ است:

هفده ساله بودم که در جایی خواندم اگر هر روز جوری زندگی كنید كه انگار آن روز آخرین روز زندگی تان باشد شاید یك روز این نظر به حقیقت تبدیل بشود. این جمله روی من تأثیر گذاشت و از آن موقع به مدت سی و سه سال هر روز وقتی كه توی آینه نگاه مي‌كنم از خودم مي‌پرسم اگر امروز آخرین روز زندگی من باشد آیا باز هم كارهایی را كه امروز باید انجام بدهم، انجام مي‌دهم یا نه.

هر موقع جواب این سؤال نه باشد من مي‌فهمم در زندگی ام به یك سری تغییرات احتیاج دارم. به خاطر دانستن این كه بالآخره یك روزی خواهم مرد برای من به یك ابزار مهم تبدیل شده بود كه كمك كرد خیلی از تصمیم‌های زندگی ام را بگیرم چون تمام توقعات بزرگ از زندگی، تمام غرور، تمام شرمندگی از شكست، در مقابل مرگ رنگی ندارند.

حدود یك سال پیش دكترها تشخیص دادند كه من سرطان دارم. ساعت هفت و سی دقیقه‌ی صبح بود كه مرا معاینه كردند و یك تومور توی لوزالمعده‌ی من تشخیص دادند. من حتی نمی دانستم كه لوزالمعده چی هست و كجای آدم قرار دارد ولی دكترها گفتند این نوع سرطان غیرقابل درمان است و من بیشتر از سه ماه زنده نمی مانم. دكتر به من توصیه كرد به خانه بروم و اوضاع را رو به راه كنم. منظورش این بود كه برای مردن آماده باشم و مثلاً چیزهایی كه در مورد ده سال بعد قرار بود به بچه‌هایم بگویم در مدت سه ماه به آن‌ها یادآوری بكنم.

این به این معنی بود كه برای خداحافظی حاضر باشم. من با آن تشخیص تمام روز دست و پنجه نرم كردم و سر شب روی من آزمایش اپتیك انجام دادند. آن‌ها یك آندوسكوپ را توی حلقم فرو كردند كه از معده‌ام مي‌گذشت و وارد لوزالمعده‌ام مي‌شد. همسرم گفت كه وقتی دكتر نمونه را زیر میكروسكوپ گذاشت بی اختیار شروع به گریه كردن كرد

چون كه او گفت كه آن یكی از كمیاب ترین نمونه‌های سرطان لوزالمعده است و قابل درمان است. مرگ یك واقعیت مفید و هوشمند زندگی است. هیچ كس دوست ندارد كه بمیرد حتی آن‌هایی كه مي‌خواهند بمیرند و به بهشت وارد شوند. ولی با این وجود مرگ واقعیت مشترك در زندگی همه‌ی ما ست.

شاید مرگ بهترین اختراع زندگی باشد چون مأمور ایجاد تغییر و تحول است. مرگ كهنه‌ها را از میان بر مي‌دارد و راه را برای تازه‌ها باز مي‌كند. یادتان باشد كه زمان شما محدود است، پس زمانتان را با زندگی كردن به جای زندگی بقیه هدر ندهید.

هیچ وقت توی دام غم و غصه نیافتید و هیچ وقت نگذارید كه هیاهوی بقیه صدای درونی شما را خاموش كند و از همه مهمتر این كه شجاعت این را داشته باشید كه از احساس قلبی تان و ایمانتان پیروی كنید.

موقعی كه من سن شما بودم یك مجله‌ی خیلی خواندنی به نام كاتالوگ كامل زمین منتشر مي‌شد كه یكی از پرطرفدارترین مجله‌های نسل ما بود این مجله مال دهه‌ی شصت بود كه موقعی كه هیچ خبری از كامپیوترهای ارزان قیمت نبود تمام این مجله با دستگاه تایپ و قیچی و دوربین پولوراید درست مي‌شد. شاید یك چیزی شبیه گوگل الآن ولی سی و پنج سال قبل از این كه گوگل وجود داشته باشد.

در وسط دهه‌ی هفتاد آن‌ها آخرین شماره از كاتالوگ كامل زمین را منتشر كردند. آن موقع من سن الآن شما بودم و روی جلد آخرین شماره‌ی شان یك عكس از صبح زود یك منطقه‌ی روستایی كوهستانی بود. از آن نوعی كه شما ممكن است برای پیاده روی كوهستانی خیلی دوست داشته باشید. زیر آن عكس نوشته بود:

stay hungry stay foolish

این پیغام خداحافظی آن‌ها بود وقتی كه آخرین شماره را منتشر مي‌كردند

stay hungry stay foolish

این آرزویی هست كه من همیشه در مورد خودم داشتم و الآن وقت فارغ‌التحصیلی شما آرزویی هست كه برای شما مي‌كنم.

پ.ن: حیف شد
    Last edited by Lady parisa; 09-10-2011 at 15:40.

10. 8 کاربر از Lady parisa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

فیلم زندگی استیو جابز ساخته می‌شود / مردی که انیمیشن نوین مدیون اوست

استودیو سونی قصد دارد حقوق اقتباس سینمایی از کتاب زندگی‌نامه استیو جابز یکی از موسسان شرکت اپل را بخرد که چهارشنبه پیش درگذشت.
    سونی درمورد قرارداد خود با والتر آیزاکسن نویسنده کتاب «استیو جابز» که هنوز منتشر نشده حرفی نزد، اما قرار است فیلم را مارک گوردون تهیه کند.

این کتاب زندگی‌نامه‌ای قرار بود 21 نوامبر توسط انتشارات سیمون و شوستر منتشر شود. پس از مرگ جابز در روز پنج اکتبر قرار شد کتاب 24 اکتبر به بازار بیاید.

کتاب «استیو جابز» 448 صفحه و حاصل دو سال گفت‌وگو با اوست. جابز زمانی که با سرطان دست و پنجه نرم می‌کرد این مصاحبه‌ها را انجام داده تا آیزاکسن به خوبی بتواند حالات او را توصیف کند و تصویری دقیق از او ارائه دهد. جابز به دلیل شرایط جسمی خود از میانه ماه اوت نتوانست باقی متن کتاب را بخواند، آمار پیش‌فروش این کتاب نجومی و به سرعت رو به رشد است.

آیزاکسن رئیس سابق سی‌ان‌ان و مدیر برنامه‌ریزی مجله «تایم» بود و تاکنون زندگینامه بنجامین فرانکلین، هنری کیسینجر و آلبرت انیشتین را نوشته است.

شبکه تی‌ان‌تی نیز پس از انتشار خبر درگذشت جابز اعلام کرد فیلم «دزدان دریایی دره سیلیکون» محصول 1999 را دوباره پخش می‌کند. این فیلم داستان رقابت جابز با بیل گیتس مدیرعامل مایکروسافت است.

کمپانی سونی با ساخت فیلم داستانی درمورد شخصیت‌های معروف دنیای فناوری غریبه نیست، این کمپانی «شبکه اجتماعی» با موضوع مارک زاکربرگ، طراح سایت فیس‌بوک را تولید کرده است.

استیو جابز و انیمیشن‌های دوست‌داشتنی
    مرگ جابز در 56 سالگی پایان حیات جسمی یکی از موسسان کمپانی اپل بود اما پایان میراث مردی خلاق نیست. استیو جابز که اغلب در دنیای فناوری شناخته شده در دنیای هنر نیز تاثیری جاودانه گذاشت.

او با پیکسار صنعت سینما و انیمیشن را تغییر داد. کمپانی پیکسار به عنوان بخشی از کمپانی «لوکاس فیلمز» جرج لوکاس فعالیت خود را شروع کرد و در ابتدا «گروه گرافیکی» خوانده می‌شد. لوکاس علاقه خود به این گروه را از دست داد و سال 1986 آن را به قیمت پنج میلیون دلار به استیو جابز فروخت.

اد کت مول (چپ)، استیو جابز و جان لسه‌تر (راست)

استیو جابز نام کمپانی را «پیکسار» گذاشت و در ابتدا قصد داشت این کمپانی ویژه ساخت سخت‌افزارهای کامپیوتری و فروش کامپیوترهای پیکسار ایمیج باشد.

اما ساخته شدن دو فیلم انمیشن کوتاه موفق یعنی «لوکسو جونیور» و «تین توی» به کارگردانی جان لسه‌تر همه چیز را تغییر داد و نظر جابز را عوض کرد.

دیسنی با دیدن فیلم‌ها از پیکسار خواست سه فیلم انیمیشن با استفاده از کامیپوتر برای آنها بسازد. «داستان اسباب بازی» اولین فیلم بلند پیکسار بود که سال 1995 ساخته شد و تمام آن با استفاده از فناوری CGI طراحی و تولید شده بود.

فروش جهانی «داستان اسباب بازی» 360 میلیون دلار بود و دیگر محصولات پیکسار نیز به فروش‌های بسیار خوبی رسیدند.

اگر سرمایه‌گذاری استیو جابز نبود این فیلم‌های انیمیشن‌ هرگز ساخته نمی‌شدند. «داستان اسباب بازی»، «زندگی یک حشره»، «داستان اسباب بازی 2»، «شرکت هیولاها»، «درجستجوی نیمو»، «شگفت‌انگیزها»، «ماشین‌ها»، «راتاتویی»، «وال-ای»، «بالا»، «داستان اسباب بازی 3» و «ماشین‌ها 2» برخی از این فیلم‌ها هستند که حضور جابز در دنیای انیمیشن را ابدی کرده‌اند.

فیلم‌های پیکسار درمجموع حدود 7.2 میلیارد دلار در سراسر دنیا فروش کرده‌اند.

جابز مدیرعامل پیکسار بود، اما امور خلاقه این کمپانی زیر نظر لسه‌تر و اد کت‌مول انجام می‌شد. با این حال جابز همیشه بر کیفیت بالای محصولات تاکید می‌کرد و لسه‌تر و کت‌مول را تشویق می‌کرد در سرمایه و زمان صرفه‌جویی نکنند و بهترین اثر را ارئه دهند.

جابز مدیریت استراتژیک پیکسار را به عهده داشت و حمایت و آینده‌نگری او موجب پا گرفتن یکی از بزرگترین کمپانی‌های سرگرمی‌سازی شد.

استیو جابز در دنیای سینما و به ویژه انیمیشن همان سهمی را دارد که در دنیای فناوری دارد.

12. 6 کاربر از part gah بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه گلابي's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    کامبادن

پيش فرض

به شخصه علاقه ای به محصولات اپل ندارم ولی از مرگ ایشون بسیار ناراحت شدم انسان هایی مثل ایشون هرچقدرهم باشن بازکمه

14. 5 کاربر از گلابي بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کـاربـر بـاسـابـقـه befermatooo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

طرف تا دیروز فکر میکرده iphone همون در باز کنه خونست. حالا عکس پروفایلش شده استیو جابز و میگه بدون استیو زندگی برای من غیر ممکنه.......رفیقش هم زیرش کامنت گذاشته عزیزم قوی باش، واسه شادی روحش 3 تا قل هو الله بخون

M Ơ Ɗ Є Ʀ ƛ Ƭ Ơ Ʀ VAHID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض «جابز» بعدی کیست

ایتنا - با درگذشت استیو جابز یکی از خلاق‌ترین مدیران دنیای فناوری گمانه زنی در مورد فردی که در سال‌ها و دهه‌های آینده از قدرت مدیریت و خلاقیت وی بهره‌مند خواهد بود، افزایش یافته است.

به گزارش ایتنا به نقل از فارس، رسانه‌ها و صاحب نظران مختلف در این زمینه به افراد و مدیران مختلفی اشاره کرده و هر یک حدس و گمان‌های خاصی را مطرح می‌کنند. در کنار چهره‌های شناخته شده‌ای مثل مدیران شرکت‌های گوگل، دل، اوراکل و... برخی از مهم‌ترین اشخاصی که نامشان در این گمانه زنی‌ها شنیده می‌شود به شرح زیر هستند.

۱- مارک پینکاس: مارک پینکاس (Mark Pincus) بنیان‌گذار و مدیر عامل شرکت نوپای Zyngaاست. وی فردی است که با عرضه برخی برنامه‌ها و بازی‌های کوچک ولی جالب و تأثیرگذار در دنیای فناوری برای خود اسم و رسمی به هم زده است. یکی از مشهورترین بازی‌های طراحی شده توسط این شرکت فارم ویل نام دارد. بررسی‌ها نشان می‌دهد حدود ۲۳۲ میلیون نفر در سراسر جهان به طور منظم بازی‌های طراحی شده توسط این شرکت را اجرا می‌کنند. ارزش این شرکت که تنها ۵ سال از تاسیس آن می‌گذرد بین ۱۵ تا ۲۰ میلیارد دلار تخمین زده شده است. مؤسس این شرکت فردی دانسته شده که همیشه لبخندی ملایم بر لب دارد و ایده‌های درخشان و کاریزمای شخصیتیش جالب توجه است.

۲- کاترینا فیک: کاترینا فیک (Caterina Fake) از جمله افرادی است که تاریخچه طولانی و جالب توجهی از اجرای طرح‌های خلاقانه و ابتکاری دارد. در واقع وی در این زمینه در دره سیلیکون ولی اسم و رسمی به هم زده است. وی در سال ۲۰۰۴ به راه اندازی سایت فلیکر کمک کرد. این سرویس وب ۲ که به اشتراک گذاری عکس را ممکن می‌کرد بعدها بارها و بارها مورد تقلید قرار گرفت. وی ایده برچسب زدن بر روی عکس‌ها برای تسهیل یافتن آن‌ها را هم ابداع کرد. وی در سال ۲۰۰۵ فلیکر را به یاهو فروخت. آخرین طرح این زن خلاق Hunch. com بوده که گامی رو به جلو محسوب می‌شود و به کاربران امکان می‌دهد تا اولویت‌هایشان را به اشتراک بگذارند و انواع کتاب و فیلم و یا هر چیز جالبی در وب را به هم توصیه کنند.

۳- جان رابن اشتاین: جان رابن اشتیان (Jon Rubenstein) که تنها یک سال بعد از استیو جابز در سال ۱۹۵۶ متولد شد، تا سال ۲۰۰۶ در شرکت اپل مشغول به کار بود. در آن زمان شایع شده بود که قرار است وی جایگزین استیو جابز شود. رابن اشتاین در طراحی مدل اولیه iPod نقش داشت، اما در ‌نهایت از اپل رفت و به شرکت پالم پیوست. وی که به تازگی به شرکت HP پیوسته نشانه‌های قابل توجهی از خلاقیت را از خود بروز داده است.

۴- مریسا میر: مریسا میر (Marissa Meyer) که از سوی مجله فوچون یکی از ۵۰ زن قدرتمند دنیای تجارت و کسب و کار معرفی شده، آینده درخشانی در حوزه فناوری خواهد داشت. وی که هم اکنون یکی از معاونان برجسته شرکت گوگل است، در طراحی رابط کاربری گوگل و جیمیل و برخی امکانات اولیه آن‌ها نقش اساسی ایفا کرده است. وی خوش صحبت است و با توجه به شخصیت قدرتمندی که دارد به راحتی مطبوعات و رسانه‌ها را تحت تأثیر قرار می‌دهد.

۵- دین کامن: Dean Kamen یکی از سرمایه گذاران شناخته شده دنیای فناوری است. زمانی که وی بر روی طرحی سرمایه گذاری می‌کند بلافاصله همگان از اهمیت و ارزش آن باخبر می‌شوند. تاسیس موسسه‌ای برای تحقیقات در حوزه جستجوی اینترنتی، همکاری با دانشمندان برای افزایش علاقه کودکان به وب و اینترنت و تلاش برای راه اندازی موتور جستجوهای خلاق تازه از جمله اقدامات وی است.

۶- Tony Hseih: او فردی کم و بیش ناشناخته است که حتی تلفظ نامش نیز آسان نیست، اما وی نویسنده کتابی به نام تحویل شادی یا Delivering Happiness است که از جمله پرفروش‌ترین کتاب‌های سال‌های اخیر است. وی مؤسس سایت Zappos. com نیز هست. این سایت که هم اکنون در کنترل شرکت آمازون است، در زمینه خرید و فروش کفش فعالیت می‌کند. تخصص وی ارائه خدمات پس از فروش برای جلب رضایت مشتریان دنیای فناوری است. ایده‌های ارتباطی وی تا بدان حد برجسته بوده که حتی استیو جابز مرحوم هم از آن‌ها بهره برده است.

itna.ir

17. این کاربر از VAHID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

واقعا برای دنیای تکنولوژِی یک اتفاق ناراحت کننده هست . دیگر دنیا مثل جابز به خودش نخواهد دید دنیا باید چند سال صبر کند که ادمی مثل جابز متولد شود فردی که ذهنیاتش فراتر از ذهن یک انسان معمولی باشد ؟!!!!!!
    هر آمدنی رو رفتنی هم هست.(حالا دیر یا زودش دست خداست)
    بدون شک تو دنیا نابغه ها و مغزهای متفکر و به قول خودت ذهنیات فراتر از ذهن معمولی مثل استیو جابز قبل از او و بعد از او بوده اند و خواهند بود.
    به قول دوستان کم نیستند مدیران و مغزهای متفکری که به فکر بشریت بوده اند ولی حالا ممکنه خیلیها اونا رو نمیشناسند.

19. این کاربر از AMIN8282 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •