تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 169 از 173 اولاول ... 69119159165166167168169170171172173 آخرآخر
نمايش نتايج 1,681 به 1,690 از 1727

نام تاپيک: (●̮̮•) ســـوم دبیرســـتان [ 92-91]

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

منظورم آزمونش نبود کلاس های کنکورش رو میگم
    اهان
    درباره ی کلاس ها فکر نکنم بشه قطعی نظر داد
    الان اگه گوگل هم یه سرچی بکنید میبینید که خیلیا میگن گزینه 2 خیلی هاهم میگن قلمچی یا اموزش گاه های یگه
    دلیلش هم اینه کلاس ها مثل ازمون نیست تو کل کشور یک جور باشه
    توی شهر های مختلف بخاطر دبیر ها یا مسائل دیگه هم که شده طبیعاتا فرق دارن
    چیزی که هست اینه شرکت کنندگان قلمچی بیشتر هستن نسبت به گزینه 2 و بخاطر همین هم که شده نمیتونن کامل به همه رسیدگی کنن و مشاوره بدن
    من خودم حسابان و فیزیک و هندسه رو قلمچی رفتم حسابانش خوب بود ولی فیزیک و هندسه واقعا هیچ کمکی نکرد و حکم پر کننده وقت رو داشت
    درحالیکه از اشنا ها توی شهر های دیگه میپرسیدم میگفتن عالیه اینایی که گفتم برای گزینه 2 هم هست
    بنظرم اگه شک داری چه اموزشگاهی بری یا اصلا بری یا نری
    یه سر بزن و دبیر هارو ببین و از کسایی که سال قبل پیش اون دبیرا درس خوندن بپرس
    چون هیچکس نمیتونه راجع به کلاس ها توی شهر های مختلف نظر بده

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

من در مورد برنامه گزینه دو اطلاعی ندارم ولی خودم تو قلمچی سوم و پیش رو آزمون میدم،بعد از مهر پیش 1 و دوم و بعدا سوم و پیش 2 و این یعنی عمومی ها دوباره تکرار میشن ولی تفاوتی که وجود داره اینه که من اگر تابستونو درس به درس بخونم ممکنه تراز خوب و نمره ی خوبی بیارم ولی اینو به شما اطمینان میدم که حجم دروس پیش اونقدر زیاد هست که بعد از تابستون نتونین نقاط ضعف عمومی رو برطرف کنین. پس توصیه ی من به شما اینه که اگر گزینه دو بعد از تابستون دوباره عمومی ها رو آزمون میگیره، الان به آزمون ها که اهمیت کمتری دارن توجه نکنید و عمومی ها رو مبحثی بخونید.

و حالا بدنسازی: ادبیات
    تو ادبیات پنج مبحث داریم: 1- لغت و املا 2- آرایه ادبی 3-تاریخ ادبیات 4-زبان فارسی 5-قرابت معنایی
    پس هر کس خواست مبحثی کار کنه اول باید بره سراغ لغت و املا، چرا؟ چون 6 سوال اول ادبیات رو تشکیل میده یعنی 6 از 25 تا و این یعنی 24 درصد، پس مهمه. حالا چه جوری بخونیم؟ من خودم گاج سبز رو با کتاب ادبیات باز میکنم و از اول شروع میکنم هر چی متن هست رو میخونم و لغاتی رو که معنیشو نمیدونم از گاج سبز نگاه میکنم و برای حفظ کردن لغات فرار از جعبه لایتنر استفاده میکنم(خیلی موثره، معجزه میکنه!) و اگر میخوای از کتابهای آماده استفاده کنی لغت و املای نشرالگو یا کلک معلم خوبه.(البته هیچ کس نمیتونه تضمین کنه که این کتابا همه ی لغات رو پوشش بدن!)
    2-آرایه ادبی: برای این میتونید از خود کتاب آرایه های ادبی سوم انسانی(کتاب درسی که البته کمی مشکله!) یا گاج سبز یا کتاب آرایه های ادبی آبی کانون استفاده کنید.
    3- تاریخ ادبیات: یا خودتون اول درسها که درمورد اشخاصه بخونید و البته توجه داشته باشید که ممکنه در بخش اعلام کتاب درسی چیزی نوشته شده باشه که اول دروس نیست، پس اعلام یادتون نره! یا از کتاب نشر الگو استفاده کنید.
    4- میتونید از کتاب 5 بحث زبان فارسی نشر الگو استفده کنید یا خودتون بخونید.
    5- بالاخره میرسیم به عالی ترین و مفهومی ترین بخش کنکور ادبیات یعنی قرابت معنایی. هر چی تا الان گفتیم پیش نیازه برای این بخش یعنی آخرین مرحله ی خوندن ما باید قرابت معنایی باشه، دلیلشم واضحه، تا ما ندونیم یه لغت چه معنی میده یا مثلا فلان چیز کنایه یا استعاره از چیه که نمیتونیم شعر ها رو بفهمیم و نکته ی مهم اینه که: این بخش به هیچ وجه تمرینی نیست و فقط به این بستگی داره که شما چهار مرحله ی قبل رو چجوری گذروندین و نکته ی دیگه اینه که اصلا برای قرابت معنایی کتابی تهیه نکنید، چون ممکن نیست بتونین همه ی ابیات رو حفظ کنین و کسی نمیتونه تضمین کنه که تو کنکور هم از همون ابیات بیاد. فعلا بدرود
    اتفاقا به نظر من باید از قرابت شروع کرد چون ارتباط خیلی دقیقی بین قرابت و مباحث قبلی نمیبینم چون توی بحث قرابت مسئله سخت بودن ابیات نیست (که بخواهیم قبلش معنی لغات رو بخونیم) بلکه بحث پی بردن به مفهومه بیت هست و اتفاقا به شدت تمرینی هست و به خاطر همینه که من میگم از قرابت شروع کنید چون خیلی باید روش کار و سرمایه گذاری بشه درصوتی که تاریخ ادبیات و لغت و املا اینجوری نیست
    و من هم به شدت توصیه میکنم که کتاب قرابت معنایی هامون سبطی از نشر دریافت رو بگیرید چون شیوه ی بدست آوردن مفهوم بیت و درست خوندن بیت رو آموزش داده (نه اینکه بیاد کله ابیات رو بنویسه و اصلا توی قراب بنا بر حفظ کردن ابیات نیست)

اگه نباشه جاش خالی می مونه sibesorkh2008's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بچه ها اینهام نمرات من:
    شیمی 20 ،فیزیک 19.25 ،هندسه 19.5 ،حسابان 19.5 ،،جبر 18.25
    دینی 19.5،ادبیات 19.25 ،زبان 18.75 ،زبان فارسی 19.5 ،عربی 19.75
    معدل کتبی :19.51

تاريخ عضويت
    Oct 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سیب سرخ جان شما نمیدونی کلاس های تست گزینه 2 خوب هست یا نه؟
    راستش نمی دونم اما موقع ثبت نام آزمونش که رفته بودم اونها خیلی تعریف می کردند که ما مثل مدرسه ایم و دانش آموزهای با معدل بالا میان اینجا و بهترین اساتید و ....
    من خودم میخواستم اونجا برم ولی هنوز معلوم نیست

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

بچه ها اینهام نمرات من:
    شیمی 20 ،فیزیک 19.25 ،هندسه 19.5 ،حسابان 19.5 ،،جبر 18.25
    دینی 19.5،ادبیات 19.25 ،زبان 18.75 ،زبان فارسی 19.5 ،عربی 19.75
    معدل کتبی :19.51
    مبارک باشه خیلی نمرات عالی هستن

فقط فیزیک 19.52؟ جای تو باشم با دو کیلو شیرینی میرم در خونه ی اون مصحح

6. این کاربر از omid_3tar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ArashMiniStar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    IR/MASHHAD

پيش فرض

​جواب اعتراضا اومد؟

تاريخ عضويت
    Oct 2012
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مبارک باشه خیلی نمرات عالی هستن

فقط فیزیک 19.52؟ جای تو باشم با دو کیلو شیرینی میرم در خونه ی اون مصحح
    خیلی ممنون
    من خودمم خیلی خیلی تعجب کردم.اما جبر،ادبیات و دینی هم انتظار این نمراتو نداشتم. میشه گفت هرچقد که مصححای اونها سختگیر بودند،فیزیک تلافی کرده!!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه EternalWanderer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

​جواب اعتراضا اومد؟
    آره اومده. من نیم نمره، نمره ریاضی تونستم بگیرم.
    به قول بچه ها اینم نمرات من!!!
    دینی 20 زیست 20 فیزیک 20 ریاضی 20 شیمی 19.25 زبان خارجی 19.75 عربی 19.5 زمین شناسی 19 ادبیات 19زبان فارسی 18.25 معدل کتبی:19.55!

10. 2 کاربر از EternalWanderer بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2010

پيش فرض

سلام دوستان
    چند تا سوال داشتم
    من ذیپلم ریاضی ام سال 1381 گرفتم.(کنکور ریاضی دادم اون موقع)حالا میتونم برای کنکور 93 توی رشته تجربی شرکت کنم؟
    قلم چی خوبه یا گزینه 2 یا خود سازمان سنجش؟
    برنامه هاشون دقیقا از کی شروع میشن؟از مهر ماه 92؟
    ممنونم

اگه نباشه جاش خالی می مونه EternalWanderer's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2011

پيش فرض

سلام دوستان
    چند تا سوال داشتم
    من ذیپلم ریاضی ام سال 1381 گرفتم.(کنکور ریاضی دادم اون موقع)حالا میتونم برای کنکور 93 توی رشته تجربی شرکت کنم؟
    قلم چی خوبه یا گزینه 2 یا خود سازمان سنجش؟
    برنامه هاشون دقیقا از کی شروع میشن؟از مهر ماه 92؟
    ممنونم
    برای سوال اول بهتره از یک مشاور بپرسید، چون اگر بدون توجه به توانایی خودتون تغییر رشته بدین ممکنه یه سال دیگه از عمرتون حروم بشه(منظورم زیست شناسیه، چون گذشت اون دوره ای که سوالا خیلی ساده و حفظی بود! باید بگم که زیست دیگه یه درس حفظی نیست و سوالاش نیاز به تجزیه و تحلیل داره!)
    در مورد سوال دوم من خودم قلمچی میرم و آزمونامون از 21 تیر شروع میشه
    اینم برنامش:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •