تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 162 از 328 اولاول ... 62112152158159160161162163164165166172212262 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,611 به 1,620 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی Saeed Dz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    ______

پيش فرض

مگـه من گفتـم معـاملس ؟! فکر می کنم بحث رو دقیقا متوجه نشدی ...

جدا از این نقل قول در کل:

احسـاس می کنم بعضی از دوستـانی که تو این بحث شرکت می کنن یا دوست ندارن از واضحات مطلع بشن و یا واقعا منظور کسی که تو بحث شرکت کرده رو متوجه نمیشن اکثرا تو پست ها بارها منظور رو باید تکرار کرد من تو این چند صفحه نظر خانم ها و آقایون رو خوندم و به نظرم اومد بعضی از دوستان کماکان علاقه مندن برای کل کل یا صرفا برای خالی نبودن عریضه تو بحث شرکت کنن ..خب به نظرتون این بحث فایده ای داره ؟
    شما گفتی:
    ازدواج مسئله ای نیست که تصمیم گیری های مربوط به اون بر اساس وعده و وعید باشه .
    و خب اگر ازدواج قرار نیست بر اساس وعده و وعید و در کل حرف باشه پس نتیجه این میشه که هرچیزی باید ثبت بشه، اونم ثبت رسمی چون اینطور که شما میگی ثبت غیر رسمی هم اعتباری پیدا نمیکنه و خب وقتی چیزی ثبت رسمی میشه صورت یک معامله رو پیدا میکنه.

این مورد که شما گفتی رو منم کاملن حس میکنم مخصوصن در مورد بعضی از افراد که اسم نمیارم و کاملن مشهوده که بحث رو بی هدف دنبال میکنن یا اینکه با "تشکر" های بی مورد به کل کل و بحث های حاشیه ای دامن میزنن.
    من در پست های پیشین اشاره کردم اول باید بیایم مشکلات رو بشناسیم و بعد هم باید ببینیم که در شرایط کنونی چه کاری میشه برای برطرف کردن مشکلات کرد و پیشنهاد بدیم. در فضای تقابل یا فضایی که همه چیز به دور از واقعیتها دنبال میشه چیزی حل نخواهد شد. مواردی مثل تساوی حقوق مرد و زن هم باید نگاه کوچک میشه فهمید که توهماتی بیش نیستن لااقل برای حالای جامعه ی ما.

من یک مسئله رو مطرح کردم که بنا به گزارش سال پیش پایگاه اینترنتی وزارت ورزش و جوانان 90% از طلاق ها رو به خودش اختصاص داده و همینطور بنا به گزارش پایگاه خبری زنان ایران 70% طلاق های خانم ها رو به خاطر این مسئله و این نارضایتی تشکیل میده اما چه اتفاقی افتاد؟!
    همه ساکت شدن، یکی از دوستان که حاشیه رو گرفته و متن رو رها کرده و فقط یک نفر بحث رو جدی دنبال کرد (حتی برام پ.خ گذاشت). بیایم و این بچه بازیها رو کنار بذاریم و بپردازیم به دلایل افزایش این حجم طلاق ها و اختلافات و بعد هم راهکار بدیم.

باور کنید این حجم تقابل فقط در بین دختر ها و پسر های ایرانی وجود داره و پسرای ایرانی ولکن غرورشون نیستن و همینطور دخترهای ایرانی هم بیش از اندازه از خود راضی. حتی در بین کشور های اسلامی من دوستان مختلفی دارم از مصر، هند، پاکستان و ... که در هیچکدوم این تقابل اینقدر آشکار نیست.

فایرفاکس تشکر

2. این کاربر از Saeed Dz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mehdi-ch's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    iran

پيش فرض

ای بابا این ازون سوالاست ها ...
    من ی جون بیستُ اندی ساله (اون اندی نه ها) بیکار! درسمم تموم شده ..سربازیمم رفتم.
    خب الآن چیکار کنم!؟ زن میخوام چیکار وقتی کار ندارم ! پول نمی تونم در بیارم

4. این کاربر از mehdi-ch بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    یگانه شهر صاحب مقبره الشعرا

پيش فرض

ای بابا این ازون سوالاست ها ...
    من ی جون بیستُ اندی ساله (اون اندی نه ها) بیکار! درسمم تموم شده ..سربازیمم رفتم.
    خب الآن چیکار کنم!؟ زن میخوام چیکار وقتی کار ندارم ! پول نمی تونم در بیارم
    اگه همفکر من باشی تا 32 سالگیت مجرد میمونی
    چون نظر من همین بود که تا زمانی که بضاعت مالی به یه حدی نرسه، ازدواج کردن فایده نداره
    البته نظر شخصیمه
    نظر کلیم اینه که یه مرد بایستی بین 25 تا 30 سال ازدواج کنه

کاربر فعال بورس کاربر شماره ی یک's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

نظر من از 22 تا 27

بیست و هفت به بالا کمی شرایط سخت تر میشه .... به نظر من احتمال موفق بودن ازدواج کمه ...

بادختر ها کاری ندارم ، چون توی جامعه ی ایرانی به راحتی اجازه ی استقلال بهشون داده نمیشه ولی ...

یه پسر باید به محض رسیدن به سن قانونی به فکر استقلال اقتصادیش باشه و درآمد داشته باشه ، حتی اگه خود انیشتین هم باشه .

گرچه سر مهریه زیاد بحث شد ... اما خیلی ربط به بحث ازداج نداره ....

مشکل مالی ازدواج مهریه نیست ،الان مشکلات مالی ، شیربها ، هزینه های خود ازدواج ، خرج زندگی دونفر و تهیه ی مسکن

میباشد.

پسر لیسانس ایرانی الان حقوقش میشه یه تومن ، کارگر یک و دویست میگیره ، خب معلومه از نظر مالی گزینه ی بهتریه حالا تو

اون چهارسالی که این دانشگاه تشریف داشت ، کارگره داشت کار میکرد و شصت تومن داره حالا اگه سرمایه گذاری نکرده باشه و سه چهار

برابر نشده باشه ...

این میشه که همکلاسی آقای دانشجو رو ، جناب کارگر میگیره و جناب دانشجو باید هنوز بیاد دوسال سربازی بره ، یه سال دنبال کاربگرده ، دوسال کار کنه تا به کارگره برسه ، کارگره زرنگ باشه ، سربازی رو هم با پول پیچونده

هنوز به اون وضع اقتصادی نرسیدیم توی جامعه بگیم بکارت زنها مشکل داره ایجاد میکنه ... مشکل بکارت مربوط به مسائل جنسی بعد از ازدواج

و بالارفتن طلاق میشه ...

اما راجع به مسائل جنسی که باعث بالا رفتن ریسک ازدواج میشه ...

Saeed dz گفت مختلط کنند مدارس ابتدایی رو ... برای شروع همین خوبه ، بعدش راهنمایی ، بعدش دبیرستان ....

الان بیشتر با تفکیک جنسیتی دانشگاه های ایران موافقم .
    Last edited by کاربر شماره ی یک; 02-11-2013 at 17:10.

7. این کاربر از کاربر شماره ی یک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2013
    محل سكونت
    Eblis 2011

پيش فرض

راست هم میگن دختر بزرگ میکنن با هزاری مشقت و سختی بعد به 14 تا بفرستن خونه شوهر که دو روز دیگه شوهره بگه دلمو زدی این 14 تا کف دستت بفرما برو!؟ خب چرا باید به همچین شرایطی تن در بدن؟
    درواقع داری رو خانم قیمت میذاری با این تحلیل ت ... یعنی اینکه 14سکه میدم دختر رو میگیرم ! باید دخترهای جامعه یاد بگیرن ، ازدواج و مهریه معامله نیست ! که هر کی بیشتر بگیره بهتره .... مهریه یه هدیه ای از طرف آقا برای خانم ....

باید چماقی به اسم مهریه وجود داشته باشه!
    طرز تفکر این چنینی باعث همین مشکلات و معضلات میشه !

گر واقعا تنها بجث مهریه تنها مشکل نیست میشه بفرمایید چرا چندین و چندصفحه هستش که فقط سر مهریه صحبت میشه؟انگاری همه چی دیگه راه حلش هست و فقط و فقط همین یک مورد مونده!
    بله تنها بحث مهریه مطرح نیست ! این یکی از مواردی که باید روش بحث بشه ! چون جز معظلات اصلی ازدواج ...
    و اینکه داریم روش چند صفحه ای بحث میکنیم دلیلی نمیشه که مورد های دیگه ای وجود نداره ! فعلا این موضوع حل بشه تا سراغ موانع بعدی بریم

دست اقایون مگه در انتخاب باز نیست؟ خب پس مشکل کجاست؟ از بین خانواده هایی که خوده دختر و داداش ها و پدرها به مهریه پایین راضی میشن دختر انتخاب کنن!بهمین سادگی
    و به همین سادگی دخترها رو دست خانواده هاشون میمونن.

زنی که حتی اگر 500 میلیونو بزاریش زیر رادیکال انقدر هم تو عمرش ندیده ....
    احسنت به دیدگاه شما ! طرف تو خونه ی پدریش همچین چیزهایی رو ندیده ، اون وقت بعد ازدواج از شوهرش طلب میکنه ! چیزی که خیلی خیلی فراتر از توان یه مردِ !

مطمئنا خیر
    خانمها حتی در زمان دختری (دوستی) هم حاظر نیستند دوستشون با دیگری روابط داشته باشه چه برسه به بعد از ازدواج
    پس نمیتونن حرف از چند همسری بزنن ! چون به قول شما آقایون تا 4 همسر مجازن ! اگه اینجوری بشه ، زن مهریه رو میگیره و مرد با 4 همسر زندگی میکنه !

موضوع بی پاسخ نمونده، من به شما آدرس دادم و پایگاه یک وزارت خونه اینقدر پیدا کردنش سخت نیست. مراجعه کنید به آرشیو آمار و اونجا مشاهده کنید.
    استناد شما به چی هستش که گفتی آمار نادرست؟!
    متن بنده رو خوندی؟

بنده گفتم
    ارائه ی آماری که درست و نادرستیش در هاله ای از ابهام قرار داره !
    +

نابراین از این به بعد ترجیح میدم سکوت کنم تا مجبور نباشم حرف خودم رو دوباردوبار توضیح و بسط بدم
    بماند که در پاسخ به سوال های قبلی هم ناتوان بودید !

فکنم عاقلانه ترین کار اینه که فعلا تو این بحث شرکت نکنیم تا زمانی که بحث یه مقدار آروم بشه و نیازی نباشه یه پست رو چند بار توضیح بدیم ..
    به وضوح مشخص شده تو تمامی پست آقایون که حرف حق رو گفتن و اشاره ی به جایی داشتن ! خانم ها فقط توجیه مهریه رو در عدم امنیت میدونستن !

9. این کاربر از M £ H D I بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

الان بحث تمایل مطرح نیست! الان این صحبت مطرحه که متاسفانه اقایون تنها دلیل عدم موفقیت در ازدواج رو مهریه میدونن و کلا خودشون رو از هر ایراد و اشکالی مبرا! تنها ایراد و اشکال این بین همانا مهریه هست!
    اینجا ایرانه ما هم داریم با قوانین موجود صحبت میکنیم! اون اقا اگر خیانت خانومش رو ببینه میدونید که میتونه چکار کنه؟ کافیه که ثابت کنه اونوقت زن سنگسار میشه!
    لطفا بگید مرد چی میشه؟ اوووو فوق فوقش اینه که از چشم زنش و نهایتا مادر زنش بیفته!
    اینجاست که بحث حقوق برابر مطرح میشه
    و ایناست که باعث میشه حداقل لطفی که میشه در حق خانومها وجود داره (مهریه) از بین نره!
    علیرغم تمامی سعی و تلاشهای اقایون در سالهای اخیر با اینکه 99% تصمیم گیرندگان اقایون هستند اما نهایتا تونستن الزام به 110 سکه رو تصویب کنن

حالا سوال من اینه این دوستانی که مدعی هستند توان پرداخت 20تا سکه رو هم ندارند بگند که مثلا 200تا با 1200تا چه فرقی داره براشون وقتی که ندارن؟ در هرصورت که معیار پرداخت در صورت بی پولی همون 110تا هست دیگه چرا اینقدر خودتون رو خسته میکنید؟!

بعد یک مسئله دیگه دوستان جالبه همین اقایونی که اینجا شاکی هستن دختر چرا مهریه لازم داره سره شوهر دادن خواهر خودشون که میرسه اون خواستگار بنده خدا رو بیچاره میکنن! تگید نه که واقعا غیرقابل قبوله!

در نهایت من چیزی که دور و برم میبینم و از اطراف ((حالا به موارد خاص و محدود کاری ندارم)) تاکید میکنم در هردو سمت به موارد محدود (از دید من ) کاری ندارم
    نه 14 تا قابل قبوله نه سال تولد دختر!
    من به شخصه ندیدم که در حالت نرمال (منحنی گوس یادتون بیاد داریم در مورد بیشتر افراد جامعه صحبت میکنیم اون حد وسط و نه دو طرف منحنی!) از 110 تا کسی کمتر مهریه کنه!
    حرفاتون در شعار شاید درست باشه ولی در عمل اینطور نیست
    اولا قوانین حکومتی و اجتماعی تنها 20درصد از قوانین در زندگی افراد هست و 80درصد قوانین تنها توسط خوده افراد و خانواده و محیط هست که قرار داده میشه
    اولا بگم من این قوانین که شما گفتین رو قبول ندارم و بیانتون از قوانین هم درست نیست
    خیانت صورت بگیره در همون شرایط که زن سنگسار میشه مرد هم حکم سنگسار براش هست( مرد متاهل هم حد سنگسار میتونه براش اجرا بشه)
    همونطور هم که ممکنه مرد در صورت خیانت فقط از چشم مادرزن بیفته هزاران زن هم هستن با وجود خیانت فقط طلاق میگیرن و 1000تا سکه هم صاحب میشن. ایا اینطور نیست؟
    پس ما باید یک نگاه منصف داشته باشیم نه یک بعدی همیشه نگاه کنیم
    در این قوانین که شما میگید هم به مرد هم زن هم کودک طلم میشه

مهریه از نگاه من اصلا لطف به زن نیست بلکه یکی از بدترین ظلمها هم به زن هم به مرد هست
    فلسفه مهریه رو شما اصلا میدونید چی هست؟فلسفه مهریه چیزی نیست جز خریدن جسم و خدمات زن برای مرد

حالا سوال من اینه این دوستانی که مدعی هستند توان پرداخت 20تا سکه رو هم ندارند بگند که مثلا 200تا با 1200تا چه فرقی داره براشون وقتی که ندارن؟ در هرصورت که معیار پرداخت در صورت بی پولی همون 110تا هست دیگه چرا اینقدر خودتون رو خسته میکنید؟!
    از نظرم فرقی نداره و کسی نداشته باشه بده خانوم محترم در کمال ارامش برای همون 20تا هم میتونه مرد رو زندان بندازه و ابرو و شرافتش رو لکه دار کنه
    هرچند من کاملا اینو حق مردی میدونم که قولی داده و سندی رو امضا کرده در حالی که توان اجراش رو نداشته و همچین ادمی باید هم زندان بره و روی پیشونیش هم حتی داغ بزنن که این ادم یه درغگو هست

بعد یک مسئله دیگه دوستان جالبه همین اقایونی که اینجا شاکی هستن دختر چرا مهریه لازم داره سره شوهر دادن خواهر خودشون که میرسه اون خواستگار بنده خدا رو بیچاره میکنن! تگید نه که واقعا غیرقابل قبوله!
    بله همچین افرادی هستن ولی تمام افرادی که با این موضوع مخالفن در این دسته قرار ندارن
    من با فلسفه مهریه مشکل دارم و همطور که گفتم از دید من مهریه یعنی خرید یک جنس به اسم زن، حالا چطور میتونم بپذیرم که خودم جنسی نخرم ولی قبول داشته باشم خواهرم رو کسی بخره؟

در نهایت من چیزی که دور و برم میبینم و از اطراف ((حالا به موارد خاص و محدود کاری ندارم)) تاکید میکنم در هردو سمت به موارد محدود (از دید من ) کاری ندارم
    نه 14 تا قابل قبوله نه سال تولد دختر!
    من به شخصه ندیدم که در حالت نرمال (منحنی گوس یادتون بیاد داریم در مورد بیشتر افراد جامعه صحبت میکنیم اون حد وسط و نه دو طرف منحنی!) از 110 تا کسی کمتر مهریه کنه!
    سوال من اینه کیفیت زندگی و فرق زندگی این افراد با هم چی میتونه باشه؟
    یعنی ایا با توجه به همون منحنی کوس کسایی که 14تا مهریه کردن با کسایی که 1400تا مهریه کردن ممکنه بدبختر و سکشت خورده بشه زندگیشون؟
    یا کسایی که 110تا مهریه کردن این 110تا روی خوشبختی و خوبی زندگیشون واقعا تاثیری داره؟

با استفاده از همون منحنی کوس براحتی میشه اثبات کرد نه نبود مهریه باعث سستی زندگی میشه نه بودن و زیاد بودن مهریه باعث خوشبختی چه در ازدواج چه بعد طلاق میتونه باشه
    کسی توان مالی داشته باشه حتی در صورت نداشتن 1مهریه در قباله بعد طلاق هم هیچ مشکلی نخواهد داشت و هزارن مورد میشه دید
    کسی هم توان مالی نداشته باشه 2500سکه هم مهرش باشه تنها کاری میتونه بکنه به زندان انداختن مرد هست ولی ایا بعد طلاق این تاثیری در زندگی زن میزاره؟
    پس مهریه یه مورد کاملا بیعنی و پوچ هست و هرمرد یا زنی فلسفه وجودی مهریه رو درک کنه حالت تهوه پیدا میکنه از وجود همچین دیدی نسبت به ادمها
    Last edited by havzhini; 02-11-2013 at 17:51.

کاربر فعال انجمن موضوعات علمی و علوم انسانی havzhini's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

Saeed dz گفت مختلط کنند مدارس ابتدایی رو ... برای شروع همین خوبه ، بعدش راهنمایی ، بعدش دبیرستان ....

الان بیشتر با تفکیک جنسیتی دانشگاه های ایران موافقم .
    میشه دلیل و منطقتون رو برای موافقت با تفکیک بپرسم؟
    و سوال بعدش اینکه یک پسر یا دختر همسر مناسب رو از کجا و چطور باید پیدا کنه و ازدواج کنه؟ایا روش شما همون دهن بود کردن مادر هست و بعد نشتن پای سفره عقد؟
    فردی که تا سن27 که خوده شما مناسب میدونین با هیچ جنس مخالفی در یک محیط قرار نگرفته و حتی همکلام نشده میشه بپرسم چطور باید بتونه حالا ا یک نفر زیر یک سقف شروع به زندگی کنه و هم طرف رو از ده ها جنبه از عاطفی و جنسی و روحی و ... ارا کنه هم خودش ارضا بشه؟

همین امار طلاق و خیانت و مشکلات زناشویی و افسردگی و روانی و ... 90درصدش تاثیر مستقیم از همین تفکیک جنسیتی گرفته

12. 5 کاربر از havzhini بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال بورس کاربر شماره ی یک's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

میشه دلیل و منطقتون رو برای موافقت با تفکیک بپرسم؟
    و سوال بعدش اینکه یک پسر یا دختر همسر مناسب رو از کجا و چطور باید پیدا کنه و ازدواج کنه؟ایا روش شما همون دهن بود کردن مادر هست و بعد نشتن پای سفره عقد؟
    فردی که تا سن27 که خوده شما مناسب میدونین با هیچ جنس مخالفی در یک محیط قرار نگرفته و حتی همکلام نشده میشه بپرسم چطور باید بتونه حالا ا یک نفر زیر یک سقف شروع به زندگی کنه و هم طرف رو از ده ها جنبه از عاطفی و جنسی و روحی و ... ارا کنه هم خودش ارضا بشه؟

همین امار طلاق و خیانت و مشکلات زناشویی و افسردگی و روانی و ... 90درصدش تاثیر مستقیم از همین تفکیک جنسیتی گرفته
    چون حرامه ...

هم کلام شدن با نامحرم حرامه ...

نگاه کردن بهش حرامه ...

14. 3 کاربر از کاربر شماره ی یک بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

M Ơ Ɗ Є Ʀ ƛ Ƭ Ơ Ʀ VAHID's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    "فروم" ها خانه دوم ما

پيش فرض

دو نفر که واقعا عاشق هم باشن و عشقشون واقعی باشه این بحث هایی که انجام شده
    همش بی معنی میشه(چون دیگه مهریه , ارایش کردن و نوع پوشش و ......ملاک نیست)

حالا عشق های حال حاضر نمیشه زیاد بهشون گفت عشق ,چه پسر و چه دختر حق دارن اینجوری احتیاط کنن
    البته الان خانواده دختر از خود دختر مهم تر هستن(شوخی) ولی دختر خودش باید تصمیم گیرنده باشه
    نباید بزاره خانوادش زیادی تو مسایل مربوطه به خودش و مردش تصمیم گیری کنن (بیشتر قبل از ازدواج)

این نظر من بود,نقل وقول نگیرید ,هر کی هر طور خواست برداشت کنه.

16. 8 کاربر از VAHID بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2013
    محل سكونت
    ;)

پيش فرض

این حرف شما در مورد تمام مردها صادق نیستش و به هر حال هر قانونی رو شاید یک طوری بشه دور زد مثل این می مونه که بگیم همه خانوم ها از احساسات آقایون برای ازدواج و بعد اجرا گذاشتن مهر استفاده میکنن !!
    دقت کنید من گفتم هستند مردانی که . .
    نگفتم همه مردان !

میشه شما مصدایق تاوانی که خانم پس میده رو به من بگی و چند مورد رو مثال بزنی؟
    اگر قرار باشه حقوق مرد و زن برابر بشه که دیگه دلیلی نمیمونه مهریه کم بشه! و در این صورت مهریه کاملن باید حذف بشه.
    یک مورد : به خانومی که مطلقه باشه به سختی خونه اجاره میدند
    مورد دیگه : همسایه های اون خانوم اکثرا به چشم بد به اون خانوم نگاه میکنند
    مورد بعدی : خانومی که در زمان تجرد و تاهل یکخانوم خوش تیپ بوده به جرم جدایی برای جلوگیری از بروز شایعه مجدود میکنه پوشش رو
    و و و . .

من در جواب کاربر مهدی چند پست قبل تر از بحث شما گفته بودم که قانون برابر بشه تا مهریه حذف بشه

18. 4 کاربر از بانو . ./ بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •