تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 57 اولاول ... 612131415161718192026 ... آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 562

نام تاپيک: Mint

کاربر فعال انجمن pcsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

تفاوت این چهار تا در میزکارها و احتمالا در برخی از بسته های فرعی هست که در کنارشون نصب شده است وگرنه در استخوان بندی اصلی که همون توزیع mint باشه یکی هستند
    یکی از تفاوت های اصلی ویندوز و لینوکس در ممزوج بودن هسته سیستم عامل و محیط گرافیکی هست در حالی که در لینوکس کرنل از محیط گرافیکی جداست و توسط نرم افزاری به نام xserver با هم ارتباط برقرار می کنند البته برای این که اساتید ازم ایراد نگیرند باید به wayland هم اشاره کنم ولی به هر صورت الان صحبت یک معرفی ساده است.بنابراین این چهار اسم که شما گفتید اسم چهار تا دسکتاپ هست که روی سیستم اصلی نصب شده اند و هرکس بنا بر مقتضیات خودش از یکی از اونا استفاده میکنه حالا ی توضیح ساده هم راجع به هر محیط میدهم
    xfce یک دسکتاپ هست که یک زمانی سبکترین دسکتاپ قابل استفاده لینوکس طبقه بندی میشد که الان هم با این که توی این لیست سبکترین هست اما به طور کلی سبکترین نیست.منظورم از سبکترین از لحاظ منابع پردازشی هست که خود دسکتاپ مصرف میکنه. ایت دسکتاپ با gtk نوشته شده اخرین نگارش انتشار داده شده اون 4.10 هست
    mate این میزکار هم با gtk نوشته شده اما داستان خودش رو داره و اون هم به زمانی بر میگرده که gnome2 تموم شد و gnome3 بعد از کلی تاخیر با گند زدن به محیط دسکتاپ کار خودش رو آغاز کرد این دسکتاپ در حقیقت ادامه گنوم2 هست
    cinanemon این میزکار هم با gtk نوشته شده و بر اساس گنوم 3 هست و تلاش کرده اون رو کاربر پسندتر کنه
    kde این دسکتاپ یا qt نوشته شده و از لحاظ قدمت با گنوم برابری میکنه اگر درست یادم باشه فکر کنم قدیمی ترین
    خوب به هر صورت استخوان بندی سیستم عامل هرچه قدر هم قوی باشه کاربر اکثر ارتباطاتش رو از طریق دسکتاپ انجام میده
    xfce و mate از نظر قیافه به هم شبیه تر هستند چون هر دو از نگارش gtk2 استفاده میکنند
    cinanemon از gtk3 استفاده کرده بنابراین قیافه مدرن تری داره
    kde هم که چون از qt استفاده میکنه محیط زیباتری نسبت به بقیه ارایه میده و برای برنامه هایی که با gtk رابط کاربری شون ایجاد شده و در محیط kde استفاده میشه برای پوسته از gtk-qute-engine استفاده میکنه که به نطر من قیافه قشنگتری به برنامه ها میده
    اما از نظر فلسفه کاری هم هر دسکتاپ تلاش کرده تا کاربر راحتتر بتونه با سیستم عامل کار کنه
    به نظر من kde و cinanemon در این بین پیشرفته ترین میزهای کار هستند و انتخاب یکی از اونها سلیقه ای هست به هر صورت شما هر کدام رو که انتخاب کنی باید یاد بگیری پس توی این مورد سخت نگیر
    سلام.توضیحات خوبی دادین فقط یه نکته من عرض میکنم.
    برای یک کاربر آماتور نیازی به این همه توضیحات زیاد نیست کافیه از ویژگی های هر دسکتاپ توضیح خلاصه و مفیدی بدین. همین کفایت میکنه. همه که مثل شما حرفه ای نیستند ممکنه کسی هم باشه مثل من توی لینوکس آماتور باشه و مطالب سطح پایین باید براش گفته بشه.
    تشکر از وقتی که می گذارین.
    Last edited by pcsoft; 24-01-2013 at 17:08.

2. این کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت fesghl's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2013

پيش فرض

دستت درد نکنه داداش خیل مفید بود

آخر فروم باز black.assassin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    Karaj

پيش فرض

خیلی ممنونم دوستان
    یه نکته : خیلی بده لینک روی سایت مینت مستقیم نیست و مجبور شدم مستقیمش کنم.
    بله آماتور هستم. اما کسی نیستم که وقتی اصطلاحات عجیب غریب بشنوم نا امید شم. خیلی خوبه یه چیزایی تو ذهنم باشه که ندونم.
    خلاصه خیلی خوشحالم که وارد جمعی میشم که همه هدفشون کمکه.

کاربر فعال انجمن pcsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

خیلی ممنونم دوستان
    یه نکته : خیلی بده لینک روی سایت مینت مستقیم نیست و مجبور شدم مستقیمش کنم.
    بله آماتور هستم. اما کسی نیستم که وقتی اصطلاحات عجیب غریب بشنوم نا امید شم. خیلی خوبه یه چیزایی تو ذهنم باشه که ندونم.
    خلاصه خیلی خوشحالم که وارد جمعی میشم که همه هدفشون کمکه.
    من منظورم به خودم بود. نه به شما. جسارت نباشه.
    بحث نا امید شدن نیست بحث مرحله به مرحله با لینوکس آشنا شدن هست.
    موفق باشید.

6. این کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

دوستان من همچنان این مشکل رو دارم ! درایو بوت رو هم که می سازم باز هم لینوکس بالا نمیاد ! اصلا هیچ گزینه ای مبنی بر اینکه سیستم با ویندوز یا لینوکس بالا بیاد وجود نداره (تو بوت منیجر )

چی کار کنم ؟! یکی یه توضیح بده ! ( اساتید به دادم برسید )

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    جناب تور! شما هنوز درگیرید؟ با ویندوز یه درایو را پاک کنید و مینت را توی اون نصب کنید.
    خودم همین کار را کردم و اصلاً درایو بوت یا حتا سواپ درست نکردم.خودش بوت منیجر را نصب میکنه.
    --------------------------------------------------------------------
    من امروز با xchat پرسیدم که میشه برای دو مرورگر یک کش درست کرد که از کش همدیگه استفاده کنند؟
    گفتند نمیشه. فرمت کشها باهم فرق میکنه.
    استادان نظری ندارند؟

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

سلام
    جناب تور! شما هنوز درگیرید؟ با ویندوز یه درایو را پاک کنید و مینت را توی اون نصب کنید.
    خودم همین کار را کردم و اصلاً درایو بوت یا حتا سواپ درست نکردم.خودش بوت منیجر را نصب میکنه.
    --------------------------------------------------------------------
    من امروز با xchat پرسیدم که میشه برای دو مرورگر یک کش درست کرد که از کش همدیگه استفاده کنند؟
    گفتند نمیشه. فرمت کشها باهم فرق میکنه.
    استادان نظری ندارند؟
    سلام !
    توی نصب لینوکس سه تا گزینه هست ! نصب کناره ویندوز ، فرمت کردن هارد و نصب لینوکس و گزینه ی آخر هم پارتیشن بندی دستی ! منظورتون اینه که من یکی از درایو ها رو پاک کنم و گزینه اول رو بزنم انتخاب کنم ؟!
    من الان یه دونه درایو دارم 50 گیگ کم کردم برای نصب لینوکس ! حالا اگه نصب کناره لینوکس رو انتخاب کنم مشکلی از نظر پارتیشن بندی و پاک شدن درایوم به وجود نمیاد ؟! اگه پاک بشه برفنا میرم هاااا

آخر فروم باز kases's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

خیلی مواظب باش

من اولین بار که لینوکس نصب کردم هاردم با 400 گیگ اطلاعات فرمت شد

شما گزینه دستی انتخاب کنید
    پارتیشن انتخابی خودتون رو بهش بدین تا اونجا نصب بشه

نحوه پارتیشن بندی سرچ بزنی وجود داره

11. این کاربر از kases بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

ممنون دوست عزیز ولی خودم هم پارتیشن بندی رو بلدم :
    مشکلم رو بوتِ مینت هستش ! نمی دونم چرا وقتی نصب می کنم بوت نمی شه !

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام !
    توی نصب لینوکس سه تا گزینه هست ! نصب کناره ویندوز ، فرمت کردن هارد و نصب لینوکس و گزینه ی آخر هم پارتیشن بندی دستی ! منظورتون اینه که من یکی از درایو ها رو پاک کنم و گزینه اول رو بزنم انتخاب کنم ؟!
    من الان یه دونه درایو دارم 50 گیگ کم کردم برای نصب لینوکس ! حالا اگه نصب کناره لینوکس رو انتخاب کنم مشکلی از نظر پارتیشن بندی و پاک شدن درایوم به وجود نمیاد ؟! اگه پاک بشه برفنا میرم هاااا
    شما ویندوز هم دارید. درسته؟
    با ویندوز بیایید بالا و بعد با Disk management یک درایو 30 گیگ
    (بنظر من زیاد هم هست؛ ولی اگه قصد دارید نرم افزارهای خاصی با حجم بالا نصب کنید؛ حجم درایو را بیشتر بگیرید)
    را پاک کنید. کلیک راست روی فریم درایو و انتخاب Delete .
    بعد موقع نصب لینوکس همون درایو خالی را انتخاب کنید. سواپ هم میل خودتان که بخواهید جدا کنید یا نه.
    هیچ چیز دیگه دست نمیخوره جز همون درایوی که پاک کرده اید. خود لینوکس به میل خودش فرمت میکنه.
    اگه نوع فرمت را پرسید Ext4 را بزنید. خیلی فراموش میکنم. دقیق یادم نیست 3 یا4 . شما بالاترین عدد را انتخاب کنید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •