تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 53 اولاول ... 612131415161718192026 ... آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 521

نام تاپيک: همه چیز درباره بازار لپ تاپ ( ایران ، دبی ، چین) و سیاست ها فروش شرکت های ایرانی ، ترفندها ، تقلب !!

داره خودمونی میشه hossein0005's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

اگه بدون گارانتی بگیرم، یه وقت خراب شد چیکار کنم؟
    فروشنده هایی تو شهر هستن که 4 ال 7 درصد میگیرن و گارانتی میکنن البته کامل گارانتی میکنن حتی شارژر و باطری رو
    نظرت چیه؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

برای اطلاع شما و مثال همین 5010 معروف قبل از اینکه NEW اون بیاد ریفرش اومد به بازار. تقریبا یک ماه جلوتر ریفرش اومد .
    بازهم دروغ خنده دار
    بابا اول نگاه چی مینویسی بعدش پست بزن
    البته شاید بوهشهر اینجوره ، من نمی دونم

اگه نباشه جاش خالی می مونه teknosys's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

اگه بدون گارانتی بگیرم، یه وقت خراب شد چیکار کنم؟
    فروشنده هایی تو شهر هستن که 4 ال 7 درصد میگیرن و گارانتی میکنن البته کامل گارانتی میکنن حتی شارژر و باطری رو
    نظرت چیه؟
    سلام

دوست عزیز بهتر بود در مورد سئوال هایی که پرسیدین یه کم فکر میکردین.

ولی جواب ها:

اگه بدون گارانتی بگیرین و خراب بشه باید ببرید تعمیرگاه ، به همین سادگی!!

اونایی که توی شهر شما هستند من از کجا بدونم تخصصشون و اعتبارشون در چه حدیه؟

هزینه رفت و آمد به تهران از شهر شما هم نمی دونم که بتونم نظر بدم.

تمام سئوالاتتون رو خودتون بهتر از هرکسی می تونستید پاسخ بدید.

لطفا ادامه ندید.

موفق باشین.

4. 2 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

بازهم دروغ خنده دار
    بابا اول نگاه چی مینویسی بعدش پست بزن
    البته شاید بوهشهر اینجوره ، من نمی دونم
    سلام

من نمی دونم شما چه اصراری به تیکه پرانی دارید. یه خورده شخصیت هم خوب چیزیه.

5010 یک ماه قبل از ورود به بازار ایران سر ریفرش توی دبی دعوا بود. من و یکی از دوستان شخصا 300 تا از اونا رو خریدیم و فرستادیم همون تهران خودتون البته بدون کارتن. چون طرف میگفت کارتنش لازمم نیست!!!!

با چه دلیلی شما میگین ریفر بعد از NEW به بازار میاد؟ اصلا تاریخ ورود ریفر با NEW چرا باید فرق کنه؟

اگه قراره بر خرابی های دستگاه هنگام تولید حساب کنید آیا باز هم میگین همیشه NEW زودتر از ریفر میاد؟

من نمی خواستم و نمی خوام تجربیات شخصیم رو اینجا بگم. ولی شما نمیزارید. من دوست داشتم و دارم که با دلیل مطالب رو بگم و تا اونجایی که میشه تجربه های شخصی رو نگم که بخواد به دروغگویی تعبیر بشه.

در مورد بوشهر و کلا بنادر جنوب باید خدمتتون عرض کنم ، تمام کسایی که توی تهران و دیگر شهر های بزرگ فروشگاه لپ تاپ دارند جنسشون رو از اینجا و بقیه جاها میارن. حیف که نمیتونم اسم بیارم وگرنه اسم و فاکتور واستون میزاشتم تا بیشتر متوجه بشین.

موفق باشین.

6. 14 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال elvin_1987's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Tehran_takhttavos

پيش فرض

سلام

من نمی دونم شما چه اصراری به تیکه پرانی دارید. یه خورده شخصیت هم خوب چیزیه.

5010 یک ماه قبل از ورود به بازار ایران سر ریفرش توی دبی دعوا بود. من و یکی از دوستان شخصا 300 تا از اونا رو خریدیم و فرستادیم همون تهران خودتون البته بدون کارتن. چون طرف میگفت کارتنش لازمم نیست!!!!

با چه دلیلی شما میگین ریفر بعد از NEW به بازار میاد؟ اصلا تاریخ ورود ریفر با NEW چرا باید فرق کنه؟

اگه قراره بر خرابی های دستگاه هنگام تولید حساب کنید آیا باز هم میگین همیشه NEW زودتر از ریفر میاد؟

من نمی خواستم و نمی خوام تجربیات شخصیم رو اینجا بگم. ولی شما نمیزارید. من دوست داشتم و دارم که با دلیل مطالب رو بگم و تا اونجایی که میشه تجربه های شخصی رو نگم که بخواد به دروغگویی تعبیر بشه.

در مورد بوشهر و کلا بنادر جنوب باید خدمتتون عرض کنم ، تمام کسایی که توی تهران و دیگر شهر های بزرگ فروشگاه لپ تاپ دارند جنسشون رو از اینجا و بقیه جاها میارن. حیف که نمیتونم اسم بیارم وگرنه اسم و فاکتور واستون میزاشتم تا بیشتر متوجه بشین.

موفق باشین.
    دوست عزیز شما خودتون رو ناراحت نکنید. و کار خودتون رو ادامه بدید.
    چون طبیعه این حرف ها چون بعضا بعضی از این وارد کننده ها یا فروشند ه های پایتخت اینجا ها زیاد می یان و این تجر بیات شما که در اختیار دیگران قرار می دیدن برای انها خوب نیست.
    به کارت ادامه بده مرسی که خیلی از حقایق رو بیان می کنید.ممنون
    موفق باشید.

8. 8 کاربر از elvin_1987 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

ممنون
    با توضیحات شما فهمیدیم که تو بازار چه خبره
    قبلا فکر میکردم که هرکی ارزونتر داد ازش بخرم ولی الان دیگه کم و بیش همه چیز دستم اومده
    خوب این اطلاعات شما ، داد هر فروشنده ای را درمیاره برای همین دوست ندارن این تاپیک ادامه پیدا کنه
    پس شما ادامه بدین

10. 3 کاربر از bas ali بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض VAIO در ایران (قسمت دوم)

سلام

قسمت دوم توضیحات دریاره VAIO که محصول شرکت سونی هست رو مینویسم.

سیاست فروش :

در مورد سیاست فروش سونی در محصولات لپ تاپ خودش باید بگم که سونی بیشتر از دیگر برندها بر روی فروش منطقه ای دستگاه های خودش تمرکز کرده و دلیل این رو به گفته خودشون ارائه دستگاه ها با توجه به بازار هدف به تفکیک منطقه هست. سونی بازار هدف رو به این دسته ها تقسیم کرده:

North America :US, Canada

South America: Brazil

Asia : Japan, Singapore, Malaysia, Hong Kong

Western Europe: Austria, Belgium, Denmark, Finland, France, Germany, Greece, Italy, Ireland, Liechtenstein, Luxemburg , the Netherlands, Norway, Portugal, Spain, Sweden, Switzerland, United Kingdom

Oceania: Australia, New Zealand

Middle East: United Arab Emirates, Saudi Arabia, Qatar

سونی دستگاه های خودش رو برای این مناطق میزنه ، حالا بعضی رو مختص یکی از این گروه ها و اکثرشون رو هم به طور مشترک برای برخی یا تمام گروه ها. تفاوت مدل ها برای گروه ها بیشتر در کیفیت و استاندارد هایی هست که دولت های متفاوت به صورت مختلفی برای ورود دستگاه های الکترونیکی به کشور به صورت قانون در می آورند و شرکت مجبور هست این قوانین رو برای حضور در بازار اونجا رعایت بکنه. برای بهتر روشن شدن قضیه یه مثال میزنم. در آمریکا برای ورود کالا استانداردی داریم که برای حفاظت از محیط زیست هست. این قانون میگه اگر دستگاه الکترونیکی قطعاتی داشته باشه که به محیط زیست آسیب برسونه با وجود اینکه راهی برای حذف اون قطعه وجود داشته باشه بنا بر مقدار قطعات مخرب و ضایعاتی که بر جای خواهد گذاشت واردات اون محدود یا ممنوع خواهد شد. ولی در جایی مثل خاورمیانه چنین قانونی وجود نداره. پس سونی برای جبران اضافه باری که در قوانینی مثل قانونی که مثال زدم به وجود میاد دستگاه ها رو بصورت منطقه ای میزنه.

در اینجا دو نکته به وجود میاد . یکیش اختلاف کیفی بین محصولات منطقه ای هست. یعنی به خاطر قوانین سختگیرانه تر مثلا آمریکا سونی مجبور به بالا بردن کیفیت دستگاه سفارش آمریکا میشه ولی اینکار برای جایی مثل خاورمیانه یا آفریقا لازم نیست. حالا این اختلاف کیفیت چه قدر هست یا اینکه میشه اون رو اثبات کرد به صورت 100 درصد یا نه، باید بگم که هیچ آماری از این وجود نداره ولی منطقا بایستی اینجوری باشه. و نکته دیگری که وجود داره که متاسفانه باعث انجام بعضی کارها توسط فروشندگان میشه و اون هم بیشتر در بازارهایی که نظارت مستقیم وجود نداره مثل ایران اینه که ظاهر و استایل همه دستگاه هایی که برای همه مناطق بیرون میاد یکی هست. نکته در اینجاست که تفاوت بین سفارش آمریکا و سفارش خاورمیانه فقط در پسوندی هست که جلوی مدل دستگاه قرار میگیره. با این وجود میشه که اون قسمت هایی که مدل دستگاه زده رو تعویض کرد و سفارش خاورمیانه رو به سفارش آمریکا تغییر داد. اینجوری هم میشه دستگاه رو گرونتر داد و هم باعث تبلیغ و اعتماد خریدار میشه. راه پیگیری هم وجود نداره. البته اشکال از شرکت مادر نیست. چون واقعا غیرممکنه که برای هر منطقه مدلی با طراحی خاص بیرون بدن.

مثالی میزنم از یک دستگاه سفارشی برای آمریکا و تفاوت های اون با دستگاهی که پسوند خاورمیانه داره:

VPCF13BFX/B

در مورد طریقه نامگذاری دستگاه ها باید بگم که این نامگذاری یک حالت کلی ولی متغیر برای هر خط تولید هست. برای مثال و روشن شدن موضوع همین مدل رو میشکافیم:
    VPC : این اختصار جمله (VAIO Personal Computer) هست که سونی برای لپ تاپ های شخصی استفاده میکنه. VGN هم برای لپ تاپ های تجاری هست که در بحث ما نیستند.

F : این حرف معرف خط تولید یا همون سری هست. F یعنی این لپ تاپ از سری F هست که هر سری هم یک مشخصات پایه داره و مشخصات متغیر. برای مثال مشخصات پایه سری F ال سی دی 16.4 اینچ هست و ...

13 : 13 به معنی مدل دستگاه هست. مثلا میگن سری فلان مدل 13 .

B : در هر مدل ممکنه 2 تا کانفیگ مختلف وجود داشته باشه. برای همین از نظر قطعات موجود در دستگاه ها رتبه بالاتر رو به A و دوم رو B میزارن. اینجوری وقتی شما B رو دیدین متوجه میشینکه همین مدل با کانفیگ بالاتری هم هست که A باشه.

FX : در اینجا F نشون دهنده ساختار کلی لپ تاپ هست. در اینجا به معنی Performance بودن یا کارا بودن این مدل هست. کلا K,F,G داریم البته برای دستگاه های آمریکا. X هم نشون دهنده منطقه آمریکا و کانادا هست. یعنی هر مدلی که در آخر اون و قبل از "/" حرف X بود به معنی مدل مخصوص آمریکا و کانادا هست. البته در دیگر منطقه ها حروف دیگری نیز گذاشته می شود که معانی خاص خود را دارند.

/: هر حرفی بعد از این کارکتر نشان دهنده رنگ دستگاه هست . مثلا B یعنی Black.

اما دستگاهی که مختص خاورمیانه هست ولی از همین خط تولید یا سری:

VPCF137HG/BI

در اینجا هم شما همون دستگاه رو میبینید ولی با یک اسم دیگه. مثلا به جای B که توضیح داده شد شماره 7 رو گذاشته و به جای F حرف H و به جای X هم G . هر کدام از این حروف و اعداد که جایگزین شدن معرف خاورمیانه ای بودن دستگاه هستند.

خیلی طولانی میشه اگه بخوام حروف جایگزین رو توضیح بدم فقط این نکته رو بگم که BI یعنی سیاه مات و B به معنی سیاه براق هست.

این همه سر شما رو درد اوردم تا بگم که متاسفانه خیلی راحت میشه این دستگاه ها رو با تعویض علائمی که در زیر مانیتور و زیر دستگاه هستند یک دستگاه خاورمیانه ای با استانداردی پایین تر و قیمت پایین تر از دستگاه آمریکایی ، به عنوان دستگاه مختص آمریکا عرضه کرد. همه این کارها حدود 100 تا 120 هزار تومن هزینه داره ولی حداقل 300 تا 350 هزار تومن روی قیمت دستگاه میاد و البته جذابیت تبلیغاتی هم خواهد داشت.

در ضمن دستگاه های دیگری هم هستند که به آنها ساخت چین به سفارش آمریکا میگن که اون هم متاسفانه وجود خارجی نداره. اکثر این مدلها ساخت چین برای استفاده در چین هستند . البته از کیفیت خوبی هم برخوردارند ولی قطعات اونها و ساپورت آنلاین اونها فقط برای آی پی های چینی هست.

در ضمن میخوام در جواب دوست عزیزمون آقای HasanSoft که ادعا داشتن جدیدترین دستگاه های روز دنیا بدون تاخیر به ایران میاد رو با یک فایل Word که توش سال و فصل ساخت تمامی سری های VAIO توش نوستم رو بذارم. خیلی سخت بود دونه دونه جمعشون کنم . چون هیچ جا به صورت جمع بندی شده نبود. به صورت پراکنده در سایت های مختلف سونی و همینطور سایت های متفرقه جمع آوری شده.

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و اما در آخر اینکه از کجا بخریم:

دوتا شرکت معرفی میکنم که از خرده فروشان معتبر سونی در دبی هستند:

Sony Boutique

(+9714)339-8503

Jumbo Electronic

(+9714)221-6673
    Alnasr Square Deira Dubai

در مورد خرید دستگاه های Outlet سونی اگر سئالی داستید در خدمت هستم. شاید بعدا در این باره هم نوشتم.

موفق باشید.

12. 15 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Sep 2009

پيش فرض

لطفا در مورد لپ تاپ های gateway هم اگه توضیحاتی هست ، انجام بدین
    یکی از دوستان میگفت که خیلی دستگاه های باکیفیت و خرکاری هستن و در ضمن دیزاین خوبی هم دارن

14. این کاربر از bas ali بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

لطفا در مورد لپ تاپ های gateway هم اگه توضیحاتی هست ، انجام بدین
    یکی از دوستان میگفت که خیلی دستگاه های باکیفیت و خرکاری هستن و در ضمن دیزاین خوبی هم دارن
    سلام

متاسفانه اطلاعات من هم در مورد این برند در حد نظراتی هست که شنیدم و اینکه آیا میشه این برند رو تائید کرد یا نه به دلیل کاربران کم در ایران و دنیا فقط میشه نظر شخصی داد.

در ضمن توضیح درباره این برند کارایی نخواهد داشت پس ارزش تحقیق و وقت گذاشتن روی اون رو نداره.

موفق باشین.

16. 4 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2009
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

سلام

متاسفانه به دلیل مشکلات اینترنتی که همه میدونید دلیلش رو ، نمیتونم آپدیت کنم. دارم مطالبی رو جمع میکنم در مورد لپ تاپ های Dell که انشااله در اولین فرصت میزارم.

موفق باشین.

18. 4 کاربر از teknosys بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •