تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 22 اولاول ... 6121314151617181920 ... آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 218

نام تاپيک: ✔ راهنمایی و روش های برتر مطالعه برای کنکور

اگه نباشه جاش خالی می مونه ted1996's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    ...

پيش فرض توی خونه نمیتونم درس بخونم(سر و صدا)

سلام

بچه ها من چند تا مشکل داشتم با درس خوندن که حل شد...الان یه مشکل دیگه دارمکه تو یه ذره سر و صدا اصلا نمیتونم بخونم....

بابا اینا حج بودن یه ماه خونه تقریبا سکوت مطلق بود...الان عادت کردم به سکوت...اتاقم یه خاصیتی داره همه صدا ها تو گوشمه...توی سالن صحبت میکنن ولی انگار اتاقم تقویتش میکنه میفرسته تو گوشم...خیلی عجیبه...خونمون اونقدرم کوچیک نیست که بگی از سالن تا اتاق دو قدمه...

شاید بیشنهاد بدید برو کتابخونه...ولی کتابخونه رو بیخیال...اصلا حال نمیده...اتاق خودمو بیشتر دوست دارم....

بنبه گذاشتم ولی فایده نداره....

یه بیشنهاد دارم نظر شما چیه؟

اینکه بیام مثل یکی از دوستام وقتی از مدرسه اومدم بگیرم بخوابم تا 9و10 بعدش تا سه بیدار باشم...اینقدر حال میکنم اگه تو سکوت درس بخونم...

همون دوستم که میگم اونجوریه برنامه خوابش اینقدر تمرکز داره موقع درس....میگه 10 دقیقه درس خوندنم اندازه ی نیم ساعت فایده داره...

فوری!!!!

آخر فروم باز Zeitgeist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    on the edge of a super-massive black-hole

پيش فرض

خواب بعد از ظهر تأثیر داره ولی نباید بیشتر از 2-3 ساعت باشه که باعث کرخت شدنتون و رفتن بدنتون تو فاز خواب عمیق بشه که وقتی بیدار میشین 2-3 ساعت طول بکشه تا restart بشین...!

این موضوع صداها و آزارشون بر میگرده به تمرکز؛ عدم توانایی تمرکز بر موضوعی خاص

سر و صداها اقعاً آزار دهنده هستن و هر چقدر صداشون کمتر باشه بیشتر اذیت میکنن...!

شاید برخی مواد افزایش دهنده تمرکز، به شما کمک کنن. از قبیل قهوه و برخی داروها.

شما میتونید به یه مشاور یا روانپزشک مراجعه کنید.

قرص هایی نظیر پروپرانول میتونن معجزاتی در قبیل بیش فعالی ها (و ADHD و امثالهم) از خودشون نشون بدن که زندگیتون رو دگرگون میکنه...!

البته همه چیز با نظر پزشک...

3. این کاربر از Zeitgeist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه You & I's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    کـــرمانشاه

پيش فرض

میشه راجب تمرکز کردن !
    و حواس پرت شدن !
    یه کم توضیح دهید !
    ممنون

5. این کاربر از You & I بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز M e i s a m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2011
    محل سكونت
    هــمـدان

پيش فرض

مشکل سر و صدا فقط مال شما که نیست ولی خب راحت بگم کتابخونه ها اکثرا از خونه بدترن و کسی باید بره کتابخونه که خونه با خودش درگیری داره درس نمیخونه ولی در مورد اینکه ساعت خواب رو تغییر بدید اصلا موافق نیستم من... یه راهش اینه که بمونید مدرسه که خیلی کارامده
    راه دیگه هم زیاده ولی باید خودتون شرایط رو بسنجید با همه احوال اگه امکانش هست فقط و فقط بمونید مدرسه تا عصر درس بخونید بعدش هم اگر اجباری نبود تا اخر شب دیگه فشار نیارید به خودتون معمولا اخر شب قبل از خواب (نه با خواب الودگی منظور قبل از ساعت خواب) موقع خوبی برای مرور و خوندن مطالب نه چندان مهمه اینو بر اساس نجربه میگم

7. این کاربر از M e i s a m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

یک دستگاهی چیزی پیدا کن بزار رو گوشت که صدا نفرسته داخل گوش
    ببین تو کالای پزشکی گیرت نمیاد

9. این کاربر از Life24 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

از این چیزایی که تو کارخونه ها تو گوششون میزارن چه طوره؟!

عوض کردن ساعت خواب رو بیخیال شدم....مدرسم نمیتونم بمونم...

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

خواب بعد از ظهر تأثیر داره ولی نباید بیشتر از 2-3 ساعت باشه که باعث کرخت شدنتون و رفتن بدنتون تو فاز خواب عمیق بشه که وقتی بیدار میشین 2-3 ساعت طول بکشه تا restart بشین...!

این موضوع صداها و آزارشون بر میگرده به تمرکز؛ عدم توانایی تمرکز بر موضوعی خاص

سر و صداها اقعاً آزار دهنده هستن و هر چقدر صداشون کمتر باشه بیشتر اذیت میکنن...!

شاید برخی مواد افزایش دهنده تمرکز، به شما کمک کنن. از قبیل قهوه و برخی داروها.

شما میتونید به یه مشاور یا روانپزشک مراجعه کنید.

قرص هایی نظیر پروپرانول میتونن معجزاتی در قبیل بیش فعالی ها (و ADHD و امثالهم) از خودشون نشون بدن که زندگیتون رو دگرگون میکنه...!

البته همه چیز با نظر پزشک...
    شما راست میگید من کلا مشکل تمرکز دارم...فقط صبح زود یکم میتونم بخونم وگرنه بقیه وقتا اصلا نمیتونم....برم روانبزشک؟ آخه میترسم چیزی نباشه بعد دکتره قرصای عجیب غریب بده تا آخر عمر قرص مصرف کنم کلا جنبه ی خوبی نداره....عوارضش بدتر نشه سالای دیگه...بی خوابی نمیاره؟!

پروفشنال mhm5000's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    دنیای 10 بعدی!

پيش فرض

ببین عزیز برادر! شما شدی مثل جوونیای من
    منم یه زمان سعی می کردم این پارامترا که آقایون مثلا روانشناس/مشاور میگن رو گوش کنم! یک بار هم نشد که بتونم حتی ۲۰ درصدشونو پیاده کنم... خودت باش.
    ببین وقتی می شینی پای کامپیوتر/تلویزیون و... چیزی می تونه حواستو پرت کنه؟ مسلما نه! موقع درس خوندن هم باید همونطور باشی...
    باید انقدر عمیق بشی که اگه ساعت ۶ صبح نشستی روی درس، ساعت ۲-۳ بعد از ظهر برای ناهار بلند شی...
    الزامی نداره اول کار اینطوری باشی... زمان می بره تا به همچین چیزی تبدیل بشی، و از همین حالا هم بهت می گم خیلی سخته! ولی برو جلو نترس!
    سعی کن کنترل خوابت دست خودت باشه! همه حالات ممکن رو امتحان کن...
    مثل من توی تابستون که کلی کار داشتم، خوابم شده بود ۴-۵ ساعت در روز، بقیه روز رو هم کتاب می خوندم، درسهای ترم ۱و ۲ دانشگاه رو می خوندم و همچنین کلی کار طراحی وب و برنامه نویسی و گرافیک و...
    همه و همش رو مدیون کنترل زمان بودم!
    کنترل زمان رو هم هیچ کتاب روانشناسی یاد تو نمیده(امثال آنتونی رابینز و از این حرفا) تا خودت نباشی و هدفت رو مجسم نکنی و نخوای بهش برسی، هیچ اتفاقی نمی افته!!!
    من خودم مخالف خیلی مسائلم! ولی از روانپزشک نترس! خوبش رو پیدا کن، وقت بذار، پول خرج کن [اگه واقعا فکر می کنی نیاز داری] تا به یه نتیجه ای برسی...

درس خوندن ۴ اصل داره :
    ۱. از هر زمانی برای جلو بردن یه گوشه از کارات استفاده کنی
    ۲. زمان بندی زندگیت دستت باشه! لازم نیست توی دفتر ثبت بشه و... . کافیه بدونی داری چی کار می کنی! همین.
    ۳. خلاصه برداری به هر روشی که حال می کنی! اصلا کتابو بذار جلوت، فعلاشونو حذف کن، برای افزایش از پیکان به سمت بالا استفاده کن، نمودار هارو خلاصه بکش و... . ولی انجامش بده. مهم ترین چیز خلاصست! فقط پیشنهاد می دم توی یه دفتر پاپکو تمام خلاصه هاتو نگه داری! به چندین دلیل: ۱. هر موقع بخوای می تونی مطلب تازه ای به بخش های قدیمی اضافه کنی. ۲. هر موقع بخوای می تونی چند برگشو در بیاری ببری خونه اون فامیلتون که مجبوری فقط برای حفظ ظاهر بری خونشون، و درستو بخونی!
    ۴. تمرین فراوان که اگه کنکوری کار می کنی، اول یه ۱۰۰ تایی تشریحی بعد بین ۳۰۰ تا ۱۰۰۰ تا (بسته به موضوعی که می خونی) تست. اگه هم برای دوران مدرسست که پیشنهاد می کنم اکیدا بحث خلاصه رو جدی بگیری که برای کنکورت عالی میشه و علاوه بر اون هم تمرین تشریحی با راه حل کامل رو حتما داشته باشی! اونم می تونه ۱۰۰ تایی باشه...

یه نکته کلی هم هست که کامپیوتر رو لطف کن ببوس بذار کنار! چه اینترنت چه بازی چه فیلم و هر چیز دیگه ای رو. به شخصه نزدیک به ۵۰ نفر از آدمایی که ضمن درس خوندن کامپیوتر کار کردن رو بررسی کردم، هیچ کدوم جایی که لایقشون باشه نرسیدن... مطئن باش اگه ۵۰ نفر رو بکنی ۱۰۰۰۰ نفر بازم به همون نتیجه می رسی...

اگه خوابت می گیره، روزی یکی دوتا سیب بخور! اولویت با سیب قرمز
    انار، عدس، هویج زیاد خورده بشه! عدس هفته ای یکبار، هویج هم روزی یکی
    ورزش در ۳ نوبت صبح و عصر و شب فراموش نشه!
    و کلی حرف دیگه که الآن خستم و حال ندارم بنویسم! اگه واقعا شروع کردی و کمک خواستی، در خدمتم....

فقط ببین... این که گفتم ۱۰۰۰ تا تست یه وقت سکته نکنی! مرز ۴۰۰ تا رو که رد کنی تمامشون تکراریه! ولی همین تکراری حل کردن های مفیده که می تونه از تو رتبه ی ۱ بسازه!
    اگه مشکل کتاب داری، از کتابخونه ی مدرسه/محله و... کمک بگیر.
    در کل این اصل رو یاد باشه: حتی شده ۱ میلیون تومن قبل از کنکور خرج کنی بهتر از اینه که ۸ میلیون برای دانشگاه آزاد خرج کنی....

13. 3 کاربر از mhm5000 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Zeitgeist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2011
    محل سكونت
    on the edge of a super-massive black-hole

پيش فرض

شما راست میگید من کلا مشکل تمرکز دارم...فقط صبح زود یکم میتونم بخونم وگرنه بقیه وقتا اصلا نمیتونم....برم روانبزشک؟ آخه میترسم چیزی نباشه بعد دکتره قرصای عجیب غریب بده تا آخر عمر قرص مصرف کنم کلا جنبه ی خوبی نداره....عوارضش بدتر نشه سالای دیگه...بی خوابی نمیاره؟!
    موشکل و دوشواری ها رو به دقت و با جزئیات برای پزشک تعریف کن؛ تنها برو و خجالت هم نکش...

اگر مشکل خواب اینا نداری، با هر گونه قرص خواب آور و غیره مخالفت کن و با دکتر طی کن که قرصای خواب آور و اعتیاد آور نمیخوای؛ فقط میخوای کمی متمرکزتر بشی.

احتمالاً برای شروعم یه پرانول 10 بهت میده میگه روزی دو تا بخور؛ و شاید برخی قرصای دیگه...

- و صد البته که روانپزشک با روانشناس و مشاور فرق میکنه و شما باید بری نزد روانپزشک تا عملی کارو انجام بده...! البته بازم اگر نیاز حتمی حس میکنی، وگرنه که هیچ.

کمی هم درباره مشکلات بیش فعالی و کمبود تمرکز از قبیل بیماری شایع ADHD و امثالهم مطالعه کنید:

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و در هر صورت هر دکتری هر قرصی بهتون داد به راحتی میتونید در گوگل درباره ـش سرچ کنید تا جزئیات، مضرات و نحوه کارکردش رو ببینید...

همچنین سعی کنید استرس رو در زندگیتون کم کنید؛ کمی بزنید تو فاز بیخیالی و به دنبال آرامش باشید.

موسیقی کلاسیک و قهوه هم میتونن به آرامش و تمرکز یافتن کمک کنن...

15. 2 کاربر از Zeitgeist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2011
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

خب رفتم دکتر...قرص پرانول 10 داد + فکوستین و گفت یه ماه دیگه بیا...

ولی الان میبینم انچنان نیازی هم ندارم....چون دیشب و امشب با تلاش تونستم بخونم!وخوبم خوندم....ولی مسایل دیگه هست...شاید خنده دار باشه ولی گاهی وقتا خودم حس میکنم بعد از ظهرا دیوونه میشم حالا کارای دگتر رو انجام میدیم تا ببینیم چی میشه..

17. این کاربر از ted1996 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •