تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 39 اولاول ... 612131415161718192026 ... آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 387

نام تاپيک: هارد 1 ترابایت! مسئله این است : سیگیت یا مکستور یا وسترن دیجیتال

Super Moderator Stream's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

من 7200.12 گرفتم به سه هفته نکشید که خراب شد کل اطلاعاتم هم رفت
    شانس اوردم که 5 سال گارانتی داشت رفتم تعویض کردم.
    البته شاید تو اینهمه فقط این یکی خراب بوده و افتاده به ما.

به نظر من 2 تا 500 بگیری خیلی بهتره.چون حداقل اگه قرار بشه خراب شه یه دونش خراب میشه.

نه فرقی نمیکنه
    دوست من دلیل خراب شدن هارد شما هر چیزی ممکن بوده باشه به جز مسئله Firmware ای که در سری قبلی هاردهای سیگیت وجود داشت. صحبت من هم درباره مشکل هایی از قبیل مشکل Firmware سری 7200.11 بود. سری 7200.12 مشکل خاصی که باعث بشه درصد بالایی از هاردها خراب بشن ندارند.
    دقت کنید این همه کاربر در انجمن هاردهای 7200.12 خریده اند و فقط شمایید که هاردتون خراب شده، این رو میشه به حساب خرابی کلی گذاشت چون هیچ وقت درصد خرابی محصولی 0 نمیشه.

به نظر من 2 تا 500 بگیری خیلی بهتره.چون حداقل اگه قرار بشه خراب شه یه دونش خراب میشه.
    شما فرض کنید خرابی هارد ها 1 هارد در هر 100 هارد باشه (مثال!). اگه یک هارد داشته باشید احتمال اینکه خراب بشه 1 درصد هست.

فرض کنید دو هارد داشته باشید، احتمال اینکه هر هارد خراب بشه 1 درصد هست، یعنی به احتمال 2 درصد حداقل یکی از هاردهای شما خراب میشن، و در عوض در صورت خراب شدن فقط نصف اطلاعاتتون رو از دست می دید.

شما با خریدن دو هارد احتمال خراب شدن یکی از هاردهاتون رو 2 برابر می کنید، در عوض موقع خرابی نصف اطلاعاتتون رو از دست می دید. این مشکل با RAID 1 حل میشه البته با این تفاوت که شما فقط به اندازه یک هارد ظرفیت خواهید داشت.

2. 2 کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز jamy_khoshtip's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

از یک نفر شنیدم که هاردی در بازار موجود است که به برق ربطی نداره و موجب این می شود که در معرض نوسانات و .... قرار نگیرد . گفت احتیاجی نیست که شما هارد رو داخل کیس بزارید و راحت می توانید این ور و اونور ببرید .
    یک توضیحی بدهید ممنون می شوم .

آخر فروم باز ebinem173's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

از یک نفر شنیدم که هاردی در بازار موجود است که به برق ربطی نداره و موجب این می شود که در معرض نوسانات و .... قرار نگیرد . گفت احتیاجی نیست که شما هارد رو داخل کیس بزارید و راحت می توانید این ور و اونور ببرید .
    یک توضیحی بدهید ممنون می شوم .
    اگر سوال شما رو درست متوجه شده باشم باید خدمتتون عرض کنم که هاردهایی هستن بصورت اکسترنال که با برق خود usb کار میکنند و از نظر قیمت هم بیشتر از هارد های اینترنال هستن
    و براحتی قابل جابجایی هستن و حتی میشه به پخش اتومبیل که رابط usb داشته باشه هم وصلش کرد

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

بله منظور من هم این است - می توانید قیمت هارد

اکسترنال - سیگیت 7200.12 رو به من بدهید .

آخر فروم باز ebinem173's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

بله منظور من هم این است - می توانید قیمت هارد

اکسترنال - سیگیت 7200.12 رو به من بدهید .

متاسفانه قیمت اکسترنال رو نمیدونم ولی اینترنالش حدود 96 تومن تا100

آخر فروم باز BLACK-BLACK's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    تهرون,لواسون,دارآباد

پيش فرض

دوست من دلیل خراب شدن هارد شما هر چیزی ممکن بوده باشه به جز مسئله Firmware ای که در سری قبلی هاردهای سیگیت وجود داشت. صحبت من هم درباره مشکل هایی از قبیل مشکل Firmware سری 7200.11 بود. سری 7200.12 مشکل خاصی که باعث بشه درصد بالایی از هاردها خراب بشن ندارند.
    دقت کنید این همه کاربر در انجمن هاردهای 7200.12 خریده اند و فقط شمایید که هاردتون خراب شده، این رو میشه به حساب خرابی کلی گذاشت چون هیچ وقت درصد خرابی محصولی 0 نمیشه.

شما فرض کنید خرابی هارد ها 1 هارد در هر 100 هارد باشه (مثال!). اگه یک هارد داشته باشید احتمال اینکه خراب بشه 1 درصد هست.

فرض کنید دو هارد داشته باشید، احتمال اینکه هر هارد خراب بشه 1 درصد هست، یعنی به احتمال 2 درصد حداقل یکی از هاردهای شما خراب میشن، و در عوض در صورت خراب شدن فقط نصف اطلاعاتتون رو از دست می دید.

شما با خریدن دو هارد احتمال خراب شدن یکی از هاردهاتون رو 2 برابر می کنید، در عوض موقع خرابی نصف اطلاعاتتون رو از دست می دید. این مشکل با RAID 1 حل میشه البته با این تفاوت که شما فقط به اندازه یک هارد ظرفیت خواهید داشت.
    من حرفی از raid زدم؟! میگم دوتا هارد بگیر در عوض اطلاعات رو روش به تساوی پخش کن .این کار از همه جهت به صرفه تره الا مثلا یکی بگه صداش یکم زیادتر میشه منو اذیت میکنه

من دارم این تجربه تلخمو میگم که دوستانی که میخان تازه هارد بگیرن اشتباه منو تکرار نکنن اونوقت شما......

اگر سوال شما رو درست متوجه شده باشم باید خدمتتون عرض کنم که هاردهایی هستن بصورت اکسترنال که با برق خود usb کار میکنند و از نظر قیمت هم بیشتر از هارد های اینترنال هستن
    و براحتی قابل جابجایی هستن و حتی میشه به پخش اتومبیل که رابط usb داشته باشه هم وصلش کرد

تا اونجایی که اطلاعات من قد میده به اینها میگن USB-Powered به خاطر این نیاز به برق اضافی ندارن که 2.5 اینچی هستند (اندازه هارد نت بوکها) و حد اخر ظرفیتشون که تو بازار موجوده 500 گیگابایته
    Last edited by BLACK-BLACK; 29-06-2009 at 10:09.

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

من حرفی از raid زدم؟! میگم دوتا هارد بگیر در عوض اطلاعات رو روش به تساوی پخش کن .این کار از همه جهت به صرفه تره الا مثلا یکی بگه صداش یکم زیادتر میشه منو اذیت میکنه

من دارم این تجربه تلخمو میگم که دوستانی که میخان تازه هارد بگیرن اشتباه منو تکرار نکنن اونوقت شما......
    دوست من بهتره پست من رو دوباره با دقت بیشتر مطالعه کنید! چون مشخصه فقط کلمه آخر رو نگاه کردید.

من دقیقا متوجه شدم منظور شما چی بوده، و توضیحاتی که دادم دقیقا مربوط به همین روشی بود که شما بهش اشاره می کنید. راه حل مشکلی که در روشی که بهش اشاره می کنید RAID 1 هست.

در مورد به صرفه بودن، با مطالعه توضیحات قبلی متوجه می شید از نظر Reliability دو روش خیلی با هم فرق نمی کنند، چون درسته که اطلاعات در دو هارد پخش میشن ولی احتمال بوجود آمدن خرابی هم به خاطر وجود دو هارد، دو برابر میشه.

در روش شما احتمال اینکه نصف اطلاعاتتون رو از دست بدید دو برابر احتمال از دست دادن کل اطلاعات در روش معموله.
    تنها تفاوت اینه که در روش شما جای دو هارد در کیس گرفته میشه، دو پورت SATA اشغال میشه، مصرف انرژی دو هارد، صدای دو هارد، ...

دوستان تازه وارد با خرید یک هارد (به جای دو هارد با ظرفیت نصف) هیچ اشتباهی نمی کنند که هیچ، کار درستی هم انجام میدن. خراب شدن هارد شما یک اتفاق بوده و قرار نیست هر کسی که هاردی می خره هاردش خراب بشه. همونطور که توضیح دادم (و شما نخوندید!) با خریدن دو هارد احتمال خرابی حداقل یکی از هاردها هم دو برابر میشه. من سعی می کنم توضیحات و دلایل نادرست شما باعث گمراهی کاربران در انتخاب قطعاتشون نشه.
    طبق صحبت های شما بهتر نیست دوستان به جای خرید یک هارد یک ترابایت، چهار هارد 250 گیگابایت خریداری کنند؟

باز هم پیشنهاد می کنم به جای سریع Reply کردن، پست قبلی من رو با دقت دو برابر مطالعه کنید، احتمالا متوجه می شید منظور من چی بوده

9. این کاربر از Stream بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

ممنونم. پس یعنی 1 ترابایت اکسترنال موجود نمی باشد ؟؟؟؟ قیمت هم ندادین ااااااااا !!!!!

ممنون می شوم کمک کنید . از این هارد ها می خواهم که جدا از کامپیوتر است و با برق کار نمی کند ، یعنی با همان ub و....

ممنونم

تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    Wolf Trap

پيش فرض

ممنونم. پس یعنی 1 ترابایت اکسترنال موجود نمی باشد ؟؟؟؟ قیمت هم ندادین ااااااااا !!!!!

ممنون می شوم کمک کنید . از این هارد ها می خواهم که جدا از کامپیوتر است و با برق کار نمی کند ، یعنی با همان ub و....

ممنونم
    هارد یک ترابایت 2.5 اینچی اکسترنال که Portable باشه و بدون نیاز به آداپتور هنوز عرضه نشده، فقط تا 500 گیگابایت هست.

تاريخ عضويت
    Jan 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

پس من می تونم 2 تا 500 گیگ ببندم ؟؟؟؟ قیمتش رو هم اگر بگویید ممنون می شوم .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •