تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 16 از 177 اولاول ... 61213141516171819202666116 ... آخرآخر
نمايش نتايج 151 به 160 از 1769

نام تاپيک: همه چیز درباره مودمها در گنو/لینوکس

اگه نباشه جاش خالی می مونه mahmood-gt2's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    توی ماشین

پيش فرض

بله..... با سه خط كه توي فايل readme نوشته بود همه چيز حل شد. فكر نمي كردم انقدر راحت باشه

تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    توی ماشین

پيش فرض

آقای rootnt.... روشی که شما اول تاپیک برای مودم های connexant گفتید رو من روی لپ تاپ انجام دادم ولی نشد. فکر می کنم روش شما برای مودم های PCI کار می کنه. برای مودم های چیپ ستی مثل لپ تاپ ظاهراً درست نیست.
    شما اینو تایید می کنید؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه ozgor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

برای مودم های چیپ ستی بايد Pcr اورد اونم اگه کابل نوری شو تو بازار پیداش کنی

تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    توی ماشین

پيش فرض

نه لازم نبود.... درست شد

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام خسته نباشید

modem من shuttle هستش که تو سی دی خودش درایور واسه linux داره میخوام بدونم چطور باید نصبش کنم؟ توش هیچ توضیحی نداده مرسی

حـــــرفـه ای m a j r i x's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام
    تاپیک رو جستجو کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض به من مبتدي با مودمintel(r)536epكمك كنين

[سلام به همه اقا من اين همه مظلب راجع به مودم نصب كردن گفتين اما چيزي نفهميدم من الان زوزه10.1 دارم و ميخوام به اينترنت نصب شم مودم من intel(r)536epهستش من يه ژكيجم از همينجا لينكشو ديدم و با همين اسم مودم دانلود كردم نصبشم كردم اما باز اتفاقي نيفتاد لطفا حوصله به خرج بدين و واسه من مبتدي كامل و قدم به قدم بگين چيكار كنم اگرم قبلا بحث شده لطفا لينك مستقيمشو بدين ممنونم

حـــــرفـه ای m a j r i x's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

سلام
    در مورد مودم اینتل تو تاپیک فدورا یه بحث‌هایی درباره‌ش شد
    به یک نکته برخوردیم این که شما درایور مودم اینتل با کامپایلر gcc نسخه 3.2 ساخته شده و بعلت اینکه چون این کامپایلر یکی از اجزای اصلی لینوکس میباشه و توزیعهای جدید از نسخه 4.1.1 این برنامه استفاده میکنن احتمال این که شما برای راه‌اندازی به مشکل بخورید زیاد هست
    توصیه میشه از یک مودم اکسترنال استفاده کنید

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

[ من خيلي ناراحتم اين انصاف نيست اخه چرا نبايد لينوكس مودم منو نشناسه اخه چرا مگه من چه گناهي كردم من كه با اين همه اشتياق به سمتت اومدم لينوكس چرا قلب منو ميشكني چرا ميخواي خرج رو دستم بذاري همينجوريشم بابت سي ديات كلي ژول به شركت تكنو تاكس دادم خيلي نامردي لينوكس

اگه نباشه جاش خالی می مونه ozgor's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض بهینه سازی سرعت تماس اینترنتی dialup در گنو / لینوکس

--------------------------------------------------------------------------------

باتوجه به اینکه در حال حاضر اکثر ارتباطات شبکه اینترنت در ایران از نوع کم سرعت با شماره گیری تلفن dialup صورت می پذیرد لزوم انجام تنظیمات لازم برای بهینه کردن سرعت ارتباط با اراپه دهندگان سرویسهای تماس اینترنتی ISP و دستیابی به حداکثر راندمان ممکن از خطوط کم سرعت موجود مرا برآن داشت تا مقاله حاضر را که بصورت فشرده حاوی نکات بسیار مهم کاربردی در زمینه راهکارهای افزایش سرعت دسترسی به اینترنت میباشد به رشته تحریر درآورم .
    اولین گام در راه رسیدن به حداکثر سرعت ممکن در تماس اینترنتی dialup انجام پاره ای تنظیمات در فایلهای پیکربندی برنامه های شماره گیری اینترنت است . انجام تنظیمات لازم به منظور بهینه سازی سرعت اینترنت در گنو / لینوکس خصوصا اگر شما یک کاربر مبتدی لینوکس باشید ممکن است ابتدا قدری پیچیده به نظر برسد اما با دانستن چند نکته کلیدی همه چیز به آسانی حل کردن یک حبه قند در یک ایوان آب داغ ساده خواهد شد .
    برای این منظور مراحل زیر را به دقت دنبال نموده و تنظیمات لازم را در سیستم خود اعمال نمائید .
    1 – پیش فرض من این است که شما اطمینان دارید که مودمتان توسط سیستم شناسایی شده و به درستی کار میکند . برای اطمینان از این امر رابط های گرافیکی که برای شماره کیری اینترنت استفاده میکنید مثل kppp و kinternet و ... را درمحیط KDE اجرا کرده و در قسمت تنظیمات preferences مودم query modem را بررسی نمایید .
    معمولا مودمهای external بر روی پورت سریال ttys0 و یا ttys1 نصب میشوند که معادل آنها در ویندوز به ترتیب com1 و com2 میباشد .
    2 – در صورتی که مودم اکسترنال شما به اولین پورت موازی یا ttys0 سیستم متصل است دستور زیر را برای ایجاد یک لینک سیستمی در مسیر /dev/ با مجوز کاربر ریشه وارد کنید . (در صورت اتصال مودم به پورت موازی دوم سیستم فقط کافی است ttys0 را با ttys1 جایگزین نمایید) :

ln -sf /dev/ttyS0 /dev/modem #
    پس از انجام اینکار فراموش نکنید که آدرس مودم خود را در برنامه شماره گیری اینترنت خود از /dev/ttys0 به /dev/modem اصلاح کنید .
    3 – فایل تنظیمات pppd daemon با نام resolv.conf را در مسیر /etc/ با یک ویرایشگر متنی و البته با مجوز کاربر ریشه باز و ویرایش کرده و یک خط فرمان زیر را به آن بیافزائید :

vi /etc/resolv.conf
    :add this line to first line of file
    dnsquery yourisp.net
    نکته : عبارت yourisp.net را باید با آدرس دومین اینترنتی isp خود عوض کنید مثلا callwithme.com یا ... .
    4 – فایل options را در مسیر etc/ppp/options با یک ویرایشگر متنی و مجوز کاربر ریشه بازکرده و ضمن بررسی تمامی خطوط مندرج در آن خطوط دستوری زیر را به صورت کامل به آن بیافزائید :

vi /etc/ppp/options #
    :add this lines to file
    :0.0.0.0
    /dev/ttys0
    lock
    crtscts
    defaultroute
    asyncmap0
    mtu 576
    mru 576
    نکته : همانطوریکه میبینید این دستورات پارامترهای ارتباط را تعریف میکنند مثلا 0.0.0.0 به سیستم میگوید که در این نوع تماس گزینش آدرس IP شبکه به صورت داینامیک صورت میگیرد و هر بار اتصال به اینترنت یک آدرس IP جدید از طرف ISP شما به و گزینه هایmru 576 وmtu 576 که اصلی ترین تنظیمات اعمال شده میباشند اندازه بسته های اطلاعاتی در یافتی و یا ارسالی maximum transmision units در هرزمان یا همان packet ها را برای هر بار اتصال ایجاد شده شبکه dialup به نحو صحیح و به میزان 576 بایت مقداردهی کرده و موجب میشوند تا در حذف زمانهای تلف شده برای برقراری تماس و انجام تستهای اتوماتیک برای تخمین اندازه packet های قابل ارسال و دریافت در هرمرتبه برقراری ارتباط و به تبع آن افزایش سرعت اتصال تغییرات چشمگیری صورت پذیرد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •