تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 154 از 176 اولاول ... 54104144150151152153154155156157158164 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,531 به 1,540 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تا ۳۵۰ تومن هارد ۳ ترابایت میخوام . چه مدلی پیشنهاد میکنید. برای نصب گیم های سنگین میخام . پرسرعت ترینش کدومه
    من نظرم رو این مدله ک نوتشه تا ۲۱۰ مگابایت

Seagate SV35.6 3TB 64MB Cache Internal Hard Drive ST3000VX000
    سرعت 210MB/s مربوط به Sequential Transfer rate هست و در کاهش زمان لودینگ بازیها تاثیر چندانی نداره و بیشتر باعث بهبود در سرعت copy/paste میشه . شما باید دنبال هارد دیسکی باشید Access & Seek Time/IOPS بهتری داشته باشه و تا اونجایی که میدونم سریهای قدیمی WD Black عملکرد خوبی از این نظر داشتند حتی از سری جدید WD Black .
    جدول زیر رو هم در یکی از پستها گذاشته بودم . ستون سمت راست مربوط به سری قدیمی و سمت چپ هم مربوط به سری جدیدتر یک ترابایتی WD Black هست .

سایت وسترن دیجیتال رو بررسی کردم سری قدیمی WD Black همچنان در حال تولید هست (چهار حرف آخر مدل نامبر FAEX هست) . برید بازار و ببینید میتونید این سری رو پیدا کنید یا خیر . در صورت پیدا نکردن یا محدود بودن بودجه مدلهای عادی سیگیت رو انتخاب کنید (ST3000DM001) .

2. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال کلوپ گوشی ها mahyarSAMSUNG's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2006
    محل سكونت
    تهران - درقرمزـه

پيش فرض

سرعت 210MB/s مربوط به Sequential Transfer rate هست و در کاهش زمان لودینگ بازیها تاثیر چندانی نداره و بیشتر باعث بهبود در سرعت copy/paste میشه . شما باید دنبال هارد دیسکی باشید Access & Seek Time/IOPS بهتری داشته باشه و تا اونجایی که میدونم سریهای قدیمی WD Black عملکرد خوبی از این نظر داشتند حتی از سری جدید WD Black .
    جدول زیر رو هم در یکی از پستها گذاشته بودم . ستون سمت راست مربوط به سری قدیمی و سمت چپ هم مربوط به سری جدیدتر یک ترابایتی WD Black هست .

سایت وسترن دیجیتال رو بررسی کردم سری قدیمی WD Black همچنان در حال تولید هست (چهار حرف آخر مدل نامبر FAEX هست) . برید بازار و ببینید میتونید این سری رو پیدا کنید یا خیر . در صورت پیدا نکردن یا محدود بودن بودجه مدلهای عادی سیگیت رو انتخاب کنید (ST3000DM001) .

تشکر از راهنمایی ولی خوب سری بلک گرونه . من میخام اطلاعاتی رو هم ذخیره سازی کنم که حجم بالایی دارن . مثلا فیلم برداری 4k یا فول اچ دی 60 فریم پس مجبورم حداقل 3 یا 4 ترابایت بخرم . میشه نظرتو راجع به اون توشیبا هم بگی . 7200 با 128 مگ بافر فکر میکنم خیلی خوب باشه ها قیمتشم بد نیست 415 هزار تومن

Toshiba X300 HDWE140 Internal Hard Drive - 4TB

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by mahyarSAMSUNG; 10-06-2016 at 13:40.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

درود

دوستان در حال حاظر روی سیستمم یک هرد512 دارم که 400گیگش رو میخوام انتقال بدم به هارد دیگه...الان میخوام یه هارد 1ترا بگیرم و قبلی رو روی سیستم بردارم حالا میشه هارد قبلی رو به اکسترنال تبدل کنم و اطلاعات داخلشو به داخل هارد جدید که روی سیستم هست انتقال بدم؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

درود

دوستان در حال حاظر روی سیستمم یک هرد512 دارم که 400گیگش رو میخوام انتقال بدم به هارد دیگه...الان میخوام یه هارد 1ترا بگیرم و قبلی رو روی سیستم بردارم حالا میشه هارد قبلی رو به اکسترنال تبدل کنم و اطلاعات داخلشو به داخل هارد جدید که روی سیستم هست انتقال بدم؟
    سلام .

قبل از اینکه هارد دیسک قبلی رو از سیستم جدا کنید اطلاعات رو منتقل کنید به هارد دیسک جدید که نصب کردید روی سیستم . اینطوری لازم نیست پول اضافی برای باکس اکسترنال بپردازید .

6. 2 کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تشکر از راهنمایی ولی خوب سری بلک گرونه . من میخام اطلاعاتی رو هم ذخیره سازی کنم که حجم بالایی دارن . مثلا فیلم برداری 4k یا فول اچ دی 60 فریم پس مجبورم حداقل 3 یا 4 ترابایت بخرم . میشه نظرتو راجع به اون توشیبا هم بگی . 7200 با 128 مگ بافر فکر میکنم خیلی خوب باشه ها قیمتشم بد نیست 415 هزار تومن

Toshiba X300 HDWE140 Internal Hard Drive - 4TB

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

بنظر میرسه ننها هارد دیسک چهارترابایتی 7200RPM موجود در بازار که قیمتش هم مناسب باشه همین هست .
    مشکلی نیست میتونید انتخاب کنید .

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

سلام .

قبل از اینکه هارد دیسک قبلی رو از سیستم جدا کنید اطلاعات رو منتقل کنید به هارد دیسک جدید که نصب کردید روی سیستم . اینطوری لازم نیست پول اضافی برای باکس اکسترنال بپردازید .
    مرسی

اگه هارد جیدید رو متصل کنم به مادربرد حافظش بالا میاد یا باید پارتیشن بندی کنم ویندوز رو دوباره نصب کنم

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

مرسی

اگه هارد جیدید رو متصل کنم به مادربرد حافظش بالا میاد یا باید پارتیشن بندی کنم ویندوز رو دوباره نصب کنم
    برای هارد دیسکهای آکبند باید پارتیشن بندی و فرمت و سپس ویندوز نصب کنید . همه اینکار رو میتونید در مرحله نصب ویندوز انجام بدید .
    فقط یک نکته ای هم هست که باید رعایت بشه تا زمانیکه ویندوز نصب میکنید فایلهای سیستمی مورد نیاز برای بوت روی هارد دیسک قدیمی ذخیره نشه در غیر اینصورت بعد از نصب ویندوز اگر هارد دیسک قدیمی رو جدا کنید ویندوز بالا نمیاد با وجودیکه ویندوز رو روی هارد دیسک جدید نصب شده . برای پیشگیری از چنین مشکلاتی ساده ترین کار این هست که قبل از شروع به نصب ویندوز موقتاً هارد دیسک قدیمی رو از سیستم جدا کنید مثلاً کابل دیتا رو جدا کنید و بعد از اتمام نصب کابل رو متصل کنید و از بایوس هم اولویت اول بوت رو مشخص کنید .

حتماً موقع نصب هارد دیسک احتیاط کنید و سیستم رو هم حتماً خاموش کنید .

11. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

برای هارد دیسکهای آکبند باید پارتیشن بندی و فرمت و سپس ویندوز نصب کنید . همه اینکار رو میتونید در مرحله نصب ویندوز انجام بدید .
    فقط یک نکته ای هم هست که باید رعایت بشه تا زمانیکه ویندوز نصب میکنید فایلهای سیستمی مورد نیاز برای بوت روی هارد دیسک قدیمی ذخیره نشه در غیر اینصورت بعد از نصب ویندوز اگر هارد دیسک قدیمی رو جدا کنید ویندوز بالا نمیاد با وجودیکه ویندوز رو روی هارد دیسک جدید نصب شده . برای پیشگیری از چنین مشکلاتی ساده ترین کار این هست که قبل از شروع به نصب ویندوز موقتاً هارد دیسک قدیمی رو از سیستم جدا کنید مثلاً کابل دیتا رو جدا کنید و بعد از اتمام نصب کابل رو متصل کنید و از بایوس هم اولویت اول بوت رو مشخص کنید .

حتماً موقع نصب هارد دیسک احتیاط کنید و سیستم رو هم حتماً خاموش کنید .
    خوب دادا اگه هارد اول رو قطع کنم و ویندوز روی هارد دوم نصب بشه و دوباره هارد اول رو متصل کنم(پس از نصب ویندوز روی هارد دوم) اختلال به وجود نمیاد چون رو هارد اولی ویندوز نصب بوده؟حالا روی هر دو هارد ویندوز نصبه؟

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

خوب دادا اگه هارد اول رو قطع کنم و ویندوز روی هارد دوم نصب بشه و دوباره هارد اول رو متصل کنم(پس از نصب ویندوز روی هارد دوم) اختلال به وجود نمیاد چون رو هارد اولی ویندوز نصب بوده؟حالا روی هر دو هارد ویندوز نصبه؟
    مشکلی پیش نمیاد ، شما بعد از نصب ویندوز روی هارد جدید و متصل کردن مجدد هارد قدیم به سیستم باید از بایوس اولویت اول بوت رو مشخص کنید .

14. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

مشکلی پیش نمیاد ، شما بعد از نصب ویندوز روی هارد جدید و متصل کردن مجدد هارد قدیم به سیستم باید از بایوس اولویت اول بوت رو مشخص کنید .
    قربانت پس بوت اول رو روی هارد جدید قرار میدم و بوت بعدی رو هارد قدیمی ....

مرسی خیلی آقای

16. این کاربر از cenam بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •