تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 153 از 524 اولاول ... 53103143149150151152153154155156157163203253 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,521 به 1,530 از 5232

نام تاپيک: ▓ Microsoft Excel سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

حـــــرفـه ای wordist's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

من میخام گراف به صورت میله ای رسم کنم.کجاش باید عدد بدم تو 2003 ؟ اصلا رسم گراف بلد نیستم اگه میشه یه راهنمایی کنید ضروریه

شما اعدادي كه ميخواي نمودارش رو رسم كني انتخاب كن و از منوي insert گزينه chart رو انتخاب كن و از انواع نمودار استفاده كن

2. این کاربر از wordist بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

سلام بچه ها
    من توي اكسل توي هر خونه يه فرمول نوشتم كه مثلا جمع دو تا خونه هستش. ولي وقتي توي اون دو تا خونه چيزي نمي نويسه اين خونه هم ارور ميده من ميخوام ارور نده چي كنم ؟
    يكي هم اينكه توي چند تا خونه چيزي نوشتم ولي ميخوام مخفي باشه نمايش داده نشه ؟
    چيكار بكنم ؟

دوست عزيز سوالاتت بسيار نامفهوم هست

تكرار دقيق همراه با مثال

ايني كه نمايش نده هم مشخص كن دقيق چي باشه

داره خودمونی میشه Moh3en_f1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    قزوین

پيش فرض بار سوم

فرض كن يه رديف داريم كه 5 تا خونه داره
    (a1 تا a5)
    حالا تو خونه a2 و a4 و a5 يه فرمول نوشتم كه با توجه به خونه a1,a3 كار ميكنه.
    يعني اگه توي خونه ي a1 يه عدد رو وارد كني بعدش تو خونه ي a3 هم يه عدد وارد ميكني a2,a4,a5 با توجه به فرمول جواب ميدن. اما اگه توي خونه 1 و 3 چيزي نمي نويسي اون فرمول عمل ميكنه. و يه اخطار ميده

حالا من ميخوام اين اخطار داده نشه؟

ديگه باور كن از اين واضحح تر نميتونم توضيح بدم

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

فرض كن يه رديف داريم كه 5 تا خونه داره
    (a1 تا a5)
    حالا تو خونه a2 و a4 و a5 يه فرمول نوشتم كه با توجه به خونه a1,a3 كار ميكنه.
    يعني اگه توي خونه ي a1 يه عدد رو وارد كني بعدش تو خونه ي a3 هم يه عدد وارد ميكني a2,a4,a5 با توجه به فرمول جواب ميدن. اما اگه توي خونه 1 و 3 چيزي نمي نويسي اون فرمول عمل ميكنه. و يه اخطار ميده

حالا من ميخوام اين اخطار داده نشه؟

ديگه باور كن از اين واضحح تر نميتونم توضيح بدم
    فرمولي كه استفاده مي كني را بذار تا بشه جواب داد

تا مساله كامل مطرح نشه جواب درست نميشه داد

حتي اگه بار دهم باشه !!

آخر فروم باز starpars's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2008
    محل سكونت
    C:\Program Files

پيش فرض

دوستان من یه لیست اسامی افراد به صورت ستونی در ستون A دارم که توی این لیست یه سری اشکالات هست مثلا در بعضی از سلول های این ستون به جای اسم افراد, کد کاربریشون نوشته شده در واقع کد کاربری باید در ستون رو برویی یعنی ستون B باشه . خلاصه اینجوریه که اسامی بعضی افراد با کد کاربریشون جابجا شده . تعداد هم خیلی زیاد هستش و نمیشه دستی درستش کرد یه مثال میارم:

ستون A اسامی
    احمد
    علی
    بهرام
    شهرام
    1142
    محسن
    5466

ستون B کد کاربری
    2412
    5435
    7536
    5877
    کامران
    2535
    جواد

می بینید که سلول های پنجم و هفتم هر ستون اسماشون با کد کاربریشون جابجا شده . فرمولی هست که بشه به صورت اتوماتیک اینا درست بشن.
    من خودم خواستم با تابع IF بنویسم که یه جاش گیر کردم > من با IF خواستم اینحوری بنویسم که {اگر در ستون A عدد باشد آن را با سلول روبرویی در ستون B جایگزین کن و همین طور اگر در ستون B حروف باشد آن را با عدد روبرویی ستون A جایگزین کن}
    **
    من اینجاش گیر کردم که چطوری به اکسل بفهمونم اعداد چی هستن و حروف چی هستن

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

دوستان من یه لیست اسامی افراد به صورت ستونی در ستون A دارم که توی این لیست یه سری اشکالات هست مثلا در بعضی از سلول های این ستون به جای اسم افراد, کد کاربریشون نوشته شده در واقع کد کاربری باید در ستون رو برویی یعنی ستون B باشه . خلاصه اینجوریه که اسامی بعضی افراد با کد کاربریشون جابجا شده . تعداد هم خیلی زیاد هستش و نمیشه دستی درستش کرد یه مثال میارم:

ستون A اسامی
    احمد
    علی
    بهرام
    شهرام
    1142
    محسن
    5466

ستون B کد کاربری
    2412
    5435
    7536
    5877
    کامران
    2535
    جواد

می بینید که سلول های پنجم و هفتم هر ستون اسماشون با کد کاربریشون جابجا شده . فرمولی هست که بشه به صورت اتوماتیک اینا درست بشن.
    من خودم خواستم با تابع IF بنویسم که یه جاش گیر کردم > من با IF خواستم اینحوری بنویسم که {اگر در ستون A عدد باشد آن را با سلول روبرویی در ستون B جایگزین کن و همین طور اگر در ستون B حروف باشد آن را با عدد روبرویی ستون A جایگزین کن}
    **
    من اینجاش گیر کردم که چطوری به اکسل بفهمونم اعداد چی هستن و حروف چی هستن
    تابع تشخيص عدد بودن يه نبودن خونه ISNUMBER هست

اگه نباشه جاش خالی می مونه dihav1359's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

سلام
    من دارم یک بانک اطلاعات از لغات خارجی مینویسم در وورک بوکهای مختلف .میخواهم بدانم میشود کاری کرد که قابلیت پر کردن خودکار در تمام وورک بوکها فعال شود نه فقط در یک ستون از یک وورک بوک تا کلمات جدیدی که مینویسم تکراری نشود فرمولی نرم افزاری یا ادد این هر راهی که هست ممنون میشوم بگویید

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    ‡‡‡ Icy Heart ‡‡‡

پيش فرض

سلام
    من دارم یک بانک اطلاعات از لغات خارجی مینویسم در وورک بوکهای مختلف .میخواهم بدانم میشود کاری کرد که قابلیت پر کردن خودکار در تمام وورک بوکها فعال شود نه فقط در یک ستون از یک وورک بوک تا کلمات جدیدی که مینویسم تکراری نشود فرمولی نرم افزاری یا ادد این هر راهی که هست ممنون میشوم بگویید
    من بعيد ميدونم بشه همچين كاري كرد

ولي قابل بررسي هست

اگه نباشه جاش خالی می مونه dihav1359's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

من بعيد ميدونم بشه همچين كاري كرد

ولي قابل بررسي هست
    با نرم افزار دیگری میشود این کار را کرد من یک ادد این دانلود کردم که تکراری ها پیدا میکند البته در دو ستون ولی پولی است نمیشود لغات را در اسپل چک ان کپی کرد

اگه نباشه جاش خالی می مونه hoseinsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام عزيزان
    همانطور كه در شكل زير مي بينيد ما در ستون سبز يك سري داده به صورت عددي داريم. در ستون رنگ كرمي هم يك سري ديگه داده عددي از بالا به پايين داريم.
    حال اگر ممكنه فرمولي بنويسيد كه ستون سبز و ستون كرمي با هم چك شوند داده هاي تكراي را در ستون آبي و غير تكراري را در ستون بنفش بنويسد.
    با تشكر

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •