تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 152 از 307 اولاول ... 52102142148149150151152153154155156162202252 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,511 به 1,520 از 3062

نام تاپيک: شروع کار با لینوکس

حـــــرفـه ای taia's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    چو ایران نباشد تن من مباد

پيش فرض

سلام علیکم
    ببخشید،اما یک سری سوال هست با اینکه مبتدیانه هستند ولی من را در تصمیم گیری مردد کرده اند:
    چه فرقی بین ubuntu و mint و Opensuse وجود دارد،که از میان اینها معمولا ubuntu پیشنهاد میشود؟
    در کدام یک از از این سه توزیع شخص ناواردی مثل من راحتتر میتواند با لینوکس کنار بیاید؟
    آیا از برنامه های موجود در ویندوز برای لینوکس هم موجود هست(مانند اتوکد،سالیدورک،کاتیا و ....)؟اگر هست با همان امکانات یا کمتر؟
    معمولا چه مقدار طول میکشد تا برنامه ای را که میخواهیم برای لینوکس پیدا کنیم؟
    یادگیری لینوکس سخت هست یا نه؟چه مقدار زمان میبرد؟
    بهترین منابع فارسی برای یادگیری لینوکس(و به طور کلی برنامه های متن باز) چی هست؟
    با تشکر
    یا علی
    علت این که همواره به تاره کارها اوبونتو رو پیشنهاد می کنند، جامعه ی کاربری بزرگی داره و منابع یادگیریش هم زیاد هست، تقریبا هر سوالی که براتون پیش بیاد براش جواب هست، همین امر باعث میشه کابران رو به اوبونتو متمایل کنیم.
    بهترین منبع، [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] همین انجمن هست.

2. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

سلام علیکم
    ولی یک سوال بنده بی جواب ماند:
    آیا از برنامه های موجود در ویندوز برای لینوکس هم موجود هست(مانند اتوکد،سالیدورک،کاتیا و ....)؟اگر هست با همان امکانات یا کمتر؟

اگر میشود جواب دهید.

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

سلام علیکم
    ولی یک سوال بنده بی جواب ماند:

اگر میشود جواب دهید.
    برای استفاده از برنامه های ویندوز در لینوکس پروژه ی wine هست که می تونید با اون برنامه های ویندوز رو اجرا کنید.
    برنامه های معادل خیلی هستند، تقریبا برای هر کاری یک برنامه موجود هست، مگر موارد خیلی خاص.
    مدت زمان پیدا کردن هم بستگی داره به خودتون! نمیشه گفت از تهران تا آمل چند ساعت راه هست! یکی ممکن هست با سرعت 200 کیلومتر بره و 20 دقیقه ای برسه یکی هم با سرعت 20 کیلومتر در ساعت و یک روز در راه باشه!
    بسته داره چطور دنبال برنامه ی معادل بگردید، کلمات کلیدی در جستجو همواره مهمترین فاکتور هست.

5. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

سلام علیکم
    تشکر بابت پاسخ کاملتان،اما میخواستم بپرسم در این پروژه wine که فرمودید برنامه بی هیچ عیب و نقصی اجرا میشود،یعنی همانگونه که در ویندوز اجرا میشود در لینوکس هم اجرا میگردد یا خیر؟
    یا علی

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

سلام علیکم
    تشکر بابت پاسخ کاملتان،اما میخواستم بپرسم در این پروژه wine که فرمودید برنامه بی هیچ عیب و نقصی اجرا میشود،یعنی همانگونه که در ویندوز اجرا میشود در لینوکس هم اجرا میگردد یا خیر؟
    یا علی
    خودتون چی فکر می کنید؟
    مشخصا این شبیه سازی محیط، مشکلاتی هم داره، البته امروز دیگه خیلی کم شده مشکلاتش، قبلا زیاد بود! ولی خوب برنامه های مستقل به خوبی اجرا میشوند، برنامه های وابسته اما گاهی مشکل دارند، منظورم از وابستگی مثلا برخی برنامه ها به IE وابسته هستند و برای اجرا باید IE روی سیستم نصب باشه، ولی شما حتی با نصب IE در wine چون در واقع با یک برنامه اینکار رو کردید ممکن هست باز هم با پیغام های خطا مواجه بشید، ولی برنامه های مستقل به خوبی کار می کنند، یا حداقل کم مشکل!
    منابع زیادی هم مصرف خواهد شد
    در کل برای اینکه ببینید آیا برنامه ی شما قابل اجرا هست به سایت زیر برید
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    و در قسمت جستجو نام برنامه را تایپ کنید تا به شما لیست کاملی از قابلیت ها رو بده.

برای مثال برنامه ی فوتوشاپ:

Adobe Photoshop CS3 (10.0)

کد:
    همونطور که میبینید:
    Installer crash in a moment without any alert.
    قابل اجرا نیست.
    ولی
    Adobe Photoshop CS2 (9.0)

کد:
    قابل اجراست ولی با تعداد کمی از مشکلات.

8. این کاربر از taia بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2010
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام من هيچي از لينوکس بلد نيستم آموزش نصب wine 1.2 rc1 رو براي لينوکس توزيع سوزه 10.2 ميخواستم

تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت

پيش فرض

سلام من هيچي از لينوکس بلد نيستم آموزش نصب wine 1.2 rc1 رو براي لينوکس توزيع سوزه 10.2 ميخواستم
    دوست عزیز نسخه ی 10.2 دقیقا 3 سال و نیم پیش عرضه شد! شاید بهتر باشه قبل از نصب wine ابتدا یک نسخه ی بروز از این توزیع رو نصب کنید، نسخه ی 11.2 و یا factory رو بگیرید و نصب کنید تا از آخرین بروزرسانی ها براحتی استفاده کنید، و البته از بسته ی wine هم بهره ببرید.
    نسخه ی مورد استفاده ی شما در دنیای لینوکس مانند ویندوز 95 هست در دنیای ویندوز!

تاريخ عضويت
    May 2008

پيش فرض

img{-moz-force-broken-image-icon:1;}سلام علیکم و خسته نباشید
    میخواستم بپرسم اسفاده از wine امنیت را پایین نمی آورد؟به این دلیل پرسیدم گفتم شاید چون برنامه هایی را که در لینوکس قابل اجرا نیستند را اجرا میکند،اشکالات امنیتی را که این نرم افزارها در محیط ویندوز داشته اند را نیز با خود به همراه بیاورند؟
    با تشکر
    یا علی

پروفشنال c30tehran's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007

پيش فرض

img{-moz-force-broken-image-icon:1;}سلام علیکم و خسته نباشید
    میخواستم بپرسم اسفاده از wine امنیت را پایین نمی آورد؟به این دلیل پرسیدم گفتم شاید چون برنامه هایی را که در لینوکس قابل اجرا نیستند را اجرا میکند،اشکالات امنیتی را که این نرم افزارها در محیط ویندوز داشته اند را نیز با خود به همراه بیاورند؟
    با تشکر
    یا علی
    بدون نگراني براي ويروس هاي ويندوزي مي تونيد از wine استفاده كنيد

13. این کاربر از c30tehran بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال hosseingrami's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007

پيش فرض

سلام من جديدترين نسخه اونتو نسخه لايف رو يا لينک دانلود يا لينک سفارش ميخوام!؟

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •