تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدام سیستم عامل را برای سرور میپسندید؟

راي دهنده
9. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • Windows

9 100.00%
  • Linux

0 0%
  • Unix

0 0%
  • Os2

0 0%
  • Other

0 0%
صفحه 152 از 337 اولاول ... 52102142148149150151152153154155156162202252 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,511 به 1,520 از 3369

نام تاپيک: بحث های تخصصی و عمومی شبكه

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    !!Half of the world

پيش فرض

خواهش می کنم شما باید ببخشید
    این عکس اون قسمتی هست که شما گفتید تغییرش بدین البته با اون چیزی که شما گفتین که این فرق داره ولی من آدرس آی پی هم بهش دادم بازم تغییری نکرد

یه چیز دیگه اینکه وقتی آی پی می دم لازمه که تو قسمت default geteway هم چیزی بنویسم ؟
    من آی پی مودم رو هم که تو مرورگر وارد می کنم هیچی نشون نمی ده فکر کنم اینا خیلی عجیب غریبند یا اینکه من زیادی فیلسوفم
    بازم ممنون

ببینم یعنی با ست کردن ip هم باز این ارور میاد؟دکمه repair رو هم یه بار بزنید
    روی همه سیستمها این ارور میاد؟
    default gateway رو بدید سیستمی که اینترنت رو share کرده ولی فعلا مشکل از ip هست
    اگه بتونی یه عکس از تنظیمات ip تون هم بذارید خیلی خوب میشه
    توی سیستمی که به مودم وصله توی تنظیمات کارت شبکه اش gateway رو بدید ip مودم
    ip مودم رو عوض نکردید؟
    وقتی ip مودم رو میزنید چی میگه؟ با دوتا اسلش هم امتحان کنیئ. قبلا می تونستید برید توی تنظیمات مودم؟
    یه توضیح راجع به نحوه شیر کردن اینترنت تون می دید؟
    Last edited by undertaker_ss; 24-01-2010 at 20:27.

2. این کاربر از undertaker_ss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2009

پيش فرض

دلیل این ترتیب رنگ در CAT 5e رو کسی میدونه؟؟؟اگه دو طرف کابل به یک ترتیب رنگی غیر از این استاندارد بسته بشه، امکان انتقال data وجود نداره؟؟؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه ehsannet9003's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2008
    محل سكونت
    بوشهر

پيش فرض

فکر نکنم ، اگه اینطور بود من پوشه هم نمی تونستم به اشتراک بگذارم ولی مشکل من در ویندوز 7 فقط مربوط به اشتراک اینترنت هست
    اونوخت شما روی کامپیوتر رومیزی امنحان کردید یا لب تاپ

اگه نباشه جاش خالی می مونه leira's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

ببینم یعنی با ست کردن ip هم باز این ارور میاد؟دکمه repair رو هم یه بار بزنید
    روی همه سیستمها این ارور میاد؟
    default gateway رو بدید سیستمی که اینترنت رو share کرده ولی فعلا مشکل از ip هست
    اگه بتونی یه عکس از تنظیمات ip تون هم بذارید خیلی خوب میشه
    توی سیستمی که به مودم وصله توی تنظیمات کارت شبکه اش gateway رو بدید ip مودم
    ip مودم رو عوض نکردید؟
    وقتی ip مودم رو میزنید چی میگه؟ با دوتا اسلش هم امتحان کنیئ. قبلا می تونستید برید توی تنظیمات مودم؟
    یه توضیح راجع به نحوه شیر کردن اینترنت تون می دید؟
    سلام
    اینا عکسا مال سیستمی هست که مودم بهش وصله

این آی پی رو من بهش ندادما خودش به صورت اتوماتیک بهش داده

اینم نحوه شیر کردن

اینم تنظیمات آی پی تو کلاینتی که xp روش نصبه
    وقتی آی پی بهشون می دم دیگه اون اروره نمی یاد و می گه connected ولی بازم هیچ کار نمی کنه یعنی در اصل به اینترنت وصل نمی شه

آی پی مودم رو هم اینطوری که وارد می کنم
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    از این صفحه های unable to connect می یاد من قبلا هیچوقت وارد تنظیمات مودم نمی شدم
    Last edited by leira; 25-01-2010 at 09:12.

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

اونوخت شما روی کامپیوتر رومیزی امنحان کردید یا لب تاپ
    مگه فرق می کنه؟؟

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    !!Half of the world

پيش فرض

سلام
    اینا عکسا مال سیستمی هست که مودم بهش وصله

این آی پی رو من بهش ندادما خودش به صورت اتوماتیک بهش داده

اینم نحوه شیر کردن

اینم تنظیمات آی پی تو کلاینتی که xp روش نصبه
    وقتی آی پی بهشون می دم دیگه اون اروره نمی یاد و می گه connected ولی بازم هیچ کار نمی کنه یعنی در اصل به اینترنت وصل نمی شه

آی پی مودم رو هم اینطوری که وارد می کنم
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    از این صفحه های unable to connect می یاد من قبلا هیچوقت وارد تنظیمات مودم نمی شدم
    خب شما توی سون رنج ip ات با xp ها فرق داره سون رو بذار 192.168.1.137
    بعد الان این که اتوماتیک نیست دستی بهش داده شده
    شما تنظیمات اون کارت شبکه ای که به xp ها وصله رو نگاه کن ببین ip سون چیه
    بعد default gateway رو توی xp بده همون
    gateway توی سون رو هم بده ای پی مودم
    مطمئنی ip مودمت همینه؟
    یه چیز دیگه ------ استفاده نمی کنی؟

8. این کاربر از undertaker_ss بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

خب شما توی سون رنج ip ات با xp ها فرق داره سون رو بذار 192.168.1.137
    بعد الان این که اتوماتیک نیست دستی بهش داده شده
    شما تنظیمات اون کارت شبکه ای که به xp ها وصله رو نگاه کن ببین ip سون چیه
    بعد default gateway رو توی xp بده همون
    gateway توی سون رو هم بده ای پی مودم
    مطمئنی ip مودمت همینه؟
    یه چیز دیگه ------ استفاده نمی کنی؟
    ببینید تو ویندوز سون من هیچ آی پی وارد نکردم منظورم از اتوماتیک این بود که وقتی واسه اشتراک اینترنت local area connection 2 رو انتخاب می کنم این آی پی 192.168.137.1 بهش داده می شه طبق عکس ولی وقتی از اشتراک درش می یارم هیچ آی پی نیست حالا دلیلش رو نمی دونم چیه ؟ آی پی مودمم هم تو دفترچه اش بود دیگه
    خودم که حسابی گیج شدم شما رو نمی دونم و خیلی مرسی از وقتی که گذاشتید

اگه نباشه جاش خالی می مونه chista's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

ببینید تو ویندوز سون من هیچ آی پی وارد نکردم منظورم از اتوماتیک این بود که وقتی واسه اشتراک اینترنت local area connection 2 رو انتخاب می کنم این آی پی 192.168.137.1 بهش داده می شه طبق عکس ولی وقتی از اشتراک درش می یارم هیچ آی پی نیست حالا دلیلش رو نمی دونم چیه ؟ آی پی مودمم هم تو دفترچه اش بود دیگه
    خودم که حسابی گیج شدم شما رو نمی دونم و خیلی مرسی از وقتی که گذاشتید
    دوست گرامی همونطوری که دوستمون چند بار ازتون پرسیدن لطف کنید در مورد نوع شبکتون یه کوچولو توضیح بدین تا بهتر بشه کمک کرد
    آیا شما با استفاده از سویچ شبکه ایجاد کردین یا این که فقط دو تا کامپیوتر دارین یکی سون و یکی XP که با کابل شبکه کراس به هم متصل هستند؟
    اینطوری که من از عکسهایی که گذاشتین متوجه شدم مودم شما با کابل USB به کامپیوتر سون متصل هست
    در کل شما باید حتما ip مودمتون رو بدونید از چه رنجی هست یا این که مدل و اسمشو بگین تا من بهتون بگم البته اگه تنظیماتشو دستکاری نکرده باشین که احتمالا نکردین ! ببینید دوست گرامی واسه این که ریکوستهای(درخواست) اینترنتی شما بتونه از سیستمتون بیرون بره و پکتهاتون اون بیرون روت بشه و شما جواب مناسب در یافت کنید شما حتما باید ip مودمتون رو داشته باشین و در تنظیمات کارت شبکتون به عنوان ip دیفالت گت وی قرار بدین و اینکه ip سیستمتون هم از همون رنج ip مودمتون باشه تا بتونن با هم ارتباط برقرار کنن این که بعد از شر کردن اینترنت سیستم شما ip میگیره واسه اینه که ICS یا همون اینترنت کانکشن شرینگ یه شبه دی ان اس کوچیک درست میکنه که به سیستم شما ip میده ولی هیچ ایرادی نداره شما به راحتی میتونید اون رو ادیت کنید و از رنج ip مودمتون بهش ip بدین توجه کنید که اگه مثلا ip مودم شما 192.168.1.1 هستش شما با عوض کردن عدد اوکتت آخر به راحتی میتونید ip هایی از همون رنج بسازید که به راحتی با هم در ارتباط باشن مثلا
    192.168.1.2
    192.168.1.3
    192.168.1.4
    .
    .
    .
    .
    192.168.1.254
    و دیگه این که آی پی Dns server رو هم باید حتما ست کنید کار این ip این هست که مثلا وقتی شما اسم یک سایت رو توی مرور گرتون تایپ میکنید درخواست ip اون سایت رو واستون به سرور دی ان اسی مناسب میبره و ip سایت رو واستون برمیگردونه تا شما بتونید به اون وبسایت دسترسی داشته باشین در کل گیجتون نکنم شما سعی کنید با شرکتی که ازش ADSL دارین تماس بگیرین و آی پی DNS های محلی اونا رو هم بپرسین البته آی پی های
    4.2.2.2
    4.2.2.3
    4.2.2.4
    آی پی های دی ان اس سرور شرکت سان هستش که تغریبا میشه گفت که دی ان اس مرجع دنیاست و بعد از آدرس دی ان اس محلی که از شرکت ADSL گرفتین یکی یا 2 تا از ای آی پی ها رو در قسمت دی ان اس کارت شبکتون وارد کنید جمع میبندیم پس شما به تر تیب کار های زیر رو انجام بدین
    1 آی پی مودمتون رو پیدا کنید و واسه این که ببینید درسته یا نه یا اون رو پینگ کنید ببینید ریپلای میگیرین یا نه ؟ یا این که اون رو در مرورگرتون وارد کنید و ببینید میتونید به مودمتون وصل بشین یا نه
    2 به کارت شبکتون از رنج آی پی مودمتون آی پی بدین
    3 آی پی مودمتون رو به عنوان دیفالت گت وی در قسمت گت وی کارت شبکتون وارد کنید
    4 آی پی دی ان اس محلی و دی ان اس سان رو در قسمت دی ان اس کارت شبکتون وارد کنید
    اگر همه این تنظیمات رو به درستی انجام بدین الان سیستم شما باید اینترنت داشته باشه لطفا فعلا قسمت شرینگ اینترنت رو غر فعال کنید اگر موفق به این کارها شدین خبر کنید تا با هم پله به پله بقیه تنظیمات شرینگ رو هم انجام بدیم
    مهر افزون و کامیاب باشید
    Last edited by chista; 25-01-2010 at 13:59.

11. 2 کاربر از chista بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2007
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

دوست گرامی همونطوری که دوستمون چند بار ازتون پرسیدن لطف کنید در مورد نوع شبکتون یه کوچولو توضیح بدین تا بهتر بشه کمک کرد
    آیا شما با استفاده از سویچ شبکه ایجاد کردین یا این که فقط دو تا کامپیوتر دارین یکی سون و یکی XP که با کابل شبکه کراس به هم متصل هستند؟
    اینطوری که من از عکسهایی که گذاشتین متوجه شدم مودم شما با کابل USB به کامپیوتر سون متصل هست
    در کل شما باید حتما ip مودمتون رو بدونید از چه رنجی هست یا این که مدل و اسمشو بگین تا من بهتون بگم البته اگه تنظیماتشو دستکاری نکرده باشین که احتمالا نکردین ! ببینید دوست گرامی واسه این که ریکوستهای(درخواست) اینترنتی شما بتونه از سیستمتون بیرون بره و پکتهاتون اون بیرون روت بشه و شما جواب مناسب در یافت کنید شما حتما باید ip مودمتون رو داشته باشین و در تنظیمات کارت شبکتون به عنوان ip دیفالت گت وی قرار بدین و اینکه ip سیستمتون هم از همون رنج ip مودمتون باشه تا بتونن با هم ارتباط برقرار کنن این که بعد از شر کردن اینترنت سیستم شما ip میگیره واسه اینه که ICS یا همون اینترنت کانکشن شرینگ یه شبه دی ان اس کوچیک درست میکنه که به سیستم شما ip میده ولی هیچ ایرادی نداره شما به راحتی میتونید اون رو ادیت کنید و از رنج ip مودمتون بهش ip بدین توجه کنید که اگه مثلا ip مودم شما 192.168.1.1 هستش شما با عوض کردن عدد اوکتت آخر به راحتی میتونید ip هایی از همون رنج بسازید که به راحتی با هم در ارتباط باشن مثلا
    192.168.1.2
    192.168.1.3
    192.168.1.4
    .
    .
    .
    .
    192.168.1.254
    و دیگه این که آی پی Dns server رو هم باید حتما ست کنید کار این ip این هست که مثلا وقتی شما اسم یک سایت رو توی مرور گرتون تایپ میکنید درخواست ip اون سایت رو واستون به سرور دی ان اسی مناسب میبره و ip سایت رو واستون برمیگردونه تا شما بتونید به اون وبسایت دسترسی داشته باشین در کل گیجتون نکنم شما سعی کنید با شرکتی که ازش ADSL دارین تماس بگیرین و آی پی DNS های محلی اونا رو هم بپرسین البته آی پی های
    4.2.2.2
    4.2.2.3
    4.2.2.4
    آی پی های دی ان اس سرور شرکت سان هستش که تغریبا میشه گفت که دی ان اس مرجع دنیاست و بعد از آدرس دی ان اس محلی که از شرکت ADSL گرفتین یکی یا 2 تا از ای آی پی ها رو در قسمت دی ان اس کارت شبکتون وارد کنید جمع میبندیم پس شما به تر تیب کار های زیر رو انجام بدین
    1 آی پی مودمتون رو پیدا کنید و واسه این که ببینید درسته یا نه یا اون رو پینگ کنید ببینید ریپلای میگیرین یا نه ؟ یا این که اون رو در مرورگرتون وارد کنید و ببینید میتونید به مودمتون وصل بشین یا نه
    2 به کارت شبکتون از رنج آی پی مودمتون آی پی بدین
    3 آی پی مودمتون رو به عنوان دیفالت گت وی در قسمت گت وی کارت شبکتون وارد کنید
    4 آی پی دی ان اس محلی و دی ان اس سان رو در قسمت دی ان اس کارت شبکتون وارد کنید
    اگر همه این تنظیمات رو به درستی انجام بدین الان سیستم شما باید اینترنت داشته باشه لطفا فعلا قسمت شرینگ اینترنت رو غر فعال کنید اگر موفق به این کارها شدین خبر کنید تا با هم پله به پله بقیه تنظیمات شرینگ رو هم انجام بدیم
    مهر افزون و کامیاب باشید

به روی چشم سعی می کنم کامل توضیح بدم
    15 تا سیستم که بوسیله سوییچ به هم متصل هستند .

بله با کابل usb وصله
    در کل شما باید حتما ip مودمتون رو بدونید از چه رنجی هست یا این که مدل و اسمشو بگین تا من بهتون بگم البته اگه تنظیماتشو دستکاری نکرده باشین که احتمالا نکردین !
    مدلش asus am602 هستش !!
    پس شما به تر تیب کار های زیر رو انجام بدین
    1
    آی پی مودمتون رو پیدا کنید و واسه این که ببینید درسته یا نه یا اون رو پینگ کنید ببینید ریپلای میگیرین یا نه ؟ یا این که اون رو در مرورگرتون وارد کنید و ببینید میتونید به مودمتون وصل بشین یا نه
    من هر جا سرچ می کنم می گه آی پی این مودم 192.168.1.1 هست تو دفترچه اش هم همینو نوشته بود ولی نه پینگش جواب می ده و نه تو مرورگر که وارد می کنم ... پس من مراحل بعدی رو نمی تونم انجام بدم مگر اینکه شما بگین آی پی این مودم چنده بالاخره؟
    خیلی خیلی ممنون و سپاسگزار

اگه نباشه جاش خالی می مونه chista's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

به روی چشم سعی می کنم کامل توضیح بدم
    15 تا سیستم که بوسیله سوییچ به هم متصل هستند .

بله با کابل usb وصله
    در کل شما باید حتما ip مودمتون رو بدونید از چه رنجی هست یا این که مدل و اسمشو بگین تا من بهتون بگم البته اگه تنظیماتشو دستکاری نکرده باشین که احتمالا نکردین !
    مدلش asus am602 هستش !!
    پس شما به تر تیب کار های زیر رو انجام بدین
    1
    آی پی مودمتون رو پیدا کنید و واسه این که ببینید درسته یا نه یا اون رو پینگ کنید ببینید ریپلای میگیرین یا نه ؟ یا این که اون رو در مرورگرتون وارد کنید و ببینید میتونید به مودمتون وصل بشین یا نه
    من هر جا سرچ می کنم می گه آی پی این مودم 192.168.1.1 هست تو دفترچه اش هم همینو نوشته بود ولی نه پینگش جواب می ده و نه تو مرورگر که وارد می کنم ... پس من مراحل بعدی رو نمی تونم انجام بدم مگر اینکه شما بگین آی پی این مودم چنده بالاخره؟
    خیلی خیلی ممنون و سپاسگزار
    دوست گرامی ip دیفالت مودم شما 192.168.1.1 هست حالا چند تا دلیل میتونه باشه که شما نمیتونید به مودمتون وصل بشین اول این که ممکنه شما آی پی مودمتون رو به صورت دستی تغیر داده باشین و دوم این که چون رنج ip سیستمتون با مودمتون توی یک رنج نیستن شما نمیتونید به مودمتون وصل بشین که احتمال دوم قوی تره من پیشنهاد میکنم از ip رنج مودمتون به سیستمتون ip بدبن و دوباره تست کنید 192.168.1.2.......192.168.1.254 به هردوی کانکشن هاتون از این رنج اما متفاوت ip بدین

و پیشنهاد دیگه واسه شبکه شما اینه که شما مودمتون رو به جای این که با usb به سیستمتون متصل کنید و بعد دردسر های شرینگ اینترنت رو داشته باشین مودمتون رو مستقیما با LAN Port به سوییچ وصل کنید و ip گت وی همه ی کلاینتها رو ip مودمتون ست کنید
    راستی گه گاهی مودمها با پورت usb مشکل پیدا میکنن واسه این که خیالتون راحت باشه یک بار مودمتون رو با پورت lan به کارت شبکه سیستمتون متصل منید و حتما از رنج ip مودمتون به سیستم ip بدبن و سعی کنید بهش وصل بشین جوابشو همینجا بنویسید

14. این کاربر از chista بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •