تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 15 از 57 اولاول ... 511121314151617181925 ... آخرآخر
نمايش نتايج 141 به 150 از 562

نام تاپيک: Mint

ناظر انجمن طراحی وب Thor God's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

ممنون از اینکه جواب دادی دوست من !
    از دسترس خارج بشن یعنی چی ؟! یعنی چی کارشون کنم ؟×
    میشه بگی پارتیشن بوت لودر رو چه جوری بسازم ؟!من یه پارتیشن سواپ + / و /home میسازم ! حالا بوت باید با چه فرمتی باشه ؟! اسمش چی باشه ؟!

بازم ممنون !

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ممنون از اینکه جواب دادی دوست من !
    از دسترس خارج بشن یعنی چی ؟! یعنی چی کارشون کنم ؟×
    میشه بگی پارتیشن بوت لودر رو چه جوری بسازم ؟!من یه پارتیشن سواپ + / و /home میسازم ! حالا بوت باید با چه فرمتی باشه ؟! اسمش چی باشه ؟!
    بازم ممنون !
    شما فقط yes را که میزنی، هر مرحله را بخون و انجام بده.
    خودش همه کارها را میکنه. فرمت را هم خودش تعیین میکنه. فقط وقتی در پارتیشن بندی یه پارت 2 مگ جدا کن که اگر بعد خواست همون را برای بوت بگذاری.
    البته موقع نصب از من نخواست. فقط سواپ جدا کردم که چندان هم نیاز نبود. (چون زیاد رم اشغال نمیکنه و 4 گیگ رم که دارم براش زیاد هم هست)

فقط دستور هر مرحله را بخوان.

3. 2 کاربر از saeediranzad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

شما فقط yes را که میزنی، هر مرحله را بخون و انجام بده.
    خودش همه کارها را میکنه. فرمت را هم خودش تعیین میکنه. فقط وقتی در پارتیشن بندی یه پارت 2 مگ جدا کن که اگر بعد خواست همون را برای بوت بگذاری.
    البته موقع نصب از من نخواست. فقط سواپ جدا کردم که چندان هم نیاز نبود. (چون زیاد رم اشغال نمیکنه و 4 گیگ رم که دارم براش زیاد هم هست)

فقط دستور هر مرحله را بخوان.

اوکی باشه !
    من با این روش که گفتی انجام دادم کامل لینوکس رو نصب کردم ولی یه مشکلی هست ! کلا بوت رو ویندوز مونده ! تو بایوس هم وقتی میرم بوت رو بررسی کنم میبینم که فقط یدونه ویندوز ( هارد کامپیوتر ) و یدونه هم سی دی هست ! چیزه دیگه ای وجود نداره که به نظر لینوکس باشه ! وقتی هم که سیستم رو روشن می کنم ازم نمی پرسه که با کدوم سیستم عامل بوت کنم ؟!
    الان من دقیقا مشکلم کجاست ؟! به نظرم رو همین درایو بوت مشکل دارم نه ؟! جایی رو برای بوت مشخص نکردم فکر کنم ؟!

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

اگه بعد از نصب لینوکس، سیستم دیگه ای نصب نکرده باشی، اول باید بوت منیجر لینوکس بیاد بالا و چند گزینه داره که شما انتخاب میکنی با لینوکس بیای یا با ویندوز.
    بوت منیجر لینوکس نامش Grub هست که در همون مینتی که دانلود کردی باید باشه.
    درایو بوت را هم که قرار بود درست کنید و وقتی خواست بهش مسیر بدی.
    -----------------------------------------
    فعلاً وضع خودم بدتره. ویندوز8 خریدم؛ نصب کردم. حالا بوت منیجر لینوکس را از دست دادم.
    یه چند روزی هم لابد گرفتار همینم. تازه، وین8 بعد از آپدیت هنگ کرده!
    خوشبختانه وین7 دارم؛ فعلاً با همون آمدم.

6. 2 کاربر از saeediranzad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2012
    محل سكونت
    بندرعباس،رشت،تهران

پيش فرض

اگه بعد از نصب لینوکس، سیستم دیگه ای نصب نکرده باشی، اول باید بوت منیجر لینوکس بیاد بالا و چند گزینه داره که شما انتخاب میکنی با لینوکس بیای یا با ویندوز.
    بوت منیجر لینوکس نامش Grub هست که در همون مینتی که دانلود کردی باید باشه.
    درایو بوت را هم که قرار بود درست کنید و وقتی خواست بهش مسیر بدی.
    -----------------------------------------
    فعلاً وضع خودم بدتره. ویندوز8 خریدم؛ نصب کردم. حالا بوت منیجر لینوکس را از دست دادم.
    یه چند روزی هم لابد گرفتار همینم. تازه، وین8 بعد از آپدیت هنگ کرده!
    خوشبختانه وین7 دارم؛ فعلاً با همون آمدم.
    نه چیزه دیگه ای نصب نکردم !ولی نمیاد ! مشکلم هم همین جاست ! نمیدونم چرا بوت فقط رو ویندوز مونده ؟!

نه متاسفانه یا خوش بختانه دانلود نکردم از رو سی دی نصب کردم ( یعنی سی دیش آماده بود دیگه فایل ISO و این جریان ها در کار نبود )
    من درایو بوت رو درست کردم ( 100 مگا ) ولی نخواست ؟! فقط همون ارور اومد و من اوکی کردم رد شد رفت !

خب همین دیگه همه ی زمین و زمان دارن می گن قبل از نصب لینوکس ویندوز نصب کن ! چون یه سری مشکلات ایجاد میکنه ویندوز !

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

نه چیزه دیگه ای نصب نکردم !ولی نمیاد ! مشکلم هم همین جاست ! نمیدونم چرا بوت فقط رو ویندوز مونده ؟!

نه متاسفانه یا خوش بختانه دانلود نکردم از رو سی دی نصب کردم ( یعنی سی دیش آماده بود دیگه فایل ISO و این جریان ها در کار نبود )
    من درایو بوت رو درست کردم ( 100 مگا ) ولی نخواست ؟! فقط همون ارور اومد و من اوکی کردم رد شد رفت !

خب همین دیگه همه ی زمین و زمان دارن می گن قبل از نصب لینوکس ویندوز نصب کن ! چون یه سری مشکلات ایجاد میکنه ویندوز !
    خوب، شما هم که میگی ویندوز داشتی که لینوکس نصب کردی؛ پس نباید مشکلی باشه.
    نمیدونم. حالا شاید مشکل خودم را که حل کردم، بفهمم مشکل شما از کجاست.
    استادان لینوکس نظری ندارند؟

9. این کاربر از saeediranzad بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Jan 2011
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    من با وین8، درایو لینوکس را پاک کردم و دوباره نصب کردم.
    پسورد لینوکس را قاطی کردم. هرکار کردم نتونستم ریست کنم.
    تو ریکاوری که میرم نمیدونم خط کرنل کدومه.
    هر جا هم که حرفe را میزنم فایده نداره.

آخر فروم باز black.assassin's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2008
    محل سكونت
    Karaj

پيش فرض

دوستان من یه کاربر آماتور لینوکسم.
    به نظر شما کدوم عرضه mint برای من مناسبتره ؟
    Mate
    Cinnamon
    KDE
    Xfce
    با توضیحاتی که اینجا بود فهمیدم cinnamon بهتره. اما دوتای دیگه رو هیچ اطلاعاتی در موردش نبود.
    ممنون

کاربر فعال انجمن pcsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    بهشت ایران

پيش فرض

Mate
    Cinnamon
    KDE
    Xfce
    با توضیحاتی که اینجا بود فهمیدم cinnamon بهتره. اما دوتای دیگه رو هیچ اطلاعاتی در موردش نبود.
    ممنون
    همین Cinnamon برای شما خوبه. بعدا که مسلط شدین می تونین بقیه رو هم تست کنین.

13. 2 کاربر از pcsoft بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه tufan2010's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

Mate
    Cinnamon
    KDE
    Xfce
    ممنون
    تفاوت این چهار تا در میزکارها و احتمالا در برخی از بسته های فرعی هست که در کنارشون نصب شده است وگرنه در استخوان بندی اصلی که همون توزیع mint باشه یکی هستند
    یکی از تفاوت های اصلی ویندوز و لینوکس در ممزوج بودن هسته سیستم عامل و محیط گرافیکی هست در حالی که در لینوکس کرنل از محیط گرافیکی جداست و توسط نرم افزاری به نام xserver با هم ارتباط برقرار می کنند البته برای این که اساتید ازم ایراد نگیرند باید به wayland هم اشاره کنم ولی به هر صورت الان صحبت یک معرفی ساده است.بنابراین این چهار اسم که شما گفتید اسم چهار تا دسکتاپ هست که روی سیستم اصلی نصب شده اند و هرکس بنا بر مقتضیات خودش از یکی از اونا استفاده میکنه حالا ی توضیح ساده هم راجع به هر محیط میدهم
    xfce یک دسکتاپ هست که یک زمانی سبکترین دسکتاپ قابل استفاده لینوکس طبقه بندی میشد که الان هم با این که توی این لیست سبکترین هست اما به طور کلی سبکترین نیست.منظورم از سبکترین از لحاظ منابع پردازشی هست که خود دسکتاپ مصرف میکنه. ایت دسکتاپ با gtk نوشته شده اخرین نگارش انتشار داده شده اون 4.10 هست
    mate این میزکار هم با gtk نوشته شده اما داستان خودش رو داره و اون هم به زمانی بر میگرده که gnome2 تموم شد و gnome3 بعد از کلی تاخیر با گند زدن به محیط دسکتاپ کار خودش رو آغاز کرد این دسکتاپ در حقیقت ادامه گنوم2 هست
    cinanemon این میزکار هم با gtk نوشته شده و بر اساس گنوم 3 هست و تلاش کرده اون رو کاربر پسندتر کنه
    kde این دسکتاپ یا qt نوشته شده و از لحاظ قدمت با گنوم برابری میکنه اگر درست یادم باشه فکر کنم قدیمی ترین
    خوب به هر صورت استخوان بندی سیستم عامل هرچه قدر هم قوی باشه کاربر اکثر ارتباطاتش رو از طریق دسکتاپ انجام میده
    xfce و mate از نظر قیافه به هم شبیه تر هستند چون هر دو از نگارش gtk2 استفاده میکنند
    cinanemon از gtk3 استفاده کرده بنابراین قیافه مدرن تری داره
    kde هم که چون از qt استفاده میکنه محیط زیباتری نسبت به بقیه ارایه میده و برای برنامه هایی که با gtk رابط کاربری شون ایجاد شده و در محیط kde استفاده میشه برای پوسته از gtk-qute-engine استفاده میکنه که به نطر من قیافه قشنگتری به برنامه ها میده
    اما از نظر فلسفه کاری هم هر دسکتاپ تلاش کرده تا کاربر راحتتر بتونه با سیستم عامل کار کنه
    به نظر من kde و cinanemon در این بین پیشرفته ترین میزهای کار هستند و انتخاب یکی از اونها سلیقه ای هست به هر صورت شما هر کدام رو که انتخاب کنی باید یاد بگیری پس توی این مورد سخت نگیر

15. 3 کاربر از tufan2010 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •