تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1457 از 4105 اولاول ... 45795713571407144714531454145514561457145814591460146114671507155719572457 ... آخرآخر
نمايش نتايج 14,561 به 14,570 از 41044

نام تاپيک: | مشاوره در مورد خدمت سربازی | ( پست اول مطالعه شود )

آخر فروم باز H A M A S's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

مدت مرخصی توی دوران آموزشی چقدره؟منظورم مرخضی قانونی که جزو حقوق سربازه؟ طبیعتا این مدت مرخصی هم جزو آموزشی حساب میشه دیگه؟

.:: متفرقه - فنی مهندسی ::. SNOW PATROL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

دوستان مراحل اقدام برای خدمت رو به صورت کامل میخوام...اگه نکنه ای چیزی هم هست متذکر بشین ممنون..
    اول دفترچه رو از + 10 میگیری پرش میکنی دو تا واکسن هست میزنی مدارک داخل دفترچه رو تهیه میکنی میبری همه رو +10 اسکن میکنه بهت میده دو روز بعدش هم خواستی میتونی المثنی برگ سبزت رو
    بگیری که توش تاریخ اعزام خورده و وضعیت غیبت و غیره زده نخواستی هم خودش بعد از چند روز میاد .. 10 روز مونده به اعزام هم برگ سفیدت میاد که توش کد محل خدمتی و محل مراجعه خورده

مدت مرخصی توی دوران آموزشی چقدره؟منظورم مرخضی قانونی که جزو حقوق سربازه؟ طبیعتا این مدت مرخصی هم جزو آموزشی حساب میشه دیگه؟
    اموزشی به صورت قانونی مرخصی نداره و میتونند کل دوره به شما مرخصی ندهند اما...
    معمولا اخر هفته بهتون مرخصی میدن 3- 4 روز هم میان دوره البته در بعضی مراکز ممکنه کمتر یا بیشتر باشه
    مثلا در مرکز اموزشی 01 شما روز برگ هستی و هر روز ساعت 4 میتونی بیای خونه اما در مراکزی که اکثرا در جنوب کشور هستند حتی دیده شده کل دوماه را نگه داشته اند اما
    تعداد اینگونه مراکز بسیار کم هستند (اکثرا مراکز اموزشی سپاه )

3. 4 کاربر از SNOW PATROL بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه arash9426's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

سلام کسی قانون مدت خدمت و کسری بسج سال 92 را نمی دونه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    24 ماه شده ؟؟

کاربر فعال فوتبال خارجی vahidreza2007's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

24 ماه شده ؟؟
    دوست عزیز فعلا هیچ چی معلوم نیست ! تا مصوب نکنند تغییرات رو و بخش نامه نکنند و نیاد این 24 ماه شدن هم رو هواست . مطمئن باش کم کمش تا خرداد هیچ خبری نمیشه ! کسری بسیچ هم به همین شکل ! فقط باید منتظر اخبار رسمی بود . اینجوری بهت بگم که هنوز که هنوزه روز و میزان تعطیلات عید که به صورت نیمه اول و دوم هستش بخش نامه اش نیومده پس فعلا منتظر نباش

6. 2 کاربر از vahidreza2007 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

درود
    من برای پزشکی اقدام کردم و در کمیسیون که در مرکز نظام وظیفه بود شرکت کردم و یکی از 3 دکتر اسمم رو خوند بعد گفت بفرمایید بیرون بعد از سرهنگ پرسیدیم گفتند شما معاف موقت شدید برای 1 سال اگر بازم دارو مصرف کنید احتمالا سال دیگه معاف دائم بشید!!! ( مشکل روانپزشکی و مغز و اعصاب)
    من تا حالا معاف موقت نشنیده بودم! میگن حالا یه برگه میدن که اگر خواستم بیمه رد کنم یا خارج بشم از کشور یا استخدام بشم هرچیز مشابه بتونم بگم که معافی دارم ولی خوب نمیشه آدم نمیدونه برنامش چیه ضمنا نمیشه بیمه رد کرد نمیشه بعد 1 سال اگه با معاف دائمت موافقت نکردن بیمه رو قطع کنی که ، ضمنا گفت با این برگه برو سر کار ولی خوب سال دیگه اگه معاف نشدم قضیه استخدامی ام چی میشه؟؟؟!!! میخوام استخدام بشم توی یه شرکت دولتی مثلا...... پرسیدم آشنا هم دارم ولی چجوری میشه قضیه ما؟؟؟!!! گیجم بخدا

تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

درود
    من برای پزشکی اقدام کردم و در کمیسیون که در مرکز نظام وظیفه بود شرکت کردم و یکی از 3 دکتر اسمم رو خوند بعد گفت بفرمایید بیرون بعد از سرهنگ پرسیدیم گفتند شما معاف موقت شدید برای 1 سال اگر بازم دارو مصرف کنید احتمالا سال دیگه معاف دائم بشید!!! ( مشکل روانپزشکی و مغز و اعصاب)
    من تا حالا معاف موقت نشنیده بودم! میگن حالا یه برگه میدن که اگر خواستم بیمه رد کنم یا خارج بشم از کشور یا استخدام بشم هرچیز مشابه بتونم بگم که معافی دارم ولی خوب نمیشه آدم نمیدونه برنامش چیه ضمنا نمیشه بیمه رد کرد نمیشه بعد 1 سال اگه با معاف دائمت موافقت نکردن بیمه رو قطع کنی که ، ضمنا گفت با این برگه برو سر کار ولی خوب سال دیگه اگه معاف نشدم قضیه استخدامی ام چی میشه؟؟؟!!! میخوام استخدام بشم توی یه شرکت دولتی مثلا...... پرسیدم آشنا هم دارم ولی چجوری میشه قضیه ما؟؟؟!!! گیجم بخدا
    دوست عزیز معافیت شما مثل اینه که معاف تحصیلی شدین این معافیت های موقت در اصل فقط برای این هستن که شما غیبت نخورید حالا اگه آشنا دارید میشه استخدام بشید واسه بیمه هم اگه مطمئن هستید معاف میشید اقدام کنید البته شنییدم میشه به بیمه خدمت هم وصلش کرد.

9. این کاربر از arash9426 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

دوست عزیز معافیت شما مثل اینه که معاف تحصیلی شدین این معافیت های موقت در اصل فقط برای این هستن که شما غیبت نخورید حالا اگه آشنا دارید میشه استخدام بشید واسه بیمه هم اگه مطمئن هستید معاف میشید اقدام کنید البته شنییدم میشه به بیمه خدمت هم وصلش کرد.
    ممنون آرش عزیز
    خوب اینجوری آدم به اصطلاح آویزونه که اینوره یا اونور.استخدام بشم بعد سال دیگه بگن اعزام چی میشه؟؟اخراج میشم؟
    الان بیمه های خصوصی یا تامین اجتماعی میتونه بیمه من باشه؟؟

11. این کاربر از Gamexland بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال SR72's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007
    محل سكونت
    God's Land

پيش فرض

من سال 89 (بهمن ) کاردانی فارغ التحصیل شدم که پشت بندش همون سال رفتم کارشناسی که الانم تموم شد ... ولی گواهی موقت کاردانی رو برام زدن فارغالتحصیل 88 ( بهمن) ... حالا میخواستم بدونم کسی اطلاع داره که این وقفه یک ساله غیبت محسوب میشه یا نه ؟
    یا که برم دنبال کاراش. ...

داره خودمونی میشه ami2new's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Qatar

پيش فرض

24 ماه شده ؟؟
    دوست عزیز هنوز چیزی مشخص نیست ولی احتمال داره باشه
    یه مصابحه هم اگه اشتباه نکنم امروز از کمالی منتشر شده که در این باره هم ازش سوال شده که برات میزارم

تغییر قانون سربازی در سال گذشته سبب شد که سوالات بیشماری برای مشمولان به وجود آید.

هر چند وقت یک بار هم اخبار جدیدی درباره فروش سربازی و یا معافیت های جدید شنیده می شود. اما سردار موسی کمالی جانشین اداره منابع انسانی ستادکل نیروهای مسلح، در گفت وگو با خبرآنلاین تاکید می کند که مشمولان تنها به اخباری که از سوی ستاد و سازمان وظیفه عمومی اعلام می شود توجه کنند.

برای سال بعد معافیت جدیدی در نظر ندارید؟

قانون اصلاح شده سربازی مربوط به بیست و دوم آبان سال 90 است و بعد از آن هیچ تغییر جدیدی در آن ندادیم و برای همین تمام خبرهایی که در مورد افزایش مدت سربازی ، معافیتهای جدید یا فروش سربازی اعلام می شود شایعه هستند.

مشمولان برای اینکه آخرین اخبار مربوط به سربازی را بدانند باید به کدام مرجع مراجعه کنند؟

برخی خبرها که از منابع غیر مسئول شنیده می شود، پیشنهاد و نظر شخصی است. اخبار ما معمولا از سوی ستاد و سازمان وظیفه عمومی اعلام می شود.

پس امکان فروش سربازی وجود ندارد.چون برخی اعلام می کنند که چون کشور در شرایط صلح است فروش سربازی انجام می شود؟

من بارها به این موضع اشاره کردم که شاید سربازی تنها جایی باشد که درآن تفاوتی میان ثروتمند و فقیر وجود ندارد .زمانی که فروش سربازی اجرا می‌شد، برخی از افراد جامعه مجبور شدند برای تهیه پول، وسیله نقلیه یا منزل خود را بفروشند و مشکلات زیادی به همراه داشت. بنابراین پرونده فروش سربازی کلا بسته شد و این بحث کاملا منتفی است و هیچ‌کس منتظر فروش سربازی نباشد.

شایعه کم یا زیاد شدن مدت سربازی چی آن هم کذب است؟

اعلام شد که ممکن است طول مدت سربازی کاهش یابد، اما ما توضیح دادیم که کاهش پیدا نمی کند، چون با توجه به کاهش موالید ذکور در حال حاضر که به سن سربازی رسیدند امکان کاهش وجود ندارد، اما اگر با کمبود مشمول مواجه شویم طبق قانون احتمالا مدت سربازی همان 24 ماه می شود.

بنابراین امکان دارد کسانی که سال بعد اعزام می شوند،24 ماه خدمت کنند؟

ملاک مدت سربازی همان سالی است که اعزام می شوند.یعنی کسانیکه در سال 90 به خدمت اعزام شده‌اند، مدت سربازی‌شان مانند قوانین همان سال برابر 18 ماه است. کسانی هم که در سال 91 اعزام شده باشند، طول مدت خدمت سربازی‌شان برابر با مقررات همان سال اعزام است یعنی 21 ماه.برای همین ما تاکید داشتیم مشمولانی که امسال باید اعزام شوند این موضوع را به تعویق نیندازند.البته هنورز برنامه ای برای تغییر مدت سربازی نداریم اما قعطا کاهش پیدا نمی کند و احتمالا 24 ماه می شود.

موضوع دیگر طرح سرباز جانشین است.آیا این طرح اجرایی می شود؟

همانطور که گفتم درباره سربازی یک تفکر ارزشی وجود دارد که معتقد است تفاوتی بین افراد پولدار و غیرپولدار نیست و قوانین تدوین شده درباره نظام وظیفه نیز باید قوانین ارزشی باشد و فرقی بین طبقات مختلف جامعه قائل نشود.این طرح نه در دولت و نه در مجلس و ستاد مطرح نیست.اما این طرح درستی نیست که کسانی که پول دارند عده ای را اجیر کنند و پول بدهند تا برای آنها سربازی کنند.بنابراین از نظر ما منتفی است.

سوالی که خیلی پرسیده می شود لغو فروش سربازی برای کسانی است که در خارج از کشور زندگی می کنند. این موضوع به کجا رسید؟

این طرح در حال بررسی است اما فعلا کسانی که مقیم خارج از کشور هستند و تا پیش از پایان سال 82 از کشور خارج شده اند، می توانند خرید خدمت سربازی را انجام دهند و می توانند هر سال یک بار، حداکثر به مدت سه ماه به کشور سفر کنند اما دانشجویان و کسانی که از سال 83 خارج شدند، در صورت ورود به کشور، اجازه خروج مجدد ندارند و باید سربازی بروند.

تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

ممنون آرش عزیز
    خوب اینجوری آدم به اصطلاح آویزونه که اینوره یا اونور.استخدام بشم بعد سال دیگه بگن اعزام چی میشه؟؟اخراج میشم؟
    الان بیمه های خصوصی یا تامین اجتماعی میتونه بیمه من باشه؟؟
    سلام اون برگه ای که بهت دادن یک سال اعتبار داره و تو این یک سال هر کاری با پایان خدمت بشه کرد میتونی انجام بدی فقط اگه شرکت براش مهم باشه که تو بیشتر از یک سال باید بمونی شاید قبول نکنه اولا که انشاالله معاف بشی مشکلی پیش نیاد دوما اگه معافیتت لغو بشه اونوقت باید دو سال همه کار و زندگیتو رها کنی بری خدمت . اون شرکت حتی اگه اخراجت هم نکنه تو نمیتونی بری اونجا سر کار چون باید بری خدمت به نظر من برو این یکسال را یه جایی کار کن اگرم معاف نشدی واست سابقه کار رد میکنن بعد خدمت میتونی بری همونجا یا از سابقش واسه استخدام استفاده کن
    موفق باشی

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 9 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 9 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •