تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 140 از 148 اولاول ... 4090130136137138139140141142143144 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,391 به 1,400 از 1471

نام تاپيک: سوالات و هرگونه مشکل در مورد زیرنویس و مباحث مربوط به آن در این تاپیک مطرح شود

کاربر فعال انجمن لپ تاپ و بُعد نرم‌افزاری انجمن هنر هفتم
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام

مشكل من اينه كه وقتي از علامت هايي مثل پرانتز يا نقطه يا علامت تعجب در آخر جمله زيرنويس فارسي استفاده مي كنم اين علامت ها اكثرا ميوفتن اول جمله و كار رو خراب ميكنن.

لطفا عكس زير رو از يه فيلمي كه همين مشكلو داره ببينيد: [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اينم يه عكس ديگه از نرم افزارsubtitle edit [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

لطفا كمك كنيد

ممنون
    اگر برای تهیه زیرنویس میگویی، یعنی مشکل زمان تهیه زیرنویس است، باید برای تایپ یک سری کاراکترها، اول بری سر جمله و بعد کاراکتر را بگذاری.

مثلا میخواهی بنویسی : "سلام!" اول باید "!" را بگذاری، بعد "سلام" را.

کار دیگری که میتوانی بکنی این است که از برنامه subtitle workshop استفاده کنی.
    در این نرم افزار با استفاده از دکمه های CTRL+SHIFT+F میتوانی برخی از این کاراکترها را که جایشان اشتباه میفته را درست کنی، البته دقت کن که در هنگام استفاده از این قابلیت، آن کاراکترهایی که جایشان درست است هم برعکس میشود. یعنی مثلا "!" آخر جمله ها درست میشود ولی "؟" که در حالت عادی سر جایش است، به اول جمله میرود.
    پس باید فقط جملاتی را انتخاب کنی که اشتباه دارند و بعد دکمه های ترکیبی فوق را بزنی.

در کل شما به جای استفاده از wordpad سعی کن از Notepad استفاده کنی و چه بهتر که به جای notepad برای ویرایش زیرنویس از subtitle workshop نسخه 2.5 استفاده کنی.

2. 2 کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال B3NYAMIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2012

پيش فرض

مـن یه فیلمی دارم زیرنویس هارد ساب چینی داره.یعنی رو خود فیلم ریخته شده راهی هست بشه این زیر نویس رو برداشت؟؟چون زیرنویس فارسی میزارم با چینی روهم میوفتن!!قابل خوندن نیست و رو اعصابه. کسی میدونه چیکار باید بکنم؟

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

مـن یه فیلمی دارم زیرنویس هارد ساب چینی داره.یعنی رو خود فیلم ریخته شده راهی هست بشه این زیر نویس رو برداشت؟؟چون زیرنویس فارسی میزارم با چینی روهم میوفتن!!قابل خوندن نیست و رو اعصابه. کسی میدونه چیکار باید بکنم؟
    زیرنویس هارد ساب قابل برداشتن و تغییر و ... نیست. چون روی فیلم حک شده است.

تنها راه حلی که داری اینه که اگر در کامپیوتر فیلم را میبینی، محل قرارگیری زیرنویس فارسی را بالا یا پایین ببری. اکثر نرم افزارها این قابلیت را دارند که محل نمایش زیرنویس غیرهارد ساب را تغییر دهند.

در KMpalyer فکر کنم با ctrl+[ و ctrl+] بتوانی زیرنویس را بالا و پایین کنی.

همچنین در برخی نرم افزارها میتوانی پیش زمینه backgroung زیرنویس فارسی را رنگی ( مثلا مشکی) کنی که البته خب، قسمتی از فیلم را از دست میدهی.

5. این کاربر از amir_t6262 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2014

پيش فرض

سلام

چطور ميشه در بالا وپايين فيلم بدون دردسر حاشيه خالي ايجاد كرد تا زير نويس فيلم روي خود فيلم نيفته؟

من با نرم افزار Bigasoft Total Video Converter اين كار رو انجام ميدم كه يه مشكلي داره و اون هم اينه كه

در چپ و راست فيلم هم حاشيه ايجاد ميشه. در واقع اين نرم افزار فقط سايز تصوير رو كوچيك ميكنه.

ممنون

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2014

پيش فرض

كسي نيست جواب بده
    Last edited by پي سي ورد1; 16-01-2015 at 16:29.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2014

پيش فرض

من يه زير نويس با فرمت srt دارم كه وقتي با kmplayer بازش ميكنم هيچ مشكلي نداره ولي وقتي همون زير نويس رو به صورت هارد ساب روي فيلم قرار ميدم زيرنويسم از وسطاي فيلم با تاخير به نمايش در مي آد.

نياز به كمك فوري دارم اگه كمكم كنيد ممنون ميشم

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام.
    یعنی اول فیلم خوبه ولی به تدریج زیرنویس و فیلم ناهماهنگ میشه؟
    اگر اینطوریه، شما باید یک جایی در برنامه ای که استفاده میکنی FPS را تنظیم کنی.

FPS فیلم را از روی Media Info در بیار و در همان برنامه آن را وارد کن.

آخر فروم باز Nocturne's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام. چرا در km زیرنویس رو درست نشون میده ولی در vlc به صورت مربع مربع هست؟؟ چه کاری باید بکنم تا درست بشه؟

پ.ن: البته علت اینم که این فیلمو با vlc خواستم ببینم اینه که بای دیفالت دوبله هندی پخش میشه و وقتی میزنم رو صدای انگلیسی به صورت خش دار و دور تند پخش میشه! اما vlc این مشکل رو نداره

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2014

پيش فرض

سلام. من یه مشکلی واسم پیش اومده تو زیرنویس فایلام بعد از تعویض ویندوز. قبلش زیرنویسام کاملا رنگی بود اما بعد از نصب ویندوز 7 زیرنویسام سیاه سفید شدن. لازم به ذکره که قبلنم ویندوز 7 داشتم اما زیرنویساش اینطوری نمیشد. خواهش میکنم کمک کنید من سایت دارم و باید سریع تر فیلمهاروبا زیرنویس رنگی توش بذارم.

تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام. من یه مشکلی واسم پیش اومده تو زیرنویس فایلام بعد از تعویض ویندوز. قبلش زیرنویسام کاملا رنگی بود اما بعد از نصب ویندوز 7 زیرنویسام سیاه سفید شدن. لازم به ذکره که قبلنم ویندوز 7 داشتم اما زیرنویساش اینطوری نمیشد. خواهش میکنم کمک کنید من سایت دارم و باید سریع تر فیلمهاروبا زیرنویس رنگی توش بذارم.
    سلام.
    الان مشکلتان در زمان پخش فیلم است که زیرنویس سفید است؟
    در این حالت که با تغییر در تنظیمات پلیرتان میتوانید رنگ زیرنویس را عوض کنید و مثلا زرد بگذارید.

ولی اینکه گفتید سایت دارید را متوجه نشدم؟

زیرنویس srt را هر کسی با هر رنگی بخواهد میتواند ببیند. یعنی میتواند در هنگام پخش رنگش را عوض کند.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •