تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 28 اولاول ... 410111213141516171824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 275

نام تاپيک: گپ و گفتگوی دوستانه پیرامون موضوعات علمی

حـــــرفـه ای Marichka's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

خوب مهمان این هفته رو خدمتتون معرفی می کنم که دوست گرامی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هستن.
    ازشون ممنونم که دعوت مارو قبول کردن و اولین سری سوالات رو خودم از خدمتشون می پرسم.

1. 3 کتابی رو که بالاتر از بقیه بهش علاقه دارین نام ببرین.
    2. به کدوم یک از زمینه های موضوعات علمی بیشتر علاقه دارین؟
    3. معمولا برای انتخاب و شروع یک کتاب جدید به چه منابعی مراجعه می کنین یا چه معیارهایی در نظر میگیرین؟
    4. آیا با ادبیات انگلیسی آشنایی دارین؟ در چه حد؟

ممنونم از شما و موفق باشید

2. 7 کاربر از Marichka بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای mehrdad21's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض

سلام

خوب مهمان این هفته رو خدمتتون معرفی می کنم که دوست گرامی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هستن.
    ازشون ممنونم که دعوت مارو قبول کردن و اولین سری سوالات رو خودم از خدمتشون می پرسم.
    سلام

ممنون از شما که من رو قابل دونستید و به جمع خودتون دعوت کردید

1. 3 کتابی رو که بالاتر از بقیه بهش علاقه دارین نام ببرین.
    1-خب نوشتن و گفتن از کتابهای مورد علاقه همیشه من رو سر شوق میاره. اگه بخام سه تا بگم کلی کتاب جا می مونن. اما به هر حال من هم این بازی 3 تایی ها ، ده تایی ها و.. رو خیلی دوست دارم.

1-صد سال تنهایی
    2-مسخ
    3-ناتوردشت

(توضیح ندادم که در ادامه مصاحبه حرفی باقی بمونه : دی)

2. به کدوم یک از زمینه های موضوعات علمی بیشتر علاقه دارین؟
    2-ریاضیات که عاشقش هستم . البته این رو همین جا بگم که من فقط به حواشی ریاضیات مثل معماها ،روش های سریع محاسبات و منطق علاقه دارم و هیچ ادعایی و سوادی تو این زمینه ندارم . یک دوره توی دانشگاه با عنوان mind hacks سال 85 برگزار کردم که بیشترش درباره ی روش های سریع محاسبات و روش های حل مسئله و تفکر جانبی و..بود .

ادبیات هم همیشه جز علایق من بوده . از زمانی که یادم میاد داستان کوتاه و رمان خوندم.اما در این بین چند تا کتاب تاثیر فوق العاده ای روی روند کتابخونی من داشتند . من تا مدتها هرچی دستم میومد می خوندم تااینکه یه روز رفتم نشر قصه که کتاب بخرم . اونجا مدیر انتشارات آقای بابک تختی (فرزند تختی معروف) و فروشنده مغازه که تقریبا هم سن و سال خودم بود کتابهای خوبی بهم معرفی کرد. اولیش خوب یادمه این دنیای سوفی و صد سال تنهایی بود که خوندم و شد کتابهای محبوب من . تو اون زمان کتاب حجیم دایی جان ناپلئون رو هم واقعا بدون این که لحظه ای این کتاب رو زمین بذارم خوندمش . این ها باعث شد از خوندن کتابهای آبکی پائولو کوییلو و کتابهای روانشناسی رابینز دست بکشم .تا اون زمان خوراکم این کتابهای روانشناسی عامه پسند بود که خوشبختانه خیلی زود به سطحی بودن این ها پی بردم.

فلسفه . علاقه زیادی به فسلفه دارم و اخیرا کتاب بی نهایت جذاب و خواندنی نشر نی با عنوان سرگذشت فلسفه رو خوندم . فلسفه مشکلش زبان متکلفش هست که اون رو پیچیده می کنه و همه ازش فراری می شن

تاریخ. در این زمینه هم به نظرم پی سی خیلی جای کار داره . تاریخ و مخصوصا تاریخ جنگ دوم جهانی همیشه مورد علاقه من بوده اند. اطلاعات خوبی هم تو زمینه جنگ دوم جهانی دارم.

اقتصاد. این باید زیرمجموعه علوم انسانی باشه دیگه؟ من تاپیکی تو انجمن ندیدم اما یکی از علاقه های من اقتصاد هست. در حال حاضر هم در حال تحقیق درباره ی بحران اعتبارات بانکی sub prime در آمریکا هستم.

نجوم . هیچی نمی دونم امیدوارم یکی پیدا شه راهنمایی کامل به من بکنه تا من رو تا آخر مدیون خودش کنه
    فعلا

3.معمولا برای انتخاب و شروع یک کتاب جدید به چه منابعی مراجعه می کنین یا چه معیارهایی در نظر میگیرین؟

3-اولین منبع مجلات و روزنامه هایی است که میخونم . به یه سری افراد اعتماد دارم و می دونم اگه بگن کتابی خوبه در اکثر موارد سلیقه من با این افراد جوره. دوم از همه چند تا انتشاراتی هم فروشنده هاش با من خیلی صمیمی هستند و کامل درباره ترجمه ها و.. این ها اطلاعات مفید به من می دهند. مثلا نشر چشمه که میرم فروشنده اش که انسان فوق العاده ایست کلی واسم وقت می ذاره چون می دونه همیشه قصدم خرید هست.
    اما در مورد معیار باید بگم که اولین معیار نیاز به داشتن کتاب هست. متاسفانه کتابخونه عضو نیستم و همه کتابهام رو می خرم . دومی اولویت بر اساس علاقه هست . سومی امکان مالی (مثلا الان در حال حاضر یه 50 جلدی از نشر ققنوس هست که 120 هزار تومن میشه مدتهاست تو لیست خرید من هست) . چهارمی انتشارات . یک سری انتشارات اسمشون گارانتی کتابهاشونه مثل نشر مرکز ،چشمه ،نی ، نیلوفر،هرمس،ماهی،طرح نو و.... . و در آخر فهرست مطالب و البته نویسنده و مترجم کتاب. این مترجم واسم خیلی مهمه .خیلی خیلی مهم

4.آیا با ادبیات انگلیسی آشنایی دارین؟ در چه حد؟
    4-

نه آشنایی من چندان زیاد نیست . زبان انگلیسی رو تا حدی بلد هستم که بتونم گلیم خودم رو از آب بیرون بکشم و نه بیشتر . ادعایی در این زمینه ندارم.

ممنونم از شما و موفق باشید
    من هم تشکر میکنم به خاطر دعوت از من
    Last edited by mehrdad21; 04-10-2008 at 11:32.

4. 4 کاربر از mehrdad21 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای magmagf's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    esfahan

پيش فرض

سلام . اميدوارم حالتون خوب باشه

1- مترجم هايي كه قبولشون داري كدوم ها هستند ؟
    2- به نقاشي علاقه مندي؟ چه سبكي را دوست داري ؟
    3- آخرين كتابي كه خوندي چي بوده ؟ چرا توي تاپيك ادبيات اخرين كتاب هايي كه خوندي را معرفي نمي كني ؟
    4- بهترين اقتباس هاي ادبي توي سينما به نظرت كدوم ها بودن ؟
    5- تاريخ مطالعه كتاب هاي تاريخي صرف را ترجيح مي دهي يا رمان هاي تاريخي را هم دوست داري ؟
    6- فكر مي كني قراره وضعيت اقتصادي اخير امريكا رو بازار فولاد تاثير جدي بذاره يا نه ؟
    7- كتاب هاي مربوط به افسانه هاي ملت هاي مختلف رو مي خوني ؟ اگه اره يك خلاصه از يكي از محبوب ترين افسانه هاتو بگو
    8- به غير از انجمن ادبيات توي انجمن علمي تاپيكي هست كه روندش را دنبال كني ؟
    9- نويسنده هاي مورد علاقه ات ؟
    10- چرا عضو كتابخونه نيستي ؟
    11- از بين كتابهات كتابي هست كه عادت داشته باشي هر چند وقت يك بار باز كني چند صفحه اش را بخوني ؟

پيشاپيش ممنون

6. این کاربر از magmagf بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض پاسخ به پرسش های magmagf

سلام . اميدوارم حالتون خوب باشه
    سلام

شکر خداوند منان . همین که امروز از خواب بلند شدم دیدم هنوز وقت دارم آدم خوبی باشم خودش کلی لطفه

1- مترجم هايي كه قبولشون داري كدوم ها هستند ؟
    خوب یه بار هم با هم بحث کردیم . ایشالا یه تاپیک تو ادبیات می زنم راجع به این مقوله . اما کلا تو ادبیات این ها رو قبول دارم : بهمن فرزانه (به خاطر ترجمه خاطره انگیز و فوق العاده از شاهکار بی همتای ادبیات "صد سال تنهایی") ، سروش حبیبی (ایشون هم که دیگه خیلی معروف هستند از زبر دست ترین مترجمان ایران هستند. تازه روسی رو هم یاد گرفتند و دارند آثار داستایوفسکی رو ترجمه مجدد می کنند.) نجف دریابندری (چند تا از بهترین ترجمه هایی که خوندم واسه استاد بوده . جالبه ایشون کتاب بسیار معروفی هم در زمینه آشپزی دارند که یه جورایی حاصل تجربیات زندان ایشونه. فقط کافیه یه بار متن اصلی رمان های همینگوی رو بخونی تا بفهمی این بشر چیکار کرده . ترجمه از آثار همینگوی بی نهایت مشکله) فرزانه طاهری (فقط به خاطر ترجمه خواندنی از مسخ کافکا)، محمد قاضی(چند تا از بهترین کتاب ها کار ایشونه . شازده کوچولو با ترجمه ایشون به اعتقاد منتقدان بهترین ترجمه از این رمانه. دن کیشوت هم ترجمه ی ایشونه)،عبدالله کوثری ( اگه ماریو بارگاس یوسا رو بشناسی که می دونم میشناسی چون کتاب "سور بز" رو خوندی ازش بایدایشون رو هم بشناسی چون تخصصش ادبیات آمریکای لاتینه) ،دوست عزیزم امیر مهدی حقیقت (یکی از بهترین مترجمان نسل نو ست. ترجمه از کارهای جومپا لاهیری تخصص ایشونه یه جورایی. کتاب خوبی های خدا رو از نشر ماهی تهیه کنید تا بفهمید این بشر چه ترجمه ی روانی از متن اصلی ارائه داده.خیلی دوستش دارم)،کریم امامی و گلی امامی( این دو تا رو هم من تضمین می کنم . اگه اسمشون رو پای کتاب دیدی شک نکن. آقای کریم امامی مترجم مجموعه شرلوک هلمز از نشر طرح نو است) ،لیلی گلستان (از خانواده مشهور گلستان و مترجم چند تا از بهترین رمان ها)، خجسته کیهان (مترجم اختصاصی آثار بزرگمرد ادبیات معاصر پل آستر )،بابک تبرایی (تو اکثر زمینه ها ترجمه داره .سینما ، ادبیات و....)، سهیل سمی ،سیاوش جمادی (فلسفه)، داریوش آشوری، محمد شهبا(افتخار ملاقات حضوری با استاد را داشتم . مترجم آثار سینمایی)، امید نیک فرجام (مترجم آثار سینمایی و ادبی)،کامشاد (مترجم دنیای سوفی و سرگذشت فلسفه )، مهدی غبرایی (ادبیات)، علی اصغر حداد (ادبیات آلمان)وحسینی زاد (ادبیات آلمان)و.............

2- به نقاشي علاقه مندي؟ چه سبكي را دوست داري ؟
    به نقاشی علاقه دارم . اکثرا نقاشی های سوررئال رو دوست دارم . کارهای ونگوگ رو هم خیلی دوست دارم. یه اثر هم هست کار ادوارد مانش اگه اشتباه نکنم اونم فوق العاده است . حرفه ای دنبال نکردمش.

3- آخرين كتابي كه خوندي چي بوده ؟ چرا توي تاپيك ادبيات اخرين كتاب هايي كه خوندي را معرفي نمي كني ؟
    آخرین کتابی که خوندم کتاب "دختر پرتقالی " از یوستین گوردر بود.نویسنده اش یه مقدار داره از چشم میوفته .بورخس یه جمله داره میگه که نویسنده نباید هی نشون بده تو کتابش که خیلی سواد داره و باید قصه بگه اما گوردر متاسفانه بعد از دنیای سوفی افتاده تو تکرار و تکرار و به رخ کشیدن اطلاعات خودش.

والا کلا من به انجمن ادبیات و علوم انسانی خیلی نقد دارم اما دوست ندارم مطرح کنم و کلی دشمن واسه خودم درست کنم .دلیل این که معرفی نمی کنم فقط مشغله زیاد هستش و لاغیر.

4- بهترين اقتباس هاي ادبي توي سينما به نظرت كدوم ها بودن ؟
    بهترین ها رو هنوز ندیدم . اما چند تا کارگردان بودند استاد اقتباس بودند مثلا یکی اش همین دیوید لین بوده . اقتباسش از آرزوهای بزرگ دیکنز بی نهایت جذاب و سینمایی از کار در اومده. اقتباس های هیچکاک هم موفق بودند. مثلا سرگیجه که خود اقتباس از داستان از میان مردگان هست یا پرندگان دافنه دوموریه که از رمانش خیلی بهتره . جان فورد هم یه اقتباس داره هنوز ندیدم اما میگن خیلی عالیه اونم فیلم خوشه های خشم هست که از رمانی به همین نام و با نویسندگی جان اشتاین بک اقتباس شده . مهرجویی تو ایران هم کارای خوبی تو زمینه اقتباس داره مثلا "گاو" که اقتباس از داستان کوتاهی از ساعدی است . مهمان مامان که اقتباس از مرادی کرمانی است . یا مثلا سارا که از خانه عروسک ایبسن اقتباس شده و خوب هم دراومده یا "پری" که اقتباس نصفه و نیمه ای است از فرنی و زویی استاد سالینجر . اتفاقا این آخری بدجوری سالینجر رو عصبی کرده بود و قصد شکایت از مهرجویی رو هم داشت که بعدا فهمید دستش به هیچ جا بند نیست و بی خیال شد.فعلا اینا یادم اومد.

5- تاريخ مطالعه كتاب هاي تاريخي صرف را ترجيح مي دهي يا رمان هاي تاريخي را هم دوست داري ؟
    با رمان تاریخی مشکل ندارم اما ترجیح می دم اول خود تاریخ رو بخونم بعد برم سراغ رمان ها . مثلا همین "سلاخ خانه ی شماره پنج " وونه گات که واقعا یکی از تاریک ترین اتفاقات تاریخ جنگ دوم جهانی رو روایت می کنه که همون بمباران شهر درسدن تو آلمان بوده . جالب اینجاست که خود وونه گات هم واقعا تو دردسدن گیر افتاده بوده.این مجموعه تاریخ جهان نشر ققنوس رو بخونید تا از تاریخ لذت ببرید . بی نهایت جذاب و لذت بخش هستند.

6- فكر مي كني قراره وضعيت اقتصادي اخير امريكا رو بازار فولاد تاثير جدي بذاره يا نه ؟
    والا من مثل شما از فولاد سر در نمیارم اما این بحران اعتبارات در آمریکا انگار خیلی جدی است. من فکر میکنم اقتصاد آمریکا که بزرگترین اقتصاد جهان هم هست به خاطر روابط گسترده تجاری با اکثر کشورهای دنیا تاثیر مهمی بر کالاها داره حالا این فولاد هم شاید تاثیر بگیره. نکته ی مهم این سئواله که آیا این قضیه واسه کشور ما هم مشکل ایجاد میکنه یا نه؟

من میگم چون ما یه اقتصاد بسته ای داریم و فقط با چند تا کشور که خودمون رفتیم تو نقشه کشفشون کردیم و هنوز سازمان ملل ثبتشون نکرده ارتباط داریم احتمالا ضربه زیادی نمی خوریم . تنها نگرانی من از بابت "نفت" هست. چون همین رکود اقتصادی باعث کاهش تقاضا میشه و کلی قیمت نفت رو پایین میاره و خودت که میدونی با ریخت و پاش های دولت نهم و افزایش هزینه های جاری اگه نفت بیاد زیر 70 دلار باید فاتحه اقتصاد ایران رو بخونیم چون کسری بودجه وحشتناکی پدید میاد و همه میدونن کسری بودجه رابطه مستقیم با تورم داره .

من بعید نمی دونم آمریکا به خاطر این بحران ها وارد یه جنگ دیگه بشه چون بهرحال جنگ همیشه رونق اقتصادی میاره. امروز خبر رسید که این طرح بوش رو کنگره هم تصویب کرده که البته وضع اونقدر وخیم هست که 700 میلیارد دلار هم موثر نخواهد بود.

7- كتاب هاي مربوط به افسانه هاي ملت هاي مختلف رو مي خوني ؟ اگه اره يك خلاصه از يكي از محبوب ترين افسانه هاتو بگو
    چند تا کتاب دیدم تا حالا و یه دونه اش رو هم کادو گرفتم اما هنوز چیز خاصی نخوندم. بیشتر علاقه دارم برم دنبال اسطوره شناسی و بعد برم دنبال افسانه های ملل.

8- به غير از انجمن ادبيات توي انجمن علمي تاپيكي هست كه روندش را دنبال كني ؟
    آره میخونم . حالا چون پست نمی دم شاید این شائبه ایجاد بشه که مطالعه نمی کنم. اما انجمن ریاضیات رو بیشتر از بقیه مطالعه میکنم البته بعد از ادبیات. نجوم هم چند تاپیک خوب داره که سر میزنم . این مجله ها هم ابتکار خوبی بود البته انتقادات زیادی بهش دارم اما شروع یه روند خوب بود.

9- نويسنده هاي مورد علاقه ات ؟
    خب اول از همه گابریل گارسیا مارکز که هر روز واسه زنده موندنش دارم دعا میکنم.(میدونی که سرطان غدد لنفاوی داره). مارکز واسه من تا ابد مهمه. همیشه شکر میکنم خدا رو و بهش میگم الان آماده ام بمیرم چون مهمترین کتاب دنیا یعنی صدسال تنهایی رو خوندم.

کافکا با آن ذهن عجیبش. مسخ و کافکا محبوبان ابدی من هستند . یه لحظه فکر کن داری کتابی رو شروع میکنی که درباره عجیب ترین اتفاق دنیاست و کلی آوار همون خط اول روی سرت میریزه .کافکا برای من چهره ی محبوبی است.

سالینجر .آدم مثل این اصلا عمرا تو دنیا پیدا بشه. کافیه این داستان "تقدیم به ازمه با عشق و نکبت" رو توی مجموعه ی دوست داشتنی دلتنگی های نقاش خیابان چهل و هشتم خونده باشی تا ببینی استاد چه تکنیکی تو نویسندگی داره. ناتوردشت و هولدن رو که خیلی دوست دارم خیلی. اون آخرای داستان که با خواهر کوچولوش فیبی(اگه اشتباه نکنم) دیدار می کنه رو خیلی دوست دارم . سالینجر تا حالا تو انظار عمومی حضور نداشته. گوشه گیر هست و معلوم نیست زنده است یا مرده و فقط هم یک عکس درست و حسابی ازش هست.

این ها برای دوست داشتنش کافی نیست؟

وودی آلن . فصل مشترک سینما و ادبیات.استاد قبل از این که کارگردان خوبی باشه نویسنده ی خوبیه . چند تا از بهترین متن هایی که خوندم واسه وودی آلن هستش. کلی جمله قشنگ هم تو آستینش داره. چند تا دغدغه داره که باعث شده من عاشقش بشم یکی اش دغدغه مرگ هست اصلا یه جمله داره که میگه هرکسی که بالای سی سالش باشه و دغدغه ی مرگ نداشته باشه احمقه. دومین دغدغه اش رابطه با جنس مخالفه که تو تمام آثارش دیده میشه.
    خوب من همیشه بهش حسودی میکنم چه طوری این مطالب و داستان ها و فیلم ها به
    ذهنش میاد.

مثلا بیا یکی از فیلمهاش رو یه مرور کنیم تا ببینی خلاقیت یعنی چی. یه فیلم داره به نام "رز ارغوانی قاهره" داستان درباره یه زنی هست که پیشخدمت یک کافه هست که علاقه زیادی به سینما داره از طرفی شوهر خوبی هم نداره و این سینما تنها پناهش محسوب میشه. او میبینه توی سینمای شهرشون دارن یه فیلم به اسم "رز ارغوانی قاهره" پخش می کنند . در اولین فرصت چندین و چندبار میره این فیلم رو می بینه تا اینکه یه روز با شوهرش دعواش میشه و از خونه می زنه بیرون و برای بار چندم به تماشای فیلم میره و یه دفعه ای یکی از
    شخصیت های فیلم که یک مرد هست از داخل پرده به این زن نگاه می کنه و از پرده میاد بیرون و عاشق این زن میشه. سرتو درد نیارم این مرد با زن قصه ما رابطه پیدا میکنه اما چون از دنیای سینما اومده کلی اتفاق خنده دار این وسط میوفته. جالب این که شخصیت های داخل فیلم به این قضیه معترض میشن و فیلم به صحنه ی بعدی نمی ره چون این شخصیت از رو پرده دررفته . مثلا شخصیت ها در صحنه ی بعد باید غدا بخورن و نبودن این شخصیت باعث میشه گرسنه بشن و کلی جریان جالب.
    این تحسین نداره؟

نویسنده های دیگری هم هستند که دوستشون دارم:صادق هدایت ،پل آستر،هاینریش بل،داستایوفسکی،کامو
    می خواستم بیشتر بنویسم اما رو نداشتم گفتم الان می گن این چقدر پرچونه است

10- چرا عضو كتابخونه نيستي ؟
    فقط و فقط تنبلی در پس دادن کتاب باعث شده عضو نباشم

11- از بين كتابهات كتابي هست كه عادت داشته باشي هر چند وقت يك بار باز كني چند صفحه اش را بخوني ؟
    تا دلت بخواد . مثلا فیلمنامه ی غرامت مضاعف در حال حاضر در وقت خواب پیشم هست و به اصطلاح کتاب بالینی من شده. یه کتاب جملات قصار هست ، نوشته های گردآوری شده ی خودم از نویسنده ها و شعرای دیگه هست که یه جورایی گلچین بهترین هایی است که خوندم و....

پيشاپيش ممنون
    ممنون

Last edited by mehrdad21; 04-10-2008 at 15:50.

8. 6 کاربر از mehrdad21 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

سلام اقا مهرداد

حالتون خوب هست ؟

1- اسم
    الف: ايا به تاثير اسم در شخصيت و سرنوشت انسان معتقد هستيد؟
    ( دو تا مقاله جالب اگه علاقه منديد به مبحث)

کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    کد:
    ب- نظرتون در اين مورد كه اسم شناسنامه چيز ديگري باشد و فرد را به نام ديگر صدا كنند چيست؟
    ج- دوست داريد اسم فرزندان خود را چه بگذاريد ؟

2- ايا به مباحث روان شناسي علاقه منديد ؟ فيلم هاي سينمايي خوبي كه مرتبط با روان شناسيت لطفا معرفي نماييد( فيلم هاي جديدتر)

3- فيلسوف هاي مورد علاقه تان چه كساني هستند ؟

4- از هر كدوم بين 5 تا 10 مورد بگيد :
    الف- رمان هاي مورد علاقه :
    ب- ترانه هاي مورد علاقه :
    ج- فيلم هاي مورد علاقه :
    د- ارزوها:

5- برنامه ريزي
    الف- ايا براي برنامه ريزي تكنيك علمي خاصي سراغ داريد؟
    ب- ايا عادت داريد در كارهايتان برنامه ريزي كنيد ؟
    ج- به توانايي ها ، امكانات و محيط خانوادگي خود توجه كنيد . با توجه به اين موارد اگر حد نهايتي كه مي توانستيد از سن 18 تا به امروز به ان برسيد را عدد 100 در نظر بگيريد به موقعيت فعلي خود چه امتيازي مي دهيد ؟
    د-ايا در حال حاضر برنامه بلند مدت مثلا 5 ساله اي براي خود داريد ؟

6- كتاب باليني
    الف: ايا منظورتان از كتاب باليني كتابيست كه با خود به رختخواب مي بريد؟
    ب: مبناي انتخاب كتاب باليني چيست؟
    ج:تمام اين موارد كتاب هاي بالينيتان هستند كه گفتيد يا تنها يك كتاب باليني داريد؟

7- ايا كتاب يا فيلم خاصي هست كه نه به دليل ساختار يا محتوا بلكه به دليل احساس يا خاطره يا .... خاص ديگري به ان علاقه مند باشيد؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه m1367m2006's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2007
    محل سكونت
    پشت بوم ایران

پيش فرض

سلام خوب هستی؟
    مهرداد جان
    هر کسی را فک می کردم به ریاضیات علاقه داشته باشه جز شما!
    بیشتر به چه گرایشی از ریاضیات علاقه مندید؟
    در مورد ریاضیات کتابی خوانده اید؟
    چرا فک می کنید کتا بهای پائولو کوییلو ابکی هستند؟
    اگه الان بگن از روی یه کتاب فیلم ساختند اول فیلم را می بینی یا کتابش را می خونی؟چرا؟
    موفق باشی................

تاريخ عضويت
    Jan 2005
    محل سكونت
    tehran

پيش فرض پاسخ به سئوالات maryamjan

سلام اقا مهرداد

حالتون خوب هست ؟
    سلام مرسی
    خوبم شکر.

1- اسم
    الف: ايا به تاثير اسم در شخصيت و سرنوشت انسان معتقد هستيد؟
    ( دو تا مقاله جالب اگه علاقه منديد به مبحث)

کد:
    کد:
    من هم یه مقاله تو این زمینه دارم . آره تا حدودی موافقم . تو خیلی جاها اسم رو مقدس می دونند . قبل از گوتنبرگ توی چین دستگاه چاپ اختراع شده بود اما از اونجایی که چینی ها معتقد بودند نوشتن زیاد از یک اسم باعث از بین رفتن قدرت اون اسم میشه این اختراع نگرفت تا اینکه گوتنبرگ اختراع رو جهانی کرد.
    این مقاله ها هم خوب بود مرسی.

ب- نظرتون در اين مورد كه اسم شناسنامه چيز ديگري باشد و فرد را به نام ديگر صدا كنند چيست؟

من مشکلی نمی بینیم و تو این زمینه نظر خاصی ندارم.

ج- دوست داريد اسم فرزندان خود را چه بگذاريد ؟
    به ازدواج هم تا حالا فکر نکردم چه برسد به بچه دار شدن (تو یه برهه ای دوست داشتم ازدواج کنم که اونم بزرگترین حماقت زندگی من بوده). از ازدواج متنفرم بی نهایت. پس وقتی ازدواجی در کار نیست بچه و اسمش هم برای من بی معنی ست

2- ايا به مباحث روان شناسي علاقه منديد ؟ فيلم هاي سينمايي خوبي كه مرتبط با روان شناسيت لطفا معرفي نماييد( فيلم هاي جديدتر)
    مباحث روانشناسی اگه توعمق بحث بشه عالیه . مثلا نظریات یونگ و فروید . فیلمهای زیادی داریم در زمینه روانشناسی یکی از مهمترین هاشون "جاده ی مالهالند " دیوید لینچ هست. فیلم یه جورایی مرور نظریات فروید درباره ی رویا و خواب دیدن است. فیلمهای دیگر هم داریم که دسته بندی های متفاوتی دارند مثلا سرگیجه هیچکاک هم جز فیلمهای روانشناسانه است که در فیلم تا حدودی به بحث فوبیا هم پرداخته می شود یا مثلا بیمار روانی از همین کارگردان. فیلم "گاو خشمگین" و "راننده تاکسی" هم جز فیلمهایی هستند که به نوعی روانشناسی در آن ها دخیل است . در تعداد کثیری از فیلم ها این موضوع وجود دارد.
    فیلم جدید هم الان فقط جاده ی مالهالند و اینلند امپایر یادم میاد که توصیه نمی کنم اون ها رو ببینید چون احتمال داره خوشتون نیاد.سینمای لینچ یه جورایی خیلی شخصی و خاصه و خیلی ها هم نمی تونن باهاش ارتباط بگیرن.

3- فيلسوف هاي مورد علاقه تان چه كساني هستند ؟
    سقراط-افلاطون-ارسطو-کانت-دکارت-هایدگر-فوکو-نیچه -شوپنهاور

4- از هر كدوم بين 5 تا 10 مورد بگيد :
    الف- رمان هاي مورد علاقه :
    صدسال تنهایی-مسخ-ناتوردشت-بارون درخت نشین-بوف کور-مجموعه داستان های سالینجر -عقاید یک دلقک-دنیای سوفی-خداحافظ گاری کوپر و.........

ب- ترانه هاي مورد علاقه :
    زیادند-هوس از معین -هر آنچه چاووشی خوانده و قراراست در آینده بخواند-با ما بودی بی ما رفتی از بنان- سقف از فرهاد مهراد-تمام ترانه های فروغی با احترام به آهنگ نیاز -برج از ابی-وقتی میای صدای پات از هایده -یاور همیشه مومن از داریوش- اگه دستام خالی باشه از قمیشی - زلف از نامجو -همه ی ترانه هایی که همایون شجریان خوانده و در آینده خواهد خواند با عرض ارادت نسبت به ترانه ی "نه بسته ام به کس دل" ، بت چین از شجریان و ترانه ی گل چهره باز هم از استاد شجریان یه چندتایی هم از علیرضا قربانی و سالار عقیلی و ناظری هست که همیشه گوش میدم.الان داره همون ترانه ی علیرضا قربانی پخش میشه از کامپیوترم. آخ چقدر زیباست. "خون جگرم خوردی / از خویش نترسیدی / آخر چه کنی جان .....
    از خارجی ها هم lady in red از کریس دی برگ

ج- فيلم هاي مورد علاقه :
    همشهری کین-غرامت مضاعف-بیماروانی-پدرخوانده(سه گانه)-راههای افتخار-سرگیجه-قرمز(کیشلوفسکی)-در دل طبیعت وحشی-چشمان کاملا بسته-M (فریتس لانگ)،گاو خشمگین -جاده مالهالند ،بزرگراه گمشده آمادئوس-دیوانه ای از قفس پرید- مرد سوم -سانست بولوار-آپارتمان-اتاق پسر ، امیلی،آنی هال ........خیلی زیادند

د- ارزوها:
    آرزوی خاصی ندارم . همین که زنده ام و دارم از این همه زیبایی لذت می برم خودش نعمت بزرگیه .

5- برنامه ريزي
    الف- ايا براي برنامه ريزي تكنيك علمي خاصي سراغ داريد؟
    خب آره. من توی صندلی داغ متفرقه این برنامه ریزی رو شرح داده بودم . اگه بخوام توضیح بدم چندین صفحه میشه و کلی حوصله سر می بره پس این رو بگذاریم در فرصتی مناسب و تاپیکی مناسب .

ب- ايا عادت داريد در كارهايتان برنامه ريزي كنيد ؟
    معمولا برنامه ریزی دارم اما خونه ی ما شرایطش یه جورهست که در هفته در بهترین حالت 60 درصد در نیل به هدف موفق می شم . من جمعه هر هفته حتی برای فیلم دیدن هم برنامه می ریزم اما خیلی اوقات اتفاقات پیش بینی نشده بهم می ریزنش.من یه to do list با مشخص کردن اولویت تهیه می کنم و آخر هر روز درصد موفقیت در انجام برنامه با تحلیل عواملی که باعث اجرا نشدنش باشه رو بررسی میکنم

ج- به توانايي ها ، امكانات و محيط خانوادگي خود توجه كنيد . با توجه به اين موارد اگر حد نهايتي كه مي توانستيد از سن 18 تا به امروز به ان برسيد را عدد 100 در نظر بگيريد به موقعيت فعلي خود چه امتيازي مي دهيد ؟
    صفر مطلق -به هیچ یک از اهدافم نرسیدم . تمام روابطم هم محتوم به شکست بود پس صفر نمره ی خوبی هست برای من.

د-ايا در حال حاضر برنامه بلند مدت مثلا 5 ساله اي براي خود داريد ؟
    خیر . ندارم . برنامه ریزی بلند مدت ندارم

6- كتاب باليني
    الف: ايا منظورتان از كتاب باليني كتابيست كه با خود به رختخواب مي بريد؟
    دقیقا منظورم همین است.

ب: مبناي انتخاب كتاب باليني چيست؟

عشق و علاقه ی زیاد . تا اونجایی که هر کلمه اش آدرنالین خونم رو بالا ببره.

ج:تمام اين موارد كتاب هاي بالينيتان هستند كه گفتيد يا تنها يك كتاب باليني داريد؟
    بلی همه این ها در کنار بالش من هست و هیچ وقت هم از جایش تکان نمی خورد فقط شاید بعضا تعدادشون کم و زیاد بشه که این به علاقه و.. بستگی داره

7- ايا كتاب يا فيلم خاصي هست كه نه به دليل ساختار يا محتوا بلكه به دليل احساس يا خاطره يا .... خاص ديگري به ان علاقه مند باشيد؟
    بله هست. فیلم "زندگی زیباست" و " آفتاب ابدی یک ذهن بی آلایش" رو دقیقا بر اساس این معیار دوست دارم.

مرسی از سئوالاتتون

Last edited by mehrdad21; 04-10-2008 at 19:44.

12. 3 کاربر از mehrdad21 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

از ازدواج متنفرم بی نهایت

چرا ؟

گفتید روابطتون همه با شکست رو به رو شده است . اگر در اینده با کسی اشنا شوید که بر خلاف موارد قبلی خصوصیات اخلاقی مورد نظر شما را داشته باشد و فرد شایسته ای باشد ، در ان صورت چه می کنید؟

نظرتان در مورد گراهام گرین چیست ؟

اگر اشتباه نکنم ذشته شما فنی است با این علاقه به مباحث علوم انسانی قصد تحصیل در رشته های مربوطه را ندارید؟

ایا در خرافات هیچگاه ریشه علمی هم وجود دارد یا همیشه خرافات محض است؟
    ایا معتقدید عدد خاصی برای شما بدیمن یا خوش یمن است ؟

با کدام یک از شخصیت های کتابی هم ذات پنداری بیشتری دارید؟

بسیار بسیار سپاسگزار

14. این کاربر از maryamjan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کـاربـر بـاسـابـقـه Iron's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام علیکم
    اگر ممکنه مشخصات خودتونو هم بفرمایید. سن و شغل و رشته تحصیلی و امثالهم.
    درضمن تبریک می گم که می تونید اینهمه زمینه رو در کنار هم دنبال کنید. دوست دارید شغل آیندتون در کدومیک از این زمینه ها باشه؟

16. این کاربر از Iron بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Jan 2007
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام آقا مهرداد.

اهل عکاسی هستید؟اگه اره میتونید یکی از عکاسی که خودتون گرفتید رو بزارید اینجا؟

نظرتون در باره میشل فوکو؟(یادمه تاریخ جنونش رو خونده بودید)

صحبت فوکو شد. نظرتون در باره" ه / م / ج / ن / س گ / ر / ا / ی / ی " ؟ البته از دید اخلاق فلسفی نه مذهبی.میتونه از نظر قانون مجاز باشه یا نه؟

به نظرتون نیچه وجود خدا رو قبول داشت یا نه؟ ( روایات تو این ضمینه زیاده)

اهل گوش دادن به موسیقی کلاسیک هستید؟

نظرتون در باره گیاهخواری؟آیا انسان حق داره حیوانات رو بکشه؟

انسان ذاتا گیاهخواره یا همه چی خوار؟

به سربازی اجباری میشه گفت "برده داری مدرن"؟

چرا اکثر فیلمای ایرانی خوب تموم میشه؟(آخر فیلم یا سریال آدم بده یا آدم خوبه نتیجه کارشون رو حتما میبینن )

ممنون.

18. این کاربر از majid-ar بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •