تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 14 از 39 اولاول ... 410111213141516171824 ... آخرآخر
نمايش نتايج 131 به 140 از 384

نام تاپيک: [آموزش]سوالات گیم میکر(در همه زمینه ها)

حـــــرفـه ای ehsan_wwe's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    تهران (پایین شهرش) In The End

پيش فرض

1.بگو چی نوشتی من بفهمم تا بتونم کمکت کنم اگه نوشتت از نوع varable است مثل healt باید از سر منوی controls اکشن drow var را انتخواب کنی و نوشته کدی خود را درون var قرار بدی و محتصات x .y هم بدی
    به عکس زیر نگاه کن نارنجک و جون از نوع کد هستند ولی من با این روش بالا به صورت زیر در آوردمش

2.3.اگه اندازه عرض راکت (ایکس) و اندازه توپ بزرگتر بشه تا یه جایی مشکل حل میشه همان طور که قبلآ هم گفتم حرکت توپ یک رویداد دیجیتال و با ازافه شدن عدد به ایکس و ایگرگ (وای) حرکت میکنه اگه عدد بزرگی به اون اضافه بشه (تو سرعت بالا می شود ) از جای فعلی غیب میشه و 20 پیکسل جلو تر ظاهر میشه
    4.5. هر دوتاشون را تویه یک سورس گذاشتم اگه بخواهم توضیح بدم باید یک کتاب 14 صفحه ای براش بنویسم
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید
    6.تو گیم میکری که من دارم بعد از اکشن لود هیچ کادری باز نمیشه فقد یه جا برای نوشتن اسم فایل وجود داره
    اگه منظورت import کردن یک سیو که مثلآ تو My Documents وجود داره یه بحث دیگه ست
    7.اگه بلدی که یک ایونت بسازی بعد روی دکمه other کلیک کنی بعد گزینه intersect room انتخوابکنی توش یک دونه اکشن بزاری بسم آلله !
    برای وقفه افتادن راهای زیادی است . من آسون ترینشونو می گم تایم لاین . برای ساختن خشاب از varable استفاده کن اگه یکم امتحان کنی متوجه میشی
    در زمن من هنوز بازی کلید پرش را دانلود نکردم چون سرعت اینتر نتم 14 kb هست اگه سورسشو با یک رمز برام بزاری لطف کردی
    Last edited by ehsan_wwe; 20-05-2008 at 13:26.

پروفشنال sam & snake's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

سلام دوباره

1- من این رو نوشتم:

ifroom=will{
    draw_background(BG,view_xview,view_yview);//Draws the background
    draw_text_ext_transformed_color(view_xview+view_wview/2-60,view_yview+view_hview/2-30,'will',12,24,1,1,0,c_white,c_gray,c_gray,c_white,Alph);
    }

ببخشید هر کاری کردم تگ کد رو پیدا نکردم.

2 و 3. اندازه ی توپ رو هم تغییر دادم ولی نشد که نشد.خودم فکر کنم بتونم درستش کنم . باید روی دیوار
    تغییر ایجاد کنی.

4 و 5- حتما.

6- منظورم همون ایمپورت کردنه فایل سیوه.می خوام شکلش عوض بشه. میشه؟؟؟

7- نشد که نشد. این کاری که تو گفتی فکر کنم بای موقعه ایست که دور تا دور زمین رو دیوار
    باشه.ولی زمین بازی من دو قسمتی است. (عکسش رو که باید در سایت طراحان پارس دیده باشی)
    یک قسمت زمین بازیست و پایینش به اندازه ی یک کادر امتیاز ها رو نشون میده. برای همین هم هست
    که وقتی راکت بالا میره از زمین بیرون نمیره چون دیوار چسبیده به آخر روم. ولی وقتی پایین میاد
    از ان دیوار رد میشه.من هر کاری که می تونستم کردم مثل ساخت یک آبجکت نامریی که گفتم با برخورد
    به راکت بایسته ولی نشد که نشد.چی کار کنم؟

برای ساختن خشاب مشکل حل شد باید با همین تایم لاین و استافده از آلارم درستش کنی.

برای بازی کلید پرش باید بهت بگم که به خدا هر چی می گردم سورسش رو پیدا نمی کنم فکر کنم پاک شده
    برای همین هم هست که نتونستم نسخه ی اصلیش رو درست کنم و به خیلی از دوستان هم قول الکی دادم.
    ولی به تو و دوستانی که قبلا بهشون قول دادم دوباره قول میدم که سر فرصت یک بار دیگه از اول بسازمش.
    برای این نساختمش چون من تمام اسپرایت های بازی رو + بک گراند ها رو توی سورس گذاشتم و از توی
    درایوم پاک کردم برای همین ساخت دوباره کل بازی هم ساخته و هم آدم زورش می گیره دوباره بسازتش.
    رمز نمی خواد من اصلا قرار بود سورس رو در سایت برای دوستان بگذارم . در تاپیک بازی هم گفته بودم.
    به هر حال ببخشید.ولی هر چی سوال در مورد برنامه نویسیش خواستی تا جایی که بتونم کمکت می کنم.

---------------------------------- - ---------------------------------- -------------------------------------- - ------------

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت

پيش فرض

از آماده ها هیچ وقت استفاده نکن سعی کن بهشون نگاه کنی اگه از طرز کارشون با خبر شدی بعد استفده کن
    کدت به صورت باید تغیر کنه
    draw_text_ext_transformed_color(320,240)kkkkkkkkkk kk
    اون k گذاشتم تا پراندز ها سر جاشون بشن متوجه هستی!اشکال فونت انجمن است تو از اون k استفاده نکن
    برای اینکه توپ بیرون نره باید یک یک ایونت بسازی بعد روی دکمه other کلیک کنی بعد گزینه intersect room انتخوابکنی بعد هر چی برای دیوار نا مرئی نوشتی را درونش کپی کنی و دیوار نامرئی را پاک کنی
    از امروز یک دونه نمونه برات میسازم شاید مثل پونگ تو حرفه ای نشه ولی کمکت می کنه

تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

اون تکستی که داده بودید اشتباه بود.بهم ارور داد.
    میرم امتحان می کنم.
    خیلی با این کارت بهم کمک می کنی.
    ممنون.

تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

یک سوال دیگه احسان جان. من در ترانسپورت کردن یک اسپرایت مشکل دارم. هر کاری می کنم یک تیکه ازش
    می مونه.مخصوصا وقتی یک اسپرایت رو می خوام فیلیپ ویکتریال کنم که جاش عوض بشه دیگه اصلا ترانسپورت نمیشه و همون طوری میاد توی بازی .میتونی در این زمینه کمکم کنی.

تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

یک سوال دیگه هم داشتم که تازه یادم اومد.
    می خواستم بپرسم که چطوری میتونم برای بازیم یک خطی بگذارم که بازیکن نتونه از
    اون خط جلوتر بره ؟
    منظورم اینه که با گذاشتن یک خط بگم که بازیکن نتونه از اون خط جلوتر بره ولی از عقب اون خط می تونه
    آزادانه حرکت کنه.چطوری میشه تعریف کرد که از فلان جا نتونه بازیکن بیاد جلو؟؟؟

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت

پيش فرض

1.مشکل ترانسپورت کردن به این صورت حل میشه اون اسپرایتی که به صورت نا مطلوب در آمده را روش دابل کلیک کن تو صفحه ای که باز میشه edit sprite را بزن بعد روی عکس اسپرایت دابل کلیک کن بعد با استفاده از ذره بین تا جای ممکن اسپرایت را گنده کن بعد با کمک scrool bar ها به پایین ترین و چپ ترین قسمت عکس برو (گوشه پایین سمت چپ ) با مداد رنگیو که می خواهی ترانس پورت بشه یک نقطه در گوشه ای ترن جا می کشی تا مثل عکس زیر بشود

2.باید ببینی خطط عمودیه یا افقی اگه عمودی بود برای اون شیئ یک اکشن jamp to position می ندازی تو ایونت برخورد با خط عمودی و درون y اون 1-y را مینویسیم (اگه خط از شیئ چپ تر قرار داشت ) تو X هم x خالی می نویسیم برای خط افقی هم این بالا ولی X جای y میشینه

تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

این کار رو کردم ولی اصلا درست نشد.اصلا فکر نکنم ربطی به اون مربع کوچیک سمت چپ داشته باشه.
    حالا باید چی کار کنم که این درست بشه؟!

برای سوال 2 ممنون میرم امتحان کنم.

تاريخ عضويت
    Apr 2008

پيش فرض

ببخشید دبل پست میدم.
    یک اتفاق خیلی بد برای گیم میکر افتاده . من گیم میکر معمولی(little) رو نصب کردم و بعد روش
    برنامه ی Loader رو توی محل نصبش کپی کردم ولی نمی دونم چرا هر کاری می کنم نمیاد .
    تا دیروز می اومد ولی امروز هر چی روی لودر کلیک می کنم نمیاد .
    چی کار کنم؟
    احسان جان شما گیم میکر نسخه ی حرفه ایش رو از کجا گیر اوردید؟
    من فکر کنم اشکال از ریجیستریش باشه. فکر کنم مدت زمان استفاده از نرم افزار
    تموم شده و الان باید برم اصلش رو بخرم.

لطفا خیلی فوری کمکم کنید

تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت

پيش فرض

اگه من قبول داری فقط به اون مربع گوشه صفحه ربط داره اون هر رنگی باشه اون رنگ تو عکس غیب میشه
    اگه نشد هتمآ مربع تو گوشه ترین نقطه نبوده یا اینکه رنگ درست را براش انتخواب نکردی

گیم میکر من یک ارور همیشه میده ولی من 20 تا پشت سر هم باز میکنم 17 همیش دیگه ارور نمی ده

گیم میکر 7.5 نسخه پرو را از این لینک بگیر
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by ehsan_wwe; 21-05-2008 at 12:31.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •