تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: نظر شما در مورد اين تاپيك و مطالب آن چيست؟

راي دهنده
80. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • عالي و فراتر از انتظار

24 30.00%
  • خوب و در حد انتظار

40 50.00%
  • متوسط

12 15.00%
  • بد

4 5.00%
صفحه 134 از 151 اولاول ... 3484124130131132133134135136137138144 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,331 به 1,340 از 1507

نام تاپيک: ▓ Microsoft Access سوالات، مشكلات و مباحث در اینجا ▓

داره خودمونی میشه sht1987's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2006
    محل سكونت
    یزد

پيش فرض

سلام به همه.من تو اکسس مبتدی ام و تازه دارم یاد می گیرم. تو اکسس 2003 یه جدول برای دانشگاه طراحی کردم شامل فیلدهای شماره دانشجویی و نام ونام خانوادگی و شماره سناسنامه و آدرس و رشته و سال ورود و شماره دانشجویی رو بعنوان کلید اصلی در نظر گرفتم.حالا می خوام Query برای جستجوی روی فیلد شماره دانشجویی ایجاد کنم به شکلی که هنگام اجرا یک کادر باز شده و شماره دانشجویی را سوال کند سپس اطلاعات کامل را آنرا نمایش دهد.برای این چه کار باید بکنم؟و دیگه اینکه یه فرم به صورت ستونی برای ورود اطلاعات ایجاد کنم و در این فرم برای فیلد رشته یه Combo Box بگذارم که در آن گزینه های الکترونیک و کامپیوتر را اضافه کنم؟لطفا سوالات منو جواب دهید.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

کسی نیست بیشتر راهنمایی کنه؟

سلام
    اینو برات درست کردم یه بررسی بکن
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    موفق باشید

پروفشنال brave_ie's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2008
    محل سكونت
    ساکن نیستم

پيش فرض

دوستان من اینجور که میبینم اینجا خیلی کم رفت و آمده
    فعلا چند روز اینجا رو چک خواهم کرد
    اگر سوالی داشتید بپرسید اگر بلد باشم جواب میدم بعضی مشکلات حل نشده خیلی قدیمی اند فعلا بهشون جواب نمیدم مگر اینکه دوباره مطرح بشن
    پخ هم میتونین استفاده کنین
    امیدوارم خلاف قوانین نباشه پستم

4. این کاربر از brave_ie بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه rezapourmanesh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    زير گنبد کبود

پيش فرض

سلام دوستان
    من با اکسس به طور متوسط بلدم کار کنم در حال کار روی یک بانک برای کارهای حسابداری هستم. حال چند سوال دارم که البته همشون مربوط به اکسس 2010 است
    1- خصوصیت تایمر اینتروال در فرم چگونه کار می کند و آیا ربطی به دستور آن تایمر دارد یا نه؟
    2- چگونه در اکسس 2010 فرمها رو روی صفحه بیاورم و به صورت یک تب در برنامه ظاهر نشود مثل اکسس 2003)؟
    3- دستورات where و eprishion در کوئری ها چه کاری انجام می دهند؟
    4- یک کوئری ساختم که مجموع فاکتور خرید همانروز را محاسبه می کند و ان را به صورت یک ساب فرم وارد فرم اصلی کرده ام تا در ثبت فاکتور ها نشکلی پیش نیاد چه کار کنم که بعد از ثبت هر کالا از این فیلد به طور خودکار آپدیت شود و قیمت جدید و درست را نشان دهد؟ (البته خود فرم ثبت کالا یک چیلد است که به فرم اصلی که مشخصات کلی فاکتور را ثبت می کنم وابسته است.)

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    زير گنبد کبود

پيش فرض

سلام دوستان
    من با اکسس به طور متوسط بلدم کار کنم در حال کار روی یک بانک برای کارهای حسابداری هستم. حال چند سوال دارم که البته همشون مربوط به اکسس 2010 است
    1- خصوصیت تایمر اینتروال در فرم چگونه کار می کند و آیا ربطی به دستور آن تایمر دارد یا نه؟
    2- چگونه در اکسس 2010 فرمها رو روی صفحه بیاورم و به صورت یک تب در برنامه ظاهر نشود مثل اکسس 2003)؟
    4- یک کوئری ساختم که مجموع فاکتور خرید همانروز را محاسبه می کند و ان را به صورت یک ساب فرم وارد فرم اصلی کرده ام تا در ثبت فاکتور ها نشکلی پیش نیاد چه کار کنم که بعد از ثبت هر کالا از این فیلد به طور خودکار آپدیت شود و قیمت جدید و درست را نشان دهد؟ (البته خود فرم ثبت کالا یک چیلد است که به فرم اصلی که مشخصات کلی فاکتور را ثبت می کنم وابسته است.)

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Sep 2006

پيش فرض

سلام دوستان
    سلام دوست عزیز
    ببخشید چند روز ایمیلمو چک نکرده بودم متوجه این مطلب نشدم
    به هر صورت جواب های شما از این قراره:
    1) پَ نَ پَ به دستور آن اکسیت ربط داره!!! ( ببخشید شوخی بود ) بله عزیزم با مشخص کردن زمان در تایمر اینتروال به میلی ثانیه ( هر 1000 میلی ثانیه یک ثانیه محسوب میشه ) اون دستور یا ماکرویی که در خصوصیت آن تایمر مشخص کردی اجرا میشه
    2) خصوصیت Pop Up رو yes کن
    3) خصوصیت where زمانی به درد میخوره که شما می خوای یه شرط رو برای اون فیلد در نظر بگیری ولی احتمالا خود اون فیلد رو نمی خوای در نتایج نشون بدی یا نمی خوای جزء گروه بندی شما قرار بگیره
    و خصوصیت Expression هم زمانی که شما یه فیلد محاسباتی با توجه به فیلدهای دیگه میسازی به درد میخوره
    4) یکی از راه های شما اینه که در آخرین فیلدی که در بخش ثبت ریز کالاهات گذاشتی در خصوصیت on exit یک ماکرو refresh تعریف کنی تا هربار که از این فیلد خارج میشه اطلاعات بقیه به روز بشه
    اگه باز هم سوالی داشتی در خدمتم
    موفق باشید

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض سئوال

با سلام
    من يك مشكلي در اكسس دارم از دوستان مي خوام اگه امكان داشته باشه من را راهنمائي كنند.
    ما يك مجتمع 12 واحدي داريم كه ساكنين آن به صورت زير مي باشند:
    واحد 1 : 3 نفر
    واحد 2 : 4 نفر
    واحد 3 : 2 نفر
    واحد 4 : 1 نفر
    واحد 5 : 6 نفر
    كه براي اين واحد ها گزينه فعال را انتخاب كرده و براي واحد هاي 6 تا 12 گزينه غير فعال
    حال مي خواهيم وقتي هزينه فيش برق آن مجتمع رو بطور مثال 1.200.000 ريال بوده و تعداد نفرات را 16 وارد كرديم سپس نوع محاسبه رو "نفري" انتخاب كردم و وضعيت هر واحد رو "فعال" انتخاب كرديم و دكمه محاسبه را كه مي زنم سهم هر واحد را بر مبناي تعداد نفرات حساب و نشان دهد نمايد و بلعكس
    وقتي نوع محاسبه را "واحدي" انتخاب كردم و وضعيت هر واحد رو "فعال" انتخاب كرديم و دكمه محاسبه را كه مي زنم سهم هر واحد را بدون در نظر گرفتن تعداد نفرات حساب و نشان دهد نمايد
    يعني 75.000=1.200.000/16
    واحد 1 : 3 نفر=225.000
    واحد 2 : 4 نفر=300.000
    واحد 3 : 2 نفر150.000
    واحد 4 : 1 نفر=75.000
    واحد 5 : 6 نفر=450.000
    و
    يعني 240.000=1.200.000/5
    سهم واحد 1 تا 5 هر واحد بشود 240.000

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    زير گنبد کبود

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    ببخشید چند روز ایمیلمو چک نکرده بودم متوجه این مطلب نشدم
    به هر صورت جواب های شما از این قراره:
    1) پَ نَ پَ به دستور آن اکسیت ربط داره!!! ( ببخشید شوخی بود ) بله عزیزم با مشخص کردن زمان در تایمر اینتروال به میلی ثانیه ( هر 1000 میلی ثانیه یک ثانیه محسوب میشه ) اون دستور یا ماکرویی که در خصوصیت آن تایمر مشخص کردی اجرا میشه
    2) خصوصیت Pop Up رو yes کن
    3) خصوصیت where زمانی به درد میخوره که شما می خوای یه شرط رو برای اون فیلد در نظر بگیری ولی احتمالا خود اون فیلد رو نمی خوای در نتایج نشون بدی یا نمی خوای جزء گروه بندی شما قرار بگیره
    و خصوصیت Expression هم زمانی که شما یه فیلد محاسباتی با توجه به فیلدهای دیگه میسازی به درد میخوره
    4) یکی از راه های شما اینه که در آخرین فیلدی که در بخش ثبت ریز کالاهات گذاشتی در خصوصیت on exit یک ماکرو refresh تعریف کنی تا هربار که از این فیلد خارج میشه اطلاعات بقیه به روز بشه
    اگه باز هم سوالی داشتی در خدمتم
    موفق باشید
    ممنون جوابم رو رو گرفتم خیلی کمک کردین
    فقط یه سوال دیگه
    چطوری توی سرصفحه تعداد رکوردهای اون صفحه رو نشون بدم
    مثلا اگر 13 رکورد توی هر صفحه داشته باشیم می خواهم یه تکسک باکس بسازم که تعداد رکودهای هر صفحه رو بشماره (از تابع count چطوری در سرصفحه استفتده کنم تا یک شی در دیتیل را بشمارد؟)
    با تشکر

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض اکسس

من می خوام داخل اکسس برای پیدا کرئن افراد سوال طرح کنم مثلا بگم نام خانوادگی را وارد کنید آیا این امکان وجود دارد ؟

داره خودمونی میشه sasha199098's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2012
    محل سكونت
    کهکشان راه شیری

پيش فرض

میشه ولی باید کد بنویسی که متاسفانه من بلد نیستم

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •