تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: آیا به پیشگویی اعتقاد دارید؟

راي دهنده
139. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • بله

59 42.45%
  • خیر

80 57.55%
صفحه 13 از 28 اولاول ... 39101112131415161723 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 276

نام تاپيک: پیشگویی، علم یا خرافات؟ (بررسی بزرگترین پیشگویی های تاریخ انسان و زمین)

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    حکومت خود مختار خودم یه گوشه ایستگاه فضایی

پيش فرض

همچنین ، حتی اگر شخصی یا چیزی بتونه سرعت زمان خودش رو افزایش بده و مثلاً با سرعت بیشتری در زمان حرکت کنه و در زمان از دیگران جلو بیفته ، این دلیل بر این نمیشه که بتونه آینده زمان دیگر اجزاء عالم رو ببینه... این فرد با سرعت بیشتری آینده زمان خودش رو ایجاد کرده و گسترش داده ، ولی دیگران هنوز آینده زمان خودشون رو نساختن و اون فردی که داره از زمانی جلوتر نسبت به خودش به دیگران نگاه میکنه ، آینده دیگران رو نخواهد دید چون هنوز تشکیل نشدن... با چنین کاری، اون آینده زمانی میشه زمان حال اون فرد (چون ساخته شده)...!

اصولاً پیشگویی از پایه و اساس مشکل داره...

2. این کاربر از Cleeev بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز بی باک بی بال's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

همچنین ، حتی اگر شخصی یا چیزی بتونه سرعت زمان خودش رو افزایش بده و مثلاً با سرعت بیشتری در زمان حرکت کنه و در زمان از دیگران جلو بیفته ، این دلیل بر این نمیشه که بتونه آینده زمان دیگر اجزاء عالم رو ببینه... این فرد با سرعت بیشتری آینده زمان خودش رو ایجاد کرده و گسترش داده ، ولی دیگران هنوز آینده زمان خودشون رو نساختن و اون فردی که داره از زمانی جلوتر نسبت به خودش به دیگران نگاه میکنه ، آینده دیگران رو نخواهد دید چون هنوز تشکیل نشدن... با چنین کاری، اون آینده زمانی میشه زمان حال اون فرد (چون ساخته شده)...!

ایند اون بخشی از ایند دیگران هم هست نه !
    این کارا هیچ تاثیری در زندگی انسانها نداره. مسیر زندگیشون و هم هیچ تغییری نمیده. وقتشون تلف میشه.
    پیامبر سال ها قبل از حادثه عاشور از وقوع ان خبر داده بود درست

Banned
    تاريخ عضويت
    Jun 2008
    محل سكونت
    حکومت خود مختار خودم یه گوشه ایستگاه فضایی

پيش فرض

نه لزومی بر این موضوع نیست و زمان برای هر فرد متفاوت میتونه باشه... زمان یکی از ابعاد جهان هست و قبل از انفجار بزرگ منتج به این عالم، زمان تعریفی برای ما نداشته...

حکایت و روایت که تا دلتون بخواد زیاده و اکثراً پس از اتفاقی که افتاده این روایات و حکایات کشف شدن و میشن...!

اونی هم که شما میفرمایید امام حسین نیست و مثل اینکه علامه امینی در جایی در پاسخی گفته که از جای دیگه ای حکایتی شنیده مبنی بر اینکه پیامبر شهادت علی ابن ابی طالب رو پیشگویی کرده بوده... (که البته این روایتم مثل خیلیا دیگه قبل از اتفاق کشف نشده بوده...!)

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

یه سریال بود به اسم معما از شبکه 4 می گذازشت عکسهای از ایند برشون ارسال می شد
    اینها سعی می کردند که اون تغیر بدهند در اخر فهمید که خودکار اشون باعث اون اتفاق می شد که مثلا اگه قرار بود بمبی منفجر بشود باعث انفجار می شد
    اگه توی سرنوشت من نوشته شد باشه که تا دودقیقه دیگه بمیرم می میرم حال یا با خوردن یک لیون اب یا رفت زیر ماشین
    پشگویی کار هر کسی نیست اما یک واقعیت هست

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

بله این فیلم رو دیدم.و اتفاقا این فیلم هم با حرفهای من تناقضی ندارد
    در این 3 گانه شما می بینید شخص دارای قدرت خاصی است.وقتی اشتباهی می کند یا اتفاق ناگواری رخ می دهد به گذشته بر می گردد و سعی می کند مسیر را عوض کند تا به آن اشتباه بر نخورد و نمی خورد.البته ممکن است اشتباهات دیگری نیز باز رخ دهد و ....

اما توجه کنید که در این فیلم آینده دیده نمی شود.بلکه این شخص از آینده به گذشته بر می گردد!!! که من شخصا هنوز در مورد رفت و آمد به گذشته و آینده چیزی نگفتم و خیلی نمی خوام واردش بشم

اما چیزی که ما میگیم فعلا در حد رویت اتفاقی ، در زمان پیش روست.نه شما به آن زمان می روی.نه از زمان حال به گذشته می روی.نه تغییری در آینده می دهی.بلکه فقط آن را می بینی

شما و سایر مردم دنیا و طبیعت در حال ساخت آینده هستید.بسیار عالی
    شخص خاصی به شما می گوید من محصول این ساخت و ساز را در 100 سال آینده دیدم. مثلا چیزی جز شهرهای صنعتی و آلوده نبود

اگر 100 سال بعد دقیقا این اتفاق افتاد ، آیا دیدن این اتفاق توسط اون شخص باعثش بوده؟
    لطفا فیزیکی پاسخ بدید.بالاخره باید بگید دیدن یک چیز چه نیرویی ایجاد کرده که آن اتفاق بیفتد؟
    ای خدا رفتگانمون رو بیامرزه ... تمام این فیلم با حرفتون تناقض داره. در فیلم فرد بر میگرده عقب و چیزی رو در زندگیش دست میزنه تا اتفاقی در آینده نیافته . یعنی برای یک فرد آینده ای مشخص وجود نداره. بلکه اینده باید ساخته بشه. و دقیقا در هر لحظه از زمان که میگذره در حال ساخته شدنه و آینده از حال به اندازه کوچکترین واحد زمان فاصله داره ، نه بیشتر.

مثلا فرض کن در فیلم پیشگویی بیادو به پسر بگه که در اینده تو فلج خواهی شد (در یک بخش از زندگی آیندش اینطور شد). این مستلزم اینه که این فرد اعمال حال پسر رو تاز زمان اینده تک تک بتونه پیش بینی کنه ، اونم بدون اپسیلونی خطا. در حلی که پسرک کاملا در رفتارش آزاده و وقتی بر می گشت کاملا ازاد بود که کاری دیگه انجام بده و مسیر زندگیش رو کاملا عوض کنه. درسته که شما میگید پیشگو فقط داره اینده رو می بینه و با مسیر حال تا اینده کاری نداره. ولی چه ببینه ، چه نبینه ، به هر حال باید امکان ثابت بودن اعمال یک فرد وجود داشته باشه که اینده قابل مشاهده باشه. ما با همین مشکل داریم.

اینکه 100 سال اینده اون اتفاق بیافته نیازمند این هست که انسان در انتخاب های خودش کاملا ازاد نباشه . چون اگه باشه بی نهایت آبنده ی احتمالی براش وجود داره.
    کلام خلاصه اینکه اینده مثل جاده ایه که داره ساخته میشه ، همزمان با اینکه داریم درش رانندگی میکنیم. اصلا معلوم نیست یک ساعت بعد در چه مکانی هستیم ، چون سازنده برنامه ای از پیش تعیین شده نداره. هر لحظه بسته به شرایط تصمیمی میگیره. اصلا شاید شیر یا خط میندازه و میره ! یا هر چیز دیگه ای. اگه به سازنده نقشه داده باشن و بگن شما باید این مسیر رو اینجوری بری ، اونوقت تا انتهای جاده قابل پیش بینی و تصور بود. این عمل دادن نقشه معادل جبــر هست.

اتفاقی که افتاده دیگه افتاده. این سرنوشت ه. حرف جان لاک توی لاست.
    زمان مثل یک خیابان دوطرفه است. ما میتونیم در طول این خیابان بالا پایین بریم. ولی نمیتونیم چیزی رو تغییر بدیم. حرف دانیل فارادی، فیزیکدونه توی لاست. به قول ساویر بچه درسخون.
    شما یه خط زمانی واسه انسانها تصور کن خب؟ هر انسانی یه خط زمانی داره. حالا، این خط زمانی رو به سه قسمت تقسیم کن. گذشته - حال - آینده.
    با گذشته کاری نداریم.
    ما توی حال ییم.
    حالا قسمت سوم خط که مربوط به آینده است. اتفاقاتی توشه. که مربوط به آینده ی ماست. این اتفاقات از بدو تولد ما نوشته نشده. اگه نوشته میشد اون میشد جبر(که تو میگی).
    حالا این اتفاقات چه جوری روی خط زمانی مربوط به آینده نوشته میشه؟ ما هر کاری رو که الان در حال میکنیم اتفاقات آینده بر طبق اونا نوشته میشه. وقتی ما یک عملی رو الان انجام میدیم، دیگه انجامش دادیم. خط زمانی آینده نوشته شد. حالا اگه اینجوری عمل نمیکردیم اونجوری عمل میکردیم آینده یه جور دیگه میشد بمونه.( که درسته ).
    حالا ما یه کاری رو در حال انجام دادیم و خط زمانی آینده نوشته شد.
    ما میتونیم در این خط زمانی حرکت کنیم. بریم آینده. اون اتفاقا رو ببینیم. دیگه نمیتونیم تغییرش بدیم. فقط مشاهده میکنیم. چون اتفاقات حال باعث شده اونا خلق بشن. دیگه نمیشه تغییرش داد.
    شما داری اینده خودت رو می سازی . یعنی بین بی نهایت گزنینه یکی رو انتخاب می کنی در هر لحظه از زمان. وقتی انتخاب کردی دیگه امکان برگشت نداری که تغییرش بدی. ولی در زمان حال کاملا آزادی که تغییرش بدی. بنابراین زمان آینده بدون انجام دادن اعمال حال اصلا بی معنیه . چه برسه بخواد وجود داشته باشه.

مگر اینکه جبر حاکم باشه.
    پست زیرهم که دوستمون داد باعث شد من دیگه حرفهای تکراری نزنم. جوابتون رو داده .
    یک اتفاق موجود در آینده ی مخروط زمان یک رویداد ، به دلیل اینکه هنوز ایجاد نشده غیر قابل مشاهده هست و اگر قابل دیدن باشه یعنی اون رویداد باید مسیری مشخص (جبر) رو بپیماید (تا برای بیننده-ی-به-آینده-رفته ، تصویر شده و تغییر نکنه و مشاهده صحیح باشه) ؛ ولی یک رویداد در هر لحظه (در مخروط زمان شروع شده از لحظه رویداد) میتونه آینده ـش رو تغییر بده (سرنوشت و قدرت انتخاب و غیر قابل پیشبینی بودن تفکر) و بیننده ای که داره آینده رو میبینه بینهایت آینده تغییر یافته رو میبینه که پشت سر هم عوض میشن...!

با توجه به اینکه زمان یک رویداد از لحظه وقوعش تشکیل شده، با زمان حال پیش میره و آینده ـش هنوز تشکیل نشده پس مشاهده آینده ـش امری نشدنیه... ولی با بازگشت در سیر زمانی رویداد میشه تحولات حال تا گذشته ـش تا لحظه وقوعش رو دید...

البته پیش بینی بحثش جداس که دوستان گفتن...

7. این کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز outpost's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009

پيش فرض

مي بينم كه اينجا جو خيلي عليه پيش گويي هستش....و خيلي ها مخالفش هستن....

منم مثل شما به پيشگويي اعتقاد نداشتم....

اما همونطور كه تو پستاي قبليم گفتم با يه فالگيري آشنا شدم كه اتفاقات جالبي از زندگي منو پيش بيني كرد.

همين الان كه دارم با شما صحبت ميكنم ، اتفاقي رو كه حدودا يكسال و نيم پيش براي من پيش بيني كرده بود در جريان اتفاقه....

جالب اينه كه اين شخص حتي زمان اين اتفاق ( يعني نيمه دوم سال 89 ) رو براي من پيش بيني كرده بود ، كه كاملا درسته !!!

اگه نباشه جاش خالی می مونه metallica is me's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009

پيش فرض

سلام دوست عزیز من نه به بحثتون کار دارم نه واقعا به این چیزا (حرکت در زمان و...) علاقه دارم فقط اشتباهی این پیج باز کردم دیدم شما درباره ی پیغمبر نوشتید و فقط خواستم اینو یاد آور بشم که پیامبر 100 ها بار گفتش که هیچ قابلیتی بیشتر از مردم عادی نداره و نمیتونه پیشگویی کنه (اگر میتونست تو بعضی جنگها خودش شکست نمیخورد)
    قرآن مهم هست روایتها رو بریز دور

آخر فروم باز mahdy2021's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2005
    محل سكونت
    Iran-Tehran

پيش فرض

دوستان یه دفعه از اینکه پیشگویی چیست؟ چرا رسیدیم به پیشگویی در دین؟
    به هر حال اسلام(و ادیان ابراهیمی) پر است از پیشگویی و خیلی از آنها هم محقق شده.در جهت اطلاع عزیزان باید بگم که حتی در قرآن هم این وجود دارد

برای نمونه سوره روم قبل از جنگ روم با ایران نازل می شود.ابتدا از شکست روم از ایران خبر می دهد و سپس پیروزی آنها بر ایران:
    الم (1)
    روميان مغلوب شدند! (2)
    (و اين شكست) در سرزمين نزديكى رخ داد; اما آنان پس از (اين) مغلوبيت بزودى غلبه خواهند كرد... (3)
    در چند سال همه كارها از آن خداست; چه قبل و چه بعد (از اين شكست و پيروزى); و در آن روز، مؤمنان (بخاطر پيروزى ديگرى) خوشحال خواهند شد... (4)
    حتی آیه هایی هست که هنوز محقق نشده و اتفاقا در عهد قدیم نیز به آن اشاره شده(مثل آیات اول سوره اسرا)

اما بحث ما چیز دیگری بود و ماهیت پیشگویی بود.همونطوری هم که در اولین پستم در مورد پیشگویی گفتم ، اکثرا پیشگویی را به این خاطر نمی پذیرند که نتیجه آن را جبری شدن زندگی خود می دانند
    حالا بعدا در این مورد باید مبسوط تر صحبت کنیم

11. این کاربر از mahdy2021 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

سلام دوست عزیز من نه به بحثتون کار دارم نه واقعا به این چیزا (حرکت در زمان و...) علاقه دارم فقط اشتباهی این پیج باز کردم دیدم شما درباره ی پیغمبر نوشتید و فقط خواستم اینو یاد آور بشم که پیامبر 100 ها بار گفتش که هیچ قابلیتی بیشتر از مردم عادی نداره و نمیتونه پیشگویی کنه (اگر میتونست تو بعضی جنگها خودش شکست نمیخورد)
    قرآن مهم هست روایتها رو بریز دور
    بندغلط کردم که بگم پیامبر پیشگو بودند
    پیامبر هم انسانی معمولی بودند ولی با وحی الهی در ارتباط بودند

تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    جهنم

پيش فرض

درباره خوابدیدن چی
    حتما تا حالا براتون پیش اومد خوابی دیده باشیدکه از اینده خبر داده

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •