تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 39 اولاول ... 39101112131415161723 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 387

نام تاپيک: هارد 1 ترابایت! مسئله این است : سیگیت یا مکستور یا وسترن دیجیتال

داره خودمونی میشه alisam44's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

من هم دنبال یه 500 گیگ خوب اکسترنال با قیمت مناسب هستم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام دوست عزیز
    با توجه به نزدیکی قیمت 500 به یک ترابایت فکر کنم صرف با خرید یک ترابایت می باشد!حدود قیمتش 115-105 است و می گویند بهترین مدلش وسترن دیجیتال هست.البته سامسونگ هم خوبه که یک ترابایت ندارد!

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jul 2007

پيش فرض

سلام دوست عزیز
    با توجه به نزدیکی قیمت 500 به یک ترابایت فکر کنم صرف با خرید یک ترابایت می باشد!حدود قیمتش 115-105 است و می گویند بهترین مدلش وسترن دیجیتال هست.البته سامسونگ هم خوبه که یک ترابایت ندارد!
    ممنون از پاسختون
    ولي ظاهرا يك ترابايتها 3.5 اينچي هستند و با آداپتور! درسته؟

آخر فروم باز piroooz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008
    محل سكونت
    نصف جهان

پيش فرض

سلام بچه ها یکم از تایپیک رو خوندم
    الان میخوام برم بخرم ،میخوام بدونم توی بازار موجود هست ؟قیمتش چنده؟

سيگيت 7200.12

آخر فروم باز mostafaeshghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض

1- تجربه شخصی؟ اکثر کاربران, برندهای دیگر هارد رو اصلا تجربه نکردن که بتونن قضاوتی داشته باشن. هر کاربر تازه کاری که یک هارد مکستور داره و بلایی سرش آورده با خودش فکر میکنه مکستور حسابی مشکل داره و برندهای دیگر مثل وسترن که تعریفشو شنیده ایده آل هستد.

2- فکر کنم طبیعی باشه. هارده دیگه. مکانیکیه و میشه گفت حساس ترین قطعه است (مثلا در مشکلات پاور). از طرفی چون حاوی اطلاعات هست هنگام خرابی مثل قطعات دیگه نمیشه بی خیالش شد.

3- مربوط به من نمیشه.

4- حداقل در زمینه هارد اگر بحث تجربه شخصی باشه چه علمی و چه دیمی خودم بدک نیستم.

5- میشه بفرمایید حمایت از مکستور چه سودی برای من داره؟ برای منم کاری نداره بیام اینجا از وسترن و ... تعریف کنم بقیه حال کنند.

ویرایش: لطفا کمی ار مشکلات فنی مکستور بگید. در ضمن الان و در ظرفیت هایی که شما گفتید که هاردهای مکستور و Seagate تقریبا یکی هستند. ظاهرا شما با نام Maxtor مشکل دارید. وگرنه باید Seagate رو هم زیر سوال می بردید.
    سلام دوست عزیز این چند روی نبودم و هم اکنون برا پاسخ به پستتان آمدم

ببین دوست عزیز من هم بگم که با هیچ شرکتی قراردادی ندارم و فقط دارم تجربیات خودم و واقعیات را میگم

شما میگی هر کاربر تازه کاری که مکستور خریده فکر میکنه یه مشکلی داره ! حالا سوال من اینه که چرا همون کاربرتازه کاره اگر هارد غیر مکستو بخره این مشکلات براش پیش نمیاد !؟

2- نه خیر محض اطلاعتان بگم که شرکت الماس و سازگار ارقام که من رفتم هم هاردهای مسکتور و هم وسترن و هم سیگیت را گارانتی میکنند ولی تمامی هارهای مرجوعی مکستور بود. (اصلا منظور من این نبود که چرا هارد نسبت به دیگر قطعات زیادتره و ...)

3- اتفاقا خیلی مربوط میشه. چون اگر برند بهتر و معتبرتر داخل بشه کاربران تجربه ی کار با همه برندی پیدا میکنند و خوب و بد را تشحیص میدند و نه اینکه هر گی که برای بار اولش هست سیستم میبنده 97% میاند هارد مکستور براش میندازند (خب اگر هاردهای دیگه باشه وقیمتش همسان مسلما برندهای دیگه را هم تجربه میکنند). واین مسئله ی مافیا را اصلا دست کم نگیرید که این مهمترین دلیل برای به گند کشیدن بازار کامپیوتر ایران و بی محصولاتش هست مگر این که وارد باشی و بدونی که چه برندی بخری (یعنی هر برندی جز مکستور والله ما هیتاچی هم دیدیم هیچی نباشه کلی میارید به مکستور ....

4- پس شمایی که دستت تو کاره و تجربه داری واقعا بعیده که برند مکستور (بحث ما روی هاردهای 500 به بالا هست) را توصیه کنی

5- هیچی ولی ممکنه این صحبتها و توصیات ناشی از کمتر توفیق داشتن در تجربه ی برندهای مختلف باشه تا بلکه تفاوت را به راحتی دریافت کنید.

به هر جهت در جریان باشید که من هم کسی نیستم که بابت پول و تبلیغ این حرفها را زده باشم ولی شک نکنید تمام این حرفها اثبات شده و مستند و صحیح است.

5. این کاربر از mostafaeshghi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای nw_nk's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

سلام دوست عزیز این چند روی نبودم و هم اکنون برا پاسخ به پستتان آمدم

ببین دوست عزیز من هم بگم که با هیچ شرکتی قراردادی ندارم و فقط دارم تجربیات خودم و واقعیات را میگم

1- شما میگی هر کاربر تازه کاری که مکستور خریده فکر میکنه یه مشکلی داره ! حالا سوال من اینه که چرا همون کاربرتازه کاره اگر هارد غیر مکستو بخره این مشکلات براش پیش نمیاد !؟

2- نه خیر محض اطلاعتان بگم که شرکت الماس و سازگار ارقام که من رفتم هم هاردهای مسکتور و هم وسترن و هم سیگیت را گارانتی میکنند ولی تمامی هارهای مرجوعی مکستور بود. (اصلا منظور من این نبود که چرا هارد نسبت به دیگر قطعات زیادتره و ...)

3- اتفاقا خیلی مربوط میشه. چون اگر برند بهتر و معتبرتر داخل بشه کاربران تجربه ی کار با همه برندی پیدا میکنند و خوب و بد را تشحیص میدند و نه اینکه هر گی که برای بار اولش هست سیستم میبنده 97% میاند هارد مکستور براش میندازند (خب اگر هاردهای دیگه باشه وقیمتش همسان مسلما برندهای دیگه را هم تجربه میکنند). واین مسئله ی مافیا را اصلا دست کم نگیرید که این مهمترین دلیل برای به گند کشیدن بازار کامپیوتر ایران و بی محصولاتش هست مگر این که وارد باشی و بدونی که چه برندی بخری (یعنی هر برندی جز مکستور والله ما هیتاچی هم دیدیم هیچی نباشه کلی میارید به مکستور ....

4- پس شمایی که دستت تو کاره و تجربه داری واقعا بعیده که برند مکستور (بحث ما روی هاردهای 500 به بالا هست) را توصیه کنی

5- هیچی ولی ممکنه این صحبتها و توصیات ناشی از کمتر توفیق داشتن در تجربه ی برندهای مختلف باشه تا بلکه تفاوت را به راحتی دریافت کنید.

به هر جهت در جریان باشید که من هم کسی نیستم که بابت پول و تبلیغ این حرفها را زده باشم ولی شک نکنید تمام این حرفها اثبات شده و مستند و صحیح است.
    سلام.

1- کی گفته مشکلی پیش نمیاد؟ هارده دیگه. همین تازگی یکی از دوستان در انجمن هارد 7200.12 Seagate گرفت که بی خودی ظرفیتش پرید. این سری الان بهترین محسوب میشه و در همین P30World به همه توصیه میشه. هرچند نیازی به این مثال نبود.

2- محض اطلاع شما الان هاردهای Maxtor و Seagate یکی هستند. مخصوصا در ظرفیتی که شما گفتید. پس بهتره با خودتون فکر کنید این که من کلی هارد خراب مکستور دیدم دلیل نمیشه.

3- در مورد مافیا بازار و ... نظری ندارم.

4- من هیچ وقت توصیه نکردم که مکستورها از بقیه بهتر هستند. اما این ادعا رو که بدتر هستند هم قبول ندارم. مخصوصا اگر هاردهای دیگر کمیاب باشن و مجبور باشیم مدتی رو دنبالشون بگردیم.

5- شما چرا جواب بحث هارو نمی دید؟ هاردهای Seagate و Maxtor الان یکی هستند. حتی مشکلات اون سری یکی مونده به آخر هم برای هر دوشون پیش اومد. خوب استدلال شما در این باره چیه که از Maxtor بد میگید و Seagate بهترین معرفی میشه؟ نکنه اینکه شما هارد خراب مکستور زیاد دیدید؟ همچین نتیجه گیری در هر موضوع مناسب کاربرانی است که اطلاعات زیادی ندارن و فکر می کنند که همه چیرو می دونن. شما که جز این دسته نیستید؟

ویرایش: از مشکلات فنی مکستور هم که چیزی نگفتید.
    Last edited by nw_nk; 04-06-2009 at 16:54.

7. 3 کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز mostafaeshghi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    تهران. ميدان 7 تير

پيش فرض

سلام.

1- کی گفته مشکلی پیش نمیاد؟ هارده دیگه. همین تازگی یکی از دوستان در انجمن هارد 7200.12 Seagate گرفت که بی خودی ظرفیتش پرید. این سری الان بهترین محسوب میشه و در همین P30World به همه توصیه میشه. هرچند نیازی به این مثال نبود.

2- محض اطلاع شما الان هاردهای Maxtor و Seagate یکی هستند. مخصوصا در ظرفیتی که شما گفتید. پس بهتره با خودتون فکر کنید این که من کلی هارد خراب مکستور دیدم دلیل نمیشه.

3- در مورد مافیا بازار و ... نظری ندارم.

4- من هیچ وقت توصیه نکردم که مکستورها از بقیه بهتر هستند. اما این ادعا رو که بدتر هستند هم قبول ندارم. مخصوصا اگر هاردهای دیگر کمیاب باشن و مجبور باشیم مدتی رو دنبالشون بگردیم.

5- شما چرا جواب بحث هارو نمی دید؟ هاردهای Seagate و Maxtor الان یکی هستند. حتی مشکلات اون سری یکی مونده به آخر هم برای هر دوشون پیش اومد. خوب استدلال شما در این باره چیه که از Maxtor بد میگید و Seagate بهترین معرفی میشه؟ نکنه اینکه شما هارد خراب مکستور زیاد دیدید؟ همچین نتیجه گیری در هر موضوع مناسب کاربرانی است که اطلاعات زیادی ندارن و فکر می کنند که همه چیرو می دونن. شما که جز این دسته نیستید؟

ویرایش: از مشکلات فنی مکستور هم که چیزی نگفتید.

سلام بر شما دوست عزیز

1- این هم ممکنه ولی شما اصلا توجه نمیکنید من نمیگم مکستور مزخرف و بقیه برندها پادشاهند و هیچ مشکلی ندارند و بلکه حرف من اینه که اگر درصد بگیریم واقعا آمار مکستور خیلی افتضاح تر از بقیه ی برندهاست.

2- اینو میدونید که Performance ین هاردها با هم فرق داره و اینطور نیست که تکنولوژی و مصارف و ویژگیهاشون یکی باشه . پس همچنان میشه ازشون به عنوان 2 برند مختلف صحبت کرد.

3- همین بده که نظری ندارید. بی شک اگر اطلاعاتی داشتید در مورد نظر دادن هم مسلما کمی کوتاه میامدید.

4- چرا من به جرأت میگم که بدترند و ترجیح میدم یه مدت بدون هارد باشم یا تا حدودی بالاتر پول بدم تا مکستور نخرم و شک ندارم این به نفعمه. چون تجربه اینو نشون داده و آمار هم که واضح است.

5- من کی گفتم سیگیت بهترین هست اگر به نظر من که اطلاعات خیلی کمی در مقابل اساتید اهل فن دارم باشه به این ترتیب انتخاب میکنم : 1- وسترن 2- سامسونگ 3- هیتاچی 4- سیگیت 5- ... (مکستور نمیگیرم مگر مسئله مرگ و حیات باشه). که البته همه میدانیم مقایسه ی برند با برند خیلی کار اشتباه و احمقانه ای است. و باید محصولات برند را در سطح خدشان با همدیگر مقایسه کرد که خب ممکنه یه هارد از سیگیت تو رده ی 1ترابایت یه گزینه ی عالی محسوب بشه. و سامسونگ هم عالیه ولی آدم باید حساب همه چیز را بکنه از جمله عوامل پول ، سرعت ، عمر قطعه ، گارانتی و ...

این که 100% که هارد خراب مکستور خیلی دیدم و از هر کسی هم پرسیدم در درجه ی اول از هارد مکستور نالیده. که خب البته هر چند ممکنه یه سری هارد مثل هاردهای 500 سیگیت که خودم هم دارم گندش دربیاد ولی نظر و بحث ما کلی و عمکومیت مطلب هست که شما کمتر به آن توجه دارید.

نه انشاءالله جزو این دسته نیستم و اطلاعات من برای خرید از ریویوها ، تحقیقات خودم در مورد ویژگیهای فنی هارد ، گشتن در بازار ، نظر گرفتن از ضاحب فن ، و تجربه ی شخصیم و... نشأت میگیره.

به هر جهت همانطور که قبلا اشاره کردیم نه من جیره خور شرکتی هستم و نه شما. پس هر چیزی را شک نکنید بی تعارف و با صداقت بیان میکنم حالا کسی باور کنه یا به حرف من وقعی نهد نظر شخصی خودش است و برای من احترام کامل را دارد.

با تشکر از مباحث هی مسالمت آمیز شما در این مورد انشاءالله این مباحثه به درد کسی که برای خرید هارد در تلاش است بخورد.

قربانتان : مصطفی عشقی

9. 2 کاربر از mostafaeshghi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

سلام بر شما دوست عزیز

1- این هم ممکنه ولی شما اصلا توجه نمیکنید من نمیگم مکستور مزخرف و بقیه برندها پادشاهند و هیچ مشکلی ندارند و بلکه حرف من اینه که اگر درصد بگیریم واقعا آمار مکستور خیلی افتضاح تر از بقیه ی برندهاست.

2- اینو میدونید که Performance ین هاردها با هم فرق داره و اینطور نیست که تکنولوژی و مصارف و ویژگیهاشون یکی باشه . پس همچنان میشه ازشون به عنوان 2 برند مختلف صحبت کرد.

3- همین بده که نظری ندارید. بی شک اگر اطلاعاتی داشتید در مورد نظر دادن هم مسلما کمی کوتاه میامدید.

4- چرا من به جرأت میگم که بدترند و ترجیح میدم یه مدت بدون هارد باشم یا تا حدودی بالاتر پول بدم تا مکستور نخرم و شک ندارم این به نفعمه. چون تجربه اینو نشون داده و آمار هم که واضح است.

5- من کی گفتم سیگیت بهترین هست اگر به نظر من که اطلاعات خیلی کمی در مقابل اساتید اهل فن دارم باشه به این ترتیب انتخاب میکنم : 1- وسترن 2- سامسونگ 3- هیتاچی 4- سیگیت 5- ... (مکستور نمیگیرم مگر مسئله مرگ و حیات باشه). که البته همه میدانیم مقایسه ی برند با برند خیلی کار اشتباه و احمقانه ای است. و باید محصولات برند را در سطح خدشان با همدیگر مقایسه کرد که خب ممکنه یه هارد از سیگیت تو رده ی 1ترابایت یه گزینه ی عالی محسوب بشه. و سامسونگ هم عالیه ولی آدم باید حساب همه چیز را بکنه از جمله عوامل پول ، سرعت ، عمر قطعه ، گارانتی و ...

6- که 100% که هارد خراب مکستور خیلی دیدم و از هر کسی هم پرسیدم در درجه ی اول از هارد مکستور نالیده. که خب البته هر چند ممکنه یه سری هارد مثل هاردهای 500 سیگیت که خودم هم دارم گندش دربیاد ولی نظر و بحث ما کلی و عمکومیت مطلب هست که شما کمتر به آن توجه دارید.

نه انشاءالله جزو این دسته نیستم و اطلاعات من برای خرید از ریویوها ، تحقیقات خودم در مورد ویژگیهای فنی هارد ، گشتن در بازار ، نظر گرفتن از ضاحب فن ، و تجربه ی شخصیم و... نشأت میگیره.

به هر جهت همانطور که قبلا اشاره کردیم نه من جیره خور شرکتی هستم و نه شما. پس هر چیزی را شک نکنید بی تعارف و با صداقت بیان میکنم حالا کسی باور کنه یا به حرف من وقعی نهد نظر شخصی خودش است و برای من احترام کامل را دارد.

7- تشکر از مباحث هی مسالمت آمیز شما در این مورد انشاءالله این مباحثه به درد کسی که برای خرید هارد در تلاش است بخورد.

قربانتان : مصطفی عشقی
    1- شما تعداد خرابی ها رو مطرح می کنید. چطوره آمار سالم هارو بگیریم؟ می بینید که در تعداد هاردهای سالم هم که در منازل هستند و بدون مشکل کار می کنند مکستور با اختلاف رتبه اول رو خواهد داشت. اگر درصد خرابی از کل رو مطرج می کردید یه چیزی.

تازه در این مورد هم به نظر من امتیازهایی برای برندهای دیگر هست. چون بخاطر همین صحبت ها, در میان خریداران Maxtor درصد افراد تازه کار بیشتره و مشکلات بیشتری ممکنه برای هاردشون به وجود بیاد. اما اونهایی که حتی چند ماه سابقه کار با کامپیوتر دارن و واقعا توی ذهنشون رفته (درست یا غلط) که Maxtor مشکل داره یا Western عالیه, میرن سراغ برندهای دیگر. به طبع این افراد کمتر خرابکاری می کنند.

2- شما دقیقا روی ظرفیت های بالا و مدل های جدید تاکید کردید که در اینها Seagate و Maxtor بسیار شبیه هستند و عملکرد یکسانی دارن.

3- کاری با مافیای بازار و ... ندارم چون خیلی وقته علاقه ای ندارم در فروم راجع به شرایطی که در هر زمینه ای بر ما حاکم هست, بحث کنم.

4- کدوم آمار؟ شما در هر موضوعی اینجوری قضاوت می کنید؟

5- سیگیت رو گذاشتید چهارم؟ اون هم وقتی بحث ظرفیت های 500 گیگ و 1 ترای برندهای فوق هست! بد نیست تاپیک های دیگر مشاوره رو چک کنید و نظر دوستان با سابقه رو بخونید. ببینید الان چه هاردی رو توصیه می کنند و چرا.

خوب, مقایسه برند با برند که نداریم. شما کدوم سری اون برندهارو مثلا با 7200.12 سیگیت مقایسه کردید که اون سیگیت جلوی همشون کم آورده؟

6- در همون پست اول هم گفتم. این که عموما بقول شما از مکستور می نالن دلیل نمیشه. مخصوصا وقتی که عموما مکستور داشته باشن. مخصوصا وقتی که عموم تازه کارها مکستور داشته باشن.

7- منم امیدوارم بکار بخوره. ولی راستش صحبت های دوستان وارد رو که می بینم ظاهرا فعلا بحث برند و مدل مناسب هارد حل شده است و نیازی به بحث و بررسی بیشتری نیست. مگر اینکه تغییری در بازار به وجود بیاد.

در صحبت های من و شما هم که نکته فنی ردوبدل نمیشه و بیشتر جنبه چت روزانه داره. در پست قبلی هم ازتون خواستم مشکلات فنی مکستور رو مطرح کنید تا بجای آمار و صدای ناله صاحبان هارد حداقل بر اساس موارد فنی پیش بریم.

11. این کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ebinem173's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

من با تجربه در هر دو هارد مکستور و وسترن
    هارد وسترن رو انتخاب میکنم چون 5 ساله خراب نشده ولی هارد مکستور من 2 بار فایلهاش به کل از بین رفت
    دوما صر وصدای بسیار زیاد هارد مکستور هم باز نظرمنو بسمت وسترن عوض میکنه
    الان هم که میخوام 1 ترابایت بخرم صد در صد مکستور نمیخرم

تاريخ عضويت
    Aug 2006

11 ...

من با تجربه در هر دو هارد مکستور و وسترن
    هارد وسترن رو انتخاب میکنم چون 5 ساله خراب نشده ولی هارد مکستور من 2 بار فایلهاش به کل از بین رفت
    دوما صر وصدای بسیار زیاد هارد مکستور هم باز نظرمنو بسمت وسترن عوض میکنه
    الان هم که میخوام 1 ترابایت بخرم صد در صد مکستور نمیخرم
    سلام.

کل تجربه ای که گفتید همون دو هارد قدیمی هست؟ چرا فکر می کنید که سری های جدید هم حتما از هاردهای شما پیروی می کنند؟

سری جدید مکستور و سیگیت صدا که ندارن هیچ, فعلا جز سریع ترین ها هستند و انتخاب اول دوستان وارد و حرفه ای. البته در این رده از هارد ها.

باور نمی کنید, تاپیک های مشاوره ای که هر روز زده میشه رو چک کند و نظر دوستان رو بخونید.

14. این کاربر از nw_nk بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ebinem173's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام.

کل تجربه ای که گفتید همون دو هارد قدیمی هست؟ چرا فکر می کنید که سری های جدید هم حتما از هاردهای شما پیروی می کنند؟

سری جدید مکستور و سیگیت صدا که ندارن هیچ, فعلا جز سریع ترین ها هستند و انتخاب اول دوستان وارد و حرفه ای. البته در این رده از هارد ها.

باور نمی کنید, تاپیک های مشاوره ای که هر روز زده میشه رو چک کند و نظر دوستان رو بخونید.
    اتفاقا مشکل همین تاپیکهاست
    هر روز یکی میاد میگه این بهتره بعد یکی دیگه میاد برعکسشو میگه
    از این ماجرا میشه این نتیجه رو گرفت سطح تفاوت این دو برند با همدیگه باید خیلی ناچیز باشه چون اگر اختلاف زیاد بود افراد بیشتری ازش تعریف میکردن

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •