تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 14 اولاول ... 391011121314 آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 138

نام تاپيک: ◄◄ آمـــوزش و دانـــلود نرم افزار های تخصصی بــرق

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

MEMS مخفف Micro Electro Mechanical System است در واقع به بررسي ادوات الكترومكانيكي ميپردازد كه در سايز ميكرو و نانو ساخته مي شوند. مثلا شبيه نازل هاي پرينترهاي جوهر افشان. يا بسياري از ادوات پزشكي و موتورهاي بسيار كوچكي كه در ابعاد ميكرومتر ساخته مي شود و....
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

قاعدتا طراحي اين ادوات ، كاملا متفاوت است با دنياي ماكروسكوپيك. مثلا در دنياي ماكروسكوپيك جاذبه و...بسيار نقش ايفا ميكنند و از اثرات هوا يا...صرف نظر ميكنيم اما در دنياي ميكروسكوپيك شما نيروهايي مانند جاذبه سطحي و ...بسيار تاثيرگذارترند. براي تحليل و شبيه سازي ادوات ، آن را با نرم افزارهايي شبيه COMSOL شبيه سازي ميكنند

يك قسمت هندسي داره شبيه به اتوكد و solidwork برا ترسيم شكل مورد نظرتون و از اشكال پيش فرض كه گذاشته شده بصورت 3بعدي يا 2بعدي...يك كره كه اشاره كرديد رو برداريد و قرار بديد ابعادش رو طبق help بهش بديد. بعد بهش بگيد جنس پوسته چي باشه بهش material بديد. سپس فيزيك رو بهش معرفي كنيد كه در اينجا فيزيك مغناطيس (كه در واقع قوانين ماكسول هستند) از قسمت ac/dc بهش تعريف كنيد . به بقيه تنظيماتش دست نزنيد (مثلا meshبندي هم داره كه پيش فرض بزاريد برا شروع) سپس در قسمت study ، شبيه سازي برنامه رو اجرا كنيد. خروجي ها رو ميتونيد بصورت گرافيكي يا نمودار و...آناليز كنيد و مشاهده كنيد

با يك فيزيك آسون و يك تغييرات كوچك شروع كنيد ، از رو help يواش يواش دستتون مياد

بسیار ممنون از راهنمایی هاتون
    امیدوارم بتونم با راهنماییهایی که کردید پروژه مو انجام بدم
    یه سوال دیگه هم داشتم؟ معنی نرم افزار المان محدود چیه؟ به چه نرم افزار هایی میگن المان محدود؟ مثلا انسیس و کامسول هر دوشون المان محدودن ؟ اون وقت نرم افزار تفاضل محدود چیه؟ فرق این دوتا چیه؟
    Last edited by mahsa.a.j; 12-07-2013 at 17:46.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Mar 2013

پيش فرض

MEMS مخفف Micro Electro Mechanical System است در واقع به بررسي ادوات الكترومكانيكي ميپردازد كه در سايز ميكرو و نانو ساخته مي شوند. مثلا شبيه نازل هاي پرينترهاي جوهر افشان. يا بسياري از ادوات پزشكي و موتورهاي بسيار كوچكي كه در ابعاد ميكرومتر ساخته مي شود و....

قاعدتا طراحي اين ادوات ، كاملا متفاوت است با دنياي ماكروسكوپيك. مثلا در دنياي ماكروسكوپيك جاذبه و...بسيار نقش ايفا ميكنند و از اثرات هوا يا...صرف نظر ميكنيم اما در دنياي ميكروسكوپيك شما نيروهايي مانند جاذبه سطحي و ...بسيار تاثيرگذارترند. براي تحليل و شبيه سازي ادوات ، آن را با نرم افزارهايي شبيه COMSOL شبيه سازي ميكنند

يك قسمت هندسي داره شبيه به اتوكد و solidwork برا ترسيم شكل مورد نظرتون و از اشكال پيش فرض كه گذاشته شده بصورت 3بعدي يا 2بعدي...يك كره كه اشاره كرديد رو برداريد و قرار بديد ابعادش رو طبق help بهش بديد. بعد بهش بگيد جنس پوسته چي باشه بهش material بديد. سپس فيزيك رو بهش معرفي كنيد كه در اينجا فيزيك مغناطيس (كه در واقع قوانين ماكسول هستند) از قسمت ac/dc بهش تعريف كنيد . به بقيه تنظيماتش دست نزنيد (مثلا meshبندي هم داره كه پيش فرض بزاريد برا شروع) سپس در قسمت study ، شبيه سازي برنامه رو اجرا كنيد. خروجي ها رو ميتونيد بصورت گرافيكي يا نمودار و...آناليز كنيد و مشاهده كنيد

با يك فيزيك آسون و يك تغييرات كوچك شروع كنيد ، از رو help يواش يواش دستتون مياد

بسیار ممنون از راهنمایی هاتون
    امیدوارم بتونم با راهنماییهایی که کردید پروژه مو انجام بدم
    یه سوال دیگه هم داشتم؟ معنی نرم افزار المان محدود چیه؟ به چه نرم افزار هایی میگن المان محدود؟ مثلا انسیس و کامسول هر دوشون المان محدودن ؟ اون وقت نرم افزار تفاضل محدود چیه؟ فرق این دوتا چیه؟
    Last edited by mahsa.a.j; 12-07-2013 at 17:45.

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2011

پيش فرض

درود....
    اوتوکد تا اونجایی که میدونم برای رسم نقشه تاسیسات الکتریکی همون اوتوکدی هست که برای عمران استفاده میشه درسته؟
    گسی لینک مستقیم کرک شده اوتوکد داره لطفا بده نسخه جدید نمیخام برای سالی باشه که کم و کسر نداشته باشه مثلا 2006 اگه خوبه همین میخام تازه دارم کار میکنم یا اوتوکد نیاز به نسخه 2013 ندارم که. نسخه ای بدید حجمشم زیاد نشه این سیستمم قدیمیه
    ممنون

اگه نباشه جاش خالی می مونه mad86's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007

پيش فرض

اتوكد نرم افزار برقي نيست دوست گل...بيشتر ما با اركد يا التيوم و...كار ميكنيم برا قسمت مكانيكال هم با solid work وcomsol و...

به سايت هاي تورنت رجوع كنيد ورژن هاي قديمي هم توش هست ميتونيد دانلود كنيد

در آغاز فعالیت Mr_Abouzar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2005
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

اتوكد نرم افزار برقي نيست دوست گل...بيشتر ما با اركد يا التيوم و...كار ميكنيم برا قسمت مكانيكال هم با solid work وcomsol و...

به سايت هاي تورنت رجوع كنيد ورژن هاي قديمي هم توش هست ميتونيد دانلود كنيد
    دوست عزیز، نرم افزار AutoCAD Electrical همان اتوکد هست که کلی المان و ابزار آماده برای رشته برق تو خودش داره و کار طراحی رو بسیار آسان میکنه.

داره خودمونی میشه niegrau's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2012

پيش فرض

مولتی سیم. یا پروتیوس؟؟؟؟
    زمینه کاری: تعمیرات لپ تاپ موبایل تبلت.
    هدف: سیمولیت کردن و یا گاهی عیب یابی.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Oct 2007

پيش فرض

سلام دوستان عزیز

من یه مدار با نرم افزار Pspice 9.2 رسم کردم و حالا وقتی از منوی PSpice گزینه New Simulation Profile رو که کلیک میکنم تا سیمولیشن رو انجام بده یه پیغام خطا مثل تصویر زیر میاد و محیط سیمولیشن رو اجرا نمیکنه. دوستان اگر میدونید مشکل کجاست ممنون میشم راهنمایی کنید. در ضمن ویندوزم 8.1 هست

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض

نرم افزار DipTrace 2.4.0.2 در دو نسخه 32 و 64

نسخه 32 بيتي:
    حجم 93 مگ
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

نسخه 64 بيتي:
    کد:
    برای مشاهده محتوا ، لطفا وارد شوید یا ثبت نام کنید

9. این کاربر از ghomeishi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jan 2015

پيش فرض

با سلام و خسته نباشید
    قبل از مطرح کردن سوالم می خواستم بگم که تاپیکی پیدا نکردم تا بتونم سوالم رو اونجا مطرح کنم به همین خاطر پوزش می خوام و حالا سوالم :
    ماشین حساب casio fx-991ES plus دارم می خواستم بدونم چطوری می تونم باقیمانده عدد رو با ماشین حساب محاسبه کنم مثل دکمه mode در بعضی از ماشین حساب ها که مثلا باقیمانده عدد 178 بر 53 می شود 19. ممنون

.:: متفرقه - فنی مهندسی ::. SNOW PATROL's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

با سلام و خسته نباشید
    قبل از مطرح کردن سوالم می خواستم بگم که تاپیکی پیدا نکردم تا بتونم سوالم رو اونجا مطرح کنم به همین خاطر پوزش می خوام و حالا سوالم :
    ماشین حساب casio fx-991ES plus دارم می خواستم بدونم چطوری می تونم باقیمانده عدد رو با ماشین حساب محاسبه کنم مثل دکمه mode در بعضی از ماشین حساب ها که مثلا باقیمانده عدد 178 بر 53 می شود 19. ممنون

سلام بر شما

در قسمت زیر تاپیک ایجاد کنید

و یا سوالتون رو در تاپیک زیر مطرح کنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •