تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 13 از 27 اولاول ... 39101112131415161723 ... آخرآخر
نمايش نتايج 121 به 130 از 269

نام تاپيک: تاپیک جامع لوله کشی آب , نصب پمپ , نصب منبع آب( مشاوره - سرویس - تعمیر )

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام

اشتباهی نوشتم اون 3 تا فیلتر رو نصب کنین بعد از فیلتر
    منظورم بعد از کنتور بود
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 29-11-2017 at 20:09.

2. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Sep 2011

پيش فرض

سلام علیکم بنده سوالی داشتم لوله کشی ساختمان این جانب از جنس پنج لایه و توکار می باشد متاسفانه پس از کاشی کاری متوجه شدم که کاشی کار یا لوله کش دقت نکرده و سر مادگی داخل دیوار بصورت تراز و میزان شده بسته نشده و بنابر این موقع بستن شتری شیرهای توالت هر کدام از آنها به یک طرف مایل می باشد و لذا شیرآلات بسته نمی شه و لوله کش هم می گه که باید کاشی کنده بشه تا درست بشه بنظر شما راهی که خودم بدون تخریب زیاد بتوانم کجی سر ماده ها را درست کنم وجود داره خیلی از راهنمایتون متشکرم

آخر فروم باز shaahani's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام علیکم بنده سوالی داشتم لوله کشی ساختمان این جانب از جنس پنج لایه و توکار می باشد متاسفانه پس از کاشی کاری متوجه شدم که کاشی کار یا لوله کش دقت نکرده و سر مادگی داخل دیوار بصورت تراز و میزان شده بسته نشده و بنابر این موقع بستن شتری شیرهای توالت هر کدام از آنها به یک طرف مایل می باشد و لذا شیرآلات بسته نمی شه و لوله کش هم می گه که باید کاشی کنده بشه تا درست بشه بنظر شما راهی که خودم بدون تخریب زیاد بتوانم کجی سر ماده ها را درست کنم وجود داره خیلی از راهنمایتون متشکرم
    عیب از لوله کش بوده ، باید زانوهای نهایی رو با سیمان بصورت تراز و دقیق فیکس میکرده بعد میداده کاشی کار
    تقریبا کاری نمیشه کردش ، اگه با استفاده از چپقی و اون یک مقدار کجی شیر کنار اومدین که مسئله ای نیست دیگه اما اگه ناراضی هستین باید اون کاشی پشت شیر رو بشکنید و بعد از فیکس دوباره کاشی کنید.

5. این کاربر از shaahani بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    حرف دوستمون درسته
    بنده هم نظرم اینه :
    اگر انحراف کمه پس با چپقی اصلاح میشه
    اگر انحراف زیاده ، اول میتونین فقط دور زانو رو با قلم و چکش یا دریل خرد کنین و امکان داره بشه لوله رو چرخوندنش و شیر رو نصب کرد چون لوله پلاستیکی هست و قابل انعطاف و چرخش هست .
    بعداً با کمی سیمان سفید ترمیمش کنین و تا سه چهار روز خیسش کنین تا سفت و محکم بشه چون سیمان اگر آب نخوره محکم نمیشه
    اگر اینها کارساز نشد دیگه باید کاشی برداشته بشه که تمیزترین روش ، بُرش دادن کاشی هست
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 05-12-2017 at 12:24.

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

با سلام . میخام لوله های ورودی و خروجی ماشین ظرفشویی را به زیر سینک وصل کنم اما نمیدونم این انشعابات را از کجای لوله های زیر سینک بگیرم و چه جوری باید این کار را انجام بدم اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

با سلام . میخوام لوله های ورودی و خروجی ماشین ظرفشویی را به زیر سینک وصل کنم اما نمیدونم این انشعابات را از کجای لوله های زیر سینک بگیرم و چه جوری باید این کار را انجام بدم
    اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم
    سلام

برای فاضلابش باید اول ببینید آیا ظرفشوئی پمپ داره برای تخلیه ی فاضلابش یا با جاذبه تخلیه میشه
    اگر با جاذبه تخلیه میشه و پمپ نداره پس لوله ی فاضلابش باید به کفِ زمین وصل بشه مثل راه آب
    اما اگر بپمپ تخلیه داره پس میتونین وصلش کنین به لوله ی فاضلابِ سینک
    معمولاً زیر سینک جایی برای نصب شیلنگ فاضلاب لباسشویی و ظرفشویی تعبیه شده
    مثل این عکسها

اگر جایی برای نصب فاضلاب ظرفشویی نداره پس باید چیزی شبیه اینها بخرید و وصل کنین زیر سینک

در کاتالوگش نوشته که شیر فاضلاب کجا باید وصل بشه . اگه نوشته وصل بشه به ارتفاع بالاتر از کفِ زمین پس پمپ تخلیه داره
    =================================
    در مورد آب مصرفیش , اگر فقط آب سرد میخواد پس باید شیلنگِ آب سردِ سینک رو باز کنین و یک سه راهه با سایز مناسب نصب کنین براش و شیلنگ شیر سینک و شیلنگ طرفشویی رو وصل کنین به اون سه راهه
    مربع آبی در عکس زیر
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

نکات مهم:
    اگر سه راهه رو بعد از شیر فلکه ی آبِ سردِ سینک نصب کنین پس دیگه لازم نیست شیرفلکه ی اضافی بخرید برای ظرفشویی و با همون شیرفلکه , میتونین آب سینک و ظرفشوئی رو قطع و وصل کنید
    اما اگر میخواین هر کدوم شیرفلکه ی جدا داشته باشه پس باید آب ساختمان رو قطع کنین , شیرفلکه ی سینک رو باز کنین , سه راهه رو وصل کنین به لوله توی دیوار و سپس نصب 2 تا شیرفلکه روی سه راهه و سپس نصب شیلنگهای سینک و ظرفشوئی به شیرفلکه ها
    اگر ظرفشویی یا لباسشوئی شیلنگ آب گرم هم داره پس مثل آب سرد , یک سه راهه هم برای آب گرم نصب بشه
    برید مغازه هایی که رنگ و ابزار و پیچ و مهره دارند و یا مغازه هایی که لوازم لوله کشی میفروشند
    یک بسته تفلون هم لازم دارید

یک آچار لوله یا انبرقفلی هم لازمه
    سر شیلنگ لباسشوئی و ظرفشوئی مهره داره و خودش واشر داره و تفلون لازم نداره
    از زیر سیلنک و لوله های آبِ زیر سینک عکسهای مختلف بگیرین و با شیلنگ طرفشوئی با خودتون ببرید تا مغازه دار خودش وسائل لازم رو بده بهتون
    اگر فقط یک شیرفلکه نصب کنین حدود 12 تومن صرفه جویی میشه
    اگر آب منطقه شما گل و لای و شن داره پس بهتره فیلتر تکی 5 میکرون نصب کنین بعد از کنتور آب و یا بعد از شیرفلکه ی واحد و یا قبل از طرفشوئی و لباسشوئی و آبگرمکن . در صفحات قبل توضیحش هست
    اگر شما از کسانی هستین که درجه ی آبِ آبگرمکن رو فقط تا خد 45 درجه بالا میبرید پس میتونین شیلنگ ظرفشودی و لباسشویی رو وصل کنین به شیر آب گرم زیر سینک تا در مصرف برق ماشین صرفه جویی بشه چون دیگه آبگرمکنِ برقیش لازم نیست کار کنه
    وقتی خاموشه دربش حدود 10 سانت باز باشه تا خشک باشه . رطوبت تاثیر بد داره بر لباسشویی و ظرفشوئی

حتماً از بدنه اش یک سیم محکم وصل کنین به لوله ی فلزی آب برای جلوگیری از برق گرفتگی
    باید لبایشوئی و ظرفشویی حتماً تراز و کاملاً افقی باشه

9. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال aryna's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2008

پيش فرض

سلام دوستان
    یک سوال

چطوری و چگونه شیز تخلیه لباسشویی را به کفشور وسط حمام متصل کنم؟ طوری که براحتی قابل جدا کردن باشه و مجددا براحتی به کفشور نصب بشه؟
    جوری میخام به کفشور نصب بشه که راه در رو به کف حمام نداشته باشه(کاملا کیب باشه) این اتصال. برای احتمال سوسک نیاد بیرون از کفشور حمام
    و همین طوری براحتی با دست قابل جدا کردن باشه و مجددا براحتی وصل بشه

ممنون

فرستاده شده از WAS-LX1Aِ من با Tapatalk

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان
    یک سوال
    چطوری و چگونه شیز تخلیه لباسشویی را به کفشور وسط حمام متصل کنم؟
    طوری که به راحتی قابل جدا کردن باشه و مجددا براحتی به کفشور نصب بشه؟
    جوری میخوام به کفشور نصب بشه که راه در رو به کف حمام نداشته باشه(کاملا کیب باشه) این اتصال. برای احتمال سوسک نیاد بیرون از کفشور حمام
    و همین طوری به راحتی با دست قابل جدا کردن باشه و مجددا براحتی وصل بشهممنون
    سلام
    شما باید یک رابط بسازید که یک سرش به شیلنگ و سر دیگرش به فاضلاب حمام وصل میشه
    بهترینش اینه که با یک یا 2 تکه ی چهار پنج سانتی لوله های پی وی سی (خاکستری رنگ ) رابط بسازید
    باید قطر دهنه ی راه آب و قطر سر شیلنگ رو اندازه بگیرید
    سر سیلنگ با چسب رازی یا پاتکس وصل میشه به یک تکه لوله 5 سانتی
    اگر همین لوله کیپ میشه توی راه آب پس کار تمومه
    اما اگر قطر راه آب بزرگتر یا کوچکتر هست پس باید یک تکه 4 سانتی لوله تهیه کنین که محکم و کیپ وصل میشه به راه آب . بعدش احتیاج به یک تبدیل دارین تا با چسب اون دو تا لوله ها رو به هم بچسبونید . کار تمامه
    مغازه هایی که لوله PVC و پلی اتیلن میفروشند همه اینها رو دارند . شما فقط باید با کولیس یا متر یا خط کش , قطر دقیق شیلنگ و راه آب رو اندازه بگیرین
    برای شیلنگ از لوله سبز یا سفید استفاده نکنین چون ضخامتشون زیاده و راه عبورِ آب از شیلنگ تنگ میشه . پی وی سی نازکه
    ==============================
    اگر هم میخواین دائمی باشه , با کمی کند و کوب و لوله کشی و بنایی میشه راه آب جداگانه درست کنین کنار دیوار برای لباسشویی

12. 2 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Jan 2006

پيش فرض

سلام

برای فاضلابش باید اول ببینید آیا ظرفشوئی پمپ داره برای تخلیه ی فاضلابش یا با جاذبه تخلیه میشه
    اگر با جاذبه تخلیه میشه و پمپ نداره پس لوله ی فاضلابش باید به کفِ زمین وصل بشه مثل راه آب
    اما اگر بپمپ تخلیه داره پس میتونین وصلش کنین به لوله ی فاضلابِ سینک
    معمولاً زیر سینک جایی برای نصب شیلنگ فاضلاب لباسشویی و ظرفشویی تعبیه شده
    با سپاس از راهنمایی شما لوله سینک اینجوریه

اونایی که فلش زدم لوله فاضلاب باید به بالایی وصل بشه یا پایینی؟ البته فکر کنم پایینی نباشه چون بازش کردم یه لوله دیگه از میونش رد شده بود برای چیه این ؟ من نفهمیدم.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض روش صحیح نصب لوله های زیر سینک

با سپاس از راهنمایی شما
    لوله سینک اینجوریه

اونایی که فلش زدم لوله فاضلاب باید به بالایی وصل بشه یا پایینی؟
    البته فکر کنم پایینی نباشه چون بازش کردم یه لوله دیگه از میونش رد شده بود برای چیه این ؟ من نفهمیدم.
    سلام
    این لوله ها اشتباه و جابجا بسته شده . به همین دلیل سیفون نداره برای جمع شدنِ آشغال در سیفون . سیفون نمیذاره آشغالها بره توی لوله های فاضلاب توی دیوار
    اگر لوله های توی دیوار و طبقه همکف بگیره هزینه ی بازکردنش ممکنه صدها هزار تومن بشه . پس همه سینکها و روشوئی های ساختمان باید حتماً سیفون داشته باشه

در عکس زیر , قسمتی که با آبی علامت زدم اشتباه بشته شده
    درستش تقریباً اینه
    آشغالها جمع میشه زیر خط قرمز . برای همین باید ماهی یک بار مهره ی تخلیه آشغال باز بشه و تمیز بشه تا آشغالها نره توی دیوار

البته در همین عکس بالایی هم دو لوله ای که با آبی علامت زدم جابجا بسته شده . باید جابجا بشند تا لوله ی وسطی که اومده پایین عمودی بشه . برای همین گفتم تقریباً درسته
    از اون بهتر هم هست . عکس زیر که سیفون بزرگتر داره و همه چیز هم درست بسته شده
    =========================
    اون لوله که میگین داخل لوله س پایینی دیدین , این لوله ادامه ی لوله ی بالایی هست که رفته توی لوله ی زیری
    میتونین لوله ی داخلی رو علامت بزنین و اضافه اش رو ببرید تا بتونین پایین هم شیلنگ ظرفشویی یا لباسشوئی وصل کنین اما باید قطعه اش رو داشته باشید که به جای قرص پلاستیکی بسته میشه . قرص یعنی همون قطعه ی دایره ای که مهره روش بسته میشه
    البته همونطور که گفتم شما یاید اول همه ی لوله ها رو باز کنین و درست ببندین تا سیفون دار بشه . بعدش اون مهره ی بالایی رو باز میکنین و قرص نیمه شفاف پلاستیکی رو برمیدارین و به جاش یک قطعه وصل میشه که شیلنگ ماشین بهش وصل میشه

اگر این لوله های زیر سینک رو خودتون خریدین پس باید اون قطعه برای نصب شیلنگ ماشین رو هم داشته باشین
    اگر ندارید , عکس رو به مغازه دار نشون بدین خودش میدونه چی لازم دارین
    لوله ای هم که از سیفون به دیوار وصل میشه باید افقی باشه . اگر سربالایی باشه مشکل پیش میاد
    این لوله ها یک قطره هم نباید نشتی داشته باشه . اگه داره پس یا اشتباه بسته شده یا مهره شله یا واشرش فراموش شده یا واشرش خرابه یا واشرش بنجله
    سیفون 2 کار مهم دیگه هم انجام میده .
    1- جلوگیری از خروج گاز بدبوی فاضلاب
    2- جلوگیری از آمدنِ سوسک

محل نصبِ لوله به دیوار هم باید دورش چسب آکواریوم بخوره و کاملاً بسته و کیپ بشه تا بوی بد و سوسک نیاد از اطرافش
    بهترین چسب آکواریوم در ایران , آلمانی و بلژیکی و ترکی اصل هست . ایرانیها رو یک بار تست کردم . بوی نفت میده و خیلی خیلی دیر خشک میشه و اذیت میکنه

اگر ایرانی باکیفیت پیدا کردین اطلاع رسانی کنید
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 29-01-2018 at 20:21. دليل: تصحیح

15. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •