تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 124 از 148 اولاول ... 2474114120121122123124125126127128134 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,231 به 1,240 از 1479

نام تاپيک: بحث و مشاوره برای خرید اکواریوم و ماهی های زینتی

آخر فروم باز h-blade's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

با اين صحبت ها كه شماها گفتين من دودل شدم كه يا آروانا سايز كنم كه فكر كنم مشتريش دست به نقد باشه (هنوز سوال نكردم از مغازه هاي شهرمون) و يا اينكه مولي يا گوپي تعداد بالا تكثير كنم كه پيدا كردن مشتري براش احتمالا سخت باشه....

پروفشنال New-P30world's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2011

پيش فرض

با اين صحبت ها كه شماها گفتين من دودل شدم كه يا آروانا سايز كنم كه فكر كنم مشتريش دست به نقد باشه (هنوز سوال نكردم از مغازه هاي شهرمون) و يا اينكه مولي يا گوپي تعداد بالا تكثير كنم كه پيدا كردن مشتري براش احتمالا سخت باشه....

به نظرم زودتر تصمیم خودت رو بگیر..

اصلا برو دنبال همین سایز کردن، ولی توصیه برادرانه : فعلا دنبال آروانا نرو.. حتما از سیچلاید شروع کن

نیاز به سوال هم نداره! برو مغازه های شهرتون رو نیگا بنداز ببین کدوم ماهی رو همشون دارن و البته رو دستشون باد نکرده!

من خودم پارسال به عشق خودم! چند نوع ماهی تو تعداد کم سایز کردم، ( ماهی مولد داشتم رد کردم، آکواهام خالی بودن )

آنجل تایگر | اسکات(سیلور-گرین) | تگزاس(کوتوله-اسم های دیگه هم داره!) | ماکرو(زرد-آبی)

ولی تکثیر گوپی و مولی، هم دردسر نسبتا کمی دارن و اگر که نژاد خوبی باشن سود خوب و مناسبی هم دارن..

آخر فروم باز lahij_web's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

به نظرم زودتر تصمیم خودت رو بگیر..

اصلا برو دنبال همین سایز کردن، ولی توصیه برادرانه : فعلا دنبال آروانا نرو.. حتما از سیچلاید شروع کن

نیاز به سوال هم نداره! برو مغازه های شهرتون رو نیگا بنداز ببین کدوم ماهی رو همشون دارن و البته رو دستشون باد نکرده!

من خودم پارسال به عشق خودم! چند نوع ماهی تو تعداد کم سایز کردم، ( ماهی مولد داشتم رد کردم، آکواهام خالی بودن )

آنجل تایگر | اسکات(سیلور-گرین) | تگزاس(کوتوله-اسم های دیگه هم داره!) | ماکرو(زرد-آبی)

ولی تکثیر گوپی و مولی، هم دردسر نسبتا کمی دارن و اگر که نژاد خوبی باشن سود خوب و مناسبی هم دارن..
    این ماهی هایی که اسم بردی جز آنجل ، سایز شده بقیه شون ( اسکات و ماکرو و خصوصا تگزاس ) مشتری و طلبه نداره . معمولا خانواده سیکلیده ها رو با توجه به خلق و خو و یه سری موارد دیگه بعد از بلوغ و رشد سخت بشه تو مجموعه ای اضافه کرد . بهمین خاطر رد کردنش دردسر داره .
    اما آروانا به این دلیل پیشنهاد شد که هم تهیه آروانای سایز پایین و از مرگ و میر گذشته راحته براش و هم اینکه آروانا در هر سایزی خواستار های خودش رو داره .
    ضمنا این نکته پایان همه پیشنهاد هام تو این یکی دو صفحه :
    با زیاد شدن تعداد تانک های آب شور ، ماهی هایی مثل فلاور هورن ، آروانا ، دیسکس و ... نه اینکه بی ارزش شدند ، دیگه اون قیمت و ارزش و طلبه سابق رو کمی کمتر دارند .
    بعدیش هم اینکه ماهی در موقع فروش به مغازه ها قیمتش یچیزه و موقعی که خودت بخوای همون ماهی رو ( چه بچه ماهی چه سایز و ... ) یه چیز دیگه ! تفاوت از زمین تا آسمان است ...
    دوست عزیز ، کسانی که از ماهی هایی مثل مولی و گپی دارند به کلمه ( سود ) می رسند تو حجم بالا کار میکنند و جایی به اسم استخر دارند و حدود 100 ماهی مولد مشغول به کارند ... ! وگرنه با این قسمت و ... جز دلسردی چیزی برای دوستمون نداره.
    ممنون
    Last edited by lahij_web; 03-06-2012 at 08:18.

4. 2 کاربر از lahij_web بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز h-blade's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2009
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

اگه سودش خوب باشه براي اول كار من حدودا 60 متر فضاي بيكار دارم كه رفت و آمد توش صفره (استرس در حد صفر براي ماهي) فقط مشكل من اينه كه آيا مثلا همين گوپي يا مولي خواستار داره.....

در ضمن من اينكارو در ابتدا به عنوان يه تفريح و در كنارش سود كه علاوه بر هزينه نگهداري و خريد وسايل آكواريوم يه سودي هم داشته باشه كه آدم ضرر نكنه و به عنوان شغل پاره وقت و دوم در كنار شغل اصلي كه خب اگر ديدم سودش خوبه ميتونم گسترشش بدم و از اونجا كه تخصص بنده تو برنامه هاي مديريت پروژه و r&d هستش ميتونم بازدهي رو تا حدود بالايي افزايش بدم و اين شغل رو صنعتي كنم و بعدش به صادرات برسه.(البته همين الان هم كه دارم اين سوال رو ميپرسم اگه جواب مثبت باشه برنامه استراتژيك صادرات تو ذهنمه)

يعني در كل از اين ديد بخوايم نگاه كنيم داستان چجورياس؟

ممنون خيلي

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

اگه سودش خوب باشه براي اول كار من حدودا 60 متر فضاي بيكار دارم كه رفت و آمد توش صفره (استرس در حد صفر براي ماهي) فقط مشكل من اينه كه آيا مثلا همين گوپي يا مولي خواستار داره.....

در ضمن من اينكارو در ابتدا به عنوان يه تفريح و در كنارش سود كه علاوه بر هزينه نگهداري و خريد وسايل آكواريوم يه سودي هم داشته باشه كه آدم ضرر نكنه و به عنوان شغل پاره وقت و دوم در كنار شغل اصلي كه خب اگر ديدم سودش خوبه ميتونم گسترشش بدم و از اونجا كه تخصص بنده تو برنامه هاي مديريت پروژه و r&d هستش ميتونم بازدهي رو تا حدود بالايي افزايش بدم و اين شغل رو صنعتي كنم و بعدش به صادرات برسه.(البته همين الان هم كه دارم اين سوال رو ميپرسم اگه جواب مثبت باشه برنامه استراتژيك صادرات تو ذهنمه)

يعني در كل از اين ديد بخوايم نگاه كنيم داستان چجورياس؟

ممنون خيلي
    دوست عزیز ! تفریح ، یر به یر کردن خرج ها ، سود دهی ، صادرات .. این واژه ها به هیچ وحه با هم مانوس نیستن .
    من حدود 12 13 ساله تانک دارم و همه جور ماهی و دو زیستی رو تجربه کردم . و خدمتت بگم که این برای تفریح فقط هزینه س . هزینه ای که شما برای آرامشت و دلخوشیت در نظر میگیری . یکی میره سگ نگه می داره یکی پرنده ، یکی عشقش خوردن و ... یکی هم مثل ما . ( البته مطلق نیست و در کنار بقیه م هست ) .
    اما صد در صد هم هزینه نیست . یعنی من بعد از یه مدت خودم تونستم با تکثیر و سایز کردن و Change کردن و اینجور مسایل که تجربی کم کم به دست میاد کمی از هزینه هام کم کنم .
    اما ، بحث صنعتی شدنش اصلا کاملا فرق میکنه با عشق و صفا ! که مسایلش اصلا و ابدا در تجربه من یکی نمیگنجه . باید با کسی که داره به صورت انبوه و صنعتی کار میکنه مشورت کنی .
    ...
    موجود زنده قابل پیش بینی نیست . پس قبل هر کاری خوب تحقیق کن که دلسرد نشی وسط راه .

7. 3 کاربر از lahij_web بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه New Solid Snake's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2011
    محل سكونت
    R.a.i.N C.i.t.Y

پيش فرض

درود دوست عزیز

فکرت قشنگه ولی باید خیلی تلاش کنی ، ببین هر کسی واسه هر کاری ساخته شده اگه میخوای تو زمینه پیشرفت کنی حتما" باید اونو از شغل پاره وقت به تمام وقت تبدیل کنی یا باید بری تو این زمینه تحصیل کنی یا متخصصین این کار ها(میکرو بیولوژیست ها، متخصص ماهی های زینتی) جمع کنی و یه تشکیلاتی را بندازی و سرمایه گذاری کنی و خودت نقش مدیریتی داشته باشی.
    اگه یه کم تو اخبار ماهی های زینتی باشی حتما" از فکر گوپی و مولی در میای و به ماهی های دیگه فکر میکنی.
    دوستان پیشنهاداتی که بهت دادن فقط برای شروع خودت بود و نمیدونستن که فکرات بزرگه!
    حالا من یه ماهی رو به همه معرفی میکنم که واسه خود کشور ماست و حتما" حتما" تو زمینه صادرات موفق میشه البته اگه علم به این کار پشتش باشه:
    سیچلاید ایرانی
    شما میتونین با جست و جو این واژه ها مطالب خوبی تو اینترنت پیدا کنین:
    "سیچلاید ایرانی"
    "iranian cihlid"
    "Iranocichla hormuzensis "
    یه چند تا عکس از ماهی نر و ماده و بچه هاشون
      محتوای مخفی: Iranian Cichlid 

عکس دکتر Brian Coad که در سال 1976 این ماهی رو به ثبت رسونده.
      محتوای مخفی: Brian Coad 

سایت ایشون که در ورودی سایت عکس این ماهی قرار داده شده:
      محتوای مخفی: Website 
    http://www.briancoad.com/

9. این کاربر از New Solid Snake بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام آقا لاهيج
    من پرهام هستم و امروز عضو سايت شدم و يكي دو ساعتي هست كه دارم تاژيك ها رو ميخونم. خوشحالم كه اينجا ميتونم از شما راهنمايي بگيرم.
    راستش امروز آكواريوممو تميز كردم و قصد دارم ماهي بخرم براي همين ميخوام راهنماييم كنيد. پارسال اين موقع ها كلي ماهي گياهخوار گرفتم و كلي از آكواريومم راضي بودم ولي در طول زمستون كلياشون مردن بدون هيچ علامت بيماري. شايد اول بهتر باشه بگم چي داشتم. 4تا آنجل قشنگ (يه ذغالي و يه زرد رنگ خيلي خشگل) دوتا راميرزي كه همون اول مردن دوتا تترا، يه شارك كه هنوزم دارمش ( سر همه ماهيامو خورد به محض اينكه ضعيف مي شدند بهشون حمله مي كرد)يه ردكپ كه نسل گياه هاي آكواريومم رو برداشت، يه روح شب و همونطور كه تو عكس مي بينيد يه لجن خوار باوفا كه 3-4 سالي هست دارمش 6تا گوپي و 4تا زبرا كه واقعا به آكواريومم تحرك داده بودن البته همه اينها رو همزمان نخريدم ولي در حال حاضر فقط روح شب، شارك و لجن خوارو دارم. عكس اكواريومم هم براتون ميزام كه راهنماييم كنيد چيكار كنم بهتره در ضمن ميخوام صندوق ماهي بگيرم با چي بندازم خوبه اصلا بگيرم يا نه؟؟؟ بابا كلي سئوال دارم كه اميدوارم كمكم كنيد راستي ----- اكسترنال چطور بسازم تاژيك ها رو هرچي دنبال كردم آخرش نگفته بوديد چطور مي شه ساختش

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

سلام آقا لاهيج
    من پرهام هستم و امروز عضو سايت شدم و يكي دو ساعتي هست كه دارم تاژيك ها رو ميخونم. خوشحالم كه اينجا ميتونم از شما راهنمايي بگيرم.
    راستش امروز آكواريوممو تميز كردم و قصد دارم ماهي بخرم براي همين ميخوام راهنماييم كنيد. پارسال اين موقع ها كلي ماهي گياهخوار گرفتم و كلي از آكواريومم راضي بودم ولي در طول زمستون كلياشون مردن بدون هيچ علامت بيماري. شايد اول بهتر باشه بگم چي داشتم. 4تا آنجل قشنگ (يه ذغالي و يه زرد رنگ خيلي خشگل) دوتا راميرزي كه همون اول مردن دوتا تترا، يه شارك كه هنوزم دارمش ( سر همه ماهيامو خورد به محض اينكه ضعيف مي شدند بهشون حمله مي كرد)يه ردكپ كه نسل گياه هاي آكواريومم رو برداشت، يه روح شب و همونطور كه تو عكس مي بينيد يه لجن خوار باوفا كه 3-4 سالي هست دارمش 6تا گوپي و 4تا زبرا كه واقعا به آكواريومم تحرك داده بودن البته همه اينها رو همزمان نخريدم ولي در حال حاضر فقط روح شب، شارك و لجن خوارو دارم. عكس اكواريومم هم براتون ميزام كه راهنماييم كنيد چيكار كنم بهتره در ضمن ميخوام صندوق ماهي بگيرم با چي بندازم خوبه اصلا بگيرم يا نه؟؟؟ بابا كلي سئوال دارم كه اميدوارم كمكم كنيد راستي ----- اكسترنال چطور بسازم تاژيك ها رو هرچي دنبال كردم آخرش نگفته بوديد چطور مي شه ساختش
    سلام پرهــــامی عضویتت رو تبریک میگم
    ببین اول از همه اون بکگرند مشکی رو دربیار و بذار یه مدت بدون بکگراند از دیوار سفید پشتش استفاده کنن و نفسی بکشن حیوونکیا !
    ترکیب آرامی داشتی و به نظرم برای پیدا کردن دلیل مرگ و میر ماهی هات باید به خیلی سوالا جواب داد .
    اولین کاری که میکنی ، برای شروع دوباره ، صفحات تاپیک رو کامل مطالعه میکنی . نکات ریز و درشت زیادی لابلای صحبت هاست . من خودم یادمه سالها پیش تو یه فایل Word یه عالمه نکته از اینور و اونور که به دردم میخورد رو حتی Save داشتم که خیلی خیلی کمکم کرد برای راحت بودن و دردسر نداشتن .
    مهمترین چیز سیکله شدن آب تانکت هست قبل از اینکه ماهی ای اضافه کنی بذار آب تانکت با 2 3 تا زبرا حدود 1 ماه بمونه . تو این مدت فیلتر و لوازمت رو تهیه کن .
    ساخت فیلتر اکسترنال کار سختی نیست . اتفاقا با عکس توضیح دادیم تو صفحات قبل !!؟؟
    با توجه به اینکه تانکت هم بزرگ هست راحت میتونی اندازه های دلخواه بذاری و روش قرار بدی . این سیستم های زه کشی رو دیدی ؟ توش طبقه طبقه به صورت یکی در میون بالا و پایین شیشه گذاشتن ؟ الگوی ظاهریش این بود برای من .

و نکاتی که قبلا مفصل توضیح دادیم .
    شما مشخص کن میخوای باز هم گیاهخوار نگه داری یا گوشتخوار که ترکیب های مختلف رو بهت معرفی کنیم .
    هر چی میخوای بپرس فدامدا

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2012

پيش فرض

سلام لاهيج عزيز
    بعد از كلي خوندن تاپيك ها بالاخره مطالبي رو كه راجع به راجع به درست كردن سامپ نوشته بودي رو پيدا كردم (تو صفحه 62) امروز رفتم زئوليت+ زغال+ سراميك خريدم. پشم شيشه هم كه دارم. فقط مونده درست كردنش كه هنوز دارم مطالعه مي كنم. فروشنده مي گفت از قوطي بستني 1 كيلويي استفاده كن و نظرش اين بود اينارو لايه لايه كنار هم بذار ولي خودم فكر مي كنم اينطوري آب از زيرشون عبور ميكنه و خيلي كاربردي نيست. عكسي كه برام گذاشتي خيلي منطقي تره خودمم گشتم يه سري عكس پيدا كردم كه اندازه هم داده به نظرت حداقل سايزي كه ميتونم استفاده كنم چقدره و اينكه همين پاورهدم جواب ميده يا بايد قوي تر بگيرم خوشحال ميشم نظرتو بشنوم

در ضمن الان 5 تا زبرا 2تا دم شمشيري و يه روح شب و همون لجن خوار بزرگه رو دارم. (شاركم فروختم با اينكه كلي دوستش داشتم چون ميذاشت دنبال ماهي هاي ديگه)
    Last edited by papal61; 08-06-2012 at 12:22.

13. این کاربر از papal61 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    زير خروارها خاك ...

پيش فرض

سلام لاهيج عزيز
    بعد از كلي خوندن تاپيك ها بالاخره مطالبي رو كه راجع به راجع به درست كردن سامپ نوشته بودي رو پيدا كردم (تو صفحه 62) امروز رفتم زئوليت+ زغال+ سراميك خريدم. پشم شيشه هم كه دارم. فقط مونده درست كردنش كه هنوز دارم مطالعه مي كنم. فروشنده مي گفت از قوطي بستني 1 كيلويي استفاده كن و نظرش اين بود اينارو لايه لايه كنار هم بذار ولي خودم فكر مي كنم اينطوري آب از زيرشون عبور ميكنه و خيلي كاربردي نيست. عكسي كه برام گذاشتي خيلي منطقي تره خودمم گشتم يه سري عكس پيدا كردم كه اندازه هم داده به نظرت حداقل سايزي كه ميتونم استفاده كنم چقدره و اينكه همين پاورهدم جواب ميده يا بايد قوي تر بگيرم خوشحال ميشم نظرتو بشنوم
    در ضمن الان 5 تا زبرا 2تا دم شمشيري و يه روح شب و همون لجن خوار بزرگه رو دارم. (شاركم فروختم با اينكه كلي دوستش داشتم چون ميذاشت دنبال ماهي هاي ديگه)
    سلام
    راستش منظورش از جای بستنی و ... رو متوجه نشدم.
    ببین برای بینش میتونی از پنل های شیشه ای استفاده کنی و با پسب آکواریون بچسبونیش.
    اگه برای قرار دادن زئولیت و کربن اکتیو و ... نگرانی که اصلا جای نگرانی نیست !
    شما پشم شیشه ورقی رو که گرفتی راحت به صورت ایستاده بذار جلوی پنل ها . یا حتی بخوابون یا به صورت اریب بذار ...
    موادت رو هم میپیچی توی یه جوراب زنونه نازک !!!! ولی همه رو یجا نذار. تیکه تیکه بذار . که توی آب هم قوطه ور باشه . همین !
    پاورهدت هم همین خوبه . یه شیلنگ سفید هم سایزش بگیر و از گوشه تانک خیلی ترو تمیز بفرست بره پایین ...
    ........
    راستی اگه خیلی عشق شارک هستی برو سراغ سیلورش . بی آزارتر هست . البته تو مایه های کف خور شیطونی مثل شارک ها میتونی لوچ هم بگیری ( دلقک ) در صورت هم سایز بودن با اکثر ماهی ها میمونه و سر به سرشون میذاره .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •