تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 123 از 827 اولاول ... 2373113119120121122123124125126127133173223623 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,221 به 1,230 از 8267

نام تاپيک: تاپیک جامع >> هارد اکسترنال <<

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

فکر کردین من این کارارو نکردم اینجا حرف میزنم؟ برین توی گوگل سرچ کنین ببینین چه خبری خوده سایته سیگیت هم توی بخش رفع مشکلاتش اینو بی جواب گذاشته قطعه مربوط به تبدیل یو اس بی به ساتا مشکل داره اگر کسی داره بیاد اینجا بگه ببینیم اینجور هست یا نه کافیه وقتی هارد وصله به سیستم هر وقت که شد اگر قبل از مدت تعیین شده توسط برنامه یا حتی بدون نصب برنامه سیستمو بزاره استندبای یا شات داون کنه بعد دستشو بزارهروی هارد ببینه که روشنه بعد چند روزم که بیاید روشنه حتی اگر خاموش باشه و بزارین شات داون و بدون اطلاع شما برق بره بیاد هارد روشن میشه (دینامش میچرخه) و تا وقتی درش نیارن خاموش نمیشه کنترل کنن اونایی که دارن خواست توی اینترنت تو یاهو یا گوگل جستجو کنن

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

به هیچ وجه و تحت هیچ شرایطی seagate goflex نگیرین آداپتور دارشو میگم آشغالترین و بدرد نخورتر از این مدل یکی هم خودشه بازهم!! اگر به هردلیلی فراموش کنین یو اس بی رو در بیارین از کامپیوتر و کامپیوترتوت رو خاموش کنین یا استندبای کنید یا برق بره بیاد و متوجه نباشید هارد روشن میمونه (دینامش یعنی الکی میچرخه) بعد 12 ساعت که میاین سر سیستم صدای ویز یواش میشنوین دستتو نو بزارین رو هارد ... اره روشنه بی خود .. هارد احمق نمیفهمه سیستم خاموشه باید حتما یو اس بی رو دربیارین نزارین بمونه برنامه ای که باهاش میدن هم به هیچ دردی نمیخوره
    فکر کردین من این کارارو نکردم اینجا حرف میزنم؟ برین توی گوگل سرچ کنین ببینین چه خبری خوده سایته سیگیت هم توی بخش رفع مشکلاتش اینو بی جواب گذاشته قطعه مربوط به تبدیل یو اس بی به ساتا مشکل داره اگر کسی داره بیاد اینجا بگه ببینیم اینجور هست یا نه کافیه وقتی هارد وصله به سیستم هر وقت که شد اگر قبل از مدت تعیین شده توسط برنامه یا حتی بدون نصب برنامه سیستمو بزاره استندبای یا شات داون کنه بعد دستشو بزارهروی هارد ببینه که روشنه بعد چند روزم که بیاید روشنه حتی اگر خاموش باشه و بزارین شات داون و بدون اطلاع شما برق بره بیاد هارد روشن میشه (دینامش میچرخه) و تا وقتی درش نیارن خاموش نمیشه کنترل کنن اونایی که دارن خواست توی اینترنت تو یاهو یا گوگل جستجو کنن
    سلام به تمام دوستان عزیز و سال نو مبارک
    خواهشا عصبانی نشین

اتفاقا یکی از کاربرای این انجمن درباره همین مشکل سوال کرده بود (خاموش نشدن و یا روشن شدن خودبخود)، یادم نمیاد شما بودین یا نه ، حالا بگذریم

1. نکته ای که منو واقعا متعجب میکنه این هست بعد از 12 ساعت (که شما اشاره کردین) هنوز آداپتور به برق وصله همه جا تاکید میکنن وقتی وسیله برقی به مدت طولانی استفاده نمیشه حتما اون وسیله از برق جدا بشه .

2. من تا بحال اکسترنال سیگیت نداشتم بنابراین نمیتونم دقیق راهنمایی کنم ولی چند نکته رو هم بگم
    در ویندوز سون و ویستا بر خلاف ایکس پی safe remove کردن موجب خاموش شدن هارد و یا فلش مموری نمیشه یعنی اگر به صورت ویندوزی safe remove کنین هنوز چراغش روشنه چه هارد باشه و چه فلش مموری . پس به نظر من بهتره که از نرم افزاری که در داخل خود هارد هست برای خاموش کردنش استفاده کنین . مثلا در مورد هارد وسترن طبق عکس زیر هاردم رو خاموش میکنم

هارد .... نمیفهمه سیستم خاموشه باید حتما یو اس بی رو دربیارین نزارین بمونه
    3. مسئله مهمی که شما اشاره فرمودین این هست که هنوز کابل usb به سیستم متصله ، شما از کجا میتونین مطمئن باشین که اشکالش از USB مادربردتون نباشه ؟؟؟
    روی یک سیستم دیگه امتحان کنین آیا بازهم این مشکل رو داره ؟؟؟

3. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه pedykh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2005

پيش فرض

دوستان کسی قیمت My Passport Essential SE را نمیدونست ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

من که گفتم مشکل seagate goflex desk مشکل جهانیه میتونین تو سایت های جستجو بزنین ببینین این مشکل با نام wont spin down یا standby problem یا اسامی دیگه هم هست تازه اگر قرار باشه اداپتور رو بعد مصرف در بیارم و بزنیم به مدار داخلی صدمه میزنه مدت طولانی به چند روز میگن نه روزی یه بار دو بار چون هر بار وصل میشه یه صدایی میاد که نشون میده برق ناگهان وارد شده در حالی که هارد سیستم اینجور روشن نمیشه من هارد وسترن امتحان نکردم ولی فکر نکنم اون چنین مشکلی داشته باشه متاسفانه مارک سیگیت مارک خوبی نیست حتی توی هارد معمولی و شاکی زیاد داره کافیه از برنامه هایی که اطلاعات smart مربوط به هاردو نشون میده مثل Ashampoo HDD Control استفاده کنین من هاردی اکسترنالو بیشتر از 1 ماه نیست خریم وروزی 1 ساعت بیشتر برای بکاپ گیری روشن نکردم ولی این برنامه نشون میده هارد بیشتر از 1000 ساعت کار کرده هاردهای اینترنالم که مکستوره خیلی در وضعیت خوبی هستن با اینکه قدیمی ترن برنامه های زیادی نصب کردم که همشون این هاردو مشکل دار نشون دادن و من از دوستم که از این هاردا داره هم سوال کردم و تست کردیم همشون اینجورن هر کی دارده تست کنه ببینه

آخر فروم باز noisymind's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

سلام دوستان. منم قصد خرید یک یا دو هارد اکسترنال دارم برای آرشیو کردن MP3 و فیلم و عکس. البته فعلا عجله ای ندارم و تو اردیبهشت شاید بگیرم. ظرفیت 1 یا 1.5 باشه.
    - میخواستم ببینم با توجه به پستهای اخیر دوستان آیا غیر از وسترن و سیگیت چیز دیگه ای پیدا نمیشه؟ یا هست ولی توصیه نمیشه؟ مثلا هیتاچی و سامسونگ و ...
    - کامپیوتر من پورتش USB2 هست. آیا پورت USB3 اصلا فرق داره شکلش یا مثل همون 2 هست ولی قابلیت 3 رو داره؟ چون بعد که لپتاپ بگیرم usb3 هم داشته باشه خب بهتره.
    - این مدلی که از WD دوستان معرفی کردن و آداپتور برق جدا داره ، اندازش چقدر هست ؟ چون درسته که واسه آرشیو میخوام ولی حالا ممکنه روزی بخوام یک بار حملش هم بکنم.
    - چون واسه آرشیو کردن میخوام ( با اینکه بیشتر اوقات شاید تو کمد باشه!) ولی فکر کنم لازمه محکم و ضد ضربه هم باشه ، چون کسی که فایلی رو آرشیو میکنه تمام زندگیش هست! و برعکس فکر کنم کسی که همش هارد رو حمل میکنه هیچ وقت تمام زندگیش رو زیر بغلش نمیذاره ببیره این ور و اون ور!

حالا ممنون میشم راهنمایی کنید در انتخاب مدلها و همینطور قیمت رو بگین
    Last edited by noisymind; 22-03-2011 at 18:22.

پروفشنال solo8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    ایران-گرگان

6

سلام دوستان. منم قصد خرید یک یا دو هارد اکسترنال دارم برای آرشیو کردن MP3 و فیلم و عکس. البته فعلا عجله ای ندارم و تو اردیبهشت شاید بگیرم. ظرفیت 1 یا 1.5 باشه.
    - میخواستم ببینم با توجه به پستهای اخیر دوستان آیا غیر از وسترن و سیگیت چیز دیگه ای پیدا نمیشه؟ یا هست ولی توصیه نمیشه؟ مثلا هیتاچی و سامسونگ و ...
    - کامپیوتر من پورتش USB2 هست. آیا پورت USB3 اصلا فرق داره شکلش یا مثل همون 2 هست ولی قابلیت 3 رو داره؟ چون بعد که لپتاپ بگیرم usb3 هم داشته باشه خب بهتره.
    - این مدلی که از WD دوستان معرفی کردن و آداپتور برق جدا داره ، اندازش چقدر هست ؟ چون درسته که واسه آرشیو میخوام ولی حالا ممکنه روزی بخوام یک بار حملش هم بکنم.
    - چون واسه آرشیو کردن میخوام ( با اینکه بیشتر اوقات شاید تو کمد باشه!) ولی فکر کنم لازمه محکم و ضد ضربه هم باشه ، چون کسی که فایلی رو آرشیو میکنه تمام زندگیش هست! و برعکس فکر کنم کسی که همش هارد رو حمل میکنه هیچ وقت تمام زندگیش رو زیر بغلش نمیذاره ببیره این ور و اون ور!

حالا ممنون میشم راهنمایی کنید در انتخاب مدلها و همینطور قیمت رو بگین
    اگه اطلاعات شما به این مهمی هست که میگید، به نظر من شما یه هارد پرتابل واسه حمل و نقل بگیرید و یه هارد دسکتاپ واسه آرشیو کردن...

اگه اینو قبول دارید:
    برای آرشیو کردن بهتون Seagate GoFlex Portable و WD My passport Essential SE پیشنهاد میشه.

و برای دسکتاپ هم مدل های Seagate FreeAgent GoFlex Desk , WD My Book Essential رو بهتون پیشنهاد میکنم.

برند های دیگه هم هستند که البته کارشون هم خوبه.اما این هارد بیشتر فراگیر شدند تو بازار و اینا بیشتر مد نظره!!!

اگه در مورد مدل های اونا هم سوالی داری درخدمتم...

8. 2 کاربر از solo8 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

اگه اطلاعات شما به این مهمی هست که میگید، به نظر من شما یه هارد پرتابل واسه حمل و نقل بگیرید و یه هارد دسکتاپ واسه آرشیو کردن...

اگه اینو قبول دارید:
    برای آرشیو کردن بهتون Seagate GoFlex Portable و WD My passport Essential SE پیشنهاد میشه.

و برای دسکتاپ هم مدل های Seagate FreeAgent GoFlex Desk , WD My Book Essential رو بهتون پیشنهاد میکنم.

برند های دیگه هم هستند که البته کارشون هم خوبه.اما این هارد بیشتر فراگیر شدند تو بازار و اینا بیشتر مد نظره!!!

اگه در مورد مدل های اونا هم سوالی داری درخدمتم...

ممنون دوست عزیز.
    این مدلهای پاسپورتی در برابر ضربه احتمالی مقاوم هستند؟ برای آرشیو کردن خوب نیستند؟ ( چون یکی از دوستان همینجا گفته بودن مشکل برق USB ممکنه داشته باشن )
    والا با توجه به شناخت از مارک و گله یکی دو تا از بچه های اینجا فکر کنم WD مناسبتر باشه. حالا این دو مدل دسکتاپی و پاسپورتی WD فضای 1یا 1.5 گیگ هم دارن؟ اگه قیمت و خصوصیات دیگه ای هم دارن بدید ممنون میشم.

پروفشنال solo8's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2009
    محل سكونت
    ایران-گرگان

پيش فرض

ممنون دوست عزیز.
    این مدلهای پاسپورتی در برابر ضربه احتمالی مقاوم هستند؟ برای آرشیو کردن خوب نیستند؟ ( چون یکی از دوستان همینجا گفته بودن مشکل برق USB ممکنه داشته باشن )
    والا با توجه به شناخت از مارک و گله یکی دو تا از بچه های اینجا فکر کنم WD مناسبتر باشه. حالا این دو مدل دسکتاپی و پاسپورتی WD فضای 1یا 1.5 گیگ هم دارن؟ اگه قیمت و خصوصیات دیگه ای هم دارن بدید ممنون میشم.
    بلی این مدلهای پاسپورتی در برابر ضربه مقاوم اند.

برای آرشیو کردن نه.چون زیاد حمل و نقل میشند و ممکنه به دستگاه های غیر استاندارد (----- و پلیر و..) وصل بشه و اطلاعات بپره.

مدل My Book Esential تا 6 ترا داره.

مدل My Passport Essential SE هم هست که تا 1 ترا داره.

11. 2 کاربر از solo8 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    Mashhad

پيش فرض

بلی این مدلهای پاسپورتی در برابر ضربه مقاوم اند.

برای آرشیو کردن نه.چون زیاد حمل و نقل میشند و ممکنه به دستگاه های غیر استاندارد (----- و پلیر و..) وصل بشه و اطلاعات بپره.

مدل My Book Esential تا 6 ترا داره.

مدل My Passport Essential SE هم هست که تا 1 ترا داره.
    ممنون. خب پس فکر کنم اولویت اول رو باید بذارم برای خرید یک مدل دسکتاپی. این مدل My Book Esential قیمتهاش چطوریاس؟ اون پاسپورتی ها چطور؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

کافیه از برنامه هایی که اطلاعات smart مربوط به هاردو نشون میده مثل Ashampoo HDD Control استفاده کنین من هاردی اکسترنالو بیشتر از 1 ماه نیست خریم وروزی 1 ساعت بیشتر برای بکاپ گیری روشن نکردم ولی این برنامه نشون میده هارد بیشتر از 1000 ساعت کار کرده
    سلام

اون قسمتی که شما گفتین هارد بیش از 1000 ساعت کارکرد داره ، اینطور نیست
    در واقع معنیش این هست که عمر مفیدی بیش از 1000 ساعت داره یعنی اینکه میتونه بیش از 1000 ساعت دیگه کار کنه
    نه اینکه بیش از 1000 ساعت کار کرده

من اون نرم افزار Ashampoo HDD Control رو کار کردم ولی الان دستم نیست ولی یه نرم افزار دیگه ای هست به نام Hard Disk Sentinel که اونهم ساعات کارکرد هارد رو نشون میده
    عکس زیر مربوط به هارد لپتاپم هست که 12 روز کارکرد داشته و بیش از 1000 روز دیگه عمر مفیدش باقی مونده

Last edited by ata.royalfalcon; 23-03-2011 at 13:07.

14. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 3 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 3 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •