تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 120 از 176 اولاول ... 2070110116117118119120121122123124130170 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,191 به 1,200 از 1760

نام تاپيک: ◄◄◄راهنمایی برای خرید Hard Disk Drive►►►

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان.لطفا راهنمایم کنید.میخام یه هارد 1 یا 2 ترا بخرم.بعد موندم کدوم برندو بخرم.هرکسی هم ی چیزی میگه.الان بین وسترن و سیگیت خودم مونده بودم.دو مارک توشیبا و ترنسیند نیز دوستام به گزینه هام اضافه کردن.ادیتام خودم داشتم راضیم ازش اما برخی شنیدم که میکن به درد نمیخوره
    بعد میخام یه موقع طوری نباشه که زودی خراب بشه و میخام به پی سی وصل باشه در طول روز.
    بعد تفاوتی از لحاظ ظرقیت تو خراب شدن نداره؟مثلا 2 ترا ها زودتر از 1 تراها خراب نمیشن؟
    ی سواله دیگم اینکه این کدا مثلا چیه؟ Code: DKP-22475 تفاوت داره تو خریدنش؟ گارانتی وسترن و سیگیت چی باید باشه؟
    خودم بین این 4 مدل گیر افتادم.اگه مدلای بهتری هم دیگه هست بفرمایید لطفا.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] 315 toman

ممنون میشم راهنماییم کنید
    سلام .

تو لیست بالا هم مدلهای پرتابل هست و هم دسکتاپی که باید اول مشخص کنید کدامیک مناسب برای شما هست . یعنی مثلاً اگر جابجا نمیکنید و یا کم و اکثر اوقات در یک مکان ثابت هست بهتر هست مدلهای دسکتاپی را انتخاب کنید که قیمت کمتری هم دارند .

بعد میخام یه موقع طوری نباشه که زودی خراب بشه و میخام به پی سی وصل باشه در طول روز.
    چرا هارد دیسک اینترنال انتخاب نمیکنید ؟ مدلهای اینترنال معمولاً امنیت بیشتری هم دارند .

بعد تفاوتی از لحاظ ظرقیت تو خراب شدن نداره؟مثلا 2 ترا ها زودتر از 1 تراها خراب نمیشن؟
    بطور کلی ، ارتباطی منطقی بین حجم و میزان خرابی وجود ندارد .

ی سواله دیگم اینکه این کدا مثلا چیه؟ Code: DKP-22475 تفاوت داره تو خریدنش؟ گارانتی وسترن و سیگیت چی باید باشه؟
    این کد را از لینک سایت کپی کردید ؟ این کد هیچ ارتباطی با این مدلها ندارد . در مورد گارانتی این پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را بخونید .

خودم بین این 4 مدل گیر افتادم.اگه مدلای بهتری هم دیگه هست
    با توجه به نیازهای خودتان (که در بالا هم گفتم) یا باید مدلهای پرتابل را انتخاب کنید و یا دسکتاپی . انتخاب از بین برندهای سیگیت یا وسترن چندان مهم نیست . هر کدام که ارزانتر و گارانتی بهتری دارند همان را انتخاب کنید .

2. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه dexter9's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2014

پيش فرض

سلام .

تو لیست بالا هم مدلهای پرتابل هست و هم دسکتاپی که باید اول مشخص کنید کدامیک مناسب برای شما هست . یعنی مثلاً اگر جابجا نمیکنید و یا کم و اکثر اوقات در یک مکان ثابت هست بهتر هست مدلهای دسکتاپی را انتخاب کنید که قیمت کمتری هم دارند .
    چرا هارد دیسک اینترنال انتخاب نمیکنید ؟ مدلهای اینترنال معمولاً امنیت بیشتری هم دارند .
    این کد را از لینک سایت کپی کردید ؟ این کد هیچ ارتباطی با این مدلها ندارد . در مورد گارانتی این پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] را بخونید .
    با توجه به نیازهای خودتان (که در بالا هم گفتم) یا باید مدلهای پرتابل را انتخاب کنید و یا دسکتاپی . انتخاب از بین برندهای سیگیت یا وسترن چندان مهم نیست . هر کدام که ارزانتر و گارانتی بهتری دارند همان را انتخاب کنید .
    ممنون از راهنمایی کاملتون.با توجه به اختلاف قیمت کمی که پرتابلو دسکتاپ دارن موندم کدوم مدلو بگیرم.از طرفی خب قابل حمل باشه خوبه از طرفی هم خیلی جابجاش نمیکنمو میخوام منزل به Pc وصل باشه فقط در طول روز.برا همین دنبال اینم که کدوم مطمئن تره.
    اینترنال 2 تا 1 ترا داشتم هر 2ش سوختشو بیچاره م کرد.دیگه جرات نکردم بخرم.الانم یه هارد 80 انداختم رو pc که کارمو راه بندازه
    بعله فکر کرم شاید کد مخصوص به هارد مشخصیه.از دیجی کاالا برداشتم.
    الان قیمت کردم وسترن 2 ترا 335 و سیگیت 315.با توجه به این اختلاف قیمت کم کدوم هارد اولیت داره به نظر شما.
    شما کلا به نظر خودت یه پرتابل خوب و یه دسکتاپ خوب به من معرفی کن.با تشکر
    Last edited by dexter9; 11-05-2015 at 21:02.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

ممنون از راهنمایی کاملتون.با توجه به اختلاف قیمت کمی که پرتابلو دسکتاپ دارن موندم کدوم مدلو بگیرم.از طرفی خب قابل حمل باشه خوبه از طرفی هم خیلی جابجاش نمیکنمو میخوام منزل به Pc وصل باشه فقط در طول روز.برا همین دنبال اینم که کدوم مطمئن تره.
    اینترنال 2 تا 1 ترا داشتم هر 2ش سوختشو بیچاره م کرد.دیگه جرات نکردم بخرم.الانم یه هارد 80 انداختم رو pc که کارمو راه بندازه
    بعله فکر کرم شاید کد مخصوص به هارد مشخصیه.از دیجی کاالا برداشتم.
    الان قیمت کردم وسترن 2 ترا 335 و سیگیت 315.با توجه به این اختلاف قیمت کم کدوم هارد اولیت داره به نظر شما.
    شما کلا به نظر خودت یه پرتابل خوب و یه دسکتاپ خوب به من معرفی کن.با تشکر
    هارد دیسکهای اکسترنال هم گاهی اوقات دچار مشکل میشوند ، یکی از هاردهای اکسترنال من (WD my book سه ترابایتی) قسمت برد SATA to USB سوخته که باید برد سالم رو به هر طریقی شده پیدا کنم تا بتونم به اطلاعات دسترسی داشته باشم . در کل هارد دیسکهای اینترنال امنیت بیشتری دارند .

الان قیمت کردم وسترن 2 ترا 335 و سیگیت 315.
    این سیگیت Expansion که قیمتش 315 هزار تومن هست ارزانتر هم پیدا میشه . یکی از انجمنهای فروش همین مدل رو 305 هزار تومن قیمت گذاشته . مدل Backup plus slim (یه مدل بهتر) هم 350 هزار تومن قیمت گذاشته .

شما کلا به نظر خودت یه پرتابل خوب و یه دسکتاپ خوب به من معرفی کن
    برای پرتابل Seagate Backup plus slim را انتخاب کنید که در مقایسه با WD my passport ultra دوترابایتی ضخامت خیلی کمتری دارند . اگر هم قیمتش برای شما ریادی بالاست میتونید همین مدل Expansion را انتخاب کنید .

برای دسکتاپی میتونید بازهم سیگیت را انتخاب کنید البته حتماً باید از فن جهت کمک به تهویه آن استفاده کنید ، چون بخاطر 7200rpm بودن این مدلها زودتر و بیشتر هم گرم میکند . در صورتیکه WD my book این مسئله رو نداره ولی در عوض کندتر هم هست .

5. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه dexter9's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2014

پيش فرض

هارد دیسکهای اکسترنال هم گاهی اوقات دچار مشکل میشوند ، یکی از هاردهای اکسترنال من (WD my book سه ترابایتی) قسمت برد SATA to USB سوخته که باید برد سالم رو به هر طریقی شده پیدا کنم تا بتونم به اطلاعات دسترسی داشته باشم . در کل هارد دیسکهای اینترنال امنیت بیشتری دارند .

این سیگیت Expansion که قیمتش 315 هزار تومن هست ارزانتر هم پیدا میشه . یکی از انجمنهای فروش همین مدل رو 305 هزار تومن قیمت گذاشته . مدل Backup plus slim (یه مدل بهتر) هم 350 هزار تومن قیمت گذاشته .

برای پرتابل Seagate Backup plus slim را انتخاب کنید که در مقایسه با WD my passport ultra دوترابایتی ضخامت خیلی کمتری دارند . اگر هم قیمتش برای شما ریادی بالاست میتونید همین مدل Expansion را انتخاب کنید .

برای دسکتاپی میتونید بازهم سیگیت را انتخاب کنید البته حتماً باید از فن جهت کمک به تهویه آن استفاده کنید ، چون بخاطر 7200rpm بودن این مدلها زودتر و بیشتر هم گرم میکند . در صورتیکه WD my book این مسئله رو نداره ولی در عوض کندتر هم هست .
    آقا یه دنیا ممنون بابت راهنماییات.خب پس میرم همین بک آپ پلاس اسلیم رو میگیرم.این انجمن فروش کجاست؟ فقط یه سوال دیگم برام پیش اومد: اونم اینکه این سیگیت دستکتاپی که گفتید کلا بک آپ کلاس دستکتاپم از Expansion دسکتاپ بهتره؟ با تشکر

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

آقا یه دنیا ممنون بابت راهنماییات.خب پس میرم همین بک آپ پلاس اسلیم رو میگیرم.این انجمن فروش کجاست؟ فقط یه سوال دیگم برام پیش اومد: اونم اینکه این سیگیت دستکتاپی که گفتید کلا بک آپ کلاس دستکتاپم از Expansion دسکتاپ بهتره؟ با تشکر
    سري Backup plus (دسكتاپي يا پرتابل) شكل ظاهري زيباتري دارند و همچنين داراي نرم افزارهايي براي بكآپ گيري و مديريت هارد ديسك هست كه خيلي هم مهم نيست چون ميتونيد نرم افزارهاي مشابه را از اينترنت دانلود كنيد. از نظر هارد ديسكهاي بكار رفته معمولاً تفاوتي با مدلهاي Expansion ندارند .

این انجمن فروش کجاست؟
    پيغام خصوصي شد .

8. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

سلام......

قصد خرید هارد اکسترنال رو دارم ، مورد استفاده هم جهت ذخیره سازی فایل های شخصی هست ( عکس و فیلم خانوادگی )

زیاد هم جا به جا نمیشه ، فقط ماهی یک بار جهت اضافه کردن فایل ها به لب تاپ وصلش میکنم .

بین وسترن ، سیگیت و سونی موندم کدوم رو انتخاب کنم .....؟!!!

لطفا راهنمایی کنید

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام......

قصد خرید هارد اکسترنال رو دارم ، مورد استفاده هم جهت ذخیره سازی فایل های شخصی هست ( عکس و فیلم خانوادگی )

زیاد هم جا به جا نمیشه ، فقط ماهی یک بار جهت اضافه کردن فایل ها به لب تاپ وصلش میکنم .

بین وسترن ، سیگیت و سونی موندم کدوم رو انتخاب کنم .....؟!!!

لطفا راهنمایی کنید
    سلام .

بنظر من فرق زیادی نمیکنه که کدامیک را انتخاب کنید . هر کدام که ارزانتر و گارانتی بهتر و معتبرتری دارند همان را انتخاب کنید .

مورد استفاده هم جهت ذخیره سازی فایل های شخصی هست ( عکس و فیلم خانوادگی )
    این اطلاعات (عکسها و فیلمهای خانوادگی) معمولاً مهم هستند چون به هر حال خاطره ای از گذشته هستند که دیگه تکرار نمیشه . من پیشنهاد میکنم علاوه بر اینکه روی هارد اکسترنال ذخیره میکنید روی DVD مرغوب هم ذخیره کنید چون هارد دیسکها اصولاً غیر قابل اعتماد هستند و هر لحظه احتمال هست که خراب شود .

11. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2008

پيش فرض

سلام من تازه سیستم کامپیوتر رو ارتقا دادم و دو هارد داشتم یکی هارد
    Wd5000avvs-63m8b0 و دیگری Samsung hd103si که ویندوز روی هارد سامسونگه یه مشکلی دارم اونم اینه که وقتی برنامه یا بازی نصب می کنم تقریبا نمیشه دیگه با کامپیوتر کار کرد و سرعتش به شدت پایین میاد ولی بعد از نصب دوباره سرعتش بالا میره نمیدونم مشکلش چیه من بازی رو از هارد نصب میکنم بعد نصب میکنم یکی از دوستام گفت به دلیل این که داری از دو هارد استفاده میکنی سرعت پایین میاد در حالی که اگر یه فایل رو بین دو هارد کپی کنم مشکلی نداره من بازی مورتال کمبات ایکس رو با کیفیت فول اچ دی و بالاترین تنضیمات بدون مشکل انجام میدم و لی موقع نصب هر نرم افزاری تا نصب کامل نشه سرعتش پایینه سرعت هاردام 5400 است و موقع کپی کردت سرعت کبی حدود 45 مگابایته اگه 7200بگیرم سرعت بالاتر میشه؟
    حالا میخوام یه هارد سه ترا بگیرم و ویندوز روش نصب کنم و این هاردها رو بفروشم شما هارد پر سرعت و ارزون چی پیشنهاد میدین سری بلک وسترن خیلی گرونه و این که مادر بردم سه ترا پشتیبانی میکنه
    و این که از هارد سری قرمز یا بنفش یا سبز وسترن میشه به عنوان هارد اصلی استفاده کرد اگه نمیشه مگه چه تفاوتی با دیگر هارد ها داره
    Msi 970a-g43
    گرافیک 270x
    cpu 8320
    ram 4 gig

آخر فروم باز Firebirds's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009

پيش فرض

Wd5000avvs-63m8b0 و دیگری Samsung hd103si که ویندوز روی هارد سامسونگه یه مشکلی دارم اونم اینه که وقتی برنامه یا بازی نصب می کنم تقریبا نمیشه دیگه با کامپیوتر کار کرد و سرعتش به شدت پایین میاد ولی بعد از نصب دوباره سرعتش بالا میره نمیدونم مشکلش چیه من بازی رو از هارد نصب میکنم بعد نصب میکنم یکی از دوستام گفت به دلیل این که داری از دو هارد استفاده میکنی سرعت پایین میاد در حالی که اگر یه فایل رو بین دو هارد کپی کنم مشکلی نداره من بازی مورتال کمبات ایکس رو با کیفیت فول اچ دی و بالاترین تنضیمات بدون مشکل انجام میدم و لی موقع نصب هر نرم افزاری تا نصب کامل نشه سرعتش پایینه سرعت هاردام 5400 است و موقع کپی کردت سرعت کبی حدود 45 مگابایته اگه 7200بگیرم سرعت بالاتر میشه؟
    حالا میخوام یه هارد سه ترا بگیرم و ویندوز روش نصب کنم و این هاردها رو بفروشم شما هارد پر سرعت و ارزون چی پیشنهاد میدین سری بلک وسترن خیلی گرونه و این که مادر بردم سه ترا پشتیبانی میکنه
    و این که از هارد سری قرمز یا بنفش یا سبز وسترن میشه به عنوان هارد اصلی استفاده کرد اگه نمیشه مگه چه تفاوتی با دیگر هارد ها داره
    Msi 970a-g43
    گرافیک 270x
    cpu 8320
    ram 4 gig
    بهتریم پرفومنس رو توی حالت raid میگیری،
    یکم در مورد انواع raid تحقیق کن، بهد هارد سومت رو بگیر،
    با سه هارد میشه توی رید میشه مانایی دیتا رو هم داشت، یعنی اگه یکی از هارد هات پسفردا یسوخت دیتا هارد سوخته رو از روی دو تا دیگه بازیابی کنی.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

Msi 970a-g43
    گرافیک 270x
    cpu 8320
    ram 4 gig
    سلام .

دو هارد دیسک فعلی که روی سیستمتان نصب هست بفروشید و سیگیت با مدل نامبرST3000DM001 انتخاب کنید که قیمت مناسب و سرعت خوبی هم دارد .

این هارد دیسکها پرفورمنس بالایی ندارند که میتونه روی سرعت کلی سیستمتان تاثیر منفی بذاره .

بهتریم پرفومنس رو توی حالت raid میگیری،
    یکم در مورد انواع raid تحقیق کن، بهد هارد سومت رو بگیر،
    با سه هارد میشه توی رید میشه مانایی دیتا رو هم داشت، یعنی اگه یکی از هارد هات پسفردا یسوخت دیتا هارد سوخته رو از روی دو تا دیگه بازیابی کنی.
    حتی اگر هم هارد دیسکها بصورت RAID0 (که یکی از پرسرعتترین RAIDـهاست) ترکیب شود بازهم در سرعت load ویندوز ، نرم افزارها و یا لودینگ بازی تاثیر چندانی ندارد یعنی بطور کلی باعث بهبود در Access Time نمیشه . روی سرعت Copy Paste میتونه موثر باشه ولی از اونجایی که دو هارد دیسک فعلی سیستم ایشان قدیمی و کند هستند ، بر روی عملکرد هارد دیسک جدید تاثیر منفی میذاره . هارد دیسکی که معرفی کردم به تنهایی هم از نظر Sequential Transfer rate و هم از نظر Access Time از دو هارد دیسک فعلی ایشان برتر و بهتر هست ، پس چرا باید عملکرد این هارد دیسک را محدود کنیم ؟

15. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •