تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 12 از 30 اولاول ... 2891011121314151622 ... آخرآخر
نمايش نتايج 111 به 120 از 291

نام تاپيک: لیــــگ مســــابقـــــات علمــــي { قوانين در پست اول }

حـــــرفـه ای MasterGeek's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

من یکبار دیگه روند تاپیک رو نگاه کردم و واقعا هیچ بهانه‌ای برای گنگ بودن سوال نیست. چون وقتی یه راه‌حل به بن‌بست میرسه همیشه نگاه مجدد به جای اصرار به راه‌حل فعلی راه‌گشا بوده. من اینهمه بعد از سوال توضیح دادم که منظور رو واضح بیان کرده:

سوال هفتم :

یک زیست‌شناس کمپ خود را ترک کرده و ۲ کیلومتر به سمت جنوب سپس ۵ کیلومتر به سمت غرب و در نهایت ۲ کیلومتر به سمت شمال پیاده روی میکند و به کمپ خود میرسد و خرسی را در حال خوردن غذاهایش می‌بیند.

سوال اول: آن خرس چه رنگی داشته است؟ (جهت آشنائي با مسئله)
    سوال دوم:‌ با فرض کردن مسیر بالا بیشینه‌ی فاصله‌ی زیست‌شناس با کمپ خود در حالت کلی چه مقادیری می‌تواند باشد؟ و چه خطری وی را ازین نظر تهدید می‌کند؟
    دوستان بدترین حالت رو روی کره‌ی زمین که در نظر بگیرین (کما اینکه بعضی از دوستان اینکار رو کردند) حالا کوتاهترین مسیر در این بدترین حالت بر روی سطح زمین مورد نظر است.

توجه کنید که منظور از فاصله کما اینکه از اول مسئله هم مشخص بود، فاصله‌ی زمینی زیست‌شناس از کمپ اصلی هست و شما باید این فاصله رو در بدترین حالت ممکن (برای بخش دوم) محاسبه کنید.
    خب دوستان حملات خوبی را به مسئله پیش برده‌اند اما تا بحال کسی جواب درست و تحلیل درست‌تری را ارائه نداده است. لطفا برخی از دوستان توجه کنند که جوابی که ارائه می‌دهند به اندازه‌ی کافی مشروح باشد. گاهی اوقات هم در صورت لزوم دست به دامان فرمول شدن برای حل یک مسئله‌ی ریاضی ایرادی نداره. می‌توانید [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] هم استفاده کنید و مستقیم لینک عکس‌ها را اینجا بگذارید. همینطور اگر حوصله کنید و مانند کاربر گرامی parsicola شکل هم بگذارید در جهت روشن شدن مسئله هم برای خوانندگان تاپیک و هم برای خود شما! مفید خواهد بود.

توجه کنید که بار اصلی این سوال بر بخش دوم سوال قرار دارد و بخش اول جهت آشنائي با چارچوب مسئله است. در داوری هم ما همه‌ی contributionها (مشارکت‌ها) دوستان را به شکل افتراقی (یعنی رعایت ترتیب زمانی و در نظر نگرفتن مشارکت‌های از قبلی در پست‌های بعدی) در نظر می‌گیریم. امیدوارم به این زیست‌شناس ما درس بزرگی در سفرهای بعدیش بدهید.

ما بدترین حالتی که با توجه به مسیر داده شده (۲ کیلومتر جنوب، ۵ کیلومتر غرب و ۲ کیلومتر شمال) زیست‌شناس فاصله‌ی زمینی بیشتری را با کمپ خود پیدا می‌کند، می‌خواهیم. جواب مسئله از راه‌حل‌ها و تلاش‌هائي که دوستان کرده‌اند دور نیست.

پ.ن: باز هم مثل مسئله‌ی قبل فرمول یا ریاضیات خاصی نیاز نیست.
    باز هم راهنمائی: از هندسه‌ی نااقلیدسی استفاده کنین (یعنی دیگه شما با یک مثلث مسطح مثل هنندسه‌ی ۱ و ۲ مواجه نیستید، زمین کروی هست ولی از همون قوانین آگاهانه‌تر باید استفاده کنید) امکان دور شدن از کمپ روی کره‌ی زمین بیشتر از ۲ کلیومتر هست ( چیزی که هندسه‌ی مسطح میگه). بدترین حالت وقتی هست که فاصله‌ی مستقیم زیست‌شناس با کمپ اصلی دورترین ممکنه روی سطح زمین باشه. خطری هم که تهدید میکنه همین گم شدن و گشنگی و امثالهم هست (اینا نمک سوال هست)
    با این حساب تمام راه‌حل‌هائی که شما گذاشتین ریست‌شناس رو به کمپ اصلی برگردوندید (فاصله صفر) و فاصله تا قطب رو اندازه گرفتین!!
    البته بعضی از دوستان به درستی متوجه سوال شده بودند (اونائی که میگفتن ۲ کیلومتر فاصله داره و تعجب هم میکردند که چرا درست نیست) ولی به غیرمسطح بودن سطح توجه نمی‌کردند.
    Last edited by MasterGeek; 31-07-2013 at 15:37. دليل: رنگ آمیزی

2. 2 کاربر از MasterGeek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال parsicola's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2010
    محل سكونت
    Tehroon

پيش فرض

وای خدای من !

منظور سوال اینه که زیست شناس یه دایره را که دور می زنه 5 کیلومتر حرکت کرده؟ دور زدن دور دایره که حرکت در مسیر غرب نیست
    من تازه فهمیدم شماها چی می گید. ولی تورو خدا یه نگاهی به جواب من بندازید. خدا شاهده برای امتیازش نمی گم.

اگه در مسیر غرب نیست پس چیه؟! خوب اون دایره (مدار) درست موازی قطبه پس جهتش شرغی - غربیه دیگه. مثال راحت ترش دایره (مدار ) استوا میشه که یه مدار شرغی- غربیه. این مدار هم موازی مدار استواست . فقط خیلی پائینتر و نزدیک به قطب جنوب. واسه همین هم طول مدار خیلی کوچیکتر از مدار استوای 12700 کیلومتریه. یعنی 5 کیلومتره
    بعدشم چرا باید بره شمال! خوب وقتی کمپ هنوز بالاتر از قطب جنوبه میتونه به سمت جنوب بیاد پائین دیگه. حتی اگه 10 متر هم بالاتر باشه هنوز میتونه 10 متر به سمت جنوب حرکت کنه.
    خدائیش هم جوابت بجز قسمت اولش بقیش نامفهومه که نشون میده درست میگی که سوالو خوب متوجه نشده بودی. قسمت اول جوابت هم چون دیرتر از دیگران جواب دادی امتیازی بهش تعلق نگرفته. مثل من
    امیدوارم موضوع براتون روشنتر شده باشه.

4. این کاربر از parsicola بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

خب الان من این مسیر رو محابه کردم کوتاه تر شد که! لطفا حتما چک کنین و ببینین مشکل کجاست؟
    دورترین فاصله زمینیش تا کمپ در بدترین حالت که روی مدار با محیط 5 کیلومتر میفته و یک دور کامل میزنه بدین شرحه:
    خب مسلما دورترین فاصله توی حالتی اتفاق میفته که طرف 180 درجه چرخیده باشه و دقیقا 2.5 کیلومتر روی مدار حرکت کرده باشه.
    برای محاسبه فاصله زمینیش با کمپ در این حالت اگه به صورت سه بعدی فرض کنیم، یک کمان میشه بین کمپ و فرد که با توجه بیشتر میفهمیم این کمان، نصف دایره ای است به قطر فاصله مستقیم و غیرزمینی فرد و کمپ
    پس ما اول باید فاصله مستقیم فرد و کمپ رو در این حالت بدست بیاریم؛ داریم:
    (R1 برابر است با شعاع مداری 5 کیلومتری، D1 برابر است با قطر مدار 5 کیلومتری، D2 برابر است با قطر دایره مورد نظر، P برابر است با محیط دایره مورد نظر و S برابر است با کمان مورد نظر یا نصف دایره مورد نظر یا فاصله زمینی فرد تا کمپ)

پس فاصله زمینی شخص با کمپ برابر 5.57 کیومتر میباشد

اصلاحیه:
    من توی محاسبات پاسخ آخرم اشتباه کردم و فقط در اول محاسبات، جای اینکه محیط رو برابر 5 قرار بدم، مساحت رو برابر 5 قرار دادم... پاسخ اصلاح شده 4.015 کیلومتر میباشد.
    دوست عزیز مگه در صورت سوال نیست طرف ۵ کیلومتر به غرب میره نه ۲.۵ کیلومتر! شما باید فرد رو از جائي حرکت بدید که ۲ کیلومتر که پائین اومد با یک حرکت ۵ کیلومتری از غرب به شرق بره اونور کره‌ی زمین و بعد که بالا میاد اونجا بیشترین فاصله‌ی ممکن رو با کمپ خود کسب کرده و کلا مداری که ۲ کیلومتر پائین‌ترش به اون مدار که محیطش ۱۰ کیلومتره برسه مدار مرگه! همون که توی پست جواب شرح دادم (از ادامه‌ی راه‌حل sabayon) دوستان خیلی به جوابهای همدیگه توجه کرده‌اند تا خود سوال...

حـــــرفـه ای JIGSA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2007
    محل سكونت
    تهران - ایران

پيش فرض

من یه توضیح در مورد این سوال بدم تا همه دوستان از این پیش فرض اشتباه بیرون بیان

در سوال ما 2 تا بخش داشتیم که بخش دوم هیچ ربطی به بخش اول نداره
    بخش دوم میگه با توجه به مسیر فوق (یعنی 2 کیلومتر جنوب - 5 کیلومتر غرب - 2 کیلومتر شمال ) بیشینه فاصله از کمپ چقدر است.
    دیگه لازم نیست که ایشون به کمپشون برگرده. ما میخوایم بدونیم در کدام قسمت از کره زمین اگر ما این مسیر رو پیاده روی کنیم به بیشینه فاصله با نقطه شروع میرسیم.
    با یه بررسی ساده به این نتیجه میرسیم که ایشون زمانی به بیشینه فاصله میرسه که با 5 کیلومتر پیاده روی به سمت غرب 180 درجه دور زمین بچرخه.
    در نتیجه اگر در مداری 2 کیلومتر بالاتر از مداری باشه که محیطش 10 کیلومتره به این هدف میرسه.

من خودم اول اشباه حساب کردم و وقتی به این نتیجه رسیدم که چون 3 بار جواب داده بودم دیگه نتونستم جواب بدم.

7. 2 کاربر از JIGSA بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال mojtabaivi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

سوال هفتم :

یک زیست‌شناس کمپ خود را ترک کرده و ۲ کیلومتر به سمت جنوب سپس ۵ کیلومتر به سمت غرب و در نهایت ۲ کیلومتر به سمت شمال پیاده روی میکند و به کمپ خود میرسد و خرسی را در حال خوردن غذاهایش می‌بیند.

سوال دوم:‌ با فرض کردن مسیر بالا بیشینه‌ی فاصله‌ی زیست‌شناس با کمپ خود در حالت کلی چه مقادیری می‌تواند باشد؟ و چه خطری وی را ازین نظر تهدید می‌کند؟
    واقعا سوالتون مشکل داشت، باید اون قسمتی که طرف به کمپ میرسه و خرس رو می بینه رو توی صورت سوال اول میاوردید....الان اون قسمت که به کمپ میرسه جزو مسیر محسوب میشه و شما تا همین اعلام جواب نهایی، با اینکه میدیدن همه انتهای مسیر رو کمپ در نظر گرفتن (و البته حتما صورت مشکل داشته که هم این فرض رو کردن و داره) هیچ چیزی راجع به این مسئله نگفتین

9. 2 کاربر از mojtabaivi بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

واقعا سوالتون مشکل داشت، باید اون قسمتی که طرف به کمپ میرسه و خرس رو می بینه رو توی صورت سوال اول میاوردید....الان اون قسمت که به کمپ میرسه جزو مسیر محسوب میشه و شما تا همین اعلام جواب نهایی، با اینکه میدیدن همه انتهای مسیر رو کمپ در نظر گرفتن (و البته حتما صورت مشکل داشته که هم این فرض رو کردن و داره) هیچ چیزی راجع به این مسئله نگفتین
    گیریم سوال مشکل داشته، آیا توضیحاتی که بعدا دادم رو و توی [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] آوردم باز روشن کننده نبود؟!

سوال دوم:‌ با فرض کردن مسیر بال
    ا بیشینه‌ی فاصله‌ی زیست‌شناس با کمپ خود
    در حالت کلی چه مقادیری می‌تواند باشد؟ و چه خطری وی را ازین نظر تهدید می‌کند؟
    چرا میگم گیریم که مشکل داشت؟ چون اگه شما به همین سوال دقت کنید حداقل اینه که سوال گنگ باشه و توضیح بخواین و به توضیحات مراجعه کنید. بازم میگم بیشتر به پاسخ‌ها توجه کردید تا سوال چون همه یک یا دو اشتباه رو بارها تکرار کردند. وقتی میگیم بیشترین فاصله‌ی زیست‌شناس با کمپ خود یعنی چی؟ یعنی برگرده سر جای خودش؟؟؟!!

11. 2 کاربر از MasterGeek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن عکاسی sara_program's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

اگه در مسیر غرب نیست پس چیه؟!
    بعدشم چرا باید بره شمال!
    قسمت اول جوابت هم چون دیرتر از دیگران جواب دادی امتیازی بهش تعلق نگرفته. مثل من
    امیدوارم موضوع براتون روشنتر شده باشه.
    بله در مسیر غربه. قبول.

چون من شکل قطب جنوب را رسم کردم و گفتم برای قطب جنوب برعکسه

من به فکر امتیاز نیستم. ضمن اینکه کسی مثل من جواب نداده و جواب من منحصر به فرده. حتی قسمت دومش هم که شما گفتین مفهوم نبود درست بود. چون متاسفانه هنوز خیلی ها نمی دونند که 2 کیلومتر حرکت در مسیر شعاع با 2 کیلومتر حرکت در مسافت فرق داره. البته من دیگه بحثی ندارما فقط جواب سوال شما را دادم

ممنونم ولی من هنوز راجع به قسمت دوم جواب متقاعد نشدم. چون سوال قید نکرده که حرکت در مسیر شعاع. البته من خیلی اختصاصی به قضیه نگاه کردم

از مسترگیک هم ممنونم. ولی اگر منظورشون از کسی که "به بن بست رسیده" من بودم، ازش ممنون نیستم

13. این کاربر از sara_program بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009

پيش فرض

سلام

با یه تنوع چطورین؟

شما یک تعبیر شخصی به عنوان راستای شعاع تعریف کرده‌اید که به خودی خود ایرادی ندارد اما مسئله ی ما را حل نمی کند و بی‌ارتباط است...ما گفتیم که از مسیر زمینی (یعنی بر روی سطح زمین) بحث تپه و چاله و آب و اقیانوس و ... هم مطرحه ولی این یک مسئله‌ی ریاضی هست و اگر بخواین راجع به چاله چوله‌ی زمین و خطر سرمازدگی و.... بحث کنید دیگه ایرادات بنی‌عزرائیلی هست. این راند سوال ریاضی بود و مشخصات یک سوال ریاضی هم معلومه در راندهای بعدی سوالات شیمی و زیست و زمین‌شناسی و ... هم داریم...

شما به گرد نبودن کامل زمین اشاره کرده‌اید که جواب درستی نیست، بحث ما ریاضی بود. ضمن اینکه این زیست‌شناس در چند کیلومتری مرکز قطب جنوب هست یعنی از نقطه‌ی D که به نقطه‌ی A برمیگرده فقط ۷ کیلومتر فاصله داره. بحث اینکه زمین چاله و چوله داره اینجا واقعا مطرح نیست چون اصولا در صورت مسئله هم همچین دیتائی نیست که شما بخواین استفاده کنین....

شما گفتین زیست‌شناس فقط از یک مسیر به جنوب نمی‌رود. اصولا عرض جغرافیائی زیست‌شناس مهمه (در هندسه و همچنین نجوم پایه مفهومی هست به اسم مکان هندسی که شاید گویا باشه، ما دنبال مکان هندسی خواسته شده بودیم که همه‌ی دوستان این مطلب رو متوجه شده بودند.). در حل مسائل ریاضی و فیزیک تقارن مسئله خیلی مهمه. اینجا مسئله از جهت مولفه‌ی سوم مختصات کروی (رجوع به بحث پست sabayon) متقارن هست. به لحاظ شهودی هم مهم نیست در کدام طول جغرافیائی مسیر رو شروع می‌کنید. همه‌ی نقاط متعلق به مدار بدست آمده حائز این شرایط هستند. دوستانی هم که پاسخ گفتن اتفاقا این مدار رو نشون داده بودند و امتیاز هم بابتش کسب کردند.

شما گفتین چون مسیر پستی بلندی داره پس ۲ کیلومتر رو طی میکنه ولی به لحاظ عرض جغرافیائی کمتر پائین میاد که اصلا به جواب مسئله ربطی ندارد. بعد هم حالت دوم چه فرقی با حالت اول داشت؟‌شما باز همون رو تکرار کرده‌اید.

==================
    در ضمن جناب Iron عزیز، من وقتی با تصویر پاسخ‌های قبلی شما مواجه شدم دقیقا همان تصویری است که منجر به حل مسئله میشه (یک بار دیگر تصویر پست‌های اول و دوم خودتون رو با توجه به نگاه جدیدتون به سوال نگاه کنید) اشکال تنها در در نظر گرفتن دایره‌ای با میحط ۵ کیلومتر (به جای ۱۰ کیلومتر) بود. و من با توجه به این مسئله برای شما ۵ امتیاز در نظر گرفتم که فقط ۱ امتیاز نسبت به امتیاز کامل کم داشت. اما با توجه به تفسیر جدید شما که در [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ارائه کردید، مشخص شد که در خود سوال هم مشکل داشته‌اید و براساس فرض دیگری فاصله ی زیست‌شناس را تا مرکز قطب ( و نه کمپ خود) محاسبه کردید به همین خاطر امتیاز شما به ۴ کاهش یافت.

این توضیح رو هم میدم که راجع به قوانین که در محاسبه‌ی امتیاز موثر تغییراتی برای لحاظ کردن شرایطی مثل این سوال ایجاد کرده‌ایم. به این ترتیب که گاه یک‌نفر ممکنه مشارکتی ۸۰٪ درصدی در حل نهائی سوال داشته باشه اما فرد دیگری با یک مشارکت ۲۰٪ سوال رو به سرانجام درست برسونه و طبق قانون قبل نفر اول ۳ امتیاز و نفر دوم ۶ امتیاز می‌گرفت. برای رعایت انصاف در این شرایط ما تصمیم گرفتیم که امتیاز مشارکت موثر محدود به حداکثر ۳ امتیاز نباشه و متناسب با مشارکت فرد امتیازدهی انجام بشه.
    ================================

ما هنوز سوالات زیادی تا پایان دوره داریم. همه‌ی سعی ما هم آموزشی هست حتی بحث جدول و لیگ و جایزه هم برای ایجاد انگیزه و لذت بردن از یاد گرفتن هست. خوشبختانه هدف و وسیله و همه‌ی طرفهای این تاپیک اهداف علمی دارند، اینجا هم باز خوشبختانه محیط مجازی است و سود و زیانی خاصی هم مترتب کسی نیست. اعتراض داشتن به جواب سوال وارد هست من هم تا جائي که تونستم وقت گذاشتم و سعی کردم جواب بدم و نمیدونم کجای موضوع هنوز گنگه فکر میکنم همه چیز رو پاسخ دادم. به نظر من روندی شکل گرفت که دوستان به اصل سوال مراجعه‌ای نمی‌کردند و تصویری که از سوال در ذهنشون ایجاد شده بود رو با پاسخ‌های باقی دوستان تقویت هم میکردن در این بین توضیحات من هم احتمالا بیشتر سبب گیج شدن شما شده چون به صحت اون تصویر اطمینان داشتند در حالی که وقتی الان همه ی پازلها رو کنار هم بذارین و از خود سوال شروع کنید و یک به یک توضیحات رو بخونید فکر میکنم قضیه روشن هست. به نظر من سوال و توضیحات روشن بوده...خواه پند گیرید خواه ملال،‌سوال بعدی در راه است....
    Last edited by MasterGeek; 31-07-2013 at 19:48.

15. این کاربر از MasterGeek بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای sansi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008

پيش فرض

دوستان به نظرم با توجه به توضيحاتي كه [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] عزيز در مورد پاسخ سوال ارائه دادند و اعلام امتيازات ، مباحث مربوط به سوال هفتم همين جا تموم ميشه و ميريم سراغ سوال بعدي مسابقه.

سوال هشتم :

يك تيله شيشه اي را اغشته به مقدار كمي نيتروژن مايع كرده و درون يك محفظه ي در بسته هم دما با دماي اتاق، قرار مي دهيم.

1. چه اتفاقي درون محفظه رخ مي دهد؟نوع واكنش رخ داده چيست؟(گرماگير/گرماده)

2.اگر گاز اكسيژن را به درون محفظه وارد كنيم امكان بروز چه واكنش هايي وجود دارد؟

کاربر فعال انجمن عکاسی sara_program's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2007
    محل سكونت
    مشهد

پيش فرض

شما یک تفسیر شخصی به عنوان شعاع تعریف کرده‌اید...ما گفتیم که از مسیر زمینی (یعنی بر روی سطح زمین) بحث تپه و چاله و آب و اقیانوس و ... هم مطرحه ولی این یک مسئله‌ی ریاضی هست و دیگه ایرادات گاه بنی‌عزرائیلی میشه.

شما به گرد نبودن کامل زمین اشاره کرده‌اید که جواب درستی نیست، بحث ما ریاضی بود. ضمن اینکه این زیست‌شناس در چند کیلومتری مرکز قطب جنوب هست یعنی از نقطه‌ی D که به نقطه‌ی A برمیگرده فقط ۷ کیلومتر فاصله داره. بحث اینکه زمین چاله و چوله داره اینجا واقعا مطرح نیست چون اصولا در صورت مسئله هم همچین دیتائی نیست که شما بخواین استفاده کنین....

شما گفتین زیست‌شناس فقط از یک مسیر به جنوب نمی‌رود. اصولا عرض جغرافیائی زیست‌شناس مهمه (در هندسه و همچنین نجوم پایه مفهومی هست به اسم مکان هندسی که شاید گویا باشه، ما دنبال مکان هندسی خواسته شده بودیم که همه‌ی دوستان این مطلب رو متوجه شده بودند.). در حل مسائل ریاضی و فیزیک تقارن مسئله خیلی مهمه. اینجا مسئله از جهت مولفه‌ی سوم مختصات کروی (رجوع به بحث پست sabayon) متقارن هست. به لحاظ شهودی هم مهم نیست در کدام طول جغرافیائی مسیر رو شروع می‌کنید. همه‌ی نقاط متعلق به مدار بدست آمده حائز این شرایط هستند.

شما گفتین چون مسیر پستی بلندی داره پس ۲ کیلومتر رو طی میکنه ولی به لحاظ عرض جغرافیائی کمتر پائین میاد که اصلا به جواب مسئله ربطی ندارد. بعد هم حالت دوم چه فرقی با حالت اول داشت؟‌شما باز همون رو تکرار کرده‌اید.

================================
    ما هنوز سوالات زیادی تا پایان دوره داریم. همه‌ی سعی ما هم آموزشی هست حتی بحث جدول و لیگ و جایزه هم برای ایجاد انگیزه و لذت بردن از یاد گرفتن هست. خوشبختانه هدف و وسیله و همه‌ی طرفهای این تاپیک اهداف علمی دارند، اینجا هم باز خوشبختانه محیط مجازی است و سود و زیانی خاصی هم مترتب کسی نیست. اعتراض داشتن به جواب سوال وارد هست من هم تا جائي که تونستم وقت گذاشتم و سعی کردم جواب بدم و نمیدونم کجای موضوع هنوز گنگه فکر میکنم همه چیز رو پاسخ دادم. به نظر من روندی شکل گرفت که دوستان به اصل سوال مراجعه‌ای نمی‌کردند و تصویری که از سوال در ذهنشون ایجاد شده بود رو با پاسخ‌های باقی دوستان تقویت هم میکردن در این بین توضیحات من هم احتمالا بیشتر سبب گیج شدن شما شده چون به صحت اون تصویر اطمینان داشتند در حالی که وقتی الان همه ی پازلها رو کنار هم بذارین و از خود سوال شروع کنید و یک به یک توضیحات رو بخونید فکر میکنم قضیه روشن هست. به نظر من سوال و توضیحات روشن بوده...خواه پند گیرید خواه ملال،‌سوال بعدی در راه است....
    مشکل اول اینجاست که شما فکر کردین من مشکلم سر امتیازاست. واقعا چی بگم
    مشکل دوم اینجاست که حرکت در شعاع و حرکت در مسافت واقعاً فرق دارند. خب تقصیر من چیه که فرق دارند؟ این را که من از خودم در نیاوردم. بهانه بنی اسرائیلی هم نبود. خب من توی یه انجمن علمی به یه قضیه علمی نگاه کردم

دقیقاً کسی نفع نمی بره و منم دنبال نفعی نیستم. مثلاً امتیاز بگیرم چی گیرم میاد؟ ضمن اطلاع عرض کنم من که وقتمو توی این تایپیک گذاشتم مدیر انجمن نجوم و مدرس نجوم هستم و واقعا جایی که صحبت از نجوم میشه با دل و جونم بحث می کنم. اینجا هم فکر نکنم کسی به اندازه من در رشته نجوم وقتشو گذاشته باشه. من اصلا نجوم نخوندم کامپیوتر خوندم ولی علاقه شدیدی به نجوم دارم و ناراحت می شم وقتی می بینم منو به چشم کسی می بینید که به فکر امتیازشه. من خودم توی پست قبلی گفتم بریم برای سوال بعد. ولی میام اینجا که سوال بعد رو بخونم می بینم شما به من تیکه انداختید و گفتید من به بن بست رسیدم . وقتی هم با خنده جواب می دم بازم میام می بینم قضیه کش دار شده
    این چه وضعیه؟ من آدمی نیستم که تظاهر به متقاعد شدن بکنم اونم توی بحث نجوم!!! وقتی هم متقاعد میشم خیلی رک میگم. مثلا توی پست اول نوشتم:بله در مسیر غربه. قبول.
    به نظرتون این یعنی من دنبال امتیازم؟

18. 2 کاربر از sara_program بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •