تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 11 از 328 اولاول ... 7891011121314152161111 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

Super Moderator Ezel's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2007

13 تذکر

دوستان عزیز

در صفحات اخیر بیش از اندازه به مسائل جنسی پرداخته شده و زیادی وارد جزئیات شدیم و از بحث اصلی و موضوع اصلی تاپیک داریم فاصله میگیریم /

همونطور که میدونید در جامعه ی ما این موارد رو به صورت خط قرمز بهش نگاه میکنند ؛ به همین خاطر ظرفیت و بستر لازم برای بررسی و بحث و گفتگو در باره ی این مسائل وجود نداره .

برای اینکه تاپیک کماکان پابرجا باقی بمونه و به فعالیتش ادامه بده لطفا از بحثهای صفحه ی قبل نقل قول نگیرید .

پیشاپیش ممنون از توجه و همکاری شما

2. 7 کاربر از Ezel بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

با سروش موافقم

در مورد مهریه بحثهای زیادی هست
    نمیشه در این مورد قضاوت کرد و نظر شخصی رو اعمال کرد.اما به نظر میرسه مهریه های سنگین ریشه در فرهنگ غلط امروز جامعه ما داره.مهریه وسیله ای شده برای توسری زدن به یک مرد و ترسوندن اون از جدایی

اما فکر میکنم نه تنها این فکر تاثیر چندانی نداره بلکه عامل تحریک کننده ای برای شروع زندگی با دغدغه های فراوان میتونه باشه
    متاسفانه خانوادهها به خاطر چشم و هم چشمی وارد بازی خطرناکی شدن.حتی به این فکر نمیکنند که پسرشون هم روز یمسخواد ازدواج کنه و مطمئنا همین مقدار مهریه گریبانگیر خودشون هم میشه

بهنظرم مقدار مهریه بر اساس توان مالی پسر باید مد نظر قرار بگیره.

4. 5 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

با سروش موافقم

در مورد مهریه بحثهای زیادی هست
    نمیشه در این مورد قضاوت کرد و نظر شخصی رو اعمال کرد.اما به نظر میرسه مهریه های سنگین ریشه در فرهنگ غلط امروز جامعه ما داره.مهریه وسیله ای شده برای توسری زدن به یک مرد و ترسوندن اون از جدایی

اما فکر میکنم نه تنها این فکر تاثیر چندانی نداره بلکه عامل تحریک کننده ای برای شروع زندگی با دغدغه های فراوان میتونه باشه
    متاسفانه خانوادهها به خاطر چشم و هم چشمی وارد بازی خطرناکی شدن.حتی به این فکر نمیکنند که پسرشون هم روز یمسخواد ازدواج کنه و مطمئنا همین مقدار مهریه گریبانگیر خودشون هم میشه

بهنظرم مقدار مهریه بر اساس توان مالی پسر باید مد نظر قرار بگیره.
    من که همیشه نظرم در مورد مهریه این بوده که قرار نیستش که کالا یا جنسی بخرم پس اصلا معنی نداره حتی 1 سکه مهر کردن زندگی خانومی که قرار باشه با پشوانه پول و سکه حفظ بشه همون بهتر که به طلاق برسه پس به نظر من آدم ازدواج میکنه تا وقتی که مهر و محبت و درک و ... بین دو نفر وجود داشت ادامه میدیم هر جا هم که واقعا دیگه نمیشد ادامه داد تموم میکنیم

و خانوم های محترم هم فکر نکنند اگر امروز درخواست مهر رو بدند فردا آقا دو دستی تقدیمش میکنه (این یه واقعیته)

زندگی بوده که زن و شوهر کاملا به بن بست رسیده بودند و مرده به زنش میگفت مهرتو ببخش تا طلاقت بدم اما زنم میگفت من مهرم رو میخوام حالا فکر کردید مرده چی کار میکنه رفته زن صیغه کرده و زنهاش رومیاره تو خونه و از لحاظ روحی زن خودش رو داغون کرده (جدا از اینکه آبروی زنش رو برده همه جا) در نهایت زنش چاره ای نداره جز اینکه از مهرش بگذره

من از همون اولم تو این تاپیک گفتم تو هر ازدواجی زن و مرد بعد یه مدت (برای هر زوجی مدتش متفاوته و بستگی به روابط قبل از ازدواجشون هم داره) از هم خسته میشن (تکراری) بعد باید پای یه بچه بیاد تا زندگی از یکنواختی در بیاد جدا از اینکه کسی که هنوز مسئولیت خودش و زنش رو نتونسته بپذیره برای اینکه زندگیشون از یکنواختی در بیاد پای یه بچه بی گناه رو به این دنیا باز میکنن
    و آینده این بچه چی میشه دیگه .... (اونم تو این دوران با این وضعه گرونی و تورم نه 20 سال پیش )

اینکه بعضی از دختر خانوم های محترم میگن برای ما مهر اصلا مهم نیستش فقط پدر و مادر قبول نمیکنند همش حرفه یکی از دوستای من میخواست با یه خانومی که مثلا همدیگرو دوست داشتند ازدواج کنه طرف دختره گفته بود مهر اصلا براش مهم نیستش و فقط عاشق خود دوست من بود ولی پدرش بدون مهر قبول نمیکنه

دوست من هم دو به شک مونده بود چی کار کنه بعد به دختره گفت قبول ما واقعا همدیگرو دوست داریم و مهر و اینا مهم نیستش هر چند تا پدرت گفت قبول میکنم اما تو هم معادل مبلغ مهریت به من سفته بده بهش گفت ما که صد در صد هم رو میخوایم و طلاقی در کار نیستش فکر کردین جواب دختره چی بود (نه) پس شانس آورد که با همچین کسی وارد زندگی نشد
    Last edited by Mr_100_dolari; 29-09-2012 at 18:18.

6. 5 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه chaneh1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    saveh

پيش فرض

[QUOTE=Mr_100_dolari;7243024]من که همیشه نظرم در مورد مهریه این بوده که قرار نیستش که کالا یا جنسی بخرم پس اصلا معنی نداره حتی 1 سکه مهر کردن زندگی خانومی که قرار باشه با پشوانه پول و سکه حفظ بشه همون بهتر که به طلاق برسه پس به نظر من آدم ازدواج میکنه تا وقتی که مهر و محبت و درک و ... بین دو نفر وجود داشت ادامه میدیم هر جا هم که واقعا دیگه نمیشد ادامه داد تموم میکنیم

دوست عزیز فکر ما آدماست که مشکل داره اگه توی دینمون چیزی رو به عنوان مهر در نظر گرفتن به خاطر این نیست که یه وسیله بشه برای فشار اوردن به مرد بلکه این رو گداشتن برای زمانی که اگه زن بی سرو سامون شد یه پشتوانه داشته باشه وگرنه اگه زندگی از پایه خراب باشه و فکر ما دنبال این جور مسایل باشه هیچ وقت آرامش پیدا نمیکنیم. ما با ازدواج میخوای از لحاظ روحی وعاطفی بیشتر تامین بشیم نه مالی. و اگه همه ادما مثل شما فکر کنن که حالا از این زن خسته شدن برن سراغ یکی دیگه که واویلا همه چی بهم میریزه.بازم میگم ماییم که با افکار رو رفتارمون همه چی رو میسازیم

8. این کاربر از chaneh1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

کاربر فعال انجمن ادبیات hamid_diablo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2008
    محل سكونت
    آنجا که عقاب پر بریزد

پيش فرض

واقعا شکل بزرگی شده مسئله مهریه

اما از کنار اینها بگذریم ازدواج تو این دوره و زمونه شاید مشکلترین کاری هست که یک انسان میتونه ازنجام بده

از همون مراحل ساده انتخاب همسر بگیر بیا تا روز خواستگاری و گرفتاریهای بعدش.همین مشکلات هست که سن ازدواج رو بالا برده و حتی باعث تجرد قطعی مردان و زنان شده
    همین مشکلات هست که باعث شده ازدواج مقدس بودن خودش رو از دیدگاه خیلی ها از دست بده و تبدیل بشه به یک معادله کالا به کالا...........

به نظرم نسل ما باید از 15 سالگی خودشو بریا ازدواج آماده کنه!!!!!
    از انتخاب بگیر بیا تا شناخت طرف مقابل و سنجیدن اعتقادات و اخلاق و رفتار و آرزوهای طرف مقابل تا پیش بینیهای مالی و فاصله طبقاتی و شغل و تحصیلات و غیره.....

10. 2 کاربر از hamid_diablo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

کاربر فعال انجمن شعر و داستان نویسی Mr_100_dolari's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    ----Balance(3%)Spot----

پيش فرض

دوست عزیز فکر ما آدماست که مشکل داره اگه توی دینمون چیزی رو به عنوان مهر در نظر گرفتن به خاطر این نیست که یه وسیله بشه برای فشار اوردن به مرد بلکه این رو گداشتن برای زمانی که اگه زن بی سرو سامون شد یه پشتوانه داشته باشه وگرنه اگه زندگی از پایه خراب باشه و فکر ما دنبال این جور مسایل باشه هیچ وقت آرامش پیدا نمیکنیم. ما با ازدواج میخوای از لحاظ روحی وعاطفی بیشتر تامین بشیم نه مالی. و اگه همه ادما مثل شما فکر کنن که حالا از این زن خسته شدن برن سراغ یکی دیگه که واویلا همه چی بهم میریزه.بازم میگم ماییم که با افکار رو رفتارمون همه چی رو میسازیم
    من مگه حرفی از دین زدم که راجبه ازدواج چی گفته واقعیت جامعه خودمون رو گفتم و چیزی که بر اساس اون خیلی ها دارند عمل میکنند (یعنی همون مبادله کالا به کالا) بله دین گفته 14 شاخه گل به نیت 14 تن یا حالا همون 14 سکه اما امروزه چندتا خانواده اجازه میدن که دخترشون بر این اساس که گفته دین هم هستش ازدواج کنند ؟

و غیر از مهر کردن برای خانوم ها ( که امروزه متاسفانه مبدل به امر تجارت از این طریق برای عده ای شده و همین امر باعث بالا رفتن سطح توقعات و یه مشکل اساسی پیش پای پسر ها برای ازدواج شده) کسی که واقعا به فکر زن و بچش بعد از خودش باشه خیلی کارهای دیگه به جز قرار دادن مهر میتونه انجام بده مطمئن باش کسی که نداشته باشه اگر 1000 تا هم مهر کرده باشه بعد از خودش چیزی نداره که به خانومش و بچه هاش برسه کسی هم که داشته باشه انقدر برای زن و بچش و 7 نسل بعد از خودش میزاره که زنش نیازی به مهرش نداشته باشه

شما اشتباه برداشت کردی من نگفتم اگر از زنی خسته بشم میرم سراغ یه زن دیگه اگر قرار باشه این کار و کنم که دیگه نیازی به ازدواج نیستش منظورم این بود که زمانی که یه زوج حالا به هر دلیلی به نقطه ای رسیدند که دیگه قادر به ادامه ندگی نباشند چرا باید مثلا آقا برای اینکه خانوم مهرش رو بخواد و اونم نداشته باشه بده یا داشته باشه اما نخواد بده باید همدیگرو تحمل کنند و تبدیل بشه به یه جنگ بین زن و شوهر که یکی بگه من مهرم رومیگرم و یکی هم بگه نمیدم

در ضمن من نگفتم که کسی از کسی جدا شد (چه خانوم یا آقا ) فرداش بخوان برن سراغ کسی دیگه خیلی ها برای همیشه دیگه بعد از طلاق به خاطر ترس از شکست دوباره ادواج نمیکنند خیلی هم دوباره ازدواج میکنند که اینا همه به شرایط و عقاید طرف بستگی داره

الانم اون طور که شما فکر میکنی شرایط ایده آل نیستش یه چیزی تو مایه های همون واویلا هستش

به نظرم نسل ما باید از 15 سالگی خودشو بریا ازدواج آماده کنه!!!!!
    از انتخاب بگیر بیا تا شناخت طرف مقابل و سنجیدن اعتقادات و اخلاق و رفتار و آرزوهای طرف مقابل تا پیش بینیهای مالی و فاصله طبقاتی و شغل و تحصیلات و غیره.....
    مطمئنا نسل های بعدی (حتی همین الان ) از سن حتی کمتر از 15 سالگی روابط بین دختر و پسر خیلی آزاد تر میشه چون هر کاری هم کنن جلوی ارتباطات رو نمیتونند بگیرند (مثل هیمن نت و موبایل و ... ) و اون موقعست که حداقل توی شهرهای بزرگتر کم کم ادواج سنتی به طور کامل از بین میره و به دلیل خیلی مسائل از قبیل گرونی و تورم و مشکل مسکن و افزایش جمعیت و ... دیگه یا ازدواج کاهش چشمگیری پیدا میکنه (نه روابط بین خانوم و آقا) یا اگردو تا جوان بخوان ازدواج کنند کسایی هستند که واقعا همدیگرو دوست دارند و ازمدت ها قبل با هم بودند و دیگه به مسائلی که امروزه ذهن خیلی ها رو درگیر کرده برای ازدواج (مثل مهر و خانه شخصی و ... ) فکر نمیکنند چون دیگه چاره ای جز این ندارند (خوبیشم اینه که وقتی روابط آزاد زیاد بشه و شرایط ازدواج سخت تر بشه تو اون شرایط اگر کسی ادواج کنه میدونه طرف رو واقعا به خاطر خودش خواسته و چند وقت بعد از ازدواج هم برای هم تکراری نمیشند و دل هم رو نمیزنند
    Last edited by Mr_100_dolari; 01-10-2012 at 01:00.

12. 2 کاربر از Mr_100_dolari بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    May 2011
    محل سكونت
    دنیای تالکین

پيش فرض

فقط به خاطر کار .....شغل مناسب اصلی ترین جنبه هست .

مهریه دومین چیز

14. این کاربر از sansa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه chaneh1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2012
    محل سكونت
    saveh

پيش فرض

[QUOTE=Mr_100_dolari;7245267]من مگه حرفی از دین زدم که راجبه ازدواج چی گفته واقعیت جامعه خودمون رو گفتم و چیزی که بر اساس اون خیلی ها دارند عمل میکنند (یعنی همون مبادله کالا به کالا) بله دین گفته 14 شاخه گل به نیت 14 تن یا حالا همون 14 سکه اما امروزه چندتا خانواده اجازه میدن که دخترشون بر این اساس که گفته دین هم هستش ازدواج کنند ؟

و غیر از مهر کردن برای خانوم ها ( که امروزه متاسفانه مبدل به امر تجارت از این طریق برای عده ای شده و همین امر باعث بالا رفتن سطح توقعات و یه مشکل اساسی پیش پای پسر ها برای ازدواج شده) کسی که واقعا به فکر زن و بچش بعد از خودش باشه خیلی کارهای دیگه به جز قرار دادن مهر میتونه انجام بده مطمئن باش کسی که نداشته باشه اگر 1000 تا هم مهر کرده باشه بعد از خودش چیزی نداره که به خانومش و بچه هاش برسه کسی هم که داشته باشه انقدر برای زن و بچش و 7 نسل بعد از خودش میزاره که زنش نیازی به مهرش نداشته باشه

شما اشتباه برداشت کردی من نگفتم اگر از زنی خسته بشم میرم سراغ یه زن دیگه اگر قرار باشه این کار و کنم که دیگه نیازی به ازدواج نیستش منظورم این بود که زمانی که یه زوج حالا به هر دلیلی به نقطه ای رسیدند که دیگه قادر به ادامه ندگی نباشند چرا باید مثلا آقا برای اینکه خانوم مهرش رو بخواد و اونم نداشته باشه بده یا داشته باشه اما نخواد بده باید همدیگرو تحمل کنند و تبدیل بشه به یه جنگ بین زن و شوهر که یکی بگه من مهرم رومیگرم و یکی هم بگه نمیدم

در ضمن من نگفتم که کسی از کسی جدا شد (چه خانوم یا آقا ) فرداش بخوان برن سراغ کسی دیگه خیلی ها برای همیشه دیگه بعد از طلاق به خاطر ترس از شکست دوباره ادواج نمیکنند خیلی هم دوباره ازدواج میکنند که اینا همه به شرایط و عقاید طرف بستگی داره

الانم اون طور که شما فکر میکنی شرایط ایده آل نیستش یه چیزی تو مایه های همون واویلا هستش

دین تعیین نکرده مقدار مهریه رو گفته به قدرت مالی پسر ربط داره اما گفته کم بودن بهتر از زیاد بودن اونم به خاطر مشکلاتی که شاید به وجود بیاد
    بازم میگم ماییم که با کارامون و رفتارمون اتفتقات زندگیمونو میسازیم هر کس اگه خودشو اصلاح کنه تمام مشکلاتمون حل میشه منی که توقعم زیاده و وقتی پسری میاد که همه گیش خوبه ولی چون ماشینو خونه نداره ردش میکنم بایدم بمونم و محروم بشم از ازدواج اینم بدونید خیلی از دخترا و پسرا هستن که فقط میخوان زندگی کنن باید دعا کنیم خدا همچین آدمایی رو سر راهمون بزاره.
    و در مورد برداشتم نحوه بیانتون باعث شد من همچین برداشتی کنم وخدا میدونه چند نفر همچین برداشتی کردن بازم ممنون که اصلاح کردین.
    اکه زیبا نگاه کنیم دنیا زیبا میشه

16. 3 کاربر از chaneh1 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای B3HZ@D's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2007

پيش فرض

راستش من از یکی شنیدم دولت گفته هر چقدر هم که مهریه بین دو طرف توافق بشه (مثلا 1000 سکه توافق بشه) در صورت جدایی طرفین برای کم کردن فشار , فقط 200 سکه باید پرداخت بشه !
    حالا راست و دروغش پای کسی که مطرحش کرده .

18. این کاربر از B3HZ@D بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه Legacy's's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

افسوس که مشکلات ازدواج در این کشور و بین بسیاری از این مردم هرگز با این مناسبات موجود حل نخواهد شد چرا چون همه ی نگاهها چه در جوانشون چه در پیرشون شده نگاههای
    مادیاتی:درامد-مهریه-سکه-خانه-ماشین.... صفحات همین جستار که درش یک ذره نگاه به تربیت خود، ادب همسرداری، تربیت فرزند نیست خودش مهر تأیید بر این مطلبه.
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] مطلبی با این مضمون توی همه ی آثارش هست: بسیاری از افراد تا آخر عمر کودک میمانند و بلوغ و رشد فکری پیدا نمیکنند: کودک 60 ساله. کودک 70 ساله.
    تا بچه هستند اسباب بازیهای کوچک براشون مهمه. تدریجاً که بدنشون بزرگ میشه فقط اسباب بازیهاشون بزرگتر میشه و آرزوهاشون طولانی تر.
    حکابت ادامه دار خیلی از ماست.
    فقط به خاطر کار .....شغل مناسب اصلی ترین جنبه هست .

مهریه دومین چیز
    اونقدر زوجهای شاغل وجود دارند که طلاق گرفته و میگیرند.
    اونقدر زوجهای فقیر و بی پول هستند که به پای هم پیر میشند.

20. 8 کاربر از Legacy's بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •