تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 11 از 25 اولاول ... 78910111213141521 ... آخرآخر
نمايش نتايج 101 به 110 از 246

نام تاپيک: بیاید یه تیم واسه ساخت بازی درست کنیم

آخر فروم باز Omid_Sadeghvand's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    تهــــــــــــــران

پيش فرض

اگر خود سر گروه برنامه را انتخاب كنه بهتره

حـــــرفـه ای ALt3rnA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    Politziea

پيش فرض

منم میگم مهدی جان باید انتخاب کنند .اما به نظرم اگه می خوایم چیز مهمی درست کنیم باید با موتور بسازیمش

حـــــرفـه ای Moh3en_DDD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    1391

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط gamehackir
    منم میگم مهدی جان باید انتخاب کنند .اما به نظرم اگه می خوایم چیز مهمی درست کنیم باید با موتور بسازیمش

گل گفتي .... ! به خدا mmb موتور بازي نيست ... !

حـــــرفـه ای M E H D I's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

سلام

شرمنده از اين كه دير سر ميزنم يه خورده. تا كنكور همينجوريه

اما در مورد اين كه با چه برنامه اي ساخته بشه. والا من كه اولش هم گفتم زياد سر در نميارم. اما مي دونم كه اگه بتونين با موتور بسازين هم خودتون زياد دردسر نمي كشين براي درست كردن حركات بازي، هم اين كه بازي گرافيك بالاتري مي تونه داشته باشه. تا اونجايي كه من ديدم اين موتورها همه انواع آبجكتها رو از برنامه هاي سه بعدي مي تونن استفاده كنن كه اين كار رو خيلي راحت مي كنه.

در مورد MMb هم نميدونم چي بگم. تا اونجايي كه من مي دونستم اين برنامه براي ساختن بازي نبود و براي ساختن اتوران سي دي ها و ... استفاده ميشد. اما اينكه دوستان مي تونن باهاش بازي بسازن من نميدونم چي بگم. فكر نكنم نور پردازي يا ساير افكتهاي اين برنامه زياد كامل باشه. براي موتور بازي هم شما اگه مي تونين سورس چند تا موتور رو بخونين و توي آموزشهاي اون هم يه گشتي بزنين فعلا و ببينين كه مي تونين از موتورهاي آماده استفاده كنين يا نه.

باز هم ميگم كه شما بايد با دليل بگين كه چرا ميگين از يه برنامه استفاده بشه يا از يه برنامه استفاده نشه. ضمنا اول كار اينها رو مشخص بايد بكنيم:

1) ما چه نوع بازي اي مي خوايم بسازيم. از لحاظ سبك منظورم هست. به نظر من شروع كار بهتره كه Adventure يا همون ماجراجويي از نوع اول شخص اشاره و كليك يا سوم شخص اشاره و كليك و يا استراتژي باشه. اگه نوع بازي ماجراجويي باشه يه حسن داره كه بازي گرافيكش بالا ميشه. علتش هم اين هست كه توي بازي هر لحظه رندر نميشه و تمام صحنه هاي بازي از قبل رندر شده هست. حالا در مورد اين هم نظر بدين. همه سبكها رو در نظر بگيرين. اين رو هم در نظر بگيرين كه خيلي از شركتها اولين بار از بازيهاي ماجراجويي شروع كردن. البته استراتژي هم به نظرم خوب هست. اما اگه سه بعدي بخواد بشه علاوه بر اين كه يه برنامه نويسي خوب و يه هوش مصنوعي خوب ميخواد بايد يه موتور قوي هم استفاده بشه تا بتونه در يه لحظه تعداد زيادي آدم رو رندر كنه.

2) سطح بازي رو بايد مشخص كنيم. يعني اين كه ما از بازي خودمون چه انتظاري داريم. انتظار داريم كه همه خوششون بياد ازش يا اينكه ما فعلا مي خوايم براي كار اول يه كار آزمايشي انجام بديم كه نتيجه ش زياد مهم نيست.

3) نبايد اول روي ساخت بازي حرف بزنيم. ما هنوز هيچ سناريو يا طرحي در مورد موضوع بازي نداريم. براي ساخت بازي بايد اول داستان مشخص بشه. ما با توجه به داستان بايد تصميم بگيريم كه گرافيك بازي بايد چطوري باشه. مثلا بايد گرافيك شبيه فيلمهاي قديمي باشه يا يه داستان در آينده. اين تصميم به كل كار ما جهت ميده. بنابراين دوستاني كه براي سناريو داوطلب شدن لطف كنن چند تا موضوع و تم بدن كه روش بحث بشه.

فعلا كافيه خسته شدم

حـــــرفـه ای Moh3en_DDD's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2005
    محل سكونت
    1391

پيش فرض

M E H D I جان شما سرگروهيد ... شما بايد تصميم بگيريد . . . اينارو . . . به نظر خودتون ما چه كار كنيم . . . خودتون بايد جواب پست خودتونو بديد . . . ؟

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    تهــــــــــــــران

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط M E H D I
    سلام

شرمنده از اين كه دير سر ميزنم يه خورده. تا كنكور همينجوريه

اما در مورد اين كه با چه برنامه اي ساخته بشه. والا من كه اولش هم گفتم زياد سر در نميارم. اما مي دونم كه اگه بتونين با موتور بسازين هم خودتون زياد دردسر نمي كشين براي درست كردن حركات بازي، هم اين كه بازي گرافيك بالاتري مي تونه داشته باشه. تا اونجايي كه من ديدم اين موتورها همه انواع آبجكتها رو از برنامه هاي سه بعدي مي تونن استفاده كنن كه اين كار رو خيلي راحت مي كنه.

در مورد MMb هم نميدونم چي بگم. تا اونجايي كه من مي دونستم اين برنامه براي ساختن بازي نبود و براي ساختن اتوران سي دي ها و ... استفاده ميشد. اما اينكه دوستان مي تونن باهاش بازي بسازن من نميدونم چي بگم. فكر نكنم نور پردازي يا ساير افكتهاي اين برنامه زياد كامل باشه. براي موتور بازي هم شما اگه مي تونين سورس چند تا موتور رو بخونين و توي آموزشهاي اون هم يه گشتي بزنين فعلا و ببينين كه مي تونين از موتورهاي آماده استفاده كنين يا نه.

باز هم ميگم كه شما بايد با دليل بگين كه چرا ميگين از يه برنامه استفاده بشه يا از يه برنامه استفاده نشه. ضمنا اول كار اينها رو مشخص بايد بكنيم:

1) ما چه نوع بازي اي مي خوايم بسازيم. از لحاظ سبك منظورم هست. به نظر من شروع كار بهتره كه Adventure يا همون ماجراجويي از نوع اول شخص اشاره و كليك يا سوم شخص اشاره و كليك و يا استراتژي باشه. اگه نوع بازي ماجراجويي باشه يه حسن داره كه بازي گرافيكش بالا ميشه. علتش هم اين هست كه توي بازي هر لحظه رندر نميشه و تمام صحنه هاي بازي از قبل رندر شده هست. حالا در مورد اين هم نظر بدين. همه سبكها رو در نظر بگيرين. اين رو هم در نظر بگيرين كه خيلي از شركتها اولين بار از بازيهاي ماجراجويي شروع كردن. البته استراتژي هم به نظرم خوب هست. اما اگه سه بعدي بخواد بشه علاوه بر اين كه يه برنامه نويسي خوب و يه هوش مصنوعي خوب ميخواد بايد يه موتور قوي هم استفاده بشه تا بتونه در يه لحظه تعداد زيادي آدم رو رندر كنه.

2) سطح بازي رو بايد مشخص كنيم. يعني اين كه ما از بازي خودمون چه انتظاري داريم. انتظار داريم كه همه خوششون بياد ازش يا اينكه ما فعلا مي خوايم براي كار اول يه كار آزمايشي انجام بديم كه نتيجه ش زياد مهم نيست.

3) نبايد اول روي ساخت بازي حرف بزنيم. ما هنوز هيچ سناريو يا طرحي در مورد موضوع بازي نداريم. براي ساخت بازي بايد اول داستان مشخص بشه. ما با توجه به داستان بايد تصميم بگيريم كه گرافيك بازي بايد چطوري باشه. مثلا بايد گرافيك شبيه فيلمهاي قديمي باشه يا يه داستان در آينده. اين تصميم به كل كار ما جهت ميده. بنابراين دوستاني كه براي سناريو داوطلب شدن لطف كنن چند تا موضوع و تم بدن كه روش بحث بشه.

فعلا كافيه خسته شدم
    من برنامه mmb رو بنامه ای برای ساخت اتوران نمیبینم بلکه برنامه مثل دلفی و گیم مکر و... میبینم که باهاش همه کار میشه کرد حالا من ادامه بازیمو میسازم تا همه شاخ در بیارید که چی ساختم

در ضمن یه برنامه ای مثل 3D Game Studio رو برای بازی سازی انتخاب کنید.

تاريخ عضويت
    Apr 2006
    محل سكونت
    تهــــــــــــــران

پيش فرض

يك جوان ايراني و دوستانش بازي ميسازد بازيهايي در سطح هالف ليف.

بازهای من هم در اول سایت هست.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by Omid_Sadeghvand; 24-06-2006 at 20:03.

حـــــرفـه ای M E H D I's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    خونمون

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط mohsenkheradmandg
    M E H D I جان شما سرگروهيد ... شما بايد تصميم بگيريد . . . اينارو . . . به نظر خودتون ما چه كار كنيم . . . خودتون بايد جواب پست خودتونو بديد . . . ؟
    نه عزيز! همه تصميمات رو من نمي گيرم كه. من منظورم اين بود كه شما هم نظرتون رو راجع به اين مسائل بگيد. يعني فقط در مورد اين كه بازي رو با چي بسازيم حرف نزنيم. حالا من نظر خودم رو ميدم. شما هم نظر بدين تا جمع بندي كنيم در آخر:

1) برنامه اي كه مي خوايم باهاش بسازيم: به نظر من اگه بشه بهتره با موتور بسازيم.
    2) سبك بازي: به نظر من ماجراجويي
    3) هدف ما از ساخت اين بازي: ساختن يه بازي جالب. هدف فعلا بزرگ نيست. هدف اصلي آماده شدن براي ساختن بازيهاي بهتر و كاملتر
    4) داستان بازي: فردي كه تمام گذشته خودش رو در اثر يه اتفاق فراموش مي كنه و براي فهميدنش به گذشته سفر مي كنه
    5) نوع دوربين: ثابت - فقط با حركت كاركتر دوربينهاي مختلف فعال ميشن.

شما هم نظرتون رو بدين در همه موارد. ضمنا براي ارتباط بيشتر پيشنهاد مي كنم توي ياهو مسنجر هم همديگه رو اضافه كنين به ليستتون.

حـــــرفـه ای mahsoft's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2004
    محل سكونت
    پيش بابايی شماره‌شناسنامه: پلــــــاک ¼

14 درست بیندیشیم

اگه نیاز به یه فرماندار یا خدا متعال داشتید من هستم

بی شوخی

راجب mmb

اصلا حرفشو نزنید خیلی اشکال داره

از یکی که بلده با بیسیک یا

++c کار کنه دعوت بکار کنید

من برنامه مولتی مدیا بلدر رو پیشنهاد نمی کنم چون میشناسمش

هم ضعف زیاد داره و هم همیشه اجرا نیمشه منظورم ساز گار نیست

راجب گرافیک هم می تونید رو من حساب کنید

اگه نباشه جاش خالی می مونه bimo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2006

پيش فرض

درسته كه من گفتم مالتي مديا بيلدر بهتره ( و البته هنوز هم ميگم ) ولي از نظر من تمامي حرف هاي مهدي جان درسته و همانطور كه قبلاَ گفتم من دوست دارم كار گرافيكي كنم نه كار برنامه نويسي پس از نظر من بهتره كه همگي با مهدي موافق باشند و چيز هايي كه ايشان گفتند را اجرا كنيم.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •