تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 109 از 120 اولاول ... 95999105106107108109110111112113119 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,081 به 1,090 از 1191

نام تاپيک: بحث و راهنمايی درباره ی انواع آلات موسيقی (قيمت، کاربرد، آموزشگاه‌ها و ...)

آخر فروم باز Doyenfery's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

برای مثال اهنگ when ur gone رو به صورت inst که گوش دادم صدای گیتار اکوستیک توش بود
    اشتباه نکردید درسته

دیگه شرمنده اطلاعاتم در همین حده فعلا
    این جه حرفیه شرمندگی واسه چی

البته اکوستیک مگه تماما فلزی نیست ؟
    منظورت از تماما بعنی تمام اجزای سازه ؟
    چنین چیزی نیست . استرینگ (سیم) داریم با جنس نایلون و فلز

قربانتون فرخ

2. این کاربر از Doyenfery بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

افسوس که میون این همه ساز هیچکس از سلطان سازها دمی نزد
    پیانو ؟

آخر فروم باز Gregar's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2009
    محل سكونت
    The North

پيش فرض

اشتباه نکردید درسته

این جه حرفیه شرمندگی واسه چی

منظورت از تماما بعنی تمام اجزای سازه ؟
    چنین چیزی نیست . استرینگ (سیم) داریم با جنس نایلون و فلز

قربانتون فرخ
    خیلی ممنون . ولی راجع به جنس سیم فکر میکردم که کلاسیک تمام سیما نایلونیه و اکوستیک تمام سیماش فلزی یا مخلوط هر دوشه ؟ مثلا سه سیم نایلونی سه سیم فلزی ؟ یا هر سیم از هر دو نوع تشکیل شده ؟
    Last edited by Gregar; 31-05-2013 at 00:22.

داره خودمونی میشه gipsy2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Derrière le clavier

پيش فرض

نه عزیز ویلن رو میگم

پی.نوشت:پیانو کجاش سلطانه؟

6. این کاربر از gipsy2009 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

انواع گیتار

Classic guitar گیتار کلاسیک (Nylon string acoustic guitar) یا (Classic guitar) این ساز، شناخته شده ترین و مرسوم ترین نوع گیتار در ایران است.
    ساختار گیتار کلاسیک از سه سیم نایلونی و سه سیم ابریشمی که با سیم پیچ فلزی پیچیده شده است تشکیل گردیده است. به همین دلیل طنین صدای آن نسبت به انواع دیگر نرم تر و لطیف تر بوده و به خاطر نوع سیمهای آن نوازندگی با آن و انگشت گذاری روی فرتها، نسبتاً راحت تر است. هر چند دسته (neck) گیتار کلاسیک از انواع دیگر پهن تر است و تکنیکهایی مثل باره گرفتن روی دسته آن نیاز به تمرین بیشتری دارد. دسته این ساز معمولاً (نه همیشه) دارای ۱۲ فرت تا بدنه و ۱۸ فرت تا سوراخ صدا است

Acoustic guitar گیتار آکوستیک (Acoustic guitar) ظاهر این ساز شبیه به گیتار کلاسیک است. سیمهای این گیتار فلزی است و کاسه صدای آن بزرگتر می باشد. به همین دلیل صدای گیتار آکوستیک دارای یک زنگ خاص است و به دلیل همین طنین زنگدار بیشتر در آهنگهای بلوز، کانتری، فولک و راک به کار می رود (و شاید به همین دلیل این نوع گیتار در ایران طرفداران چندانی ندارد). اما اگر از طرفداران موسیقی بلوز، کانتری یا فولک هستید بهتر است این نوع گیتار را انتخاب کنید.
    دسته گیتار آکوستیک نسبت به گیتار کلاسیک باریکتر است و سیمها به یکدیگر نزدیک ترند. لذا تکنیکهایی مثل باره گرفتن روی این ساز راحت تر است و حتی بعضاً تکنیکهایی روی این ساز قابل اجرا است که با گیتار کلاسیک امکان پذیر نیستند. مثلاً بعضی از نوازندگان آکوستیک، از انگشت شست دست چپ خود برای گرفتن سیمهای بالاتر استفاده می کنند.
    البته اجرای صحیح و شفاف نتها با این ساز قدرت بیشتری لازم دارد. چرا که سیمهای این ساز فلزی هستند و حتی در سازهای با اکشن پایین، نسبتاً به نیروی بیشتری برای نواختن نت یا بند کردن (Bending) احتیاج دارند.
    جنس این نوع ساز، در انواع مرغوب از جنس Rosewood یا چوب افرا Maple است و دسته آن معمولاً دارای ۱۴ فرت تا لبه بدنه و ۲۰ فرت تا سوراخ صدا است. انواع پیکاپ دار این ساز نیز در بازار وجود دارد.
    ۱۲ String Acoustic guitarگیتار آکوستیک ۱۲ سیم (۱۲ String Acoustic guitar) این نوع گیتار کاملاً شبیه به گیتار آکوستیک است. با این تفاوت که دارای ۱۲ سیم بوده، اما هر ۲ سیم دارای یک کوک می باشند و با هم نواخته می شوند، لذا حجم صدای تولید شده آن بالاتر از آکوستیک است و به همین دلیل مناسب اجرای ریتم در موسیقی هستند و از آنها برای نواختن سولو استفاده نمی کنند.
    نواختن این نوع گیتار نیاز به قدرت زیاد و تمرین فراوان دارد.
    (بهتر است هرگز این ساز را به عنوان ساز اول خود انتخاب نکنید).

8. 3 کاربر از Doyenfery بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه mya89's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

نه عزیز ویلن رو میگم

پی.نوشت:پیانو کجاش سلطانه؟
    دوست عزیز پیانو رو به عنوان مادر تموم سازها میشناسن...نه اینکه بگی بهترین سازه...مثه ورزش دو که میگن مادر تمتم ورزشاست..
    اما واقعا دنیایی که پیانو داره رو هیچ سازی نداره

10. 2 کاربر از mya89 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Jun 2006

پيش فرض

دیگه حوصله ندارم که با کسی سر کله بزنم که سلیقش یا علاقه کورکورانش باعث میشه که یه سری واقعیات رو در اظهار نظرش تغیر بده .

پیانو مادر ساز هاست . تا هر مقطعی که موسیقی تحصیل کنی پیانو جز لاینفک درسته - رهبر ارکستر ها می بایست حتما نواختن پیانو رو بلد باشن -7 و خورده ای اکتاو پهنای صدا داره (البته ساز داریم مثل ارگ کلیسا که 11

اکتاو پهنا داشته باشه) ولی داستان پیانو ازین قراره که خدمتتون عرض کردم .

در ثانی باید خدمتتون عرض کنم که این تاپیک با هدف پاسخگویی و راهنمایی بوجود اومده شما اگه سوالی دارید روشن مطرح کنید جناب gipsy2009

قربان شما فرخ

12. 5 کاربر از Doyenfery بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه تاتانی's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2008
    محل سكونت
    زنجان

پيش فرض

سلام به همه عزیزان
    من تصمیم گرفتم موسیقی الکترونیک + ترنس رو شروع کنم و یاد بگیرم
    ( من از سبک Schiller خوشم میاد حالا امیدوارم ژانر موسیقیمو درست انتخاب کرده باشم )
    اول اینکه از کجا باید شروع کنم؟
    به نظرتون تئوری پرویز منصوری اصلا به دردم میخوره؟
    یادمه یه بار داشتم کتابشو میخوندم یه نفر که خودش موسیقی کار کرده بود گفت : کار تو عین اینه که یه نفر میخواد زبان یاد بگیره و دیکشنری رو گرفته دستش داره لغات حفظ میکنه ، این مباحث رو باید همراه با سازت یاد بگیری
    اگه اینطوریه از چه منبعی باید استفاده کنم ؟ اصلا منبعی هست ؟
    اون از اون
    دوم اینکه برای شروع چه قدر باید هزینه کنم که حداقل تا 3 - 4 سال دیگه به چیزی نیاز نداشته باشم ؟
    و آخرین سوال اینکه برای این سبک از موسیقی باید استودیو داشته باشم ؟
    مرسی

داره خودمونی میشه gipsy2009's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009
    محل سكونت
    Derrière le clavier

پيش فرض

دیگه حوصله ندارم که با کسی سر کله بزنم که سلیقش یا علاقه کورکورانش باعث میشه که یه سری واقعیات رو در اظهار نظرش تغیر بده .

پیانو مادر ساز هاست . تا هر مقطعی که موسیقی تحصیل کنی پیانو جز لاینفک درسته - رهبر ارکستر ها می بایست حتما نواختن پیانو رو بلد باشن -7 و خورده ای اکتاو پهنای صدا داره (البته ساز داریم مثل ارگ کلیسا که 11

اکتاو پهنا داشته باشه) ولی داستان پیانو ازین قراره که خدمتتون عرض کردم .

در ثانی باید خدمتتون عرض کنم که این تاپیک با هدف پاسخگویی و راهنمایی بوجود اومده شما اگه سوالی دارید روشن مطرح کنید جناب gipsy2009

قربان شما فرخ
    به نظر شما سلیقم یا علاقه کورکورانه باعث شده تا من که 18ساله دارم پیانو کار میکنم (گرچه هنوز خیلی مونده تا پیانیست بشم)
    یه سری واقعیات رو تغییر بدم؟؟؟؟!!!!!!!

2-بله تمام نکات بالایی که گفتین درسته .اما همه چیز نیست.فقط میتونم بگم که هیچ سازی از لحاظ ظرافت و تکنیک اجرا توانایی مقابله با ویلن رو نداره

در ضمن ما هرچی ارگ کلیسا دیدیم 9 اکتاو بود.ارگ خونگی هم 5اکتاو.

P.S:بابت اینکه این بحث در این تاپیک مطرح شد از شما عذر میخام فرخ عزیز

15. 2 کاربر از gipsy2009 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه elena1993's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2012

پيش فرض

سلام.من یه مدت کیبرد میرم.امتحان داشتم دیگه نرفتم.تا الان.گام پایین رونده رو شک دارم سمت چپ باید میرفتیم دیگه؟
    بالای نت اش نوشته:توجه محدوده ی اکتاو جدید د-لا(A-C)
    هرکسی میدونه لطفا کمک کنه

Sent from my GT-P1000 using Tapatal

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk 2

Sent from my GT-P1000 using Tapatalk 2
    Last edited by Kurosh; 05-07-2013 at 04:43. دليل: ادغام

17. این کاربر از elena1993 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •