تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

مشاهده نتيجه نظر خواهي: کدامیک از دلایل زیر را عامل اصلی کاهش ازدواج میدانید ؟

راي دهنده
725. شما نمي توانيد در اين راي گيري راي بدهيد
  • مسائل مالی و آینده ی مبهم

578 79.72%
  • مهریه

112 15.45%
  • عدم اعتماد به جنس مخالف

195 26.90%
  • از بین رفتن اعتقادات

86 11.86%
  • سایر دلایل

151 20.83%
Multiple Choice Poll.
صفحه 108 از 328 اولاول ... 85898104105106107108109110111112118158208 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,071 به 1,080 از 3272

نام تاپيک: چرا ازدواج میکنم / نمیکنم ؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

والا ما که هر کی فکر کردیم مریم مقدسه اخرش در اومد هند جگر خواره(9 ماه با یکی باشی بعد بفهمی عاشق دوستته,دختره حجاب کاملا اسلامی داره ترم یک تو خونه یک پسر گرفتنش!با یکی هستی منت می کشی هم می فهمه رفتی سمت یکی دیگه همه کار برات می کنه!تازه نامزد کرده با یکی دیگه میریزه رو هم)این ها مورد هایی بود که خودم به عینه دیدم.دختری قلبش توسط دیگران به بازی گرفته شده چطوری می تونه به شما دل بده؟!.تقصیر اونا هم نیست واقعا پسرهای الان مردای لوتی قدیم نیستند مگر یک در هزار. هر پسری سنش از 22 گذشته باشه دنبال یک فن خلاق هستی بعضی ها ها که از هر انگشتشون یک خلاف میریزه.به شخصه از بس مورد ها اینجوری دیدم به هیچ کسی اطمینان ندارم.ازدواج در شهر بزرگ که یک ریسک بالاست چون هیچ تحقیقی نمیشه کرد نه درباره دخترش نه پسر هر کدوم یک راه پیچدونه تحقیق رو دارند.از شهر های کوچیکم که نمیشه خانم گرفت چون فرهنگشون با شما متفاوت هست.ازدواج می کنی تا وقتی بچه نیست یک مقدار لذت هست که اون تا 2 ,3 سال اوله بعدش میشیم مثل خواهر برادر.بچه میاد دیگه واویلا میشه تا بزرگ شه نق نق نق.بعد ما چه گلی به سر پدر ومادرمون زدیم که از بچه نسل بعد توقع داشته باشیم.
    واقعا با کمتر 1 تومان که نمیشه الان زندگی کرد حقوقم که 480 تا 600 که نصفش خرج خودته!
    دو تا جمله هست از چند جای مختلف هست برای خودم مد نظر دارم :
    وقتی خواستی با کسی زندگی کنی اینو مد نظر بگیر ببین بدون اون نمی تونی زندگی کنی بعد درخواست ازدواج بده
    اگر انقدر از زندگی لذت بردی و دیدی دنیا جای لذت بخشی هست بعد به فکر اوردن یک نفر دیگه به این دنیا باش
    ولی واقعا با این تفاسیر پیری و تنهایی چیزی ترسناکی هست ولی جوونی و ریسک شکست در زندگی مزدوج کل زندگیت هم به باد میره که الانم امار طلاق بالاست
    خدایا به ما رحم کن
    سلام
    سخنانتان خیلی جالبه و متاسفانه حقیقت . کاشکی خیلیا مثل شما فکر میکردن اونوقت شاید آمار طلاق ، افسردگی ، خودکشی و دیگر کشی کمتر میشد .

2. این کاربر از gmd بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

به هر دختری بگی 100 میلیون دارم ، با تمام مشکلاتی که داری میاد زنت میشه!!!!!

صد ميليون كه چيزي نيست تو اين دور و زمونه

ولي اين چيزي كه مي گيد به هر دختري بگي 100 ميليون دارم بياد زنت بشه واقعا مسخره هست و براي من غير قابل قبول ولي حرفت رو قبول دارم كه دختراي اين دور و زمونه با پول ازدواج مي كنن نه با عشق

به اين چيزي كه شما مي گيد مي گن مگس دور شيريني و فكر كنم بشه از يه راه هايي طرف مقابل رو امتحان كرد كه واسه پول مي خوادت يا واسه خودت

4. این کاربر از aria_electric_fars بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    طبیعت سبز

پيش فرض

یه ماشین و یه خونه و یه حقوق کافیه دیگه برای شروع یک زندگی ... ولی متاسفانه زن گیرآوردن سخته ...

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

دوست عزیز اگر جدا قصد ازدواج دارید و ازین روحیه ضعیف رنج میبرید حتما پیش یه روانشناس خوب برید..
    اگه مشکلتون زیاد نباشه گاهی با چند جلسه هم کلی بهتر میشید.
    در غیر اینصورت با ازدواج شرایطتون سخت تر هم میشه.

دقيقا همين حرف شما درسته

انشالله بايد يك برنامه بچينم اول آدم بايد خودش رو اصلاح كنه بعد اقدام به كاري كنه اونم اين كار سرنوشت ساز

مراحل ازدواج به ترتيب اينا هست :

خودشناسي
    انسان شناسي
    ديگر شناسي
    جنس مخالف شناسي

تا وقتي آدم خودش رو نشناسه چه جوري مي تونه كس ديگه اي رو بشناسه و بعدش چه جوري مي خواد جنس مخالف رو بشناسه

پس خودشناسي قدم اول هست كه اكثرا توجهي بهش نمي كنن و بي گدار به آب مي زنن و از زندگي لذت كافي رو نمي برن

با تشكر

7. 2 کاربر از aria_electric_fars بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

روانشناس و روانکاو و روان پریش و ... همه اینا دور ریختن پول !

تا خودت نخوای نمیشه... خودت باید تلاش کنی ، خودت باید یاعلی بگی!

دوست عزيز من هم همين نظر رو داشتم ولي اينو بهش رسيدم كه همشون اينطور نيستن و جايي كه مي ريد خيلي مهم هست

من يك روانشناس چند سال پيش رفتم كه قشنگ تابلو بود واسه پول هست و دفتر دستكي راه انداخته بود كه نگو و نپرس يعني مثلا مي گفت سي دي بخر 5000 تومن ( سي دي خودش ) يا مي گفت تست شخصيت بده مثلا 50 هزار يعني نفس مي كشيدي مي گفت پول بده ولي اينو بگم واسه مشكل كس ديگه رفته بودم و همون جلسه اول ديگه نرفتم

همين پارسال يكي از دوستان يك روانشناس معرفي كرد براي كار خودم وقتي رفتم دفتر خيلي ساده اي داشت يعني قشنگ معلوم بود كه پول پولكي نيست خلاصه با 15 تومن كه ويزيتش بود رفتم و مسئله روشن شد ولي به دلايلي ادامه ندادم

به نظر من مشاوره روان شناسي قبل از ازدواج لازمه و جاهاي معتبر بايد بريد نه جايي كه سر كيسه كنن يا چيزي حاليشون نباشه

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    طبیعت سبز

پيش فرض

خوب هرکسی میتونه نسبت به خودش شناخت داشته باشه .... اخلاقم چه جوریه ... از چه چیزهایی خوشم میاد چه مواردی واسم غیر قابل تحمله ... از چه ظاهری خوشم میاد و از چه تیپی بدم میاد و سایر خصوصیات اعتقادی و ارزشی و سعی میکنم تو انتخاب طرف این موارد و ملاک قرار بدم وگرنه دردسر میشه ...

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

منم از وقتی این فکر ازدواج به سرم افتاد یه جورایی اینجوری شدم ... انگار تا ازدواج نکنم درست نمیشه ... خجالتی در حد زیاد ...دائم سرخ و سفید میشم ... وسواس در انتخاب همسر در حد مرگبار ...استرس ... استرس در کار ... بی حال و حوصله ... تو خیابون اصلا ظاهر نمیشم که بخوام کسی رو ببینم ... اصلا رو ندارم ببینم همه چی رو واگذار کردم به اول خدا بعد خانواده و دوستان که البته پیدا کردن همسر باب طبع از این طریق سخت تره بخصوص اونایی که وسواسین ... کلا گیر کردیم ... خدا به داد ما برسه ... صحبت یک عمره ...
    مسعود جان من در اين حد نيستم ولي خب يك مقدار دارم اين مسائل رو

ببينيد حتما در مورد شخصيت وسواس مجبور تو اينترنت تحقيق كن و بي گدار به آب نزن

خيلي از افراد جامعه اين مشكل رو دارن ولي بهش توجه نمي كنن و مي گن هيچيمون نيست

يك تاپيك هست به اسم روانشناسي تو همين متفرقه كه در مورد اين مسئله هم يك مقدار نوشته

11. این کاربر از aria_electric_fars بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    شيراز

پيش فرض

خوب هرکسی میتونه نسبت به خودش شناخت داشته باشه .... اخلاقم چه جوریه ... از چه چیزهایی خوشم میاد چه مواردی واسم غیر قابل تحمله ... از چه ظاهری خوشم میاد و از چه تیپی بدم میاد و سایر خصوصیات اعتقادی و ارزشی و سعی میکنم تو انتخاب طرف این موارد و ملاک قرار بدم وگرنه دردسر میشه ...
    ببينيد مشكلي كه هست اينه كه اكثرا مفهوم خودشناسي رو نمي دونن از جمله خودم

خود شناسي يعني اينكه بدونه چرا الان مثلا عصباني شدي يا تو فلان جا چرا يهو ناراحت شدي يا فلان موقع چرا فلان كار رو كردي

خودشناسي يعني اين و نه به اين معني نيست كه از اين خوشم مياد از اون خوشم نمياد بلكه بدوني واسه چي اينطوري هستي يا مي كني يعني علتش رو بدوني به همين سادگي و در عين حال سخت براي خودشناسي

با تشكر

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Jul 2006

پيش فرض

دوست عزیز بالاخره همه خودشان را میشناسند ولی مشکل این است که باید بتوانی طرف مقابل را بشناسی آن هم با چند جلسه ملاقات که جزو محالات است که بتوان حتی با چند سال زندگی مشترک هم شناخت چون همیشه چیزی برای سورپرایز کردن دارند!!!
    اگر می خواهی موفق باشی قید ازدواج را بزن حتی با درآمد چند میلیون در ماه .
    با احترام

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2005
    محل سكونت
    طبیعت سبز

پيش فرض

مسعود جان من در اين حد نيستم ولي خب يك مقدار دارم اين مسائل رو

ببينيد حتما در مورد شخصيت وسواس مجبور تو اينترنت تحقيق كن و بي گدار به آب نزن

خيلي از افراد جامعه اين مشكل رو دارن ولي بهش توجه نمي كنن و مي گن هيچيمون نيست

يك تاپيك هست به اسم روانشناسي تو همين متفرقه كه در مورد اين مسئله هم يك مقدار نوشته
    من زیادبه این مسائل اعتقادی ندارم ...
    به نظر من انسان وقتی با یک مساله ای روبرو میشه یا باید حلش کنه یا حالا میتونه ازش فرار کنه ... وقتی این مساله حل بشه آرامش پیدا میکنه و خیلی از این اختلالات قبل ازدواج که شاید تا چندی پیش وجود نداشتن مرتفع میشن ... راه حل این مساله هم پیدا کردن همسر خوب و متناسب با ویژگی های روحی و شخصیتی خود شخص هست بطوری که خدای نکرده در آینده کار به جاهای باریک نکشه و شاهد زندگی ناموفقی نباشیم و تا مادامی که این مورد حل نشه استرس هم وجود داره چون قضیه حساسیه ...
    قطعا نباید بی گدار به آب زد و شناخت هم خیلی فاکتور مهمیه علی الخصوص شناخت خانوادگی ...

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •