تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1071 از 1125 اولاول ... 715719711021106110671068106910701071107210731074107510811121 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,701 به 10,710 از 11250

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jul 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام خدمت اساتید گرامی ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید
    هارد لپ تاپ dell 5010 رو با هارد ssd samsung 850 evo 500G تعویض کردم ولی در نرم افزار حتی به 1/5 کارایی هارد هم نمیرسم سرعت محسوس شده ولی حداکثر کارایی رو نداره ... ویندوز 10 میباشد رم 4 و cpu i3 ویندوز 64 بیت دستور trim فعال کردم و چندین کار برای بهبود ولی فقط کمی تاثیر گذار بود همچنین در قسمت os با یک ارور به این نام مواجه شدم ...error in obtining info مواجه شدم ممنون میشم راهنمایی بفرمایید ؟!

[IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG][IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]

کاربر فعال انجمن موسیقی donkeyoxte's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2013
    محل سكونت
    پشت سیگار (درحال ترک...) نه نشد

پيش فرض

اگر برای شما امکانپذیر هست که این هارد دیسک رو روی سیستم دیگه بعنوان هارد دیسک دوم نصب کنید برنامه Hard Disk Sentinel Pro پیشنهاد میکنم چون علاوه بر امکان Zero Fill کردن هارد دیسک سرعت Write رو هم نشون میده و میتونید متوجه بشید آیا سرعت نوشتن مطلوب هست یا خیر . ضمن اینکه قابلیت resume هم داره و میتونید قسمتی از کار رو بذارید روزهای بعد (با وارد کردن شماره آخرین بلاکی که در حال صفر شدن بود) .

البته باید بگم که گاهی اوقات Zero Fill شدن بخوبی انجام میشه و سرعت هم خیلی خوب هست ولی اگر بعداً تست Read بگیرید (در همان برنامه این امکان وجود داره) ممکن هست متوجه بشید سرعت بسیار نامناسب هست و حتی بعضی از بلاکها غیر قابل خواندن هست و در نتیجه برنامه هنگ میکنه و اگر اینطور باشه این هارد دیسک فقط باید تعویض بشه .

اگر هم سیستم دیگه ای ندارید از برنامه Active@ KillDisk تحت داس میتونید استفاده کنید ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] که ساده ترین حالت هست و سریعتر تمام میشود) .

معلوم نیست شاید اصلاً مشکل کرک بازی ، بروز نبودن درایوها ، ضعیف بودن گرافیک و خیلی موارد دیگه باشه . در نتیجه فقط با تست و تجربه عملی هست که میتونید بفهمید مشکل از کجاست .
    نه عزیز متاسفانه سیستم دیگه ای ندارم
    بعد آموزش کار با این Active Killdisk پیدا نکردم
    چجوری فول فرمت کنم؟؟
    ممنون

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

نه عزیز متاسفانه سیستم دیگه ای ندارم
    بعد آموزش کار با این Active Killdisk پیدا نکردم
    چجوری فول فرمت کنم؟؟
    ممنون
    نسخه رايگان تحت داس KillDis k for DOS v. 4.1 را از لینک زیر دانلود كنيد و پس از اكستركت كردن ، فايل ISO رو بايد با برنامه Iso-Burner.exe که داخل فایل فشرده موجوده روي CD یا DVD رايت كنيد (مستقيم رايت نكنيد كه بوتيبل نخواهد شد) . دقت کنید که در بایوس حتماً اولویت اول بوت رو روی فلش مموری تنظیم کنید .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

البته اگر میخواهید روی فلش مموری رایت کنید و لپتاپ هم بوت از فلش مموری رو پشتیبانی میکنه میتونید از لینک زیر دانلود کنید و یه برنامه ای هست به اسم BootDisk.exe که میتونید فلش مموری رو بوتیبل کنید .

طبق عکس زیر الگوريتم One Pass Zeros انتخاب کنید تا هارد دیسک Zero Fill بشه . حتماً اطلاعات رو به جای دیگه ای منتقل کنید چون بطور غیر قابل بازیابی کلیه اطلاعات از بین میروند .

4. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال FAR_FA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام
    دوستان اگه اطلاعی از رنگ آبی در جدول عکس زیر دارید ( که نوشته attention ) ممنون میشم راهنمایی کنند .

Last edited by FAR_FA; 15-07-2016 at 00:16.

آخر فروم باز EhsanCPU's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2010
    محل سكونت
    IRN-ISF

پيش فرض

سلام
    دوستان اگه اطلاعی از رنگ آبی در جدول عکس زیر دارید ( که نوشته attention ) ممنون میشم راهنمایی کنند .

سلام این ارور مربوط به کابل و اتصالات هارد هست و در بعضی مواقع با تعویض کابل دیتا هارد برطرف میشه

7. این کاربر از EhsanCPU بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال FAR_FA's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2008

پيش فرض

سلام این ارور مربوط به کابل و اتصالات هارد هست و در بعضی مواقع با تعویض کابل دیتا هارد برطرف میشه
    خوب ، خدا رو شکر ، با خرید یک کابل ساتا مشکل حل میشه . خیالم راحت شد . ممنونم از راهنمایی شما

آخر فروم باز lamp23's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2011

پيش فرض

سلام
    نظرتون چیه ؟
    فکر نکنم امیدی بش باشه
    تب health هم باز نمیشه نرم افزار هنگ میکنه !
    نرم افزاری هست که در حالت بوتیبل بشه باش Smart رو بررسی کرد ؟
    وقتی اینو کنار هارد اصلی به سیستم وصل می کنم لود ویندوز به شدت طولانی میشه !

درایوش هم نمیاد توی Computer ولی توی Disk Management هست از اونجا هم نمیشه فرمت کرد ارور میده :

داره خودمونی میشه behbod1's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010
    محل سكونت
    Esfahan

پيش فرض

با درود خدمت اساتید
    دوستان چطور میشه ارور calibration retry count رو برطرف کرد؟
    این عکس وضعیت هاردمه:

اگه نباشه جاش خالی می مونه vahid.tipic's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2009

پيش فرض

سلام خدمت دوستان
    بنده ۲ تا هارد دارم یکی سونی اکسترنال ۱ ترا و یکی هم مکستور ۵۱۲ گیگ اینترنال که البته از طریق کابل تبدیل ساتا به USB وصل کردم به سیستم و با برنامه HD Tune از تب های مختلف عکس گرفتم،ممنون میشم اساتید راهنمایی بفرمایند که وضعیت این ۲ هارد من به چه صورتی هست.با سپاس

هارد اول : مکستور اینترنال

هارد دوم : سونی اکسترنال

آخر فروم باز Greedy's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009
    محل سكونت
    ؟?

پيش فرض

سلام
    برای لپتاپم یه هارد اینترنال دوم تهیه کردم و وصل کردم که مشخصاتش هم گذاشتم . حالا با این شرایط میخوام بدونم که این هارد جدید به صورت gpt پارتیشن بندی کنم یا mbr ? هارد قدیمی به صورت mbr هست و اگر هارد جدید gpt کنم مشکل پیش نمیاد ؟ بهتره که هارد دوم که اضافه کردم جابجا کنم با هارد اول ؟ ( یعنی هارد جدید رو ویندوز بریزم توش و به عنوان هارد پیش فرض سیستم قرار بدم ؟ )

در ضمن در نرم افزار HD TUNE به چه صورت میشه دقیقا از وضعیت هارد مطلع شد ؟ مثلا تو ستون CURRENT , WORST , ... به چه صورت خونده میشه و بیانگر چی هست ؟
    کلا چه توصیه هایی دارید برای اینکه این دو هارد عملکرد بهتری داشته باشن ؟ تکنولوژی Raid میشه براشون به کار برد ؟
    ممنون
    @ [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    Last edited by Greedy; 29-07-2016 at 10:25.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 4 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 4 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •