تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1066 از 1131 اولاول ... 665669661016105610621063106410651066106710681069107010761116 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,651 به 10,660 از 11304

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    کاربرات ماشینتون CFM 750 هست ؟

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2019

پيش فرض

سلام
    کاربرات ماشینتون CFM 750 هست ؟
    بله فک میکنم

3. این کاربر از ars52 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

اگه اینطور باشه احتمالا مدل 1971 میشه وقدیمیه
    اگر تونستید از سمت بالا ی 2دهانه ونتوری از نزدیک یه عکس واضح قراربدید تا قسمت ونتوری را بررسی کنیم که ایا CFM 750هست یا 800 ؟
    مثل نمونه این عکس
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه BJN_CAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

آقا من توی این چیزا ادعایی ندارم اما یه پیشنهاد دارم که قبلا دیدم خیلی از آمریکایی سوارا انجام دادن و بدردشون خورده
    اینکه بری یه سری به اون مرکزهای اوراق کردن ماشین بزنی و ببینی میتونی چندتایی کاربرات گیر بیاری و دوتا یکی کنی تا از توش یه چیز خوب در بیاد؟
    آخه دیدم بعضیا میکنن و خوب هم میشه حتی برای خیلی از چیزای دیگه ماشین که قیمت نو اونا گرونه
    محل اوراقی فروشا هم که میدون شوش باشه سر زدی؟
    بشون بسپار برات چیزای خوب و ارزونتر گیر میاد
    آقا محمد جعفر و آقا کامارو هم گفتن به کاربراتور سازا سر بزنی خوبه اینا را انجام بده ببین شاید با خرج کمتر چیز خوبی ردیف شد

6. 3 کاربر از BJN_CAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2019

پيش فرض

آقا من توی این چیزا ادعایی ندارم اما یه پیشنهاد دارم که قبلا دیدم خیلی از آمریکایی سوارا انجام دادن و بدردشون خورده
    اینکه بری یه سری به اون مرکزهای اوراق کردن ماشین بزنی و ببینی میتونی چندتایی کاربرات گیر بیاری و دوتا یکی کنی تا از توش یه چیز خوب در بیاد؟
    آخه دیدم بعضیا میکنن و خوب هم میشه حتی برای خیلی از چیزای دیگه ماشین که قیمت نو اونا گرونه
    محل اوراقی فروشا هم که میدون شوش باشه سر زدی؟
    بشون بسپار برات چیزای خوب و ارزونتر گیر میاد
    آقا محمد جعفر و آقا کامارو هم گفتن به کاربراتور سازا سر بزنی خوبه اینا را انجام بده ببین شاید با خرج کمتر چیز خوبی ردیف شد
    به هزینش نمیارزه چون اونام ارزون نمیدن

8. این کاربر از ars52 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای payam's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2004
    محل سكونت
    عمان

پيش فرض

نظر شما در مورد خرید Ford Crown victoria 2014 با 330 هزار کارکرد چیه ؟

موضوع مصرف سوخت و غیره رو هم در نظر بگیریم.

توی کشور عمان میخوام بخرم، رقیبش هم تویوتا اوالون هست اینجا.

مرسی

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

به افتخار آقا کامارو که خیلی سالاره

چون میدونم کامارو خیلی دوست دارین اینو امروز پیدا کردم گفتم تو کلوپ بذارم

سپاسگزارم آقا بیژن گرامی

بله، به شورلت کامارو بخصوص نسل دوم علاقه زیادی دارم و بیشترین دلیل ، طراحی فوق العاده زیبا و تاثیر گذار است که از نظر من هیچوقت کهنه نمیشه.

جالبه که بقیه اتومبیلهای دارای چنین فرم بدنه ( کوپه با دماغه رو به جلو و انحنای ملایم عقب) نیز در دنیا به زیبایی و تاثیر گذار بودن طراحی شهرت دارن و تعدادی از آنها هنوز با همین فرم و تاثیر گرفته از همین خطوط و انحنا های مشخص، تولید شده و همچنان در صدر خودروهای خاص و دوست داشتنی هستند، مثل مدلهای مختلف پورشه 911 و برخی از مدلهای فراری بخصوص انواع کلاسیک دهه 60 میلادی و یا نمونه هایی از آلفارومئو و لانچیا و یا حتی مدلهایی از انگلستان مانند MG تریموف و چندتای دیگه.

در توضیحات این مقاله اشاره ای به موتور بلوک بزرگ ( بیگ بلاک 454) شده و شاید بد نباشه توضیحی در این مورد بدم که تعیین بزرگ و یا کوچک بودن سیلندر مربوط به فرم سوپاپها و شکل سیلندر و زاویه قرارگیری آنهاست و از همه مهمتر طول شاتونها، به این صورت که بیگ بلاک دارای شاتون بلندتر و اسمال بلاک دارای شاتون کوتاه بوده و به نحوی زاویه قرار گیری پیستونها نسبت به هم در دو ردیف متفاوت هست ،بنابراین حجم موتور ارتباطی با کوچکتر و یا بزرگتر بودن در این نوع رده بندی نداره و ممکنه یک موتور با حجم کمتر از نوع بیگ بلاک بوده و موتور دیگه با حجم بیشتر از نوع اسمال بلاک که قضیه مربوط به همان طول شاتونها و موارد دیگه است.

موتورهای بیگ بلاک دارای گشتاور بالاتر نسبت به اسمال بلاکها هستن و معمولا در خودروهای سنگین و برای بارکشی استفاده میشه البته با تمهیداتی میشه برای اتومبیلهای سواری هم استفاده کرد مثل سیستم سوخت رسانی بهتر و همینطور جرقه زنی در عوض اسمال بلاکها که در آمریکا به موتورهای " موشی" معروف هستند، برای سواریها و گاها با ارتقاء و تقویت برای مسابقه و شتاب استفاده میشه.

نظر شما در مورد خرید Ford Crown victoria 2014 با 330 هزار کارکرد چیه ؟

موضوع مصرف سوخت و غیره رو هم در نظر بگیریم.

توی کشور عمان میخوام بخرم، رقیبش هم تویوتا اوالون هست اینجا.

مرسی
    درود دوست گرامی

اگر قصد خرید و استفاده برای عمان دارید، انتخاب خوبی بحساب میاد البته در مورد تویوتا نظر خاصی ندارم بجز اینکه تویوتا کلا شرکت موفقی بحساب میاد و به احتمال زیاد در بعضی موارد کیفیت بهتری نسبت به فورد داشته باشه.
    اما اگر قصد وارد کردن به ایران را داشته باشید ( که بعید میدونم بشه چون بیشتر از سه سال از عمر ماشین گذشته) با توجه به اینکه خودروهای فورد خیلی در کشور رایج نیستند، بنابراین مشخصا برای تعمیرات و قطعات یدکی به مشکلات زیادی برمیخورید مگر اینکه از این نظر پیشتیبانی خوبی داشته باشید و قطعات مورد نیاز را هم از خارج کشور تهیه کنید.

در مورد فورد کراون ویکتوریا شخصا چندبار با مدلهای دهه 80 سرو کار داشتم و واقعا میتونم بگم یک سر و گردن از شورلت کاپریس بالاتر هستند، , و اینطور که متوجه شدم در خود آمریکا هم برای نیروی پلیس و تاکسی بیشتر از فورد کراون ویکتوریا استفاده میشده تا شورلت کاپریس چون دارای ضریب اطمینان بیشتر، استهلاک کمتر و دوام بالاتری نسبت به کاپریس بودن، البته این مربوط به دهه 80 و 90 بوده و در بعد از 2000 هم کماکان و بطور تقریبی به همین منوال وجود داشته ولی گویا در چند سال اخیر به دلایلی ، شرکت فورد با افت کیفیت مواجه شده بود بطوریکه در آمریکا جوکها و شوخی های زیادی برای اتومبیلهای فورد ساختن که مشخصا از روحیه بشدت محاسبه گر و تیزبین جامعه آمریکا سرچشمه میگیره که هر عیب و ایرادی در خودرو سریعا روی بازار فروش تاثیر منفی میگذاره.
    مصرف بنزین هم مسلما با توجه به موارد خیلی زیاد میتونه تغییر کرده و از نظر من اگر کسی خودروی آمریکایی میخره، نباید زیاد در قید و بند مصرف سوخت باشه چون عموما حجم بالا و مصرف بیشتری نسبت به مدلهای اروپایی و ژاپنی دارند، هرچند که در دو دهه اخیر مصرف بسیار کمتری پیدا کردن و با بهینه سازی سوخت رسانی و تغذیه، کیفیت و کارایی و قدرت بیشتر و مصرف کمتر شده بطوریکه از نظر مصرف گاهی با خودروهای داخلی رقابت میکنن.

بعد از این توضیحات، اگر ممکنه تصویر اتومبیلی که قصد خرید دارید منتشر کنید، چون ظاهرا شرکت فورد، مدل کراون ویکتوریا را دیگه تولید نمیکنه و آخرین مدل مربوط به سال 2011 است و شاید مدل دیگه ای از فورد باشه که به نام کراون ویکتوریا به شما معرفی کردند.

11. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2019

پيش فرض

سلام وقت بخیر اقا کسی هست منو راهنمایی کنه سیم چراغ اب رادیاتور شورلت نوا کدومه کسی میدونه کدوم سیمو باید وصل کنم به فشنگی که چراغ امپر خاموش بشه؟؟
    اگه کسی عکس داره برام بفرسته لطفا

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام وقت بخیر اقا کسی هست منو راهنمایی کنه سیم چراغ اب رادیاتور شورلت نوا کدومه کسی میدونه کدوم سیمو باید وصل کنم به فشنگی که چراغ امپر خاموش بشه؟؟
    اگه کسی عکس داره برام بفرسته لطفا

دوست گرامی محمد سعید نوری
    به کلوپ خودروهای آمریکایی خوش آمدید

مشکل دقیقا چیه؟
    اگر دنبال سیم مورد نظر در سمت موتور هستید، یک سوکت در سمت چپ موتور که به دو سیم متصل شده، مربوط به فشنگی چراق اخطار حرارت هست. این بخش را مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری بدست بیارید.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر مشکل چیز دیگه ای هست، با توضیحات بیشتر و البته تصویر، ارائه بفرمایید تا همه در حد امکان کمک و راهنمایی بکنیم

14. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه BJN_CAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

من هم امروز آزمایش کردم و دیدم بدون اتصال سوکت هم چراغ با چرخاندن سوئیچ تا انتها روشن میشه.
    سیمکشی را چک کردم و متوجه شدم ادامه سیم دوم به یک سوکت دیگه وصل هست که نزدیک سنسور اخطار قرار گرفته و به جایی وصل نیست.

ظاهرا این سوکت اضافه برای سنسور درجه حرارت عقربه ای در نظر گرفته شده که در مدل نوا استفاده نمیشه. با توجه به اینکه سیمکشی خیلی از آمریکایی ها مشابه هست مسلما خیلی از سوکتها در مدلهای مختلف ممکنه مورد استفاده قرار نگیره و در مدلهای دیگه برای وسیله خاصی طراحی شده باشه.

هر دو سوکت دارای برق منفی هست و زمانی که با تست لامپ چک کردم ، موقع باز بودن سوئیچ و حتی در حالت روشن بودن چراغ اخطار، تست لامپ روشن میشه

سنسور اخطار چراغی اضافه که داشتم را بطور موقت به مدار وصل کردم ( سنسور اصلی ماشین از مدار خارج شد) و با حرارت شمع داغ کردم.

بعد از مدتی چراغ کم کم شروع به روشن شدن کرد...

بعد از اینکه کاملا روشن شد، استارت زدم. ماشین روشن شد و هیچ مشکلی نداشت، چون خیلی جاها نوشته شده که بعد از داغ کردن موتور و روشن شدن این چراغ، موتور اتوماتیک خاموش میشه که البته این اتفاق رخ نداد.
    شاید در مورد کولر این وضعیت وجود داشته باشه که فعلا کولر کار نمیکنه و گاز نداره و بعد از راه افتادن مجدد، آزمایش میکنم.

توی تمام آمریکایی های وارداتی که دیدم، یک سوکت تقریبا مشابه این و معمولا به رنگ کرمی و یا سفید در سمت چپ و روی پالانی گلگیر در داخل موتور نصب شده و دسته سیمکشی به اون وصل هست.

بعضیها میگفتن مربوط به کامپیوتر عیب یاب جنرال موتور هست( مثل خودروهای امروزی) که من فکر نمیکنم اینطور باشه و مطلبی در این باره توی هیچ سایت و انجمن آمریکایی ندیدم. گاهی از برق مثبت و یا منفی اون برای تست کردن توی موتور استفاده میکردم.
    شاید این وسیله با استارت در ارتباط باشه و بوسیله اتصال کوتاه کانکتورهای این قطعه ، از داخل موتور و در حالت سوئیچ باز استارت زده بشه که البته من آزمایش نکردم.
    توی نقشه های برق خودروهای جنرال موتورز دهه 70 هم چیزی ندیدم که در این رابطه باشه و البته در خودروهای مونتاژ ایران هم ظاهرا حذف شده.

در مورد چپگرد هم دقیقا منظورم همین بود که اشاره کردید. شاید با استفاده از چپگرد دیگه نیازی به جوشکاری نباشه، البته اگر بدنه ضعیف برنجی سنسور تحمل فشارهای زیاد را داشته باشه و نشکنه.

آقا کامارو واقعا چقدر اطلاعات فنی خوبی نوشتین!
    شمام همینطور آقا kcnc معلومه سواد فنی و مطالعه یا خوبی دارین و واقعا دست به آچارین

این فشنگیا که حرارت نشون میده اگه یه جوری توی ماشینای دیگه استفاده بشه بازم کار میکنه؟
    یعنی اگه مثلا برای ماشین دیگه مثل پراید بگذاریم هم باز خوبه یا نه؟
    آخه این درجه آب پرایدها هم همچین درست و ردیف کار نمیکنه و گاهی خیلی اذیت میکنه انگاری یه چیزیش شده و چندبار بردم تعمیرگاه ولی درست نشده گفتم شاید مال یه ماشین دیگه بذاریم روش بهتر باشه

بعد این موتور بزرگ و کوچیک توی ماشین آمریکایی اینجوریه یا برای ماشینهای دیگه هم هست؟ مثلا ماشینای خارجی دیگه مال کشورای آلمان و ژاپن و اینجور کشورا؟
    Last edited by BJN_CAR; 09-08-2019 at 22:20.

16. 4 کاربر از BJN_CAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 5 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 5 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •