تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1061 از 1131 اولاول ... 615619611011105110571058105910601061106210631064106510711111 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,601 به 10,610 از 11304

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

همانطور که قبلا هم خدمت دوستان گلم عرض کردم یک سیستم کولر فول آمریکایی فابریک شورلت نوا رو قبلا به صورت تهاتری با یک سری قطعه دیگه که به دردم نمیخورد عوض کردم و کندانسور و اواپراتور و شلنگها و کمپرسور کولر رو به جای اونها گرفتم.

کمپرسور کولر در قسمت داخلی و کلاچ کاملا سالم هست فقط بلبرینگ اون کمی روان نیست و باید تعویض یا شاید سرویس بشه.

یکی از دوستان یک فولی کش کمپرسور کولر داشت که از ایشون قرض گرفتم تا بتونم قسمت فولی و کلاچ کمپرسور رو باز کنم تا بشه بلبرینگ اون رو تعویض کنم.
    دیروز سعی در باز کردن مهره اون داشتم که متاسفانه 2 مشکل وجود داشت:
    1- آچار بکس نمره 14 که مناسب باز کردن این مهره باشه پیدا نکردم و شاید یک نمونه مخصوص پوزه بلند نیاز داره.
    2- در زمان چرخاندن مهره سخت میشه چرخش کمپرسور رو کنترل کرد که البته یک روش برای قفل کردن اون از داخل کمپرسور پیدا کردم که نمیدونم ممکنه خسارتی وارد کنه یا نه ولی تنها راهی بود که به ذهنم رسید.

جناب علی آقا قبلا کمپرسور کولر کاملا مشابه این رو باز و تعمیر کامل کردن و اگر به یاد داشته باشن بهتر میتونن بنده رو راهنمای کنن.
    با تشکر

2. 4 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    درعکس یکی از سوزنها ساییدگی داره و چیزی که مشخصه باید عوض بشه و اگر نو میخرید باید jetسوزن یا زیگلوها هم عوض بشه البته چیزی که میدونم ودیدم 4 نوع پاور پیستون سوزن داریم که هر کدوم فرق داره وبرای کاربرات شما از نوع Gمیشه
    کلا برای تنظیم کاربرات یک سری گیج ابزار اندازه گیری مخصوص هست
    مثال برای تنظیم شناور شما باید طبق کد نامبر کاربرات با اندازه خاص مقدار بالانس شناور و FLOAT و پر شدن پیاله بنزین را تنظیم کنید -بعضی از کابرات ها یه ادازه سانتی دارن و بعضی ها غیره GMطبق کد نامبر کاربرات تنظیمات را ارائه داده

یا تنظیم ارتفاع ساپورت LEVER پمپ شتاب که سریع پمپ درگیر بشه و خلاصی نداشته باشه

تنظیم COIL ساسات و اهرم ساسات -گیج تنظیم مقدار باز شدن دریچه ساسات و.....

4. 3 کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

نصب قفل ایمنی برای ضامن کاپوت شورلت نوا

متاسفانه ضامن کاپوت شورلت نوا بدون هیچ امنیتی ، توسط هر کس قابل باز شدن بوده و در زمانه ما که سرقت باطری و بعضا قطعات دیگه رواج پیدا کرده، میتواند هزینه های سنگینی به همراه داشته باشه.

در ابتدا قصد داشتم سیم کاپوت نصب کنم، ولی با بررسی هایی که انجام دادم متوجه شدم نصب سیم کاپوت تاثیر خاصی در بالا بردن ایمنی کاپوت نوا نداره، چون همین الان باطری اتومبیلهای دیگه ( مثل انواع پژو ، سمند، پراید ، پیکان و حتی اتومبیلهای خارجی ) که دارای سیم کاپوت هستند توسط سارقان دزدیده میشه
    ( و حتی قطعات بسیار گران قیمت مثل کامپیوتر و سیستم جرقه زنی ، انواع سنسورها و حتی در یک مورد سرسیلندر!) و سیم کاپوت در نهایت برای سهولت باز و بسته کردن کاپوت توسط راننده تعبیه شده و ایمنی خاصی نداره، بخاطر همین از نصب سیم کاپوت منصرف شدم و مستقیما یک قفل آویز برای ضامن کاپوت نصب کردم.

برای نصب قفل آویز ، حلقه یک چفت معمولی مورد نیاز هست که ارتفاع حلقه در حد مناسب باشه، یعنی علاوه بر اینکه فضای کافی برای بستن قفل آویز را داشته باشه، در عین ححال امکان حرکت کردن و باز شدن ضامن کاپوت را نداشته باشه.

حلقه چفت بر روی محل مناسب در روی شاسی ضامن ( که از روی ماشین باز شده) نصب شد. محل نصب با توجه به وضعیت قرار گیری ضامن، فاصله مورد نیاز تا لبه ضامن، ارتفاع لازم و همچنین فضای کافی برای بستن قفل آویز مشخص شد.
    با دوتا پیچ و مهره مناسب، حلقه چفت نصب و برای استحکام و ایمنی بیشتر جوشکاری شد تا با تکان خوردن و دست انداز و یا احیانا ضربه و فشار باز نشود

متناسب با وضعیت از قبل تعیین شده، شکاف مورد نظر برای عبور سر حلقه چفت از داخل ضامن کاپوت، توسط سنگ جت ایجاد شد

مقداری رگلاژ و کج راست کردن مختصر برای تنظیم شدن حلقه با شکاف انجام دادم و ضامن به راحتی بر روی حلقه چفت حرکت کرده و مانعی وجود نداشت.
    قفل آویز را موقتی بستم و تنظیمات کمی انجام شد.

ضامن بر روی ماشین سوار شده و مجددا تنظیمات نهایی انجام و قفل آویز بسته شد.

باز و بسته کردن این قفل با کلید چندان مشکل نیست و بعد از چند بار، بدون نگاه کردن باز میشه و در عین حال بخوبی جلوی حرکت کردن ضامن کاپوت را گرفته و ایمنی قفل کاپوت بسیار بیشتر شده

6. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

دور ماشین رنگ شده است اما کاپوت،سقف،صندوق و ستون ها رنگ کارخانه است مشکلی که در این قسمت ها بوجود آمده آفتاب سوخته شدن طوری که باران میاد فردای اون روز قسمت هایی که آفتاب سوخته شده شروع به زنگ زدن می کنه حالا کل ماشین را رنگ کنم موقع فروش مشکلی پیش نمیاد یعنی نمیگن ماشین چپی هستش.

نگران نباشید چون رنگ زدن ماشین دلیل بر تصادفی یا چپی بودن نیست ( این مسئله بیشتر در اتومبیلهای مدل بالا میتونه صحت داشته باشه که مثلا چند سال بیشتر عمر نداره ولی کل بدنه رنگ مجدد خورده) در حالیکه از یک اتومبیل قدیمی و کلاسیک نمیشه انتظار داشت که حتما تمام رنگ اول و فابریک خودش را حفظ کرده باشه.
    توصیه میکنم از واکس رنگ بدنه اتومبیل استفاده کنید که تا حد زیادی جلوی تاثیرات آفتاب و باران و..را میگیره و جلای خوبی به رنگ میده. البته بهترین کار رنگ زدنه که اونهم برنامه جداگانه ای برای خودش داره...

سلام دوستان من در حال بازسازی بیوک b3 هستم اگر کسی نقشه ای از جاهای مختلف ماشین داره ممنون میشم واسم بفرسته از کل قطهات هم دیفرانسیل کاماروایه و کاربراتور کاپریسی

دوست گرامی ars52
    به کلوپ خودروهای آمریکایی خوش آمدید
    نقشه کامل و دقیق از اتومبیل در دسترس نیست( شاید در منابع خارجی و آنهم فقط در بخشی از قطعات) وجود داشته باشه با این حال شما میتوانید هر بخش را بطور جداگانه بررسی و جستجو کنید و در کلوپ به اشتراک بگذارید و همه در حد توان همراهی و کمک خواهیم کرد.
    در مورد کاربراتور ، تا جایی که متوجه شدم، بخشهای زیادی از آن به درستی کار نمیکنه و احتمالا ایرادات بزرگی داشته باشه که لازمه هر قطعه به دقت بررسی و بازبینی شده و در صورت نیاز تعمیر و یا تعویض بشه و از آنجا که کاربراتور بخش حساس و پر دردسری هست( بخصوص مدلهای 4 دهنه) من فکر میکنم بهترین راه همان چیزی باشه که جناب mj1970 توصیه کردن و در ادامه اگر تعمیر و بازسازی اولیه جوابگو نبود( مثلا هزینه بسیار زیادی داشت و یا احتمال خراب شدن مجدد در کوتاه مدت بود) بهتره که در فکر یک نمونه سالم و شرطی باشید.
    همانطور که قبلا هم خدمت دوستان گلم عرض کردم یک سیستم کولر فول آمریکایی فابریک شورلت نوا رو قبلا به صورت تهاتری با یک سری قطعه دیگه که به دردم نمیخورد عوض کردم......

سپاسگزارم آقا محمد گرامی
    من برای باز کردن از بکس معمولی استفاده کردم، البته مقداری با همین مشکلی که شما اشاره کردید، طرف شدم اما با استفاده از یک روش ابداعی ، پولی کمپرسور را مهار کرده و مهره را باز کردم که در بخش بستن کلاچ کمپرسور توضیح دادم( برای باز کردن هم از همین روش استفاده شد)

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

یک چیز دیگه که به ذهنم رسید، بستن پولی در گیره و باز کردن مهره است که شاید جواب بده، اما به تصور من مهره آنچنان سفت نیست و فقط چرخش پولی هست که مشکل بوجود میاره بنابراین اگر با یک وسیله دیگه که سرعت بسیار بالایی داشته باشه( مثل بکس بادی) مهره را بشه با سرعت باز کرد جوری که پولی فرصت چرخش و همراهی کردن با سرعت گردش بکس بادی را نداشته باشه. ( مثلا بکس مورد نظر را با کمپرسور پیش پنچر گیری ببرید تا با بکس بادی سریع باز بکنه) و اگر خواستید پولی را با دست بگیرید( که در گیره نبندید و یا اصلا گیره در دسترس نباشه) یا از روشی که توضیح دادم استفاده کنید یا با چند لایه پارچه ضخیم و یا پتو، پولی را با دست محکم بگیرید و نفر دیگه با بکس بادی مهره را باز بکنه.

8. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

نقشه کامل و دقیق از بیوک موجود هست

10. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه BJN_CAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

سلام

نقشه کامل و دقیق از بیوک موجود هست
    علیک سلام.....!!!!
    خب بذار همه ببینیم استفاده کنیم

12. 2 کاربر از BJN_CAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

سلام دوستان من در حال بازسازی بیوک b3 هستم اگر کسی نقشه ای از جاهای مختلف ماشین داره ممنون میشم واسم بفرسته از کل قطهات هم دیفرانسیل کاماروایه و کاربراتور کاپریسی
    سلام اقا خوش اومدی
    الان دقیقا جای درست اومدی چون اینجا چندتایی استاد داریم واقعا کارشون درسته
    یکی همین آقا کامارو خودمون که اصن بدون ادعا داره هرچی میدونه به همه میگه و کمک میکنه و کاریم ازش بر بیاد انجام میده
    آقا محمد جواد و آقا kcnc هم که گل هستن و اونا هم همینطور هرچی بدونن میگن و راهنمایی میکنن
    چند نفر دیگه هم که زیاد نمیان ولی اونا هم یه چیزایی واردن
    ببین دوست گل من ماشین آمریکایی باید داشته باشی تا بتونی جیک و پوکش بلد باشی همینجوری رو هوا و کیلویی نمیشه حرف زد که آره اینجاش اینجوریه اونجاش یه طور دیگه آخه مگه پراید لگنه که همه داشته باشن؟؟!!
    خلاصه این چند نفری که گفتم خودشون ماشین دارن اونی هم که ماشین آمریکایی نداره فقط یه چیزی مینویسه دیگه چی بگم والله!
    منم دوست رفیق آمریکایی سوار دارم ولی ادعا ندارم حالا شما کم کم اینجا اشنا میشی میدونی چی میگم

14. 2 کاربر از BJN_CAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

نصب قفل ایمنی برای ضامن کاپوت شورلت نوا

متاسفانه ضامن کاپوت شورلت نوا بدون هیچ امنیتی ، توسط هر کس قابل باز شدن بوده و در زمانه ما که سرقت باطری و بعضا قطعات دیگه رواج پیدا کرده، میتواند هزینه های سنگینی به همراه داشته باشه.

در ابتدا قصد داشتم سیم کاپوت نصب کنم، ولی با بررسی هایی که انجام دادم متوجه شدم نصب سیم کاپوت تاثیر خاصی در بالا بردن ایمنی کاپوت نوا نداره، چون همین الان باطری اتومبیلهای دیگه ( مثل انواع پژو ، سمند، پراید ، پیکان و حتی اتومبیلهای خارجی ) که دارای سیم کاپوت هستند توسط سارقان دزدیده میشه
    ( و حتی قطعات بسیار گران قیمت مثل کامپیوتر و سیستم جرقه زنی ، انواع سنسورها و حتی در یک مورد سرسیلندر!) و سیم کاپوت در نهایت برای سهولت باز و بسته کردن کاپوت توسط راننده تعبیه شده و ایمنی خاصی نداره، بخاطر همین از نصب سیم کاپوت منصرف شدم و مستقیما یک قفل آویز برای ضامن کاپوت نصب کردم.

برای نصب قفل آویز ، حلقه یک چفت معمولی مورد نیاز هست که ارتفاع حلقه در حد مناسب باشه، یعنی علاوه بر اینکه فضای کافی برای بستن قفل آویز را داشته باشه، در عین ححال امکان حرکت کردن و باز شدن ضامن کاپوت را نداشته باشه.

حلقه چفت بر روی محل مناسب در روی شاسی ضامن ( که از روی ماشین باز شده) نصب شد. محل نصب با توجه به وضعیت قرار گیری ضامن، فاصله مورد نیاز تا لبه ضامن، ارتفاع لازم و همچنین فضای کافی برای بستن قفل آویز مشخص شد.
    با دوتا پیچ و مهره مناسب، حلقه چفت نصب و برای استحکام و ایمنی بیشتر جوشکاری شد تا با تکان خوردن و دست انداز و یا احیانا ضربه و فشار باز نشود

متناسب با وضعیت از قبل تعیین شده، شکاف مورد نظر برای عبور سر حلقه چفت از داخل ضامن کاپوت، توسط سنگ جت ایجاد شد

مقداری رگلاژ و کج راست کردن مختصر برای تنظیم شدن حلقه با شکاف انجام دادم و ضامن به راحتی بر روی حلقه چفت حرکت کرده و مانعی وجود نداشت.
    قفل آویز را موقتی بستم و تنظیمات کمی انجام شد.

ضامن بر روی ماشین سوار شده و مجددا تنظیمات نهایی انجام و قفل آویز بسته شد.

باز و بسته کردن این قفل با کلید چندان مشکل نیست و بعد از چند بار، بدون نگاه کردن باز میشه و در عین حال بخوبی جلوی حرکت کردن ضامن کاپوت را گرفته و ایمنی قفل کاپوت بسیار بیشتر شده

سلام اقا کامارو
    یه مدتی ننوشتی دلم گرفت حوصلم نداشتم بیام اینجا دیدم الکی چندتا صفحه سیاه شده رفته جلو هیچی توش نیست تا اینکه شما و آقا محمد جواد و یکی دو نفر دیگه ماشین آمریکایی دارن نوشتن و لذت بردم
    آقا واقعا راست میگی ماشین دوستم پراید یه ماه قبل بیچاره نیم ساعت دم در بود باطری دزدیدن اونوقت 600 تومن پول باطری نو و دست دوم داد بیچاره بعد رفت از این قفلا سوئیچی مال کاپوت پراید خرید تا دزد نزنه منم ترسیدم یکی برا پرایدم گذاشتم بخدا امنیت نیست باطری میدزدن سه سوته

16. 4 کاربر از BJN_CAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

ممنونم علی آقا محبت کردید.

البته مشکل فعلی من در باز کردن مهره کمپرسور اینه که بکسی که من استفاده کردم درست روی مهره نمیشینه و باید یه سر به ابزار فروشی بزنم ببینم که بکس 14 پوزه بلندتر و ظریفتری هم هست که بشه مهره رو باهاش باز کرد یا نه.البته شکر خدا دوستانی دارم که سالهاست همراه هم دست به تعمیراتی زدیم و به لحاط ابزار و وسایل تقریبا تکمیل هستیم.
    اتفاقا یکی از دوستان یه بکس برقی هم داره که میشه مهره رو باهاش باز کرد.

18. 4 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

علیک سلام.....!!!!
    خب بذار همه ببینیم استفاده کنیم
    خواهش میکنم قربان
    کدام قسمت خودرو را را مایل هستید ببینید ؟

20. این کاربر از armindevile بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •