تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1053 از 1131 اولاول ... 535539531003104310491050105110521053105410551056105710631103 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,521 به 10,530 از 11304

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

سلام و عرض ادب خدمت تک به تک دوستان علاقه مند به خودرو و مخصوصا خودروهای آمریکایی

خب در ادامه بیدار کردن شورلت از خواب چند ساله رسیدم به روغن ریزی از بخش عقبی موتور که همون کاسه نمد حلالی انتهای میل لگ باشه
    قبلا یه روشی من درآوردی درست کردم که در زیر شرح اینکار رو در تصاویر میتونید ببینید.

با این کار انتهای موتور بلند میشه و اینطوری میشه کارتل رو خارج کرد تا بشه با باز کردن کپه انتهایی میل لنگ اقدام به تعویضش کرد که البته به یه مشکل خوردم که در حال حل کردن اون هستم و در ادامه شرح خواهم داد.
    راستی عکسها یک نکته داره و اون هم اینه که بالاخره کتب دانشگاهی و مهندس یه جاهایی به دردم خورد که فکرش رو نمیکردم.
    Last edited by MJ1970; 05-06-2019 at 10:53.

2. 6 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    چطوری میشه قدرت پرتاب باد کولر و بخاری شورت نوا رو زیاد کرد فشار باد کولر ماشین خیلی کمه

دوست گرامی mahbod-nova
    به کلوپ خودروهای آمریکایی خوش آمدید.

موردی که اشاره کردید یکی از چندین مورد ایراد در طراحی کولر شورلت بحساب میاد که تقریبا راهی برای حل کردن آن ، بجز ایجاد بهسازی و تغییر کامل در ساختار این سیستم نیست، که چند سالی است شرکتهای متفرقه در آمریکا ابداعات جالبی انجام داده و کل سیستم کولر و بخاری بطور کامل از اول طراحی و تمام موارد منفی حذف شده و چند بار در همین کلوپ به آن اشاره کردم.

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

هرچند که از این کیتها در ایران وجود نداره و خرید از خارج هم اصلا بصرفه نیست، اما با نگاه کردن به بخشهای مختلف این کیت، ایده هایی در ذهنم شکل گرفته که در حال سبک سنگین کردن و بررسی های ابتدایی آن هستم و شاید در آینده با تلفیقی از بخشهای یک کولر دیگه از اتومبیلی امروزی، با بخشهای کولر شورلت، کارایی کولر بسیار بیشتر از چیزی بشه که الان هست.

اما مشکل کم بود پرتاب باد، ممکنه بازهم با چند کار ساده، مقداری در وضعیت کم بازدهی فن کولر و بخاری تغییر بوجود بیاد و بهتر بشه، مثل بررسی کانالهای هوا برای جلوگیری از نشت هوا و چسب زدن و محلهای احتمالی در رفتن هوا و یا ایرادات اینچنینی، همینطور تمیز کردن بخش داخل یونیت کولر در سمت موتور که با باز کردن نیمی از آن و تمیز کردن داخل یونیت اواپراتور از گرد و خاک و برگ و مواد زائد احتمالی، وضعیت بهتری برای عبور هوا بوجود بیاد

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

در ادامه ممکنه فن اتومبیلش ما کارایی کمتری پیدا کرده باشه و بخاطر فرسودگی دور آن کم شده و در نتیجه پرتاب باد کمتری داشته باشه که باید فن را از داخل گلگیر سمت راست باز کرده و وضعیت را از نزدیک دیده و با یک نمونه دیگه از نظر قدرت و پرتاب باد مقایسه کنید. بعضی از فنها دارای موتور بزرگتر و پرتاب باد بیشتر هستند( مثل نمونه هایی که روی کامارو سوار شده) و نوعی از فن چینی برای شورلت ساخته شده که در همان حد پرتاب باد داره و شاید هنوز در بازار پیدا بشه.

در پایان از شما تمنا میکنم از گذاشتن شماره تماس و تبلیغ خرید و فروش اتومبیل جدا خودداری کنید و برای این کار از بخش پیامهای خصوصی استفاده کنید.

4. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

خب در ادامه رفع روغن ریزی موتور شورلت مشکلی که داشتم این بود که چون در جا زدن کاسه نمد قبلی انتهای میل لنگ از چسب استفاده کرده بودم قسمت بالایی کاسه نمد حلالی در بالای میل لنگ گیر کرده بود و دستکاری زیادیش مشکل زا بود به این دلیل که اگر همون کاسه نمد خراب آسیب میدید و بیرون نمیومد مجبور بودم کل موتور رو خارج کنم و میل لنگ رو به صورت کامل بیرون بیارم و این یعنی یه پروژه سنگین دیگه...
    اما با صرف وقت و دقت زیاد موفق شدم اون بخش از کاسه نمد هم خارج کنم و موفق به نصب کاسه نمد نو و اورجینال شدم...

در تصویر زیر دو مدل کاسه نمد رو میبینید
    یکیش رول آمریکایی اصلی و اورجیناله که قبلا روی موتور بوده اورجینال بوده و دیگری هم رول هست ولی تقلبی و کاملا مشابه اصلی

و اما کاسه نمدی که قصد نصب اون رو داشتم ویکتور اصلی بود که سالها پیش تهیه کرده بود برای همچنین روزی

کیفیت بالای کاسه نمد ویکتور اصلی کاملا مشهود بود و به خوبی و دقت زیاد نصب شد.

نصب این کاسه نمد نکته داره و قلق خاص خودش رو داره
    در واقع سبک این کاسه نمد خودش مشکل در طراحی رو نشون میده.
    اگر انتهای میل لنگ ماشینهای معمولی رو دیده باشید مثل پراید و ... میبینید که انتهای میل لنگ فلنچ نداره و به گونه ای طراحی شده که محل نصب فلایویل به جای فلنچ با پهنای متفاوت همون انتهای میل لنگه که سوراخکاری و رزوه شده و به همین علته که شما برای تعویض اون کاسه نمد نیازی نیست که کارتل و میل لنگ رو باز کنید و به راحتی پس از باز کردن گیربکس میتونید اون کاسه نمد رو تعویض کنید.
    اما در شورلت مجبور هستید کارتل و حتی میل لنگ رو هم باز کنید .
    نکته بعدی این هست که حلالی بودن کاسه نمد ته میل لنگ شورلت و کلا آمریکایی های قدیمی به دلیل دو تکه بودن نمیتونه فنر جمع کننده داشته باشه. اگر کاسه نمدهای معمولی رو دیده باشید تقریبا همه فنر دارن و به همین دلیل تا لاستیک اونها نپوسه روغن نمیدن.
    به همین دلیله که روغن ریزی انتهای میل لنگ در آمریکاییها زیاده و آب بندیش هم دشواری داره.

ادامه در پست بعدی
    Last edited by MJ1970; 07-06-2019 at 10:16.

6. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

و اما نمایی از ریز موتور:

در تصویر زیر انتهای میل لنگ رو میبینید که هنوز کاسه نمد چسب خورده روشه
    [IMG] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/IMG]

اما اون کاسه نمد رول تقلبی رو برای تست روی کپه انتهایی میل لنگ که باز کرده بودم نصب کردم تا اشکال اون رو ببینید :

همونطور که میبینید درست سر جای خودش نمیشینه و به همین دلیل قطعا بعد از نصب خوب آب بندی نخواهد کرد و باز هم نشتی روغن خواهیم داشت.
    این کاسه نمد رو به اسم جنس اصلی به من فروختن. بگزارید آدرس بدم دوستان تهرانی بدونن از کی گرفتم: تهران ماشین به ریاست آقای ادیب زاده که گفتند این کیت واشر اورجیناله و من هم باور کردم

و اما بریم سراغ کاسه نمد اورجینال که واقعا در نصب هم این رو میشد فهمید
    ببینید چطور لب به لب و تمیز سر جاش قرار گرفته

و اما کاسه نمد قبلی روی میل لنگ که میخواستم خارجش کنم

در حال خارج شدن:
    ابزاری که با کمک اون کاسه نمد خارج شد:

اما نکته ای که وجود داشت این بود که در نصب کاسه نمد حلالی ته میل لنگ باید مراقب بود که از چسبهای حجیم مثل چسب مزدا نباید استفاده کرد چون قبلر مربوط به کاسه نمد رو به هم میزنه و باعث عدم قرار گیری صحیح روی کار میشه و اجازه نمیده حلالی ها سر جای دقیق شون بشینن.
    Last edited by MJ1970; 07-06-2019 at 10:17.

8. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

خب در انتها بد نیست نمای از قطعات موتور از زیر هم ببینیم
    میل بادامک از زیر قابل رویت بود و پیستون ها و بخشهایی از سیلندر که صاف و آینه ای هم بود میشد دید.
    البته قابل ذکره که موتور من تنها دو هزار کیلومتر پس از تعمیر کارکرده

و اما انتهای این کار و نصب کارتل روغن:
    در نصب کارتل هم خیلی باید دقت کرد و از واشر مناسب و چسب کافی استفاده کنید .

پس از نصب کارتل و آچار کشی اون موتور سر جای خودش نصب شد و روی دسته موتورها محکم شد و فلایویل نیز نصب شد و ماشین میره برای نصب گیربکس...

یه نکته ای که خیلی برای خودم عجیب بود این بود که با اینکه موتور من تنها 2000 کیلومتر پس از تعمیر کامل راه رفته بود و هم قطعات داخل موتور همه نو و شسته شده بودم و هم روغن و فیلتر ولی ته کارتل روغن رسوب زیادی دیده میشد که به نظر میرسید روغن موتور رسوب کرده بود!
    البته این هم بگم که ماشین با این روغن حدود 3 سال خوابیده بود.
    به هر حال فکر میکنم کیفیت روغن موتورها بسیار پایینه و در واقع آشغال محسوب میشن و به نظرم روی کیلومتر 3 یا 4 هزار کیلومتر باید عوض بشن چون واقعا بی کیفیت هستن و قطعا روغن فیلتر شده هستن.
    Last edited by MJ1970; 07-06-2019 at 10:19.

10. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه BJN_CAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

خب در انتها بد نیست نمای از قطعات موتور از زیر هم ببینیم
    میل بادامک از زیر قابل رویت بود و پیستون ها و بخشهایی از سیلندر که صاف و آینه ای هم بود میشد دید.
    البته قابل ذکره که موتور من تنها دو هزار کیلومتر پس از تعمیر کارکرده

و اما انتهای این کار و نصب کارتل روغن:
    در نصب کارتل هم خیلی باید دقت کرد و از واشر مناسب و چسب کافی استفاده کنید .

پس از نصب کارتل و آچار کشی اون موتور سر جای خودش نصب شد و روی دسته موتورها محکم شد و فلایویل نیز نصب شد و ماشین میره برای نصب گیربکس...

یه نکته ای که خیلی برای خودم عجیب بود این بود که با اینکه موتور من تنها 2000 کیلومتر پس از تعمیر کامل راه رفته بود و هم قطعات داخل موتور همه نو و شسته شده بودم و هم روغن و فیلتر ولی ته کارتل روغن رسوب زیادی دیده میشد که به نظر میرسید روغن موتور رسوب کرده بود!
    البته این هم بگم که ماشین با این روغن حدود 3 سال خوابیده بود.
    به هر حال فکر میکنم کیفیت روغن موتورها بسیار پایینه و در واقع آشغال محسوب میشن و به نظرم روی کیلومتر 3 یا 4 هزار کیلومتر باید عوض بشن چون واقعا بی کیفیت هستن و قطعا روغن فیلتر شده هستن.

سلام آقا mj1970 ببخشید من اسم کوچیک شما نمیدونم
    اما میخواستم بگم کیف میکنم اینهمه کارای سنگین و عجیب انجام میدین.
    ببخشید شما تعمیرگا دارین؟ آخه انگار تو تعمیرگا انجام دادین یا پارکینگ خونه است؟

هرجا باشه هم کارتون خیلی تمیزه هم وسایلتون اصلا یه ذره هم خاک و کثیفی نداره آدم کیف میکنه نگاه کنه بعد آدم میره پیش مکانیکا میبینه نصف وسایلش ریخته رو خاک و موتور ولو شده رو زمین همه جا هم کثیف روغنی معلوم نیس چی به چیه و این وسط کلی دزدیم میکنن

ببخشید یه سوال دارم این آهنه که گذاشتین روی گلگیرا اشکال نداره؟ گلگیرا خراب نمیکنه؟ آخه موتور خیلی سنگینه
    بعد این که گفتین روغن موتور 4 هزارتا عوض بشه من روغن خریدم نوشته بود 8 هزارتا الان 5 هزارتا و خورده ای رفتم یعنی باید عوضش کنم؟

12. 3 کاربر از BJN_CAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

ارادتمند دوستان محمد جواد هستم.

شما به بنده لطف دارید من تعمیرات رو در پارکینگ منزل انجام میدم.البته اوایل همسایه ها کمی گیر میدادن که خب به مرور زمان حل شده و یه جورایی رفیق شدیم با هم

در مورد قرار گرفتن وزن موتور روی گلگیر ها خودم هم تعجب میکنم که چرا گلگیرها دفرمه نمیشن ولی این بار دومی بود که این کار رو انجام دادم و مشکلی هم ایجاد نشد. این هم از جذابیت های خودروهای آمریکایی هست.
    البته چون زیر میله آهنی کتاب قرار دادم مشکلی ایجاد نشد چون وزن موتور به سطح کتاب تقسیم میشه و اثری روی گلگیر نمیگزاره.
    در رابطه با روغن موتور هم کیلومتر اسمی که روی طرف روغن زده مشه در ایران خیلی قابل اعتنا نیست چون کیفیت روغنها هم مثل کیفیت سایر موارد دیگه پایینه و تا جایی که بنده اطلاع دارم اغلب روغن های بسته بندی شده در ایران روغن فیلتر شده هست که به اون افزودنی اضافه میکنن.

در مورد ادامه کارهای ماشین فعلا باید گیربکس سوار بشه و بعد برم سراغ نصب کولر که اون هم داستانهای خودش رو داره.
    دو مدل کولر برای ماشین دارم که یک ست کامل لوازم فابریک کولر آمریکایی هست که فقط باید بلبرینگ کمپرسور رو سرویس کنم و یک ست کامل کولر جدید که شامل کمپرسور ساندن 508 نو و سایر قطعات میشه که از گاز 134 استفاده میکنه.

14. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

آقا محمد گرامی، بسیار عالی کار کردید، بخصوص در رابطه با تعویض کاسه نمد عقب میل لنگ که تصور میکنم نیمه بالایی کاسه نمد ( بخشی که بین میل لنگ و بدنه سیلندر موتور قرار میگیره)را به شکل کشابی جا زدید و البته کار بسیار وقتگیر و دقیقی است و باید با حوصله انجام بشه و روش دیگه ای به نظرم نمیرسه و اگر هست ، بفرمایید.

در اینجا توجه من به این مخزن تنظیم فشار وکیومهای کولر و بخاری جلب شد که جابجا شده.
    دلیل خاصی برای این کار داشتید ( مثلا بخاطر تعمیرات اخیر ) و یا از قبل همینجا نصب شده بود؟

نظر شما در مورد استفاده از یک اواپراتور کوچکتر کولر برای نصب در داخل اتاق چیه؟
    من در فکر نمونه هایی مثل سری پژوهای 405 و پارس ، RD , ROA و سمند هستم که به لحاظی ممکنه بشه استفاده کرد تا هم اواپراتور و هم فن کولر و بخاری به داخل اتاق منتقل بشه و کارایی احتمالا خیلی بیشتر از الان خواهد شد.

این بخشی از یونیت کولر پژو 405 هست که شامل اواپراتور و فن میشه و با بررسی های ابتدایی متوجه شدم قابلیت خوبی برای استفاده در این پروژه تلفیق کردن اجزاء هر دو مدل آمریکایی و فرانسوی داره.

البته کار ساده ای نیست و باید بخشهایی از هر دو اتومبیل جدا شده و قسمتهای جدیدی هم ساخته شده و در نهایت بهم متصل بشه

16. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

ارادتمندم استاد عزیز

در رابطه با نیمه بالایی کاسه نمد حلالی ته میل لنگ هم خارج کردن و هم جا زدنش رو به همون صورت که فرمودید انجام دادم.
    امیدوارم دیگه روغن ریزی نداشته باشم چون همانطور که فرمودید یک مقدار آب بندی اون قسمت سخت انجام میشه...

در رابطه با کولر شورلت نوا حدود 13 - 14 سال پیش یه شورلت نوا مدل سال 58 وارداتی داشتم که به طور عجیبی فابریک و دست نخورده بود
    کولر اون ماشین بسیار خوب و قوی بود ولی مشکلی که داشت فقط و فقط ضعف در پرتاب باد بود که به نظر میومد که سرمایش اون بسیار عالی هست ولی پرتاب و پخش سرما کمی ضعف داشت که همان طور که شما بررسی کردید و به خوبی متوجه شدید فاصله زیاد اواپراتور با محل پرتاب باد و کمی پیچیده بودن مسیر باد و ضعیف بودن فن اواپراتور هم بی تقصیر نیست.

در داخل اتاق شورلت و بیوک یکی از مشکلاتی که وجود داره اینه که فضای کافی برای مانور زیاد وجود نداره و هر گونه تغییرات که منجر به اضافه کردن یک بخش جدید میشه مستلزم تغییراتی هست که خیلی حوصله لازم داره.
    در مورد اواپراتور کولر 405 به لحاظ عملکردی قطعا جوابگو هست ولی نکته مهم یکی این هست که قراره کجا قرار بگیره و چه قطعات فابریکی باید حذف یا جابجا بشه و اینکه چطور قراره به دریچه های قبلی متصل بشه؟

همخوانی کمپرسور کولر فابریک با گاز 12 با تجهیزات 405 که با گاز 134 کار میکنن به چه صورت خواهد بود؟
    یادمه چند سال قبل از مدلی از اواپراتور به نام سامسونتی صحبت میکردید که نمونه های بسیار قوی و جالبی هم در بازار دیده بودم که یادمه اون زمان حدود 400 هزار تومان قیمت داشت ولی بسیار قوی و جالب طراحی شده بود.به نطرتون اون مدل بهتر نیست؟

البته اون هم چون زیر داشبورد قرار میگیره باد از زیر پرتاب میشه و این کمی مشکل ساز میتونه بشه...

18. 5 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سپاسگزارم آقا محمد گرامی

تلفیق دو بخش متفاوت از کولر دو اتومبیل، حتما دردسرهای زیادی داره، اما نتیجه اگر بهتر شدن کارایی باشه، ارزش هزینه کردن و دردسر را خواهد داشت، بخصوص که استفاده از نمونه های چمدانی یا همان سامسونتی، در فرم ظاهر داشبرد تغییر بوجود میاره و مقداری هم جلوی پای شاگرد را میگیره.

ایده ای که دارم ، فعلا در حد یک تئوری ذهنی و طراحی ابتدایی است و نه بیشتر که اگر انجام بشه، خواه ناخواه باید به تمام سوالاتی که فرمودید، و همچنین تعداد دیگه ای از سوالات مهم ، جواب داده بشه و در هر مرحله و با پیش رفتن در هر بخش، اما و اگرها و ایرادات و کم و کاستی هایی پیش رو خواهد آمد و باید همه آنها حل شده تا به بهترین نتیجه برسم.

و اما ایده:

این نمای کلی یونیت بخاری در قسمت داخل اتاق و جلوی پای شاگرد هست که به ساده ترین شکل نشان داده شده

در اینجا همان یونیت بطور فرضی در داخل اتاق نشان داده شده که خطوط سبز بدنه اتومبیل، رادیاتور بخاری به رنگ قرمز، و دو وکیوم شماره 1 ( تنظیم دریچه برای خروجی های روی داشبرد یا به سمت دریچه زیر پا) و شماره 2 ( برای زیر پا یا دریچه های ضد یخ زدگی پشت شیشه جلو) نشان داده شده.

از آنجایی که قراره با انجام این کار، فن بخاری و کولر، و همچنین اواپراتور، به داخل اتاق منتقل بشه، بنابراین دیگه نیازی به دریچه کنار پای شاگرد و همچنین دریچه ورودی هوای زیر شبکه جلو( بین کاپوت و شیشه جلو از بیرون) وجود نداره و مدار این دو وکیوم جدا میشه ( که من همین الان هم انجام دادم و نیازی به باز و بسته شدن آنها نیست)
    همچنین رادیاتور بخاری بخاطر جاگیر بودن و نیاز به فضای لازم برای انجام کار، خارج شده و بخشهای غیر ضروری در امتداد خط قرمز برش داده شده و یونیت به دو بخش مجزا تقسیم میشه.

یونیت فن و اواپراتور کولر پژو 405 که در تصویر پست قبلی نشان داده شد، تقریبا و تا حدودی با شکل و فرم مورد نیاز و فضایی که ایجاد میشه، همخوانی داره و بعد از برش دادن یونیت بخاری ، یونیت کولر پژو که شامل فن کولر و بخاری، اواپراتور و محفظه آنها است، به بخش دریچه ها و وکیومهایی که هست، متصل میشه.

در اینجا همانطور که مشخصه، یک طرح کلی است و تا زمانی که بخشها بیرون از ماشین و در ابعاد واقعی کنار هم گذاشته نشده و ایرادات و کم و زیادهای بوجود آمده مشخص نشده باشه، نمیشه گفت که عملا چه قسمتی در کجای طرح قرار میگیره؟
    مثلا با حذف رادیاتور بخاری، مسلما باید جایی برای رادیاتور بخاری در نظر گرفت که میتونه در کنار یا در مسیر مستقیم باد فن باشه و اینکه آیا رادیاتور خود شورلت مجددا قابل استفاده است و یا از یک رادیاتور دیگه( مثلا رادیاتور بخاری پژو) استفاده بشه؟

و یا وضعیت دریچه تنظیم هوای گرم و سرد که بوسیله کابل انجام شده و باید مشخص بشه آیا این دریچه باقی خواهد ماند؟ اگر بله در چه بخشی و کنترل به چه صورت هست و اگر نه، چه چیزی جایگزین آن خواهد بود و آیا اصولا نیازی به این دریچه هست یا خیر؟

با این حساب باید بررسی های بیشتری انجام بدم و در نهایت بعد از تعیین تقریبی ابعاد و اندازه ها، کار را شروع کرده و این دفعه بصورت واقعی و عملی با این موارد روبرو شده و یکی یکی مشکلات را حل کنم و با ایده های جدید و یا ساخت بخشهای جایگزین، در نهایت به نتیجه برسم.

هر چند که هیچ حرکت اولیه ای انجام نشده اما با توجه به کم شدن مسیر حرکت باد فن و نزدیکی فن و اواپراتور به خروجی های روی داشبرد، میشه مطمئن بود که در بخش خنک کنندگی ، تو همینطور شدت پرتاب باد، تغییر بهتری بوجود خواهد آمد

تصویر بالا یونیت کولر و بخاری پژو 405 است و اواپراتور با فلش سبز و رادیات بخاری با فلش قرمز و فن با فلش قهوه ای نشان داده شده، بنابراین اینکه هوا در ابتدا از اواپراتور عبور کرده و سپس به رادیاتور بخاری برسه، یک ایده معمول بحساب میاد و نیازی به جاسازی در کنار و خارج مسیر اصلی باد نیست( بر خلاف شورلت که در این بخش پیچیده گیهای بیشتری داره.)

Last edited by camaro lt; 14-06-2019 at 19:58.

20. 6 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 10 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 10 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •