تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1052 از 1131 اولاول ... 525529521002104210481049105010511052105310541055105610621102 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,511 به 10,520 از 11304

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

یک مورد دیگه که بازهم احتمال هست، گیر کردن سیم سبقت( در مدلهای گیربکس اتوماتیک) است که باعث میشه خروسک گاز کاربراتور و در نهایت سیم گاز و پدال گاز هم مشکل پیدا بکنه. اگر ماشین شما اتوماتیک است، این مورد را هم چک کنید و با بررسی حرکت نرم و روان سیم سبقت( مثل سیم گاز) مطمئن باشید که ایرادی نداره.

مواردی که گفتید را چک کردم به این نتیجه رسیدم که سیم سبقت دو مرحله ای شده یعنی وقتی که سیم را میکشم در قسمتی گیر میکنه بعد یکدفعه آزاد میشه و تا آخر کشیده میشه حالا باید چه کار کنم

2. 5 کاربر از as5778 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

مواردی که گفتید را چک کردم به این نتیجه رسیدم که سیم سبقت دو مرحله ای شده یعنی وقتی که سیم را میکشم در قسمتی گیر میکنه بعد یکدفعه آزاد میشه و تا آخر کشیده میشه حالا باید چه کار کنم

حالا باید ببینید مشکل از سیم سبقت است یا مکانیزم معکوس کننده در داخل گیربکس؟
    برای این کار باید سیم سبقت را از سمت خروسک گاز کاربراتور و همچنین گیربکس جدا کرده و مثل سیم گاز مورد بررسی قرار بدید تا اگر مشکلی داشت، معلوم بشه.
    یک سر سیم که بر روی خروسک سوار شده و یا پیچ و مهره بسته شده و در پایه خودش نصب هست و ظاهرا باز کردید، سر دیگه بر روی گیربکس نصب شده و با یک پیچ به سمت راست بدنه گیربکس متصل شده

پیچ را باز کنید و سیم را بالا بکشید.

در این حالت مفتول قلاب مانندی از داخل گیربکس بیرون کشیده میشه که به انتهای سیم سبقت وصل شده و باید این قلاب را از سر سیم جدا کنید.

سیم کاملا آزاد شده و بررسی های لازم را مثل سیم گاز ، برای حرکت نرم و روان انجام بدید . اگر مشکلی داشت، حتما باید تعویض بشه که احتمالا بواسطه بریدگی چند رشته از کابل در داخل روکش، حرکت نرم و آزاد نداره.
    اگر هم مشکلی نداشت و کاملا راحت حرکت میکرد، باید مکانیزم معکوس کننده دنده را بررسی کرد که در این حالت نیاز به باز کردن کارتل روغن گیربکس هست، اما قبل از باز کردن کارتل ، این امکان هم وجود داره که یک بررسی اولیه انجام داد :

با دم باریک یا انبردست، قلاب خارج شده از سمت مکانیزم معکوس کننده را که از گیربکس بیرون آمده به آرامی بکشید.

در حین کشیدن دقت کنید آیا همان وضعیت گیر کردن و دو حالته وجود داره؟

البته توجه داشته باشید که یک حالت گیر کردن جزئی برای به کار افتادن این مکانیزم وجود داره که در داخل گیربکس و روی سنگ ساعت نصب شده
    در اینجا سنگ ساعت و سوپاپ مکانیزم معکوس کننده با مداد نمایش داده شده. فلش زرد مفتول متصل به پایه سوپاپ که در سمت دیگه به شکل قلاب ، و به سیم سبقت متصل میشه، نشان داده شده

مکانیزم لولایی مفتول سیم سبقت و سوپاپ مربوطه

فلش زرد مفتول که در سمت دیگه به شکل قلاب به سیم سبقت وصل میشه.
    فلش قرمز محل اتصال مفتول به مکانیزم لولا
    فلش آبی پایه مکانیزم لولا
    فلش سبز سوپاپ مکانیزم معکوس کننده

در اینجا مکانیزم لولا باز شده و سوپاپ مکانیزم معکوس کننده بشکل کاملا مشخص دیده میشه.

آیا در زمان رانندگی و موقع استفاده از وضعیت معکوس کننده، این مکانیزم بخوبی عمل میکرد؟
    اگر بله، پس احتمالا مشکل خاصی نباید داشته باشه، البته بعد از بررسی سیم سبقت، بهتر میشه نظر داد

Last edited by camaro lt; 31-05-2019 at 08:48.

4. 5 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Dec 2011

پيش فرض

دوستان به تازگی لاستیک فابریک شورلت تو بازار دیدید؟
    نهران که انگار نایاب شده و قیمتش نامعلوم
    کسی نداره ولی تا جفتی 3500 شنیدم

6. 3 کاربر از MJ1970 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2016

پيش فرض

سلام دوستان من الدزمبيل كاتلاس 90 دارم مصرف سوختش خيلي رفته بالا و دود سياه زيادي از اگزوز خارج ميشه .
    البته اينم بگم كه انژكتورها (6عدد) از نوع زانتيائي ميباشد و تست شده توسط دستگاه سنسور مپ هم سيگنالشدرسته ، سنسور دريچه گاز مشكل داشت يك مدل پژوئي روش سوار كردم وخروجي سيگنالش درسته ولي هركاري انجام ميدم دود سياه خيلي زيادي از اگزوز خاج ميشه
    دوستان اگر راهنمائي بفرمايند خيلي ممنون ميشم

8. 3 کاربر از lotfalizadeh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه BJN_CAR's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2019

پيش فرض

دوستان به تازگی لاستیک فابریک شورلت تو بازار دیدید؟
    نهران که انگار نایاب شده و قیمتش نامعلوم
    کسی نداره ولی تا جفتی 3500 شنیدم
    آقا ما که شورلت نداریم اما تایرای ماشینای دیگه هم خیلی گرون شده
    کلا الان یجورایی داره میشه تایر گاری هم نشه خرید
    منم ماشینم پرایده تایراش یواش یواش دارن مرخص میشن موندم چطوری با یان قیمتا تایر بگیرم؟

10. این کاربر از BJN_CAR بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه armindevile's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2016
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام دوستان من الدزمبيل كاتلاس 90 دارم مصرف سوختش خيلي رفته بالا و دود سياه زيادي از اگزوز خارج ميشه .
    البته اينم بگم كه انژكتورها (6عدد) از نوع زانتيائي ميباشد و تست شده توسط دستگاه سنسور مپ هم سيگنالشدرسته ، سنسور دريچه گاز مشكل داشت يك مدل پژوئي روش سوار كردم وخروجي سيگنالش درسته ولي هركاري انجام ميدم دود سياه خيلي زيادي از اگزوز خاج ميشه
    سلام
    ایا شمع ها را بررسی کردید که دوده زده یا خیر ؟

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

سلام
    .
    اول باید مطمئن بشین که آیا همه ی انژکتورها زیاد سوخت میپاشه و فقط یک یا دو سه تا ؟
    شمعها رو تمیز و براق کنین و 15 دقیقه رانندگی کنین
    صبر کنین تا موتور کاملا سرد بشه
    شمعها رو باز کنین و تَک تک چک کنین
    اگر فقط یکی دو سه تاش دودزده هست پس به احتمال 90% مشکل از همون انژکتورهاست
    .
    اگر همشون دود زده هست پس به احتمال زیاد علتش بالا رفتن فشار سوخت هست یعنی ماشینتون فشارسوخت گرفته شبیهِ فشار خون
    .
    علتش هم اکثراً از رسوب گرفتن یا خراب شدنِ رگلاتور سوخت هست . (فشارشکنِ سوخت )
    .
    راه حلها :
    تعویض رگلاتور با رگلاتور استاندارد و سالم و تمیز
    .
    نصبِ کاهنده ی ولتاژ برای برق مثبت پمپ بنزین . با کمی کاهش دادنِ ولتاژ , قدرت پمپ کم میشه و فشار سوخت افت میکنه
    .
    اگر شیلنگی که از باک بنزین میده به موتور , لاستیکی هست , با گذاشتن یک تکه شیلنگ روی اون و نصب بست , میتونین بست رو کمی سفت کنین تا فشار سوخت افت کنه در حد لازم و مصرف سوخت کم بشه .
    به هیچ وجه نباید بست رو روی شیلنگ بنزین نصب کنین وگرنه ممکنه سوراخ بشه .
    باید حتماً یک شیلنگ برش بدین بذارین روی شیلنگ سوخت تا حائل بشه بین بست و شیلنگ سوخت

.
    رگولاتور سوخت کارش ثابت نگه داشتن فشار سوخت در حدِ استاندارد هست
    اگر رسوب بگیره یا خراب بشه سوختِ کمتری برمیگرده به باک و درنتیجه فشار سوخت بالا میره پشتِ انژکتورها
    .
    .
    کاهنده ی ولتاژ رو الان نصب نکنین . اول با روشی مقدار فشار سوخت روکاهش بدین . اگر مشکل حل شد اونوقت ارزش داره برید دنبالِ نصب کاهنده ی ولتاژ و براش پول خرج کنین
    .
    کاهنده ی ولتاژ باید حتماً 10 آمپری باشه وگرنه داغ میشه ومیسوزه یا آتش میگیره !
    معمولاً از کاهنده ی 30 ولتیِ 10 آمپری استفاده میشه که روی سیممثبتِ برق پمپ نصب میشه
    حدود نیم ولت تا یک ولت برق رو کاهش میده , درنتیجه فشار بنزین کم میشه
    بهتره از نوع ولوم دار و نمایشگر دار باشه مثل این

برای دیدن عکسهاش در google image بنویسید
    کاهنده ولتاژ فشار سوخت خون
    .
    مسئولیتِ رعایتِ نکاتِ ایمنی و درست انجام دادنِ کارها و هر گونه خسارتِ جانی و مالی با خوانندگانِ این مطالب هست .
    <br>
    بنده و این سایت مسئولیتی نداریم

13. 5 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2015

پيش فرض

لطفا راهنماییم کنید یه مشکل دیگه بوجود آمده بعد از طی مسافتی مثلا 10 کیلومتر می خواهم ماشین را خاموش کنم سوئچ در حالت LOCK هست انگار سه تا از سیلندرها خاموش می شون و سه تای دیگه تمایل به خاموش شدن ندارن در این حالت ماشین لرزش شدیدی می کنه و بعد از سه چهار ثانیه خاموش میشه و صدایی از زیر کاپوپ میاد فردای اون روز ماشین بدون هیچ دردسری روشن شد خاموش کردم اونجوری نشد اما مسافتی را طی کنم بخواهم خاموش کنم این مشکل پیش میاد

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

دوست گرامی lotfalizadeh

به کلوپ خودروهای آمریکایی خوش آمدید

مسلما استفاده از انژکتورهای غیر مربوط به موتور اتومبیل، اما و اگرهای زیادی داره بخصوص که پای تنظیمات دیاگ و کامپیوتر هم در بین باشه.
    آیا با انژکتورهای زانتیا درست کار می کرد؟ مصرف سوخت و بقیه موارد مربوطه( روشن شدن، سرعت و شتاب، قدرت، حرارت موتور، ) مناسب بود؟

اگر بله، بهتره که دوباره از همان نمونه ها استفاده کنید چون ظاهرا بخش آزمون و خطا را گذرانده بوده و این انژکتورها برای این موتور مناسب بودن، و اگر نه، باید ببینید موارد دیگه به چه صورتی هست؟

تمیز بودن فیلتر هوا، تنظیم بودن دهانه شمع ها بر اساس مدل موتور، تنظیم بودن تایمینگ و سوپاپها ، و حتی نوع بنزین مورد استفاده هم میتونه تاثیر زیادی داشته باشه.
    همینطور ایراداتی که در سنسور اکسیژن بوجود میاد، تاثیر مستقیمی بر روی مصرف سوخت داره، البته اگر این مدل دارای چنین سنسوری باشه.

این موارد را بررسی کنید و بر اساس چیزی که توصیه های کارخانه سازنده است ( شرکت GM ) انجام بدید.

اگر برای شما امکان داشت، از سابقه تعمیرات و تنظیمات و ...از صاحب قبلی اطلاعاتی بگیرید ، همینطور بقیه افرادی که از این مدل اتومبیل دارن و احیانا ممکنه مشکل شما را داشته باشند سوال کنید چون تجربه های مستقیم و عملی نتیجه بسیار بهتری داره و این افراد به احتمال قوی تمام آزمون و خطاهای لازم را طی کردن تا به نتیجه بهتر رسیدن چرا که قطعات اصلی مورد نیاز شما در بازار به احتمال قوی خیلی کمیاب و گرانقیمت باید باشه.

لطفا راهنماییم کنید یه مشکل دیگه بوجود آمده بعد از طی مسافتی مثلا 10 کیلومتر می خواهم ماشین را خاموش کنم سوئچ در حالت LOCK هست انگار سه تا از سیلندرها خاموش می شون و سه تای دیگه تمایل به خاموش شدن ندارن در این حالت ماشین لرزش شدیدی می کنه و بعد از سه چهار ثانیه خاموش میشه و صدایی از زیر کاپوپ میاد فردای اون روز ماشین بدون هیچ دردسری روشن شد خاموش کردم اونجوری نشد اما مسافتی را طی کنم بخواهم خاموش کنم این مشکل پیش میاد
    مشکل گیر کردن پدال گاز حل شد؟
    ممکنه مربوط به همین قضیه باشه چرا که به احتمال قوی در وضعیت سر گاز، ماشین خاموش میکنید و در این حالت موتور تمایل به روشن بودن داره و ریپ میزنه. و یا شاید هم کثیف بودن ضمائم کاربراتور و از جمله خروسک گاز و میل پولکی کاربراتور و..باعث شده این بخشها روان حرکت نکنند.
    مدتی قبل در نوا من هم این اتفاق رخ داد که با تمیز کردن بخشهای بیرون کاربراتور بوسیله تینر فوری و یک قلم مو، ایراد برطرف شد.
    همیشه از روان و بدون گیر کردن این بخشها در موقع حرکت کردن باید مطمئن باشید و زمانی که قصد خاموش کردن داشتید، چند لحظه صبر کنید تا موتور کاملا به دور آرام خودش برگرده و سپس سوئیچ را ببندید.

16. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Jun 2019

پيش فرض

سلام
    چطوری میشه قدرت پرتاب باد کولر و بخاری شورت نوا رو زیاد کرد فشار باد کولر ماشین خیلی کمه

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •