تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1027 از 1125 اولاول ... 27527927977101710231024102510261027102810291030103110371077 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,261 به 10,270 از 11250

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Aug 2015

پيش فرض

هیچکه نیست جواب سوالمو بده؟؟؟؟؟!!!!

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام من یک هارد دو ترا اینترنال سیگیت دارم که در smart با اخطار end to end error detection مواجه شده وقتی با موس روی اخطار میرم توضیح میده که برای چی اتفاق افتاده این متن انگلیسیشه :
    number of parity errors during transfer between the cache Ram and the host .که ترجمش کردم این شد :تعدادی از خطاهای برابری در طول انتقال بین کش رام و میزبان ، حالا میخوام بدونم آیا ربطی به ram کامپیوتر داره ؟ البته دارم دو تا از رم های با سرعت مختلف استفاده میکنم یکیش یک گیگ باس 800 و یکی دیگه دو گیگ باس 667 و مادربرد داره راحت جواب میده .
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام
    من سه روز پیش هارد Western Digital My Book External Hard Drive - 2TB خریدم ،
    از قبل هم یک هارد Western 2TB MyBook Essential دارم که 600 گیگ از اطلاعاتش پاک شده ،
    اومدم با نرم افزار Stellar Phoenix Windows Data Recovery - Professional اطلاعتش و بازیابی کردم و توی این هارد جدید ریختم ،
    بیشتر اطلاعاتم بازیابی شد دقیقا با همون مسیر و پوشه ای که قبلا بود ،
    اما پوشه Game که حدود 400 گیگ توش بازی بود رو شناسایی نکرد ، ولی فایلهایی که تو این پوشه بود رو تو قسمت File type list نرم افزار می تونستم پیدا کنم ،
    اومدم 3 تا از فایلهای Rar یکی از بازی هارو بازیابی کردم تو هارد جدید ، بعد از این که بازیابی شد ، رفتم تو هارد جدید که این فایل های Rar و اکسترکت کنم که هی هارد هنگ می کرد، وقتی وارد پوشه می شدم هنگ می کرد، می خواستم کلیک راست کنم هنگ می کرد دیگه مجبور شدم پوشه رو پاک کنم

بعد رفتم چک کردم دیدم نرم افزار Hard Disk Sentinel نوشته :
    There are 1 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
    At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
    It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

و جلوی Health هم 99% نوشته ، در صورتی که تا دیروز 100 درصد بود ، و اینکه من تازه 3 روزه که این هارد و خریدم ، می خواستم اطلاعات با ارزش و مهم رو تو این هارد بک آپ بگیرم ، حالا چی کار باید بکنم؟؟
    چرا بعد 3 روز یک سکتور ضعیف توش ایجاد شده؟

ممکنه زیاد تر هم بشه؟

لطفا راهنماییم کنید ، خیلی ناراحتم
    Last edited by 1_zahra; 03-09-2015 at 20:36.

4. این کاربر از 1_zahra بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    من سه روز پیش هارد Western Digital My Book External Hard Drive - 2TB خریدم ،
    از قبل هم یک هارد دو ترابایتی داشتم که 600 گیگ از اطلاعاتش پاک شده بود،
    اومدم با نرم افزار Stellar Phoenix Windows Data Recovery - Professional اطلاعتش و بازیابی کردم و توی این هارد جدید ریختم ،
    بیشتر اطلاعاتم بازیابی شد دقیقا با همون مسیر و پوشه ای که قبلا بود ،
    اما پوشه Game که حدود 400 گیگ توش بازی بود رو شناسایی نکرد ، ولی فایلهایی که تو این پوشه بود رو تو قسمت File type list نرم افزار می تونستم پیدا کنم ،
    اومدم 3 تا از فایلهای Rar یکی از بازی هارو بازیابی کردم تو هارد جدید ، بعد از این که بازیابی شد ، رفتم تو هارد جدید که این فایل های Rar و اکسترکت کنم که هی هارد هنگ می کرد، وقتی وارد پوشه می شدم هنگ می کرد، می خواستم کلیک راست کنم هنگ می کرد دیگه مجبور شدم پوشه رو پاک کنم

بعد رفتم چک کردم دیدم نرم افزار Hard Disk Sentinel نوشته :
    There are 1 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk.
    At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further.
    It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

و جلوی Health هم 99% نوشته ، در صورتی که تا دیروز 100 درصد بود ، و اینکه من تازه 3 روزه که این هارد و خریدم ، می خواستم اطلاعات با ارزش و مهم رو تو این هارد بک آپ بگیرم ، حالا چی کار باید بکنم؟؟
    چرا بعد 3 روز یک سکتور ضعیف توش ایجاد شده؟

ممکنه زیاد تر هم بشه؟

لطفا راهنماییم کنید ، خیلی ناراحتم
    سلام .

این مسئله Weak Sector رو من چندباری روی هارد دیسکهای اکسترنال وسترن دیجیتال خودم داشتم .

به هر حال برای فیکس کردن این مشکل ؛ اگر اطلاعاتی روی این هارد دیسک موجود هست میتونید از برنامه HDD Regenerator استفاده کنید . این برنامه HDD Regenerator معمولاً آسيبي به هارد ديسك و اطلاعات موجود در آن وارد نميكند ولی حداقل يك درصد احتمال بدتر شدن وضعیت و به مخاطره افتادن اطلاعات را در نظر بگیرید.

اگر اطلاعات خاصی ندارید در همان برنامه Hard Disk Sentinel که روی سیستمتان هم نصب هست از منوی Disk و از قسمت Surface test گزینه Write Test انتخاب کنید که بنظرم سرعت بیشتری داره . من همین روش رو برای هارد اکسترنال خودم اجرا کردم .

6. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2011

پيش فرض

سلام .

این مسئله Weak Sector رو من چندباری روی هارد دیسکهای اکسترنال وسترن دیجیتال خودم داشتم .

به هر حال برای فیکس کردن این مشکل ؛ اگر اطلاعاتی روی این هارد دیسک موجود هست میتونید از برنامه HDD Regenerator استفاده کنید . این برنامه HDD Regenerator معمولاً آسيبي به هارد ديسك و اطلاعات موجود در آن وارد نميكند ولی حداقل يك درصد احتمال بدتر شدن وضعیت و به مخاطره افتادن اطلاعات را در نظر بگیرید.

اگر اطلاعات خاصی ندارید در همان برنامه Hard Disk Sentinel که روی سیستمتان هم نصب هست از منوی Disk و از قسمت Surface test گزینه Write Test انتخاب کنید که بنظرم سرعت بیشتری داره . من همین روش رو برای هارد اکسترنال خودم اجرا کردم .

تایپیکی که درباره Weak sector گذاشتین رو دیدم ، اونجا گفتین همه اطلاعات پاک میشه
    با توجه به این که اطلاعاتی که توش دارم برام مهمه ، و فعلا فضایی ندارم که نگهداری کنم ، اشکالی داره هارد و write test نکنم ؟ و هر وقت فضا داشتم این کارو کنم ؟

به نظرتون طبیعی بعد 3 روز هاردم دچار weak sector شده ؟

شاید دوباره یه هار دو ترابایتی دیگه بخرم ، الان با این اوصاف از همین مدل بخرم یا نه؟

خیلی تو ذوقم خورد بعد 3 روز این اتفاق افتاد، مثلا می خواستم اطلاعات مهمم رو تو این هارد جدیده بک آپ بگیرم ، و هارد قدیمم رو برای استفاده مستمر به کار بگیرم
    Last edited by 1_zahra; 03-09-2015 at 21:57.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

با سلام خدمت اساتید گرام
    یه هارد اکسترنال بک آپ پلاس 3.5 سیگیت دارم که این اواخر دچار بدسکتور شده طبق راهنمایی که از خودتون تو صفحات قبل گرفتم دست به دامن برنامه
    HDD Regenerator شدم ولی متاسفانه برنامه تو حالت اکسترنال توی محیط ویندوز ارور میده و توی محیط داسم هاردو نمیشناسه
    هاردو از باکس درآوردم ودوباره امتحان کردم این بار اصلا هارد تو محیط ویندوز پیغام initialize میده و هیچ خبری از فایلای روی هارد نیست
    حالا لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم ممنون

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

تایپیکی که درباره Weak sector گذاشتین رو دیدم ، اونجا گفتین همه اطلاعات پاک میشه
    با توجه به این که اطلاعاتی که توش دارم برام مهمه ، و فعلا فضایی ندارم که نگهداری کنم ، اشکالی داره هارد و write test نکنم ؟ و هر وقت فضا داشتم این کارو کنم ؟

شاید دوباره یه هار دو ترابایتی دیگه بخرم ، الان با این اوصاف از همین مدل بخرم یا نه؟

خیلی تو ذوقم خورد بعد 3 روز این اتفاق افتاد، مثلا می خواستم اطلاعات مهمم رو تو این هارد جدیده بک آپ بگیرم ، و هارد قدیمم رو برای استفاده مستمر به کار بگیرم
    در انتهای پست همان تاپیک گفتم که اگر اطلاعاتی دارید میتونید از برنامه HDD regenarator استفاده کنید ولی بهتر هست همیشه یک کپی از اطلاعات داشته باشید .

میتونید هر وقت فضا و فرصت کافی داشتید اینکار رو انجام بدید و عجله ای هم نیست .

این موارد گاهی اوقات پیش میاد . حتی دو عدد هارد اکسترنال من هم دچار همین مسئله شده بودن که مشکلشو با روشهایی که گفتم برطرف کردم گرچه بعضی از اطلاعات از بین رفت . فقط باید چک کرد که اگر هر دفعه دوباره ظاهر میشه یا دیگه برطرف نمیشه و تعدادش هم بیشتر میشه بهتر هست تعویض کنید .
    میتونید یه مدل دیگه ای رو انتخاب کنید مثل سیگیت . فرق زیادی هم نمیکنه .

10. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز meshkiposh2200's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006
    محل سكونت
    Nesfe Jahan

پيش فرض

درود.این هارد 2 ترا چرا به فت 32 فرمت نمیشه؟

- - - Updated - - -

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با سلام خدمت اساتید گرام
    یه هارد اکسترنال بک آپ پلاس 3.5 سیگیت دارم که این اواخر دچار بدسکتور شده طبق راهنمایی که از خودتون تو صفحات قبل گرفتم دست به دامن برنامه
    HDD Regenerator شدم ولی متاسفانه برنامه تو حالت اکسترنال توی محیط ویندوز ارور میده و توی محیط داسم هاردو نمیشناسه
    هاردو از باکس درآوردم ودوباره امتحان کردم این بار اصلا هارد تو محیط ویندوز پیغام initialize میده و هیچ خبری از فایلای روی هارد نیست
    حالا لطفا راهنمایی کنید چیکار کنم ممنون
    سلام .

هارد دیسکی که دارید احتمالاً بیشتر از دوترابایت هست . اگر میخواهید به اطلاعات دسترسی داشته باشید باید دوباره به داخل باکس برگردونید . یعنی قسمت SATA to USB حتماً باید به هارد دیسک وصل باشه . این مسئله رو قبلاً در پست [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] توضیح داده بودم .

- - - Updated - - -

سلام .

یه برنامه دیگه ای رو تست کنید مثل MiniTool Partition Wizard Professional

13. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Dec 2013

پيش فرض

سلام
    پیشنهادتون واسه تعمیر هارد فوق الذکر چیه ؟هارد سه ترایه و ویندوزم سون.....

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 6 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 6 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •