تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 102 از 139 اولاول ... 252929899100101102103104105106112 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,011 به 1,020 از 1386

نام تاپيک: راه اندازی و رفع اشکال مودم وایرلس TP-LINK مدل TD-W 8901 G

اگه نباشه جاش خالی می مونه alikhafan123's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    Yazd

پيش فرض

دروووووووووووووود به همه ي دوستان گلم
    دوستان من ي مودم d-link 2600 u دارم
    تمامي تنظيمات مربوطه رو انجام دادم.تنها ي مشكلي دارم كه همزمان نميتونم وقتي كه با pc به اينترنت وصل شدم با لب تاپ هم وصل بشم.اين تاپيك رو خوندم و ي حدثايي زدم.مي خواستم ببينم درسته يا ن؟!
    الان براي اينكه لب تاپ هم بتونه از وايرلس استفاده كنه، بايد برم در قسمت تنظيمات MAC و آي پي مورد نظر رو بهش بدم؟درسته؟
    بعد آي پي كه در قسمت cdm به واسطه ي دسترو ipcongi/all ميگيريم كدومش مربوط به آي پي mac هستش؟
    ممنون ميشم كه راهنماييم كنين كه شديدا ب كمكتون نياز دارم
    بازم ممنون از همه ي دوستان گل
    نه دوست عزیز شما به MAC Filtering نیاز ندارید این برای وقتی هست که شما بخواین مشخص کنید که مثلا فقط یک سیستم خاص بتونه به مودم وصل بشه

شما فقط باید تنظیمات مودما بذاری رو حالت اتوماتیک.یعنی وقتی دارید کانکشن میسازید تو مودم بذارید رو حالت PPPOE وهمونجا یوزر و پسووردا ست کنید.

پروفشنال hamidrezaj's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    زیر آسمون خدای مهربون

پيش فرض

سلام دوستان عزیز

میخواستم بپرسم توی تنظیمات مودم tp-link بخشهای تخصصی تر رو چطور باید تنظیم کنیم البته بعد از وصل شدن به اینترنت؟

مثلا تو قسمت Annex کدوم رو باید انتخاب کرد یا مثلا DHCP Server چیه و باید فعال باشه یا غیر فعال؟ و الان که من فقط از یک سیستم وصل هستم nat

رو میشه غیرفعال کرد؟ چون تو حالت pppoe وصل هستم, توضیحات تنظیمات تخصصی رو توی نت پیدا نمیکنم. یا تنظیمات مربوط به وایرلس.

فقط لطفا به سه سوال اول من جواب بدید ممنون میشم.

تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    Yazd

پيش فرض

سلام دوستان عزیز

میخواستم بپرسم توی تنظیمات مودم tp-link بخشهای تخصصی تر رو چطور باید تنظیم کنیم البته بعد از وصل شدن به اینترنت؟

مثلا تو قسمت Annex کدوم رو باید انتخاب کرد یا مثلا DHCP Server چیه و باید فعال باشه یا غیر فعال؟ و الان که من فقط از یک سیستم وصل هستم nat

رو میشه غیرفعال کرد؟ چون تو حالت pppoe وصل هستم, توضیحات تنظیمات تخصصی رو توی نت پیدا نمیکنم. یا تنظیمات مربوط به وایرلس.

فقط لطفا به سه سوال اول من جواب بدید ممنون میشم.
    Annex دقیق نمیدونم چیه ولی اصطلاحی هست که تو استانداردهای ADSL استفاده میشه و نیاز به تنظیم خاصی نداره

DHCP برای تنظیمات خودکار IP هست یعنی اگه فعال باشه مودم به تمام سیستمایی که وصل میشه به صورت اتوماتیک از رنجی که مشخص شده IP میده و دیگه نیازی به ست کردن IP به صورت دستی نیست.

NAT هم مخفف Network Address Traslation هست و حتما باید در حات PPPOE فعا باشه وگرنه اینترنت وصل نمیشه.NAT کارش اینه که Private IP را به Public IP که در شبکه اینترنت کاربرد داره تبدیل میکنه

4. این کاربر از alikhafan123 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    زیر آسمون خدای مهربون

پيش فرض

Annex دقیق نمیدونم چیه ولی اصطلاحی هست که تو استانداردهای ADSL استفاده میشه و نیاز به تنظیم خاصی نداره

DHCP برای تنظیمات خودکار IP هست یعنی اگه فعال باشه مودم به تمام سیستمایی که وصل میشه به صورت اتوماتیک از رنجی که مشخص شده IP میده و دیگه نیازی به ست کردن IP به صورت دستی نیست.

NAT هم مخفف Network Address Traslation هست و حتما باید در حات PPPOE فعا باشه وگرنه اینترنت وصل نمیشه.NAT کارش اینه که Private IP را به Public IP که در شبکه اینترنت کاربرد داره تبدیل میکنه
    خیلی ممنون از جواب

فقط متوجه نشدم من که الان کاربر خانگی هستم, dhcp باید روشن باشه یا خاموش؟ چون غیرفعال کردم و اینترنت همچنان وصل بود و تو قسمت

Wireless MAC Address Filter , آی پی کامپیوتر رو نشون نمیده که مثلا فقط اجازه دسترسی به کامپیوتر خودم رو بدم, البته از طریق ipconfig /all

پیدا کردم و دستی وارد کردم ولی چرا خودش نشون نمیده؟

و چطور میشه آی پی موبایل رو هم وارد این قسمت کنم چون نمیدونم چنده؟ و آموزش استفاده از اینترنت روی موبایل رو هم لطفا میخواستم, یه جا دیدم

نوشته برای این کار باید به قسمت wireless connection باید بریم که اصلا توی xp توی connections اینجور آیکونی نیست و فقط local area conections هست

انشاءالله سربلند باشید

6. این کاربر از hamidrezaj بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    Yazd

پيش فرض

DHCP فعال باشه بهتره چون دیگه خودش به صورت اتوماتیک به هر وسیله ای که بهش وصل بشه چه با سیم و چه به صورت وایرلس IP میده.

در قسمت MAC Address Filtering هم برای محدود کردن دسترسی به مودم از طریق وایرلس هست
    به این صورت که شما MAC Address سیستمی که میخواهید بتونه به مودم وصل بشه(Allow) یا نتونه به مودم وصل بشه(Deny) را وارد میکنی

در حالت عادی اگه چیزی وارد نکنی مشکلی نداره و همه دستگاها میتونن بهش وصل بشن.

بهتره با یک رمزگذاری قوی محدودیت ایجاد کنید تا کسی نتونه وصل بشه .بهترین نوع رمز گذاری هم WPA2 هستش.

شما اگه مودم وایرلس داری فقط کافیه تنظیمات مودم را بذاری روی حالت PPPOE و با موبایل به مودم وصل بشی و اینترنت استفاده کنی.
    Last edited by alikhafan123; 18-09-2012 at 12:57.

8. این کاربر از alikhafan123 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    زیر آسمون خدای مهربون

پيش فرض

DHCP فعال باشه بهتره چون دیگه خودش به صورت اتوماتیک به هر وسیله ای که بهش وصل بشه چه با سیم و چه به صورت وایرلس IP میده.

در قسمت MAC Address Filtering هم برای محدود کردن دسترسی به مودم از طریق وایرلس هست
    به این صورت که شما MAC Address سیستمی که میخواهید بتونه به مودم وصل بشه(Allow) یا نتونه به مودم وصل بشه(Deny) را وارد میکنی

در حالت عادی اگه چیزی وارد نکنی مشکلی نداره و همه دستگاها میتونن بهش وصل بشن.

بهتره با یک رمزگذاری قوی محدودیت ایجاد کنید تا کسی نتونه وصل بشه .بهترین نوع رمز گذاری هم WPA2 هستش.

شما اگه مودم وایرلس داری فقط کافیه تنظیمات مودم را بذاری روی حالت PPPOE و با موبایل به مودم وصل بشی و اینترنت استفاده کنی.
    ممنون من رمز به WPA2-PSK داده بودم فقط فعال بودن DHCP از لحاظ امنیتی فکر کنم خوب نباشه چون من نمیخوام به هر وسیله ای که بهش وصل میشه

IP بده و ممکنه بدون اجازه من IP بده

تاريخ عضويت
    May 2005
    محل سكونت
    Yazd

پيش فرض

ممنون من رمز به WPA2-PSK داده بودم فقط فعال بودن DHCP از لحاظ امنیتی فکر کنم خوب نباشه چون من نمیخوام به هر وسیله ای که بهش وصل میشه

IP بده و ممکنه بدون اجازه من IP بده
    خوب تا رمز عبورا ندونه که نمیتونه به مودم وصل بشه

بعدشم کسی که یکم از IP و اینا سر دربیاره میتونه به راحتی یک IP دستی ست کنه و وصل بشه به مودم

11. این کاربر از alikhafan123 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2007
    محل سكونت
    زیر آسمون خدای مهربون

پيش فرض

خوب تا رمز عبورا ندونه که نمیتونه به مودم وصل بشه

بعدشم کسی که یکم از IP و اینا سر دربیاره میتونه به راحتی یک IP دستی ست کنه و وصل بشه به مودم
    ممنون نحوه استفاده از اینترنت کامپیوتر روی موبایل از طریق وایرلس رو هم لطفا راهنمایی کنید و اینکه از کجا بفهمیم

تنظیمات مودم روی بهترین حالت خودشون هستن که سرعت ماکزیمم بشه؟ مثلا چطوری میشه خودم آی پی دستی

وارد کنم کنم که سرعت بهتر بشه یا اصلا از کجا باید آی پی دستی که بشه استفاده کرد رو پیدا میشه کرد؟ و

سوال آخرم این بود که غیرفعال کردن dhcp چه ضرری داره؟ توی قسمت DHCP Table یه قسمت داره که میشه

mac address
    رو به صورت دستی وارد کرد ولی پایینش مشخصات ip و mac address کامپیوتر من رو نوشته, یا مثلا

قسمت Starting IP Address یا IP Pool Count یا قسمت Physical Ports که هر چهارتا گزینه پایینش تیک خوردن ,

که 1و2و3و4 هستن اینا چی هستن و چرا 4تا هست.

اینا همشون توی بخش DHCP هستن. و من اگه بخوام ارتباطم رو با اینترنت قطع کنم وقتی روی pppoe کانفیگ

شده, تنها راهش اینه که مودم رو خاموش کنم؟

ببخشید زیاد شد , انشاءالله سربلند باشید
    Last edited by hamidrezaj; 19-09-2012 at 13:12.

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2011

پيش فرض

سلام
    1- اگر در تنظیمات وایرلس توی قسمت SSID نام مودم TP-LINK_DDEEFFرا پاک کنم و اسم خودم را توش بنویسم اشکالی داره؟

2- رمزی را که برای وایرلسم شرکت ADSL گذاشته میتونم خودم اونو تغییر بدم؟ و نیازی هست که به شرکت ارائه دهنده بگم که رمز وایرلس را تغییر دادم؟

ممنون میشم اگر راهنمایی کنید.

داره خودمونی میشه parvaz12369's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jan 2010

پيش فرض

سلا م روش برد وایلس برد بلا درمودم اخرن هد

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •