تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1014 از 1130 اولاول ... 145149149641004101010111012101310141015101610171018102410641114 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,131 به 10,140 از 11292

نام تاپيک: كلوپ خودروهاي آمريكايي

آخر فروم باز رضا صادقی's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

سلام گرم خدمت تمام بچهای ایم کلوپ و استاید اهل فن خصوصا علی اقا ناظر پرتلاش خودروهای امریکایی
    بچه ها یک سوال کارشناسی و فنی داشتم
    فورد موستانگ تو سال 1970 مدل فستبک نه گرند موتور 6 سیلندر خطی ازش تولید شده اصلا؟
    یا همه فستبک های سال 70 بدون استثنا از موتور v8 با حجمهای محتلف استفاده شده
    ممنونم

2. این کاربر از رضا صادقی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز رضا صادقی's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2009
    محل سكونت
    خرم آباد

پيش فرض

Base Prices for the 1969, 1970 Ford Mustang:
    Model 1969 1970
    Coupe, I-6 $2,635 $2,721
    Fastback, I-6 $2,635 $2,771
    Convertible, I-6 $2,849 $3,025
    Grand coupe, I-6 $2,866 $2,926
    Coupe, V-8 $2,740 $2,822
    Fastback, V-8 $2,740 $2,872
    Boss 302 fastback $3,588 $3,720
    Convertible, V-8 $2,954 $3,128
    Grand coupe, V-8 $2,971 $3,028
    Mach 1 fastback $3,139 $3,279
    GT-350 fastback $4,434 $4,500
    GT-350 convertible $4,753 $4,800
    GT-500 fastback $4,709 $4,800
    GT-500 convertible $5,027 $5,100

سلام/من جواب سوال خودم را با کلی جستجو پیدا کردم/نتیچه ش رو بالا گذاشتم برای اطلاعات عمومی بچه ها

4. 4 کاربر از رضا صادقی بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه usa302's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

سلام دوستان
    در صورت باز کردن سرسیلند و تراشکای و تعویض گاید سوپاپ.و باز کردن سنگ موتور و کارتل موتور امکان تعویض رینگ و پیستون یک یا دوتا از سیلندرها هست؟همون سمتی که سرسیلندر باز شده منظورمه.
    یا باید کل موتور پیاده شه؟
    تعویض رینگ و پیستون یک سیلندر مشکلی واسه دیگر سیلندرها نداره؟
    با تشکر

6. 2 کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

ناظر خودروهای امریکایی camaro lt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام دوستان
    در صورت باز کردن سرسیلند و تراشکای و تعویض گاید سوپاپ.و باز کردن سنگ موتور و کارتل موتور امکان تعویض رینگ و پیستون یک یا دوتا از سیلندرها هست؟همون سمتی که سرسیلندر باز شده منظورمه.
    یا باید کل موتور پیاده شه؟
    تعویض رینگ و پیستون یک سیلندر مشکلی واسه دیگر سیلندرها نداره؟
    با تشکر
    خیلی وقتها به همین صورت که گفتید، رینگ و حتی پیستون و شاتون و...یک یا چند تا از سیلندرهای یک سمت موتورهای 8 سیلندر را تعمیر یا تعویض میکنند ( که بطور کلی روش چندان رایجی نیست) مگر تحت شرایط خاص ، چون به احتمال قوی بقیه سیلندرها هم ایراداتی داره ( و شاید احتمالا سر سیلندر دوم) که ممکنه بعد از مدتی بروز بکنه و باز نیاز باشه مجددا موتور باز بشه و هزینه اضافی و صرف انرژی و زمان و..به دنبال داره.

در ادامه به این مسئله هم توجه داشته باشید که وقتی رینگ، پیستون و سوپاپ و..یک یا چندتا از سیلندرها بازسازی میشه، بطور معمول کمپرس آنها بیشتر از بقیه سیلندرها خواهد شد، ولی تاثیر منفی خیلی مشهود و بدی در کارکرد موتور بوجود نخواهد آورد ( تا جایی که من تجربه داشتم) البته اگر فرسودگی بقیه سیلندرها از حدی بیشتر باشه ممکنه باعث لرزش مختصری در کار کرد بشه ( بخاطر کمپرس بیشتر یک یا چندتا از سیلندرها نسبت به بقیه) البته من تابحال چنین چیزی ندیدم و صرفا تئوری است.

اگر اشتباه نکنم برای دسترسی بهتر به شاتونها باید موتور پیاده بشه و یا حداقل دسته موتورها باز شده و موتور روی جک و یا با جراثقال بالاتر برده بشه تا دسترسی بهتری بوجود بیاد،
    پیشنهاد من این است که نیم موتور باز کنید ( هر دو سرسیلندر و سنگ موتور) تا با بررسی دقیق وضعیت سرسیلندرها، و همینطور رینگ و پیستونها، ببینید چه بخشهایی نیازمند تعمیرات بیشتر هست و آیا سیلندر نیاز به تراشکاری داره یا خیر؟( در صورت لبه زدن بیش از حد و یا شکسته شدن چندتا از رینگها) .
    معمولا بیشتر ایرادات در سرسیلندرها رخ میده و با باز کردن نیم موتور، دید بهتری برای تصمیم گیری و برنامه ریزی جهت تعمیرات ضروری بدست خواهید آورد.

8. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

ممنون از راهنمایی شما.موتور ماشینم از نظر قدرت و کاهش توان .کاهش محسوسی نداشته.طرف شاگرد موتور هیچ روغن ریزی و چرب کردن موتور نداره بارها شمع هارو بازدید کردم سالم بودم و هیچکدوم چرب نبودن.اما سمت راننده یعنی سلیندرهای طرف خودم فقط شمع شماره 3 چرب میکنه.بقیه شمع ها سالم هستن همیشه گاهی فقط دورشون روغنی میشه یعنی جایی که جرقه میزنه سالمه فقط رزوه هارو خیس کرده.وقتی میرم زیر ماشین میبینم نشتی از جایی شروع میشه که شمع ها قرار دارن و این نشتی تا دور کارتل اومده و از اونجا خیلی کم چکه میکنه.امکان داره از دور شمع ها روغن بزنه بیرون؟ایراد از کجاست؟گاید سوپاپ؟واشر سرسیلندر؟یا رینگ و سیلندر.این نشتی موتور رو از سمت خودم کاامل خیس کرده.ولی اون ور کاملا خشکه.ماشینمم هر هزار کیلومتر با گاز یکو نیم لیتر روغن کم میکنه.

10. این کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

ممنون از راهنمایی شما.موتور ماشینم از نظر قدرت و کاهش توان .کاهش محسوسی نداشته.طرف شاگرد موتور هیچ روغن ریزی و چرب کردن موتور نداره بارها شمع هارو بازدید کردم سالم بودم و هیچکدوم چرب نبودن.اما.....
    با توضیحاتی که دادید، مشخصا سیلندر 3 ایرادی داره که فعلا مشخص نیست دقیقا از کجاست، اما با آزمایشهایی میشه فهمید که علت چه چیزی هست؟
    در ابتدا باید ببینید آیا وقتی موتور روشن و در حال کار کردن معمولی هست، لرزش داره؟ اگر بله، یعنی که احتراق مناسبی در موتور صورت نمیگیره و از آنجا که شک زیادی به سیلندر 3 هست، بنابراین میتونه ایراد از احتراق ناقص در سیلندر 3 باشه که باعث ایجاد لرزش در دورهای مختلف، بخصوص دور پایین و آرام بشه.

یکی از دلایل بد بودن احتراق، فرار کمپرس از اتاق انفجار هست که دلایلی مثل شکسته شدن رینگ پیستون، سوختن سوپاپها و یا خرابی واشر سرسیلندر ، عامل این اثر هست ( البته خراب شدن واشر سرسیلندر و یا به اصطلاح " ترسیدن واشر سرسیلندر" ) بیشتر از همه باعث قاطی شدن آب و روغن موتور میشه که نیاز به تعویض واشر هست ( که خوشبختانه بیوک شما در این وضعیت قرار نداره و آب و روغن قاطی نکرده).

احتمال دیگه اینه که رینگ صرفا ضعیف شده باشه ، یعنی فرسوده شده و سیلندرها گشاد کرده که در این صورت این رخداد برای بقیه سیلندرها هم باید پیش آمده باشه و خیلی بعیده که فقط یک سیلندر فرسوده بشه و بقیه سالم باشن.
    اکثرا ، شکستن و خرابی رینگ یکی از پیستونها باعث میشه که یک سیلندر از کار بیافته یا کمپرس خیلی ضعیف داشته باشه ( و همینطور روغن سوزی شدید از همان سیلندر) که با توجه به اینکه تغییر خاصی در قدرت موتور دیده نشده، بنابراین این احتمال هم تقریبا وجود نداره.

بیشترین احتمال در سرسیلندر و سوپاپها هست که ممکنه فرسودگی شدید در ساق و سیت سوپاپ، سوختن سوپاپ ( که باعث بد کار کردن و لرزش موتور مثل شکسته شدن رینگ پیستون شده) بوجود آمده باشه که اینهم نشانه های خودش را داره، اما بیشترین علامتی که در ماشین شما دیده میشه، کم شدن روغن موتور و روغن سوزی هست.

وجود روغن سوزی در موارد بالا میتونه وجود داشته باشه و تقیربا جزئی از آثار این رخدادها هست، اما گاهی بخاطر ایراد در لاستیک گاید سوپاپ هم میتونه باعث ایجاد روغن سوزی بشه بدون اینکه در نحوه کار کرد سیلندر مورد نظر، تاثیر زیادی داشته باشه، مثلا روغن از سمت لاستیک گاید خراب، وارد اتاق انفجار شده و همزمان با احتراق، روغن موتور هم سوخته میشه و دود کمی در اگزوز دیده میشه ( دود روغن سوخته) و به مرور زمان و با بیشتر شدن ایراد، مقدار روغن سوزی هم بیشتر شده و مقادیر بیشتری از روغن موتور سوخته و از روغن موتور کم میشه و حتی باعث خیس شدن شمع موتور هم میشه و به مرور از محل شمع موتور به بیرون نشت میکنه و بدنه موتور روغنی میشه.

اگر در حالت دور آرام موتور روغن سوزی زیادتری نسبت به زمان گاز دادن داره، نشانه خرابی لاستیک گاید سوپاپ هست. هنگام گاز دادن و رها کردن ناگهانی پدال گاز، مقدار زیادتر شدن روغن سوزی، نشانه خرابی لاستیکهای گاید سوپاپ در سوپاپ هوا است.

مواردی که خدمت شما توضیح دادم، ممکنه در ماشین شما وجود داشته باشه و یا نه، و چون دسترسی به ماشین شما نیست، بنابراین با چند آزمایش میشه فهمید که مشکل از کجاست؟
    در اولین آزمایش میشه با استفاده از کمپرس سنج، مقدار فشار کمپرس سیلندرها را اندازه گرفت و معمولا سیلندری که کمترین مقدار فشار را داره ، ( نسبت به بقیه سیلندرها و با تفاوت فاحش) نشانه این هست که آن سیلندر ایراد داره و کمپرس فرار میکنه که دلایل آنهم توضیح دادم ( شکستن یا فرسودگی رینگها و سوختن سوپاپها و فرسودگی گاید سوپاپ و خرابی واشر )

برای اینکه ببینیم ایراد از رینگها هست یا نه، از محل شمع موتور مقداری روغن به داخل سیلندر 3 بریزید و با استفاده از کمپرس سنج دوباره اندازه بگیرید. معمولا بعد از این کار بخاطر آب بندی موقتی رینگها، مقدار کمپرس بیشتر میشه و راه فرار رینگهای شکسته یا فرسوده بسته میشه.
    اما چون به احتمال زیاد کمپرس سنج ندارید، میشه این آزمایش را در وضعیتی دیگه و ساده تر انجام داد و با استفاده از فشار هوا مشکل را پیدا کرد به این صورت که از محل شمع موتور در سیلندر 3 لوله کمپرسور هوا را وارد کنید ( اگر به صورتی باشه که کاملا کیپ و بسته باشه خیلی بهتره ) و سیلندر در وضعیت احتراق و پیستون در بالاترین نقطه حرکت " مرگ بالا" قرار گرفته و سوپاپهای دود و هوا هم کاملا بسته شده باشه و با وارد کردن فشار هوا، مشخص میشه که مشکل از کجاست؟
    اگز خروج هوا از داخل اگزوز بود، یعنی سوپاپ دود ایراد داره و اگر از سمت دهانه کاربراتور هوا خارج میشد یعنی سوپاپ هوا مشکل داره.
    در مورد گاید سوپاپها هم در وضعیت موتور سرد، روغن سوزی بیشتری هست چون موتور و قطعات آن سرد بوده و محل ورود روغن از سمت گاید فرسوده بازتر هست بنابراین روغن سوزی بیشتری داره ولی وقتی موتور گرم میشه روغن سوزی هم کم میشه چون قطعات موتور و از جمله گاید سوپاپ هم گرم و منبسط شده و محل ورود روغن به اتاق انفجار کمر میشه و روغن سوزی کمتری هم پیدا میکنه.

روشهای متعددی برای تشخیص احتمالی مشکل سیلندر وجود داره که هزینه و ابزار خاصی لازم نداره، اما در هر صورت بعد از باز کردن سر سیلندر بهترین بررسی را میتوانید انجام بدید.
    آزمایشاتی که خدمت شما توضیح دادم را انجام بدید( آنهایی که وسیله خاص مثل کمپرس سنج نیاز نداره) و نتایج را بررسی کنید تا به نتیجه منطقی و احتمالی که قویتر از بقیه هست برسید.

12. 4 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Dec 2015

پيش فرض

با تشکر از پاسخ کامل شما و زحمتی که کشیدید واسه تایپ .
    از اون جهت که خودم وسایل اندازه گیری کمپرس ندارم حتی دستگاه باد.سرسیلندرو باز میکنم و به طور درست و حسابی وضعیت رو برسی میکنم.اگر ایراد از سرسیلندر باشه و سوپاپها گاید و غیره...که همرو روبه راه میکنم و میبندم سرسلندرو.
    اما اگر از رینگ و پیستون باشه هردو سرسیلندر باز میکنم و تعمیر کامل میکنم.اما باتوجه به راهنمایی های شما و نشانه هایی که ماشین خودم داره و اطلاعات خودم 90درصد ایراد از سرسیلندره.نتیجه کارو خدمت دوستان اعلام میکنم
    باتشکر

14. 2 کاربر از usa302 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Ramin khuzestan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

سلام
    بعد از مدت‌ها به اینجا سر زدم و خوشحالم که می‌بینم انجمن مثل سابق زنده هست و شبکه‌های مجازی تاثیری روی فعالیتش نذاشتن

دوستان عزیز فرمون ماشینم خیلی به سمت راست میکشه و از رو به رو هم که نگاه میکنم حس میکنم ، چرخ سمت راست ، کج ایستاده(بالای چرخ رو به سمت داخل هست ، کمبر منفی داره)
    مشکل از چی میتونه باشه؟ طبق‌ها؟ بوش طبق‌ها؟ یا دلیل دیگه‌ای داره؟

تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    اهواز

پيش فرض

سلام
    بعد از مدت‌ها به اینجا سر زدم و خوشحالم که می‌بینم انجمن مثل سابق زنده هست و شبکه‌های مجازی تاثیری روی فعالیتش نذاشتن

دوستان عزیز فرمون ماشینم خیلی به سمت راست میکشه و از رو به رو هم که نگاه میکنم حس میکنم ، چرخ سمت راست ، کج ایستاده(بالای چرخ رو به سمت داخل هست ، کمبر منفی داره)
    مشکل از چی میتونه باشه؟ طبق‌ها؟ بوش طبق‌ها؟ یا دلیل دیگه‌ای داره؟
    برای تنظیم دقیق زاویه کمبر ، باید بر روی طبق بالای چرخ لاینر گذاری کنید تا به زاویه مناسب برسه

چون تایر ماشین شما زاویه کمبر منفی داره ( تصویر سمت چپ) پس باید طبق بالا به سمت بیرون ماشین جابجا بشه که این کار با لاینر گذاری انجام میشه
    این تصویر طبق بالا است و لاینرها بصورتی سوار شده تا زاویه کمبر خنثی باشه ( مثل تصویر وسط)

طبق با فلش سبز، شافت طبق با فلش قرمز، و پیچ و مهره نگهدارنده طبق به پایه متصل به شاسی با فلش آبی مشخص شده.

در این تصویر لاینرها به خوبی دیده میشه که با فلش بنفش مشخص شده و بین پایه نگهدارنده متصل به شاسی ( فلش مشکی ) و شافت طبق قرار گرفته تا فاصله مناسبی بین این دو قطعه بوجود بیاره و باعث خارج شدن بیشتر طبق به سمت بیرون ماشین بشه که همین امر در نهایت منجر به تغییر زاویه کمبر به سمت خنثی و صفر خواهد شد.

در این تصویر همان طبق و در بخش جلویی اتصال به شاسی دیده میشه که لاینر گذاری شده اما مشخصا تعداد و اندازه لاینرها به مراتب کمتر هست تا توازن مناسب برای بوجود آمدن زاویه کمبر خنثی بدست بیاد

همانطور که در تصویر دیده میشه، تنها دو لاینر بکار رفته و فاصله کمی بین شافت و پایه نگهدارنده طبق به شاسی وجود داره.

لاینرهای مورد استفاده در این کار معمولا در ابزار فروشی ها و بعضی فروشندگان یدکی آمریکایی پیدا میشه و اگر پیدا نکردید، به راحتی میشه با استفاده از واشرهای بزرگ و ایجاد برش در واشر ها ( تقریبا به شکل هلال ماه و یا حرف C انگلیسی ) لاینر مورد نیاز را بسازید.
    برای نصب هم باید دوتا مهره ها را شل کنید وتا مقداری فاصله بین شافت و پایه نگهدارنده بوجود بیاد و بعد از گذاشتن لاینر دوباره مهره ها را سفت کنید.
    این لاینر گذاری باید متناسب با مقدار مورد نیاز تغییر زاویه باشه تا بیشتر از حد نیاز زاویه تغییر نکنه و البته همزمان بخش جلو و عقب تایر هم در یک خط مستقیم و موازی با تایر دوم قرار بگیره ( رعایت زاویه to in و to out ) که تا حدی به همین لاینر گذاری هم وابسته است.
    وقتی که زاویه کمبر مناسب و صفر ایجاد شد، این دفعه به مرحله بعدی که تنظیم سر روت فرمان ( نام دیگه چپوقی و یا سیبک فرمان ) هست که زوایای to in / to out را تنظیم میکنه و باعث یکدست کشیدن ماشین هم هست میرسیم که ممکنه اتومبیل شما نیازی به این مرحله نداشته باشه.

این نکته را در نظر داشته باشید که لاینر گذاری تا حدی مجاز هست که پیچ نگهدارنده جایی برای بسته شدن و سفت شدن به مقدار کافی داشته باشه و اگر بیش از اندازه نیاز به لاینر گذاری بود، یعنی مشکلی در پایه های نگهدارنده طبق ( که به شاسی متصل هست) و یا احیانا خود طبق وجود داره که باید رفع بشه.

گاهی برای ایجاد فضای بیشتر جهت لاینر گذاری ، مقداری از شافت طبق سنگ زده میشه که این کار نباید خیلی زیاد باشه چون باعث کم شدن استحکام شافت شده و ممکنه در ضربات شدید و دست اندازها بشکنه.

Last edited by camaro lt; 14-05-2018 at 22:31.

17. 3 کاربر از camaro lt بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال Ramin khuzestan's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

مرسی از توضیحات گویا و شیوای شما استاد بزرگوار
    الان که رفتم ماشینو نگاه کردم ، طبق بالای چرخ راست که فرمون رو میکشه اصلأ لاینر نداره
    چرخ چپ در هر طرف شافت طبق ، یک لاینر هست
    وضعیت لاستیک‌های بین اتاق و شاسی هم چنگی به دل نمیزنه و نمونه‌های نو ایرانی هم خیلی خشک هستن و کیفیت جالبی ندارن
    Last edited by Ramin khuzestan; 14-05-2018 at 22:51.

19. 2 کاربر از Ramin khuzestan بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •