تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 1013 از 1125 اولاول ... 135139139631003100910101011101210131014101510161017102310631113 ... آخرآخر
نمايش نتايج 10,121 به 10,130 از 11250

نام تاپيک: تاپيك ويژه خرابي و تعميرات هاردديسك

آخر فروم باز supermax15's Avatar
    تاريخ عضويت
    Dec 2011
    محل سكونت
    RASHT

پيش فرض

دوست عزیز دستگاه تو که بهش هرد رو متصل کردی بیشتر از چهل درصد از سرعت هارد رو نمیتونه پردازش کنه باید قدرت پردازش سیستمتو افزایش بدی اگر هم هارد با رابط به برد متصل هستش رابت رو چک کنید شاید سرعت اون کم باشه ولی خوب بازم سیستم یه حدی داره.

ای که از کوچه ی معشوقه ی ما میگذری بر حذر باش که سر میشکند دیوارش.
    مرسی
    لبتاپ هس سیستم قویه i 7 4710 هس

معلوم نیس چشه روی 40 50 درصد قفل میکنه روی 100 نمیره در حالی که لبتاب دوستم راحت رو 100درصد و نهایت استفاده میشه ازش
    Last edited by supermax15; 05-07-2015 at 01:02.

اگه نباشه جاش خالی می مونه ™ Hadi's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2014
    محل سكونت
    کالبد بدن

پيش فرض

دوستان و مهندسي سلام

يه سيستم لپ تاپ هست که خيلي سنگين کار ميکنه و هنگ ميکنه،

هاردش رو با برنامه تست کرديم نتيجش اينه:
      محتوای مخفی: اسکرين شات 

به نظرتون مشکلش از هاردش هست؟

مدیر انجمن های هارد دیسک ata.royalfalcon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان و مهندسي سلام

يه سيستم لپ تاپ هست که خيلي سنگين کار ميکنه و هنگ ميکنه،

هاردش رو با برنامه تست کرديم نتيجش اينه:
      محتوای مخفی: اسکرين شات 

به نظرتون مشکلش از هاردش هست؟
    سلام .

بهتر بود اون دکمه maximize رو میزدید تا تمام آیتمها دیده بشه . به هر حال به جزء اینکه هارد دیسک قبلاً به دمای بالایی رسیده بود (58 درجه!) مسئله خاص دیگه ای دیده نمیشه .

کندی و هنگ کردن علتهای مختلفی داره و فقط مربوط به هارد دیسک نیست . از ویروسی نبودن سیستم مطمئن بشید و اگر امکانش هست مجدداً ویندوز نصب کنید و از نصب نرم افزارهای غیر ضروری که گاهی اوقات منابع سیستمی رو بیخود اشغال میکنند خودداری کنید . بعضی از سرویسهای غیر ضروری رو هم میتونید غیر فعال کنید . دمای CPU ، کارکرد صحیح فن رو هم چک کنید . مطمئن بشید که هیتسینک تمیز و گرد و خاک نداشته باشه و ...

4. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز ak313's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

دوستان عزیز آیا این هارد قابل تعمیره؟ اطلاعاتش مهم نیست. ارزش تعمیر داره؟ کسی می خره؟
    میشه کاری کرد عملکردش بهتر بشه بعضی وقتها گیر می کنه و بعد از مدتی دوباره روان میشه. فکر کنم وقتی از حالت اسلیپ بوت میشه سر و صداش بیشتره
    ببخشید عکس زیاد گذاشتم برنامه hd tune
    ضمنا پاور رو جدیدا تست کردم تعمیر کار گفت ولتاژها درست هستند

hard disk sentinal
    Last edited by ak313; 09-07-2015 at 01:06.

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

دوستان عزیز آیا این هارد قابل تعمیره؟ اطلاعاتش مهم نیست. ارزش تعمیر داره؟ کسی می خره؟
    میشه کاری کرد عملکردش بهتر بشه بعضی وقتها گیر می کنه و بعد از مدتی دوباره روان میشه
    ببخشید عکس زیاد گذاشتم برنامه hd tune
    ضمنا هارد رو جدیدا تست کردم تعمیر کار گفت ولتاژها درست هستند
      محتوای مخفی: عكسها 

hard disk sentinal

قابل تعمير ممكنه باشه اما نه توسط خودتان ولي ارزش تعمير نداره چون يه هارد ديسك آكبند 500 گيگابايت حدود 150 الي 160 هزار تومن هست كه قيمت بالايي محسوب نميشه و هزينه تعمير هم قطعاً خيلي بيشتر از اين مقدار خواهد بود . تعمير تنها زماني ميصرفه كه اطلاعات مهمي داشته باشيد و نتونيد از جاي ديگه اي اطلاعات رو بدست بياريد .

کسی می خره؟
    مراكز تعميراتي ميخرند مخصوصاً به خاطر برد هارد ديسك اما قيمت بالايي پرداخت نميكنند . يا اينكه نگه داريد براي خودتان و فقط براي ذخيره اطلاعات غير مهم ازش استفاده كنيد مثلاً يه باكس بخريد و تبديل به اكسترنال كنيد و براي پخش فيلم به TV متصل كنيد .

ضمناً پاور سيستم ، كانكتور و اتصالات رو هم چك كنيد . چون Spin Retry Count ميتونه به خاطر نامرغوب و ضعيف بودن پاور سيستم ، استحکام ناکافی کانکتورها و شل بودن اتصالات هم باشه . علاوه بر اين ، کثیفی و يا اکسید شدن اتصالات بین PCB هارد دیسک با HSA contacts و وجود مشکل در موتور هم ميتونه از علتهاي اخطار در Spin Retry Count باشه .

در مورد Interface CRC Error در این پست هم ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) توضیحاتي دادم مطالعه كنيد چون شايد واقعاً مربوط به هارد ديسك نباشه .

7. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

قابل تعمير ممكنه باشه اما نه توسط خودتان ولي ارزش تعمير نداره چون يه هارد ديسك آكبند 500 گيگابايت حدود 150 الي 160 هزار تومن هست كه قيمت بالايي محسوب نميشه و هزينه تعمير هم قطعاً خيلي بيشتر از اين مقدار خواهد بود . تعمير تنها زماني ميصرفه كه اطلاعات مهمي داشته باشيد و نتونيد از جاي ديگه اي اطلاعات رو بدست بياريد .

مراكز تعميراتي ميخرند مخصوصاً به خاطر برد هارد ديسك اما قيمت بالايي پرداخت نميكنند . يا اينكه نگه داريد براي خودتان و فقط براي ذخيره اطلاعات غير مهم ازش استفاده كنيد مثلاً يه باكس بخريد و تبديل به اكسترنال كنيد و براي پخش فيلم به TV متصل كنيد .

ضمناً پاور سيستم ، كانكتور و اتصالات رو هم چك كنيد . چون Spin Retry Count ميتونه به خاطر نامرغوب و ضعيف بودن پاور سيستم ، استحکام ناکافی کانکتورها و شل بودن اتصالات هم باشه . علاوه بر اين ، کثیفی و يا اکسید شدن اتصالات بین PCB هارد دیسک با HSA contacts و وجود مشکل در موتور هم ميتونه از علتهاي اخطار در Spin Retry Count باشه .

در مورد Interface CRC Error در این پست هم ( [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] ) توضیحاتي دادم مطالعه كنيد چون شايد واقعاً مربوط به هارد ديسك نباشه .
    با تشکر
    حالا اگر بخواهم بفروشمش با چی فرمتش کنم.
    البته اطلاعات خیلی مهمی روش نداشتم اما یک سری فیلمهای عروسی بوده

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Jun 2010

پيش فرض

سلام یک هارد 2 ترا سامسونگ دارم که مدتی هست مقدار sping time up متغییر هست بعصی مواقع روی 27 هست و بیشتر مواقه 57 ثابت هست .... به نظر تون مشکل ساز هست .... چه راهی برای ثابت ماندنش پیشنهاد میدید///////

تاريخ عضويت
    Mar 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

با تشکر
    حالا اگر بخواهم بفروشمش با چی فرمتش کنم.
    البته اطلاعات خیلی مهمی روش نداشتم اما یک سری فیلمهای عروسی بوده
    اگر سیستم دیگه ای دارید ، بعنوان هارد دیسک دوم سیستم نصب کنید و با برنامه HDD Low Level Format Tool میتونید هارد دیسک رو Zero fill کنید .

[ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

اگر هم سیستم دیگه ای ندارید ميتونيد از برنامه Active@ KillDisk تحت داس استفاده کنید .

نکات :

1 دقت کنید که کدوم هارد رو برای Zero fill کردن انتخاب میکنید . یعنی اشتباهی هارد دیسگ دیگه ای انتخاب نکنید که کلیه اطلاعات از بین میره .
    2. احتمال اینکه وضعیت این هارد دیسک بدتر بشه وجود داره .

11. این کاربر از ata.royalfalcon بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Apr 2009

پيش فرض

اگر سیستم دیگه ای دارید ، بعنوان هارد دیسک دوم سیستم نصب کنید و با برنامه HDD Low Level Format Tool میتونید هارد دیسک رو Zero fill کنید .

اگر هم سیستم دیگه ای ندارید ميتونيد از برنامه Active@ KillDisk تحت داس استفاده کنید .

نکات :

1 دقت کنید که کدوم هارد رو برای Zero fill کردن انتخاب میکنید . یعنی اشتباهی هارد دیسگ دیگه ای انتخاب نکنید که کلیه اطلاعات از بین میره .
    2. احتمال اینکه وضعیت این هارد دیسک بدتر بشه وجود داره .
    با برنامه easeus توی بوت هیرن hiren boot dvd وایپ کردم فکر کنم همون کار زرو فیل رو انجام میده

اگه نباشه جاش خالی می مونه mk367's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2012

پيش فرض

سلام
    من سیتمم مشکلی عجیبی پیدا کرده یعنی هر 5-6 دقیقه یکی دو دقیقه هنک می کرد . من همه چیز رو بررسی کردن دمای سی پی یو روی 45 بود قطعات کارکرد معمولی داشتند وقتی هارد روبرسی کردم دیدم درایوی dنیاز به دفرگ کردن داره وقتی این کار ور کردم حدود 10-12ساعت طول کشید چون تیک خاموش شدن سیستم بعد از اتمام کار رو زده بودم مطمن نیستم همه درایور رو به درستی دفرگ کرده باشه چون بعد از اون همه دوباره روی درایو dبعد ازانالیز می نوشت نیاز به دفرگ داره؟!!
    یکی دوبار هم ایراد صفخه آبی بر خوردم که تو [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] تایپیک نوشتم .
    بعد وقتی از ابزار عیب یابی خود ویندوز برای درایو cاستفاده کردم اون رو نیازبه تعمیر دونست وقتی خواست بعد از ریبوت اونو درست کنه چک کردن تا بیست و چند درصد بیشتر نمی رفت و عملا درایو cرو دیگه سیستم نمی خوند؟!!

الاان از روی هارد قبلی سیستمم ویندوز اکس بالا اوردم .موقع لود خودش درایو cقبلی رو رپیر کرد و الان تو ویندوز جدیدم باز میشه منتها چون موقع کپی کردن یا اکسترکت کردن فایل ها دمای سی پی یو میره روی 60 درجه ومقدار کراردش بالا میره فکر کردم یا شاید مشکل از هارد باشه ممنونم میشه اگه کسی نظرش رو درباره هاردم بگه
    Last edited by mk367; 11-07-2015 at 03:37.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •