تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 101 از 447 اولاول ... 5191979899100101102103104105111151201 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,001 به 1,010 از 4469

نام تاپيک: مشاوره در مورد خرید مودم وایرلس

کاربر فعال انجمن سخت افزار Hamed DC's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

سلام
    مودم talent با 4 خروجی و وایرلس بهم قیمت 78 تومن گفتن
    میخواستم بپرسم
    ایا این مودم ها تو بازار خوب جواب دادن مثل لینک سیس هستن یا نه؟
    اگر نه پیشنهاد شما چیه؟
    وایرلسشون هم قوی هست یا نه ؟ چون من فقط با وایرلسش کار دارم
    ممنون
    سلام دوست عزیز.
    برند تالنت اصلا با سیسکو قابل مقایسه نیست و از هر لحاظ در مقایسه شکست خواهد خورد!
    سقف بودجه شما چقدر هست؟؟؟
    مساحت کاری و تعداد وسایلی که قصد ارتباط دادن اونها با مودم رو دارین، چقدر هست؟؟؟

2. 3 کاربر از Hamed DC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

پروفشنال farhad resalati's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004
    محل سكونت
    MATRIX

پيش فرض

قبل از اینکه سوالمو مطرح کنم از دوستانی که مثل من دانشی تو زمینه مودم ADSL ندارند(هنوز دایلاپم در حال این پست) حتما میخوام که 10-20 صفحه ی آخر و دو صفحه اول رو همیشه تو هر تاپیکی بخونن به احتمال زیاد یا جواب سوالشونو میگیرند یا اگه سوالی بپرسند از حالت آماتور یکیمی در اومدن

لازمه از آقا حامد گل و دیگر دوستان که زحمت پاسخگویی رو میکشند واقعا تشکرکنم

من از صفحه80 تا 101 این تاپیکو با خط دایلاپم خوندم(حدودا 20 مین باز کردنشون طول کشید :کی راحت میشم)

از پست های آقا حامد و دیگر دوستان فهمیدم که دونکته رو همواره بهتره برای راهنمایی دیگران که ممکنه بعدا این پست هارو بخونن و کمکشون خواهد کرد باید اشاره کنم :

1-خواسته و نیاز و 2-یکی متراژ مد نظر برای پوشش و 3-دیگری توان خرید شد 3 نکته

خواسته من استفاده از مودم ADSL که هم توسط PC وصل بشم و هم وایرلس داشته باشه و با لپ تاپ گوشی موبایل وصل بشم .متراژم پوشش -60-50متر فاصله مستقیم و غیر مستقیم هست یعنی یک کاربر خانگی ام که میخواد در سراسر خانه از اینترنت استفاده کنه و خونه 200 متری هم باشه دیگه بیش از60 متر طول مستقیم نداره توان خریدم هم همون 50-70تومن
    اینجور که از این 20 صفحه جمع بندی کردم سه مدل زیر توسط اساتید پیشنهاد شد که همگی با LAN به پی سی وصل میشوند و هم امکان ارسال اینترنت بصورت وایرلس دارند برای اتصالات وسایلی چون لپ تاپ و موبایل و تلویزیون و .. :

(گارانتی 3ساله)TpLink8901 بین 50تا55 هزارتومن

(گارانتی 3ساله)TpLink8950 بین 60 تا 70 هزار تومن

(گارانتی 1 ساله)Asus-DSLN10 بین 65 تا 75 هزار تومن (برد بسیار قوی تر بخاطر داشتن اکسس پوینت) مناسب برای فواصل بیشتر ازخواسته من

که قیمت های حضوری رو نمیدونم فقط قیمت های اینترنتیشو با تلرانس هایی که دیدم اشاره کردم

اما سوال اولم :
    من بین مودم های 8950-8901 کدوم رو بخرم ؟فقط بحث برد قوی تر در مدل 8950 مطرح هست یا قابلیت بیشتری هم داره ؟ و اینکه بعضی از این مدل ها دکمه آف و آن ندارند مثل 8901 درسته ؟ یعنی باید ازبرق بکشی؟

و سوال دوم :

این رو خوندم که اگه پس سی خاموش باشه نیز میتوان از وایرلس مودم برای لپ تاپ استفاده کرد اما اینکه همزمان هردو روشن باشه هم پی سی هم لپ تاپ یجور sharing بوجود میاد و این مدل های نامبرده شده در بالا تو خودشون هاب و روتر دارند ؟ تقسیم اینترنت بین دو سیستمو بر اساس میزان استفاده انجام میدن ؟البته منظورم از share فقط share اینترنت بود بینشون و نه شبکه شدن .

البته هریک از این سه مدل هم اگه قابلیت شبکه شدن دارند رو بگید برای یاداوری ممنون میشم(چند پورته لن هستن)

اگه سوالات مبتدیانه و یا توضیحاتم طولانی شد شرمنده نیتم این بود یه جمع بندی کاربران خانگی رو برای دوستانی که قصد خرید دارند انجام داده باشم اینم بگم که کامل بشه :

پیسی های خانگی درحالت عادی فقط از طریق LAN (پورت پشتی که کابل میخورد )کار میکنند (قابلیت دریافت سیگنال وایرلس مانند لپ تاپ ندارند نیاز به کارت مخصوص دریافت وایرلس هست) و ثانیا مودم های ای دی اس ال که وایرلس دار هستند فقط قابلیت ارسال اینترنت بصورت بدون سیم رو دارند و بعنوان "مودم گیرنده اینترنت وایرلس" نمیتوان برای کاربران اینترنت وایرلس شرکت های مثل ایرانسل و مبین نت استفاده کرد
    بازم ممنونم از پست های مفیدتون
    Last edited by farhad resalati; 27-04-2012 at 15:10.

4. 3 کاربر از farhad resalati بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jan 2006
    محل سكونت
    همدان

پيش فرض

سلام
    من میخواستم مودم tp-link 8951nd بخرم که متوجه شدم چیپستش ماله شرکت trendchip هستش و چیپستهای شرکت Broadcom قویتر هستند.
    میخاستم منو راهنمایی کنید تا سقف 70 تومن چه مودمی بخرم؟
    8950 تی پی لینک خوبه؟ N10 اسوس چطور؟
    در ضمن کلید خاموش روشن وایرلسه tp-link کجا قرار داره؟

6. این کاربر از AMD64 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه rezamn22's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    هر کجا هستم باشم، آسمان مال من است

پيش فرض

آیا فرقی بین TP-LINK , D-LINK , AzTECH وجود داره کدوم بهتره؟
    برای خونه دو طبقه با دو تا لپتاپ و دو تا گوشی و یک پی سی 150mbp بهتره بگیرم (60 70 تومن) یا 300mbps (95 تومن)؟

8. این کاربر از rezamn22 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    May 2010

14 مودم خوب وايرلس؟؟

سلام دوستان من يه راهنمايي واسه خريد مودم وايرلس با كيفيت خوب و قيمت مناسب مي خوام راستش مودم قبليم linksys wag120 n بود كه نزديك دو سال داشتمش و همين چندي پيش مشكل پيدا كرد و حداقل در شهر من نتونستن تعميرش كنن مشكلش هم قطع شدن بر اثر داغ كردن بود همه هم ميگفتن linksysبه ندرت خراب ميشه و كم پيش مياد من اون زمان اين مودم رو 78000تومن خريداري كرده بودم انتظار داشتم با اين معروفيت بهتر از اين كار كنه ازلحاظ كيفيت سيگنال عالي بود اما از اون اول هم داغيش براي من غير عادي بود خلاصه اينكه حالاكه از تعميرش نا اميد شدم تصميم گرفتم يه مودم جديد بگيرم لطفا راهنمايي كنيد تو برندهاي موجود بازار چه مودمي بهتره از اونجايي هم كه واسه خونه ميخوام قيمتش هم مناسب باشه (خودم بين سه برند asus، zyxel و linksys موندم) ممنون

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

قبل از اینکه سوالمو مطرح کنم از دوستانی که مثل من دانشی تو زمینه مودم ADSL ندارند(هنوز دایلاپم در حال این پست) حتما میخوام که 10-20 صفحه ی آخر و دو صفحه اول رو همیشه تو هر تاپیکی بخونن به احتمال زیاد یا جواب سوالشونو میگیرند یا اگه سوالی بپرسند از حالت آماتور یکیمی در اومدن

لازمه از آقا حامد گل و دیگر دوستان که زحمت پاسخگویی رو میکشند واقعا تشکرکنم

من از صفحه80 تا 101 این تاپیکو با خط دایلاپم خوندم(حدودا 20 مین باز کردنشون طول کشید :کی راحت میشم)

از پست های آقا حامد و دیگر دوستان فهمیدم که دونکته رو همواره بهتره برای راهنمایی دیگران که ممکنه بعدا این پست هارو بخونن و کمکشون خواهد کرد باید اشاره کنم :

1-خواسته و نیاز و 2-یکی متراژ مد نظر برای پوشش و 3-دیگری توان خرید شد 3 نکته

خواسته من استفاده از مودم ADSL که هم توسط PC وصل بشم و هم وایرلس داشته باشه و با لپ تاپ گوشی موبایل وصل بشم .متراژم پوشش -60-50متر فاصله مستقیم و غیر مستقیم هست یعنی یک کاربر خانگی ام که میخواد در سراسر خانه از اینترنت استفاده کنه و خونه 200 متری هم باشه دیگه بیش از60 متر طول مستقیم نداره توان خریدم هم همون 50-70تومن
    اینجور که از این 20 صفحه جمع بندی کردم سه مدل زیر توسط اساتید پیشنهاد شد که همگی با LAN به پی سی وصل میشوند و هم امکان ارسال اینترنت بصورت وایرلس دارند برای اتصالات وسایلی چون لپ تاپ و موبایل و تلویزیون و .. :

(گارانتی 3ساله)TpLink8901 بین 50تا55 هزارتومن

(گارانتی 3ساله)TpLink8950 بین 60 تا 70 هزار تومن

(گارانتی 1 ساله)Asus-DSLN10 بین 65 تا 75 هزار تومن (برد بسیار قوی تر بخاطر داشتن اکسس پوینت) مناسب برای فواصل بیشتر ازخواسته من

که قیمت های حضوری رو نمیدونم فقط قیمت های اینترنتیشو با تلرانس هایی که دیدم اشاره کردم

اما سوال اولم :
    من بین مودم های 8950-8901 کدوم رو بخرم ؟فقط بحث برد قوی تر در مدل 8950 مطرح هست یا قابلیت بیشتری هم داره ؟ و اینکه بعضی از این مدل ها دکمه آف و آن ندارند مثل 8901 درسته ؟ یعنی باید ازبرق بکشی؟

و سوال دوم :

این رو خوندم که اگه پس سی خاموش باشه نیز میتوان از وایرلس مودم برای لپ تاپ استفاده کرد اما اینکه همزمان هردو روشن باشه هم پی سی هم لپ تاپ یجور sharing بوجود میاد و این مدل های نامبرده شده در بالا تو خودشون هاب و روتر دارند ؟ تقسیم اینترنت بین دو سیستمو بر اساس میزان استفاده انجام میدن ؟منظورم از share فقط share اینترنت بود بینشون و نه شبکه شدن ?
    البته هریک از این سه مدل هم اگه قابلیت شبکه شدن دارند رو بگید برای یاداوری ممنون میشم

اگه سوالات مبتدیانه و یا توضیحاتم طولانی شد شرمنده نیتم این بود یه جمع بندی کاربران خانگی رو برای دوستانی که قصد خرید دارند انجام داده باشم اینم بگم که کامل بشه :

پیسی های خانگی درحالت عادی فقط از طریق LAN (پورت پشتی که کابل میخورد )کار میکنند (قابلیت دریافت سیگنال وایرلس مانند لپ تاپ ندارند نیاز به کارت مخصوص دریافت وایرلس هست) و ثانیا مودم های ای دی اس ال که وایرلس دار هستند فقط قابلیت ارسال اینترنت بصورت بدون سیم رو دارند و بعنوان "مودم گیرنده اینترنت وایرلس" نمیتوان برای کاربران اینترنت وایرلس شرکت های مثل ایرانسل و مبین نت استفاده کرد
    بازم ممنونم از پست های مفیدتون
    سلام دوست خوبم.
    از حسن توجه و دقت نظرت خیلی خیلی ممنون داداشی.
    از لطفی هم که نسبت به من و بقیه رفقا داشتی، باز هم خیلی خیلی ممنونم.
    متن کامل و جامعی رو نوشتی و جای هر گونه ابهام رو برای مشاوره دهنده! خالی گذاشتی.ممنونم.
    و اما برسیم به مودم و اینترنت پر سرعت!
    اینترت پر سرعت بطور کلی به دو گروه تقسیم میشه: اینترنت سیمی و بیسیم.
    از این میان هم اینترنتهای سیمی و بیسیم هم خو به چندین زیر گروه تقسیم میشه که بررسیه اونها دراین مقال نمیگنجه.
    یکی از زیر خانواده ههای اینترنت سیمی ADSL یا همون Asymmetric digital subscriber line هست که همون
    طوریکه از نامش بر میاد یک امکان دیجیتالی محسوب میشه و این امر عدم اشغالی خط رو در برداره. اما برای
    اینکه این امکان رو بشه برای تبادلات اطلاعات به WWW یا همون Wide World Webs یا همون اینترنت خودمون!
    استفاده کرد، نیاز به مودم داریم. مودمی از نوع ADSL!!!
    مودمهای ADSL فقط برای تبادلات دادهایی که به صورت سیمی به مودم میرسن قابلیت دریافت و ارسال دارن و
    نمیشه از اونها برای دریافت امواج اطلاعاتی(وایمکس. وای فای و ....)استفاده کرد. چون اصولا برای این کار
    ساخته نشدن. این مودمهای ADSLدارای دونوع آنتن دارن و بودن آنتن هستن. نوع نتن دار قابلیت ارسال امواج
    وا فای رو هم داره و میتونه وسایلی رو که از این پروتوکل پشتیبانی میکن و با اون هم خوای ندارن، ارتباط برقرار
    کنه و اون وسایل رو از طریق خودش به اینترنت وصل کنه. ولی مودم های بدون آنتن این امکان رو ندارن و فقط می
    تونن با سیم Cat5 به سوکتLan برای تبادل اطلاعات متصل بشن. در انتخاب مودم ADSL باید به یک نکته بسیار
    مهم توجه داشت و اون هم همراه بودن Ruter با مودم هست که در هر دونوع بدون آنتن و دارای آنتن باید مد نظر
    قرار داد. کار Ruterچیه؟؟؟
    این دستگاه! باعث میشه که شما بصورا اتوماتیک آی پی سرورHSP رو دریافت کنید و برای ست کردن و در اصلاح
    کانفیگ کردن اون به شرکت نرین. چون در صورت نبودن روتر شما نمیتونید ای پی رو خودکار شناسایی کنید!
    اما برای خرید مودم آنتن دار(یا به قول خودمی، وایرلس!!!)باید به نکاتی دقت داشت:
    1-مودمهای وایرلس دو گروه هست. یکی ADSL که به نظر من باید به اونها ADSL Wireless گفته بشه نه وایرلس
    خالی و یکی دیگه هم مودمهای وایرلس که برای اینترنت بی سیم استفاده میشن.
    برای نیاز شما مودم باید از نوع ADSL Wireless باشه و مودمهای بیسمی که برای اینترنت بیسیم طراحی و
    ساخته شدن به کار شما نمیاد.
    2-مودمهای بیسم ای دی اس ال باید با توجه با تعدد دستگاه ها انتخاب بشه تا در صورت بالا رفتن تعدد دستگاهها
    به افت پهنای باند و کاهش سرعت نخوریم.
    در انتخاب باید به Gain آنتن مودم توجه بالا داشت. و همچنین تعدد آنتنها! بالا بالا بودن تعداد آنتنها برد مودم افزایش
    و با بالا بودن Gain مودم، آنتن دهی و ثبات اتصال بالیی خواهیم داشت.

و اما برای شما:
    به نظر من هزینه برای 8901 زیاد آینده نگرانه نیست. چون علاوه بر اینکه امکانات خوبی نداره، تعدد پورتهای Lan اون
    هم کم هست(یه دونه Lan داره!). 8950 هم مودم خوبیه. اما در تستهایی که از 8951 و 8950 گرفتم متوجه
    شدم که امواج طولی خوبی دارن اما امواج عرضی قابل قبولی ندارن! یعنی اگر برای طبقات استفاده میکنید
    تا ارتفاع خوبی میتونه سیگنال بفرسته و در حالت کفی زیاد تونمند ظاهر نمیشه! شاید بخواطر آنتنش باشه!
    پس با این وجود خرید Asus-DSLN10 رو به شما دوست خوبم توصیه میکنم. هزینه چند ده هزار تومان بیشتر از
    بودجه هم زیاد غیر منطقی نیست. چون این مودم با دارا بودن چیپ سری N تا مدتهای مدیدی نیاز شما روبرآورده
    میکنه و با پوشش خوبی هم که داره از افت آنتن دهی تا مسافت مورد نظرتون راحت میشین.
    پس خرید Asus-DSLN10 رو در این رنج قیمت، بشدت توصیه میکنم.
    باز هم اگر فکر میکنی نکته ای رو جا انداختم، اشاره کن تا ابهام رو برطرف کنم.

11. 6 کاربر از Hamed DC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Aug 2011
    محل سكونت
    پایتخت تاریخ و تمدن

پيش فرض

سلام دوستان من يه راهنمايي واسه خريد مودم وايرلس با كيفيت خوب و قيمت مناسب مي خوام راستش مودم قبليم linksys wag120 n بود كه نزديك دو سال داشتمش و همين چندي پيش مشكل پيدا كرد و حداقل در شهر من نتونستن تعميرش كنن مشكلش هم قطع شدن بر اثر داغ كردن بود همه هم ميگفتن linksysبه ندرت خراب ميشه و كم پيش مياد من اون زمان اين مودم رو 78000تومن خريداري كرده بودم انتظار داشتم با اين معروفيت بهتر از اين كار كنه ازلحاظ كيفيت سيگنال عالي بود اما از اون اول هم داغيش براي من غير عادي بود خلاصه اينكه حالاكه از تعميرش نا اميد شدم تصميم گرفتم يه مودم جديد بگيرم لطفا راهنمايي كنيد تو برندهاي موجود بازار چه مودمي بهتره از اونجايي هم كه واسه خونه ميخوام قيمتش هم مناسب باشه (خودم بين سه برند asus، zyxel و linksys موندم) ممنون
    آیا فرقی بین TP-LINK , D-LINK , AzTECH وجود داره کدوم بهتره؟
    برای خونه دو طبقه با دو تا لپتاپ و دو تا گوشی و یک پی سی 150mbp بهتره بگیرم (60 70 تومن) یا 300mbps (95 تومن)؟
    سلام
    من میخواستم مودم tp-link 8951nd بخرم که متوجه شدم چیپستش ماله شرکت trendchip هستش و چیپستهای شرکت Broadcom قویتر هستند.
    میخاستم منو راهنمایی کنید تا سقف 70 تومن چه مودمی بخرم؟
    8950 تی پی لینک خوبه؟ N10 اسوس چطور؟
    در ضمن کلید خاموش روشن وایرلسه tp-link کجا قرار داره؟
    با سلام به سه عزیز گرامی.
    دیدم که هر سه عزیز، سوالات مشترکی دارین، گفتم در قالب یک پست جواب رو ارائه بدم!
    در ابتدا باید بگم که بند سیسکو کمی به گرم بودن برد شهره داره(البته این زیاد خوب نیست!) و میشه گفت تنها
    مشکل بسیار حاد این برند و برخی کلاسهای خاصش، همین مشکله که باید به نوع گارانتی و مدت اون دقت کنید
    تا در صورت خرابی درجا عوضش کنید.
    در مورد برندها هم باید بگم که به شخصه این سه برند رو تست کردم. کیفیت D-Link و TP-Link چه از لحاظ میزان
    مصرف(خرکاربودن) و چه از لحاظ کیفیت و کانفیگ سریع و بی دردسر، از آزتک بهتر و بالاتر و مرغوبتر هست.
    اگر همزمان میخواین از این وسایل در آن واحد استفاده کنید، 150 هم کفایت میده. چون اگر اینترنت شما رو 4Mb
    هم در نظر بگیریم، باز هم به مشکل پهنای باند و سرعت نمیخورین.300Mb خیلی زیاده . فقط دقت داشته باشین
    که آنتن دهی خوبی در کنار پهنای باند داشته باشه و چیپهای سری N رو پشتیبانی کنه.
    نوع برد و نع شرکت سازنده اون شرط لازم هست. اما کافی نیست.در میزان سیگنال دهی بیشتر، باید بیشتر به
    گین و نوع آنتن و جنس آلیاژ و پیکربندی دقت داشت تا نوع برد!!!
    در آخر هم اگر سوای باقی مونده، خواندن پست بالا رو به هر سه عزیز توصیه میکنم.

13. 3 کاربر از Hamed DC بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Nov 2008

پيش فرض

من مودم edimax 7265 رو دارم کسی می دونه قابلیت Multiple SSIDs چه طوری فعال میشه که بشه چندین ssid تعریف کرد

پروفشنال farhad resalati's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2004
    محل سكونت
    MATRIX

پيش فرض

حامد عزیز بعلت فیلتر شدن سایت پی سورد!! با کمی تاخیر مجبور شدم بیام یکمی هم با مخابرات منطقه سر پول گرفتن و اجباری کردن نصاب درگیر شدم (این خلاف قانونه) و نهایت خطمو فعال کردن الان فقط لنگ مودم هستم
    از توضیحات جامع و مانعت بسیار ممنونم شما کامل همه چیزو گفتید چه در این پست چه پست های قبل

راستش نگرانی من راجع به N10 بخاطر فقط مدت زمان گارانتیش هست و یکمی پول اضافی چون تقاضا براش زیاده
    اگرچه محصولات Asus همیشه در سطح بالایی هستند و میارزه اما من خیلی کارایی نمیخام ازش

در مورد تی پی لینک درسته من به پشتیبانی از چیپ سری N دقت نکرده بودم

حالا که بحث سری N شد مودم Dlink 2730 هم مشابه هست و چیپست سری N که سرعت بالاتری داره رو پشتیبانی میکنه

من نیاز به آنتن دهی بیش از یک طبقه ندارم و مساحت خونه هم 120 متره آینده هم ممکنه اینجا نباشم

بنظرت هزینه اضافی نیست N10 چون 2730 هم چیپ N هست و 13تومن ارزون تر البته با برد ضعیف تر اما من بیشتر از یک طبقه استفاده ای ندارم (دی لینک 2730 فیمتش 62 تومن پاساژ ایران امروز و n10 قیمتش 75 تومن)
    ایشا... نظر نهایتتو بدی تا فردا از این خط دایل آپ راحت میشم بازم ممنون از راهنماییهات
    Last edited by farhad resalati; 18-04-2012 at 16:57.

16. 2 کاربر از farhad resalati بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز Xx Hossein xX's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2006
    محل سكونت
    Tehran

پيش فرض

دوستان مودم وایرلس دار چی پیشنهاد میکنید؟

حداقل 2 تا خروجی لن داشته باشه و حتما وایرلس داشته باشه.
    یه فضای 100 متری رو هم بتونه پوشش بده.
    به صورت وایرلس هم حداکثر دو تا دستگاه بهش وصل میشن.
    در کل کار خفنی نمیخوام بکنم.

ممنون میشم یه مدل خوب با قیمت مناسب بهم پیشنهاد بدید.

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •