تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 101 از 506 اولاول ... 5191979899100101102103104105111151201 ... آخرآخر
نمايش نتايج 1,001 به 1,010 از 5059

نام تاپيک: تجربیاتی که داشتید و می تونه به بقیه توی زندگی کمک کنه اینجا بیان کنید(نقل قول ممنوع)

حـــــرفـه ای
    تاريخ عضويت
    Aug 2008

پيش فرض

هیچوقت راجع به دیگران زود قضاوت نکنید......البته اصلا قضاوت نکنید بهتره......

2. 9 کاربر از sara_girl بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز milad_takjoo's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2009
    محل سكونت
    Draem Within Dream

پيش فرض

هیچوقت راجع به دیگران زود قضاوت نکنید......البته اصلا قضاوت نکنید بهتره......
    من خودم با تمام وجود به این نتیجه رسیدم.....

4. 6 کاربر از milad_takjoo بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

همه عالَم گشتم و عاشق شدم صد بار
    ندیدم من عشقی به از عشقِ پروردگار

6. 6 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای ملا نصرالدین's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

دوستان من این پست رو توی امور بانکی هم گذاشتم
    گفتم اینجا هم بگذارم برای مغازه دار ها مفید هست

اصولا چک قلابی خیلی کم هست.یه دونه از این خودکار لیزری ها بگیری مشخص میکنه
    مسئله اینه که باید مواظب باشی چکی که میگیری برگشت نخوره
    خیلی باید احتیاط کنی که طرف اشنا باشه. اگر زنگ بزنی به اون بانک و یه کم چاپلوسی کنی بهت می گویند که این تا حالا چک برگشتی داشته یا نه.اگر داشت نباید ازش چک بگیری.

چک کارمندی اگر دادند بگیر.طرف باید فیش حقوقش را بیاورد و روی اون شماره چک نوشته شده.

در مورد جنس قسطی هم ما میگوییم تا 50 تومن با شناسنامه تا 100 تومن با شناسنامه و کارت ملی.
    اگر پول شما را نیاورند و بخورند هم شناسنامه و کارت ملی طرف را می شود برد توی مولوی هر کدام را 50 تومن میخرند.

8. 6 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

به احتمال زیاد باهاش مدرک جعلی درست میکنه .
    میدونم شاید از نظر اخلاقی کار درستی نباشه ولی حداقل شما به پولی که ازت خوردند میرسی.

در ضمن اینجوری احتمال اینکه مالت را بخورند از بین میره.چون این روزها هیچکی از شناسنامه و کارت ملیش نمیگذره

ولی یادتون باشه بدون گرفتن مدرک قسطی دادن اشتباهه.حساب باز با کسی کار نکنید.اگر هم عمده فروش هستید چک بگیرید.

10. 2 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

آخر فروم باز frnsh's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007

پيش فرض

هیچ وقت وقتی که عصبانی هستین یا از انجام دادن زیاد یه کاری خسته شدین، با همون بغضی که توی گلوتونه هیچ کاری نکنین! بگذارین یه کم زمان بگذره بعد تصمیم بگیرین.
    چندتا از اشتباهاتم هرچند کوچیک، اما دقیقا توی همین زمان بودن!

12. 11 کاربر از frnsh بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام

ماهِ مبارک بر شما مبارک

اگر مشکلِ بویِ دهان دارید , با یکی دو بار مسواک زدن این بو برطرف نمیشه .

===========================================

توضیح بیشتر برایِ علاقمندان و کسانی که میدونند دندانها چقدر ارزشمند هستند .

باید روزی سه بار مسواک بزنین و این کار رو هر روز انجام بدین .

بعد از یک هفته یا کمتر نتیجه رو ببینید . خودتون لذت میبرین.

باید به این شکل مسواک بزنید :

اول دو سه بار دهان رو پر از آب کنین و با بستن دهان و حرکت زبان و عضلات صورت , خوب دندانها رو بشورید تا قطعات بزرگ غذا شسته بشه .

بعد مقداری خمیر دندان روی زبانتون بذارید و اون رو به همه ی دندانها بمالید . باید با زبانتون خوبِ خوب خمیر دندان را رویِ همه دندانها بمالید . جلو , پشت , بالا و پائین .
    اصلا دهانتون رو باز نکنید .

خوب خمیر دندان رو که به صورت مایع در اومده تویِ دهانتون بگردونید تا بینِ دندانها و زیر لثه نفوذ کنه و رویِ پلاکها و باکتریها اثر بذاره .

بعد از یک دقیقه و نیم شروع به مسواک زدنِ دندانها کنید .

با دهانِ باز مسواک بزنید تا ببینید کجا رو دارید مسواک میزنید .

اول از دندانهای پائین شروع کنید چون بعدا بخاطر بزاق زیاد , باز کردنِ کامل دهان کمی مشکل میشود .

خمیر دندان را قورت ندهید چون ضرر دارد .

حرکت مسواک در ابتدا باید از رویِ لثه به سمتِ سر دندانها باشد . این کار باید حداقل 8-9 بار تکرار شود .

با حوصله مسواک بزنید . هر دندان کلی قیمت داره پس ارزش وقت صرف کردن دارد .

دندانها رو تقسیم بندی کنید تا هیچ دندانی فراموش نشه .

اول دندانهایِ پائین راست داخل بعد بیرون بعد پائین چپ داخل بعد بیرون و سطوح جَوندشون .
    بعد پایین جلو بعد پایین عقب .

دندانهایِ پایین جلو خیلی در خطر خرابی هست پس بیشتر بهشون برسید .

بعد دندانهای بالا راست داخل سپس بیرون سپس بالا چپ داخل و بیرون . بعد سطوح جونده با حرکتِ چرخشیِ مسواک .
    و بعد بالا جلو پشت و جلو .

مسواکِ کهنه بدرد نمیخوره چون نوکِ برسهاش کُند میشه و خوب تمیز نمیکنه .
    مسواک درجه یکِ نیم سخت ( medium hard) بخرید .

خیلی مسواک رو فشار ندین چون به مینای دندان و لثه صدمه میزنه .
    مسواکِ نرم به هیچ دردی نمیخورد .

خمیر دندانِ درجه یکِ فردِ اعلا بخرید . کِرِستِ 7 خیلی خوبه . اکوفِرش , سیگنال و کولگیت .

اگر تنهائی از خمیر دندان استفاده میکنید , سایز بزرگ نخرید تا یکماهه تمام بشه و مانده نشه .

همیشه از یک مارک استفاده نکنید تا باکتریهای دهانتون و پلاکها مصونیت پیدا نکنند .

وقتی خمیر دندان تمام میشه یک مارک دیگه بخرین .

اگر خمیر دندان باعث خشکیِ لبهاتون میشه قبل از مسواک با کمی روغن زیتون لبهاتون رو چرب کنید .

بعد از شستنِ دندانها با مسواک زبانتون رو هم خوب تمیز کنید تا خمیر دندان روش نمونه .

حد اقل روزی یکبار نخ بزنید . مراقب باشین به لثه هاتون صدمه نزنید .

از دهانشوهایِ الکل دار استفاده نکنید که لثه ها و دندانها رو داغون میکنه .

تُرشی و آبلیمو و آبغوره و آب نارنج و غیره باعث بد بو شدنِ دهان میشه . مینای دندان رو هم خراب میکنه . حتماً بعدش مسواک بزنین .

اگر نتونستین مسواک بزنین حداقل با خوردن غداهایِ دندان تمیز کن از پوسیدگی جلوگیری کنید .

سیب , هویچ , بِه , خیار , کاهو , کرفس و همه غذاهایی که با جویدن خمیر نمیشه بلکه فقط قطعه میشه .

آدامس جویدن هم خیلی مفیده چون بزاق دهان زیاد ترشح میشه .

========================================= ==

جِرم دندان بویِ بسیار بدی تولید میکنه . شش ماه یکبار جرم گیری کنید .

تا دندانتون لک پیدا میکنه برید درستش کنید . هم خرجش کمتره هم عمرش ده برابر میشه .

تخمه نشکنین با دندوناتون .

تو همین تاپیک مفصلاً علتش رو خدمتتون عرض کردم .

سیگار و قلیون و مشروب دندانها و لثه ها رو داغون میکنه .

اگر مشکل تنفس از بینی دارین و همیشه دهانتون باز هست , دندانهاتون هم زودتر پوسیده میشه هم کج و کوله میشه .
    باید با بینی نفس بکشید تا دهان بسته باشه و دندانها خشک نشه و روی هم باشه همیشه تا از حرکتِ یکدیگر و کج و کوله شدنِ هم جلوگیری کنند . خصوصاً در خواب .

اگر ارتودونسی کردین اما مشکل تنفس با بینی دارید بدونین که دارین وقتتون و پولتون رو تلف میکنید چون بعد از برداشتن براکتها دوباره کج میشه مگر اینکه مشکل تنفس با بینی رو حل کنید تا دهانتون بسته باشه .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 03-08-2011 at 20:35.

14. 12 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام دوستان .

جسارت نباشه دوستان اما اگر بخاطر اینکه وسائل بدرد نخور و کفش کهنه ها و لباسهایِ کهنه و بدرد نخورتون رو به دیگران میبخشین , فکر می کنین که آدم نیکوکاری هستین متاسفانه در اشتباه هستین .

نیکوکار کسی هست که از چیزهایی که دوست داره به دیگران بده .

مثال:
    کار کنه زحمت بکشه عرق بریزه پول پاک و حلال دربیاره بعد از اون پولها که برایِ بدست آوردنش کلی زحمت کشیده و دوستش داره به دیگران کمک کنه .

مثال 2 -

بره لباس بخره و خیلی هم دوستش داشته باشه اما اون رو ببخشه به یک نیازمند .

مثال 3 -

بخواد بره کفش بخره چون کفشش کهنه شده . تویِ راه فقیری رو ببینه که کفش نداره . میبردش براش کفش میخره و لبخند میزنه و میگه به امید خدا یکی دو ماه دیگه برای خودم کفش میخرم .

به این انسان میگن نیکوکار .

خداوند میفرماید :

لَن تَنَالُواْ الْبِرَّ حَتَّى تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ وَمَا تُنفِقُواْ مِن شَيْءٍ فَإِنَّ اللّهَ بِهِ عَلِيم

هرگز نیکوکار حساب نمیشوید تا وقتی که از آنچه که دوست دارید انفاق کنید و خداوند به هر چیزی که انفاق میکنید [ و هدفتان از آن کار ]آگاه است .

================================================== ==

بنده اینجا تو کویت مردِ ثروتمندِ شصت ساله ای رو دیدم که حدودِ 10 ملیون تومن به یک خانواده ی فقیر کمک کرد اما بعداً معلوم شد چشمش دنبالِ دختر 15 سالشون هست و دختر رو از پدرش خواستگاری کرد و وقتی جواب رد داد و گفت هنوز کوچیکه و داره درس میخونه و نمیخواد با آدم مُسن ازدواج کنه , همه وسائلی رو که براشون خریده بود پس گرفت !!!! .

=================================-=========-===

برایِ دوستانی که به معنویات علاقمند هستند :

کار خیر در نامه ی اعمال ثبت نمیشه و نمیمونه مگر این شرایط رو داشته باشه :

1- کار خیر فقط برایِ رضای خدا انجام بشه یعنی یا به طمعِ پاداش گرفتن از خدا یا بر حَذَر ماندن از خشم و لعنت و عذابِ خدا یا بخاطر عشق به خدا یا همه ی اینها .

2- منّت نذاشتن و چیزی درخواست نکردن در ازایِ کار خیر .

3- مخفیانه انجام دادنِ کار خیر تا حدِ امکان تا حدی که حتی دستِ چپش خبردار نشه از آنچه که دستِ راستش انفاق میکنه .

4- تغییر ندادنِ نیت و هدف (پشیمان نشدن ) از انجام اون کار خیر تا آخرین لحظه ی زندگی در دنیا تا باعث نشه اون کار خیر باطل بشه و هُبوط کنه (اصطلاحِ دینی ) . هُبوط یعنی فرود آمدن بر زمین , یعنی کار خیر برگشت داده میشه به زمین و موردِ قبولِ خداوند واقع نمیشه .

جسارت نباشه اما اگر صد تا مسجد و صد تا مدرسه هم ساختین و هزار هزار یتیم رو پناه و غذا دادین اما روز قیامت دیدین هیچ اثری از اونها نیست در نامه ی اعمالتون , بدونین که علتش اینه که این 4 شرط رو نداشته و محو شده در دنیا .

این سامانه ی فوق العاده پیشرفته و هوشمندانه و عادلانه ی خداوند میتونه براحتی مچ هر کسی رو که "برایِ خدا" کاری انجام نمیده بگیره .

از جمله کارهایِ غیر ممکن برایِ انسان , همانا فریب دادنِ خداوند هست .

نامه ی اعمالتان پر از کار خیر باد در روزی که هیچ کس در امان نیست جز کسی که با دلِ پاک و نامه ی اعمالِ پر از کار خیر در پیشگاهِ ایزدِ یکتا حاضر بشه .

ممنون از وقتتون

Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 03-08-2011 at 20:20.

16. 14 کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

تاريخ عضويت
    Mar 2007
    محل سكونت
    پایتخت

پيش فرض

این تجربه رو چون همین روز ها جواب کنکور را میدهند میگویم
    من زمانی که کنکور دادم اصلا درس نخواندم.مدرسه ای که میرفتم هم افتضاح بود ولی به هر حال میخواستم هرجور شده یک جایی قبول شوم.حتما هم رشته ی کامپیوتر میخواستم
    وقتی جوای اومد رتبه ام 46000 بود.یه رتبه ی کاملا افتضاح.رفتم انتخاب رشته اینترنتی که مال سازمان سنجش بود.بهم گفتند تو با این رتبه حتی پیام نور هم قبول نمیشوی.من غیر انتفاعی هم نمیخواستم بروم پس درنتیجه گفتند بشین واسه سال بعد بخوان.یا یه رشته ای مثل کتابداری برو.
    من امدم خانه نا امید نشدم.دقیقا یادم نیست 3 یا 4 بار با دقت کامل دفترچه را خواندم.
    دوستان موقع انتخاب رشته کامپیوتر به شما نمیخنده پس اول اون چیزی که توی رویاهای شماست هر چی که به نظر خودتون بهترین رشته هست را بنویسید.بعد کم کم از از آن دور شوید.از اول نگویید من که رتبه ام افتضاح شده پس هیچی قبول نمیشوم.من از رشته های خوب دانشگاه شریف شروع کردم تا انتخاب 38 من مهندسی کامپیوتر پیام نور ایوانکی(نزدیک تهران هست) بود که قبول شدم.بعد به دلیل اینکه انجا امکانات نداشتند ما را به گرمسار منتقل کردند که بالاخره مرکز هست و از انجا خیلی بهتر هست.بعد از ازدواجم هم مهمان تهران شدم .البته با پارتی بازی.الان در تهران درس میخوانم
    شاید رشته ام یا دانشگاهم عالی نباشه.ولی حداقل رشته ای هست که اون زمان دوستش داشتم.از هیچی که بهتر بود.مخصوصا با آن رتبه افتضاح.بعد همان زمان شاگرد اول کلاسمان که رتبه اش 13000 بود گفت من پیام نور دوست ندارم فقط روزانه و شبانه تهران.اون سال هیچی قبول نشد.سال بعد هم توی تکمیل ظرفیت فوق دیپلم غیر انتفاعی ایوانکی قبول شد و رفت بعد هم که برای لیسانس قبول شد باز هم غیر انتفاعی و گرمسار رفت.

18. 8 کاربر از ملا نصرالدین بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

حـــــرفـه ای malkemid's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005

پيش فرض

اگه آدم با گذشتی نیستید، هیچوقت ازدواج نکنید

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •