تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 10 از 28 اولاول ... 6789101112131420 ... آخرآخر
نمايش نتايج 91 به 100 از 279

نام تاپيک: تاملات تنهایی ...

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

اینایی که توهم روشنفکر بودن دارن و مقداری هم چاشنی لفظ قلم صحبت کردن بهش اضافه میکنه براستی که چقدر حال بهم زن میشن

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

اینایی که توهم روشنفکر بودن دارن و مقداری هم چاشنی لفظ قلم صحبت کردن بهش اضافه میکنه براستی که چقدر حال بهم زن میشن
    چرا فکر میکنید توهم دارن؟

حـــــرفـه ای Ar@m's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2006

پيش فرض

وقتی بترسین از اینکه روشنفکری شخص شما توهمی بیشتر نباشه این طرز تفکر رو روی دیگران فرافکنی میکنین. پس به این نتیجه میرسین که هرکس که حرفی میزنه که از نظر شما روشنفکرانه است اما با تفکرات شما در تناقضه, در ارزیابی دو سر این ماجرا قطعا مشکل از تفکرات شما نیست بلکه اون شخص دیگه است که دچار این توهم درمورد خودشه که روشنفکره.
    درحالیکه این ترس در حقیقت درمورد تفکرات خودتون وجود داره که آیا من در توهم روشنفکری هستم؟! ولی از پرداختن به این ترس میترسین.
    همه ی ما کم و بیش چنین تفکراتی داریم منتها زرنگ تر از اونیم که برخلاف ایشون مدام توی تاپیک های مختلف به نمایش بذاریمش.

4. این کاربر از Ar@m بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

"فقط یک بار دیگه میتونم قلبم رو به کسی بدم و اونم زمانی که دکتر تایید کنه مرگ مغزی شدم "

این متن پروفایل همون دختری هست که در چند پست قبل در موردش نوشتم ... چه اتفاقی در این رابطه برای این دختر رخ داده رو نمیدونم ... شاید رابطه یکطرفه بوده یا بعدن شده ... شاید پسره از اعتماد دختر سو استفاده کرده ... دلیل هر چه بوده ... این دختر تجربه بسیار بدی از عشق پیدا کرده ... که میگه دیگه هیچ وقت دل به کسی نخواهد داد ...

طبق این نوشته از نظر این دختر لذت عشق ارزش این همه زجر رو نداره ... با همین تجربه اگر این دختر به گذشته برگرده ... دل به این پسر نخواهد داد ... شاید اصلا عاشق نشه ... احتمالا این دختر الان بعضی ها رو مقصر میدونه ... که چرا نصیحتش نکردن ... از تجربشون نگفتن ... سعی نکردن جلوشو بگرین ... هر چند ... بدون این تجربه به احتمال بسیار اون زمان به حرف هیچ کس گوش نمیداد ... لازم بود شکست عشقی رو تجربه کنه تا معنی اون حرف ها رو بفهمه ... معنای بعضی از واژگان و جملات رو نمیشه با عقل و تفکر درک کرد ... تجربه کردن و حس درک اونها تنها راه درک معنای اونها هست ... تجربه که گاه به قیمت یک عذاب دایم تمام میشه ... ناگفته پیداست البته که همه عشق ها اینطور تموم نمیشن ...

اینکه بعضی معتقدن هرچه که دل خواست رو باید تجربه کرد ... follow your heart.. بنظر من بسیار گمراه کننده است ... بسیار اشتباهه ... هر چه دل میخواد ارزش تجربه کردن رو نداره ... گاه بهاش پشیمانی ابدیه ...
    فکر نمیکنید اگر هر کسی خودش رو بیشتر از هر چیز و هر کس دیگه ای دوست داشته باشه هیچوقت چنین اتفاق هایی باعث نمیشن کسی کل زندگیش تحت تاثیر قرار بگیره؟

شما (پسر یا دختر) عاشق کسی هستید و بعد از کلی تحقیق به این نتیجه رسیدن که ایشون بهترین گزینه برای زندگی مشترک هستن ... تصمیمتون رو میگیرید ... میخواید مطرح کنید ... که یکی از دوستاتون بدون اینکه از احساس شما نسبت به اون فرد خبر داشته باشه ازتون میخواد اون فرد رو براش خاستگاری کنید ... چیکار میکنید؟

بدون اینکه از احساس خودتون به اون دختر/پسر چیزی بگید، اون رو برای دوستتون خاستگاری میکنید؟

ازش برای دوستتون خاستگاری میکنید، اما حرف دل خودتون رو هم میزنید؟

کدومش عاقلانه تر هست؟
    عاقلانه ترین کار اینه که همه افرادی که باید، حقیقت ماجرا رو بدونن. هم دوستم بدونه حس من رو هم اون خانم بدونه دو نفر نسبت بهش چنین حسی دارن. و بعد افراد انتخاباشون رو بکنن!! تعادل برقرار میشه

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

سوالتون رو میشه بیشتر توضیح بدید

حـــــرفـه ای Mohammad Hosseyn's Avatar
    تاريخ عضويت
    Apr 2005
    محل سكونت
    ...

پيش فرض

سوالتون رو میشه بیشتر توضیح بدید
    این یک قاعده کلی برای شاد زندگی کردنه چه تو یه رابطه عاشقانه چه تو مسائل دیگه ی زندگی. ما یکی رو دوست داریم و بودن کنارش رو انتخاب میکنیم. بهش عشق می ورزیم، محبت میکنیم و اعتماد میکنیم. حالا تو این رابطه طرف مقابل بدترین کار رو با ما بکنه. خیانت، طرد، دروغ و ...
    ما قطعا ضربه میخوریم و ناراحت میشیم. پاسخ عشقمون رو با عشق نگرفتیم. این عذاب آوره اما آیا میتونه دلیلی باشه برای اینکه تا ابد به دید یک زخم بهش نگاه کنیم؟ اگر اون دختر همیشه زندگیش خراب بشه مقصر پسری هست که طردش کرده؟
    فکر میکنم به هر روانشناسی بگید میگه اگر زندگی ایشون خراب بشه تنها مقصرش خودشه که یکی رو انقدر دوست داره که حتی بخاطر نبودنش خودشو عذاب بده. وقتی من خودمو بیشتر دوست داشته باشم چرا بخاطر کس دیگه ای زندگیمو خراب کنم؟
    شاید همچین اتفاق هایی تو زندگی فرصتی هستن واسه اینکه خوشحال باشیم کسانی که ارزش محبت و عشق مارو ندارن از خودمون دور میکنیم.
    اگر این عزت نفس رو تو خودمون پرورش بدیم هرگز چنین تجربه هایی زندگی مارو از هم نمیپاشه و هرگز از تجربه های تلخ اینطوری بهم نمیریزیم. اگر نتونیم باهاش کنار بیایم حتما مشکل روحی داریم که باید حل کنیم.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk

8. 2 کاربر از Mohammad Hosseyn بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده اند

Banned
    تاريخ عضويت
    Oct 2016

پيش فرض

فکر نمیکنم مطمئنم. چون خیلی هاشون رو از نزدیک دیدم تقریبا گوسفندی در ظاهر انسان هستن که هنوز تکامل پیدا نکردن.

البته روشنفکرهای واقعی رو نمیگم. اونهایی رو میگم که همین چندسال پیش به تهران کوچ کردن و حس روشنفکری بهشون دست داده.
    انواع و اقسام مزخرفات رو به اسم روشنفکری بیان میکنن. در اصل روشنفکرهای واقعی هم از دست اینا در عذاب هستن.

پ.ن:

به من میگن چرا تو حرف هات همیشه توهین هست؟ جوابش مشخصه چون من دارم از راهی که بهش ایمان دارم دفاع میکنم برای همین کسی بخواد تخریبش کنه ناراحت میشم و ممکنه توهین هم کنم. اما اون روشنفکرهای توهمی که فقط در حال نقد و تخریب عقاید دیگران هستن نباید هم ناراحت بشن چون کسی که ترول میکنه نیشش باید همیشه باز باشه.

این روشنفکرهای امروزی همون هایی هستن که 10-20 سال پیش تو هیئت ها گریه زاری میکردن و حیوانات بیگناه رو برای رضای خدا قربانی میکردن. از اونجایی هم که حزب بادن و اراده از خودشون نیست با تصمیم آمریکا امروز شدن روشنفکرهای ایران که باز از اون طرف بوم افتادن.
    Last edited by تانکر; 03-04-2017 at 23:54.

10. این کاربر از تانکر بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

من با افرادی که میگید ادعای روشنفکری دارن و گوسفند در ظاهر انسان هستن برخورد نداشتم ... شاید شما به دلایلی که من نمیدونم نسبت به این جور افراد دید بدی پیدا کردین ... نظر شخصی من اینه که درست نیست کسی رو بخاطر اینکه دیدگاهش متفاوت از ماست بش توهین کنیم ...

پروفشنال AMHSIN's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2015
    محل سكونت
    Khozestan

پيش فرض

این یک قاعده کلی برای شاد زندگی کردنه چه تو یه رابطه عاشقانه چه تو مسائل دیگه ی زندگی. ما یکی رو دوست داریم و بودن کنارش رو انتخاب میکنیم. بهش عشق می ورزیم، محبت میکنیم و اعتماد میکنیم. حالا تو این رابطه طرف مقابل بدترین کار رو با ما بکنه. خیانت، طرد، دروغ و ...
    ما قطعا ضربه میخوریم و ناراحت میشیم. پاسخ عشقمون رو با عشق نگرفتیم. این عذاب آوره اما آیا میتونه دلیلی باشه برای اینکه تا ابد به دید یک زخم بهش نگاه کنیم؟ اگر اون دختر همیشه زندگیش خراب بشه مقصر پسری هست که طردش کرده؟
    فکر میکنم به هر روانشناسی بگید میگه اگر زندگی ایشون خراب بشه تنها مقصرش خودشه که یکی رو انقدر دوست داره که حتی بخاطر نبودنش خودشو عذاب بده. وقتی من خودمو بیشتر دوست داشته باشم چرا بخاطر کس دیگه ای زندگیمو خراب کنم؟
    شاید همچین اتفاق هایی تو زندگی فرصتی هستن واسه اینکه خوشحال باشیم کسانی که ارزش محبت و عشق مارو ندارن از خودمون دور میکنیم.
    اگر این عزت نفس رو تو خودمون پرورش بدیم هرگز چنین تجربه هایی زندگی مارو از هم نمیپاشه و هرگز از تجربه های تلخ اینطوری بهم نمیریزیم. اگر نتونیم باهاش کنار بیایم حتما مشکل روحی داریم که باید حل کنیم.

Sent from my GT-N5100 using Tapatalk
    کاملا درسته، اما مشکل اینه که اکثر افراد بر اساس احساساتشون تصمیم میگیرن تا عقلشون ... به همین دلیل، این دختر هم احتمالا چند وقت دیگه که این درد کمی کهنه شد به فرد دیگری دل خواهد داد ... با این امید که این بار اون اتفاق نخواهد افتاد ...

داره خودمونی میشه
    تاريخ عضويت
    Jul 2015

پيش فرض

گفتید داستان پایان غمناکی داره، میتونید بیشتر توضیخ بدید؟
    داستان دو شهر یکی از آثار کلاسیک مشهور و جالبه، توصیه می کنم حتما بخونینش.
    این قسمت از داستان که مربوط به بحث ما میشه اینجوریه که دو نفر که از نظر ظاهری به هم شبیه هستن، همزمان عاشق یه دختر میشن. دختره مردی که اشراف زاده هست رو انتخاب می کنه. اتفاقاتی میفته و اون مرد محکوم به اعدام میشه ولی مرد عادی برای خوشحال کردن دختره، خودش رو جای اون مرد اشراف زاده میذاره و اعدام میشه

14. این کاربر از mgh345 بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •