تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 20 از 20

نام تاپيک: چند مشکل با ویندوز 10 (هنگ کردن - کپی نشدن فایل)

داره خودمونی میشه Mi74d's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jun 2020

پيش فرض

اینا رو غیرفعال کردم مرسی
    الان دیسک پایینه درصدش

فقط بازم فایرفاکس رو نمیتونم هضم کنم چرا 8 تا رو نشون میده و حتی درصد بالایی از مموری رو هم اشغال کردن (سی پی یو و دیسک رو صفر زده)
    در حالی که الان من فقط تو سایت پی سی ورلد هستم!!!
    + نرم افزار MSI Center برای عیب یابی لپتاپ میتونه بدرد بخوره
    + برای مشکل فایل هاتون این راه حل ها هست : استفاده از فضای ابری مانند MEGA یا Google Drive ، انتقال تکی فایل ها یا در پوشه های کوچک مثلا 10 تایی ، تغییر نام به عدد یا فینگلیش ، تغییر هارد لپ تاپ به SSD
    + همه مرورگرها اینجوری ان ؛ مرورگرهایی مثل Edge و Firefox و ... از یک معماری چند فرآیندی استفاده می‌ کنن تا عملکرد و امنیت رو افزایش بدن. در این معماری هر تب، افزونه و بقیه اجزای مرورگر به صورت فرآیندهای جداگانه اجرا میشن. این رویکرد مزایای متعددی داره:پایداری و ثبات: اگر یک تب یا افزونه دچار مشکل بشه و کرش کنه، فقط همون فرآیند تحت تأثیر قرار می‌ گیره و بقیه مرورگر به کار خودش ادامه میده. این باعث میشه که کل مرورگر به خاطر یک مشکل کوچک کرش نکنه.
    امنیت: با جدا کردن فرآیندها، هر تب و افزونه در یک سندباکس جداگانه اجرا میشه که این باعث میشه اگر یک سایت مخرب موفق به نفوذ در یک تب بشه، نتونه به بقیه مرورگر یا سیستم دسترسی پیدا کنه.
    استفاده بهتر از منابع سیستم: سیستم‌ های عامل مدرن به گونه‌ ای طراحی شدن که با مدیریت فرآیندهای جداگانه بهینه‌ تر عمل کنن. این معماری به مرورگر اجازه میده تا از قابلیت‌ های چند هسته‌ ای پردازنده‌ ها بهتر استفاده کنه.
    در نتیجه حتی اگر فقط یک تب باز باشه، مرورگر میتونه چندین فرآیند جداگانه ایجاد کنه. مثلا ممکنه یک فرآیند برای تب اصلی، یک فرآیند برای رابط کاربری و چندین فرآیند برای افزونه‌ های نصب‌ شده باشه. این رویکرد به بهبود تجربه کاربری کمک می‌ کنه حتی اگ به نظر برسه که تعداد فرآیندها بیش از حد هست.

2. این کاربر از Mi74d بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه mo_sa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    قـــــــــــــم

پيش فرض

این که یه مرورگر، در taskManager زیرمجموعه داره چیز طبیعی‌ایه.
    مثلا این برای مرورگر کروم هست:

ربطی هم به تعداد tabهایی که باز هست نداره. مثلا این اسکرین‌شات، در حالی گرفته شده که 6 تا tab بازه.

4. این کاربر از mo_sa بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

اگه نباشه جاش خالی می مونه samir.123's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    امارات متحده عربی

پيش فرض

+ نرم افزار MSI Center برای عیب یابی لپتاپ میتونه بدرد بخوره
    + برای مشکل فایل هاتون این راه حل ها هست : استفاده از فضای ابری مانند MEGA یا Google Drive ، انتقال تکی فایل ها یا در پوشه های کوچک مثلا 10 تایی ، تغییر نام به عدد یا فینگلیش ، تغییر هارد لپ تاپ به SSD
    + همه مرورگرها اینجوری ان ؛ مرورگرهایی مثل Edge و Firefox و ... از یک معماری چند فرآیندی استفاده می‌ کنن تا عملکرد و امنیت رو افزایش بدن. در این معماری هر تب، افزونه و بقیه اجزای مرورگر به صورت فرآیندهای جداگانه اجرا میشن. این رویکرد مزایای متعددی داره:پایداری و ثبات: اگر یک تب یا افزونه دچار مشکل بشه و کرش کنه، فقط همون فرآیند تحت تأثیر قرار می‌ گیره و بقیه مرورگر به کار خودش ادامه میده. این باعث میشه که کل مرورگر به خاطر یک مشکل کوچک کرش نکنه.
    امنیت: با جدا کردن فرآیندها، هر تب و افزونه در یک سندباکس جداگانه اجرا میشه که این باعث میشه اگر یک سایت مخرب موفق به نفوذ در یک تب بشه، نتونه به بقیه مرورگر یا سیستم دسترسی پیدا کنه.
    استفاده بهتر از منابع سیستم: سیستم‌ های عامل مدرن به گونه‌ ای طراحی شدن که با مدیریت فرآیندهای جداگانه بهینه‌ تر عمل کنن. این معماری به مرورگر اجازه میده تا از قابلیت‌ های چند هسته‌ ای پردازنده‌ ها بهتر استفاده کنه.
    در نتیجه حتی اگر فقط یک تب باز باشه، مرورگر میتونه چندین فرآیند جداگانه ایجاد کنه. مثلا ممکنه یک فرآیند برای تب اصلی، یک فرآیند برای رابط کاربری و چندین فرآیند برای افزونه‌ های نصب‌ شده باشه. این رویکرد به بهبود تجربه کاربری کمک می‌ کنه حتی اگ به نظر برسه که تعداد فرآیندها بیش از حد هست.
    ممنون از شما دوست عزیز و سایر عزیزان
    خیلی محبت کردید...
    اطلاعات عالی و جامع بود مرسی

در مورد انتقال فایل دیشب یه چیزی متوجه شدم که به احتمال زیاد هنگ کردم و عدم انتقال هم واسه همونه

من اومدم فایل ها رو بصورت یک پوشه یک پوشه کپی کردم و داشت به خوبی کپی میشد چه ورد چه پی دی اف (حتی با عناوین فارسی که داشتن)
    تا اینکه پوشه بعدی هنگ کرد! و دقیقا روی یک فایل pdf هم گیر کرده بود و منتقل نمیکرد! 5 دقیقه صبر کردم دیگه مجبور شدم ببندم و خارج بشم از محیط
    فایل pdf رو اومدم باز کنم ببینم جریانش چیه 500kb هم بیشتر نبود و یه کتاب هستش ...
    متاسفانه فایل اصلا داخل ویندوز اجرا نمیشد !!!
    هیچی ازش نمایش داده نمیشد

پ ن: الان دوباره هم بازش کردم خیلی سرعت ویندوز کند شد! حتی پس از اینکه باز نشد و مجبور شدم ببندمش!
    عملا سرعت نصف شده ...
    تو هیچ آپلودسنتری هم آپلود نمیشه که بتونم آپلود کنم
    از سایت معتبری هم دانلود کرده بودم...
    Last edited by samir.123; 16-06-2024 at 09:45.

اگه نباشه جاش خالی می مونه mo_sa's Avatar
    تاريخ عضويت
    Jul 2013
    محل سكونت
    قـــــــــــــم

پيش فرض

حجم فایل چقدره

تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    امارات متحده عربی

پيش فرض

حجمش کمه
    500kb

آخر فروم باز radarz's Avatar
    تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

سیستمتو رو با ی دیسک لایو انتی ویروس اسکن کن

9. این کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    امارات متحده عربی

پيش فرض

سیستمتو رو با ی دیسک لایو انتی ویروس اسکن کن
    ممنونم فقط اینکه سرچ زدم و یه برنامه آورد (لینک فکر نکنم بتونم بزارم اسمشو میزارم)
    ESET SysRescue 1.0.22.0 دیسک نجات قدرتمند نود 32

این اوکیه؟!
    بعد باید روی سی دی یا فلش بریزم و اسکن کنم؟!

تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

ممنونم فقط اینکه سرچ زدم و یه برنامه آورد (لینک فکر نکنم بتونم بزارم اسمشو میزارم)
    ESET SysRescue 1.0.22.0 دیسک نجات قدرتمند نود 32

این اوکیه؟!
    بعد باید روی سی دی یا فلش بریزم و اسکن کنم؟!
    یک دیسک بروز بگیر که جدیدترین ورژن باشه روی سی دی یا فلش بوت میشه میاد بالا اسکن انجام میده محصولات Eset - Bitdefender - kasper خوبن - اگر باز بلو اسکرین داشتی نرم افزار سبکی یادمه ب نام بلو اسکرین لاگ بود ببین چرا بلواسکرین رخ داده یا سریعا عکس کدشو اسکرین شات بگیر

12. این کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    May 2014
    محل سكونت
    امارات متحده عربی

پيش فرض

یک دیسک بروز بگیر که جدیدترین ورژن باشه روی سی دی یا فلش بوت میشه میاد بالا اسکن انجام میده محصولات Eset - Bitdefender - kasper خوبن - اگر باز بلو اسکرین داشتی نرم افزار سبکی یادمه ب نام بلو اسکرین لاگ بود ببین چرا بلواسکرین رخ داده یا سریعا عکس کدشو اسکرین شات بگیر
    ممنون دوست عزیز
    فقط یه نکته قبل از این کار ... تو ویندوز 10 سیستم ریستور رو باید خودم دستی درست کنم که اگه به مشکل خوردم بتونم برگردم به زمانی که ویندوز سالم بود و کار میکرد؟
    چون چند بار که تا حالا با صفحه آبی مواجه شدم وقتی گزینه سیستم ریستور رو میزدم ارور میداد که شما چنین چیزی ندارید و نمیتونید ازش استفاده کنید!

تاريخ عضويت
    Nov 2014
    محل سكونت
    تهران بزرگ

پيش فرض

ممنون دوست عزیز
    فقط یه نکته قبل از این کار ... تو ویندوز 10 سیستم ریستور رو باید خودم دستی درست کنم که اگه به مشکل خوردم بتونم برگردم به زمانی که ویندوز سالم بود و کار میکرد؟
    چون چند بار که تا حالا با صفحه آبی مواجه شدم وقتی گزینه سیستم ریستور رو میزدم ارور میداد که شما چنین چیزی ندارید و نمیتونید ازش استفاده کنید!
    بله دسته خودتونه ...

- - - Updated - - -

ممنون دوست عزیز
    بله دسته خودتونه ...

15. این کاربر از radarz بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •