تبلیغات :
راهنمای خرید دستگاه جوجه کشی
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 904 از 904 اولاول ... 404804854894900901902903904
نمايش نتايج 9,031 به 9,037 از 9037

نام تاپيک: عیب یابی و تعمیر خودرو

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض این پمپ باد رو نخرید . خیلی ضعیف و بی‌کیفیت و کم دوام هست

سلام

◼️ این پمپِ باد حتی ۱۰۰,۰۰۰ تومان هم ارزش نداره .

◼️ همه‌ی قطعاتش پلاستیکی و بسیار بی‌کیفیت و کم دوام و ضعیف هست .

◼️ فریب نخورید . این پمپ رو نخــــرید . یه دیگران هم اطلاع بدین

◼️ سیلندر ، پیستون ، میل لنگ ، شاتون و سایر قطعات پمپهای باکیفیت ، فــلـــزی هست .

◼️ حتی پمپهای باکیفیت هم نیاز به روغنکاری داره تا صدمه نبینه .

◼️ باید با روغن موتورِ تمیز و نو روغنکاری بشه .
    یعنی باید بعد از خریدش باز بشه و چند قطره روغن بزنید به :
    داخل سیلندر یا سیلندرها

میل لنگ

هر دو سرِ شاتون که به پیستون و میل لنگ وصل شده .

دنده‌های چرخدنده ای که به آرمیچر وصل هست

محورِ چرخدنده

هر دو سرِ محورِ آرمیچر

آخر فروم باز robert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام
    خودروی من سمد ای اف سون مدل 94 با 150 هزار تا کارکرد

اخیرا چند وقتی هست که حتی صبح ها که موتور ماشین سرد هست بعد از حدود سه چهار دقیقه رانندگی آمپر ماشین به نیمه میرسه و با فعال شدن پروانه ها یه خورده از نیمه پایین تر میاد ولی وقتی ماشین رو متوقف و خاموش میکنم و بعد از مثلا سه دقیقه استارت رو که باز میکنم میبینم آمپر یه خورده از نیمه هم بالاتر رفته که با روشن شدن ماشین بلافاصله پروانه ها کار میکنند و مجددا آمپر یه خورده میاد پایین

ترموستات ماشین رو دو روز پیش عوض کردم ولی فرقی نکرد

از کولر هم اصلا استفاده نمیکنم چون گاز نداره

خودم مشکوک به کاتالیست و پر شدن اون بعد از 150 هزار تا کارکرد هستم . به نظر شما مشکل از کاتالیست هست یا خیر؟

اگر مشکل از کاتالیست هست باید تمیز بشه تا تعویض بشه؟

یه راهنمای بفرمایید لطفا

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

سلام
    خودروی من سمد ای اف سون مدل 94 با 150 هزار تا کارکرد

اخیرا چند وقتی هست که حتی صبح ها که موتور ماشین سرد هست بعد از حدود سه چهار دقیقه رانندگی آمپر ماشین به نیمه میرسه و با فعال شدن پروانه ها یه خورده از نیمه پایین تر میاد

ولی وقتی ماشین رو متوقف و خاموش می‌کنم و بعد از مثلاً سه دقیقه استارت رو که باز می‌کنم می‌بینم آمپر یه خورده از نیمه هم بالاتر رفته که با روشن شدن ماشین بلافاصله پروانه ها کار میکنند و مجددا آمپر یه خورده میاد پایین

ترموستات ماشین رو دو روز پیش عوض کردم ولی فرقی نکرد

از کولر هم اصلا استفاده نمیکنم چون گاز نداره

خودم مشکوک به کاتالیست و پر شدن اون بعد از 150 هزار تا کارکرد هستم . به نظر شما مشکل از کاتالیست هست یا خیر؟

اگر مشکل از کاتالیست هست باید تمیز بشه تا تعویض بشه؟

یه راهنمای بفرمایید لطفا
    سلام

◼️ بنده مشکلی نمی بینم . ترموستات هم نیازی به تعویضش نبوده .

◼️ وقتی موتور خاموش میشه ، کولانت یا همون آب رادیاتور دیگه چرخش نداره در بدنه ی موتور و سرسیلندر ، پس سنسور حرارت داغ‌تر میشه و با باز کردن سوییچ ، دمای کمی بالاتر رو نشون میده .

◼️ مهم اینه که نشانگر حرارت موتور یا به اصطلاح همون آمپر حرارت ، از حد نرمال بالاتر نره

قبلاً انواع بالا رفتنِ حرارت موتور و بالا رفتن آمپر حرارت رو توضیح داده‌ام با ذکر علتهای اونها

◼️ مثال :

اگه حرارت یکدفعه می‌ره بالا تا نزدیک قرمز و بعد از ۱۵ یا ۳۰ ثانیه سریع برمیگرده پایین پس ترموستات معیوب هست یعنی گیر داره و باید دیگه عوض بشه چون معلوم نیست دفعه بعد چه مدت گیر کنه و باز نشه و راننده هم متوجه نشه و ماشین هم بوق هشدار حرارت بالا نداشته باشه و دهها میلیون تومان خسارت به بار میاد

★ضمناً طبق اطلاعات بنده ، کاتالیست فقط برای تبدیل گازهای سمی به مواد غیر سمی هست و به مرور زمان هم پودر میشه و خارج میشه و بالاخره هم ازبین می‌ره یعنی جاش خالی میشه و با مقدار خیلی کمی ازش به جا می‌مونه. نه اینکه مسدود بشه .
    تازه اگر به هر علت هم اگزوز تا حدی مسدود بشه ، از کاهش قدرت و کشش موتور نمایان میشه و باعث بالا رفتن حرارت نمیشه چون باعث انفجارهای ناقص و ضعیف در سیلندرها و تولید نیروی کمتر میشه

◼️ مشکل حرارتِ بالا ربطی به کاتالیست نداره .

★ در ماشینهای استاندارد ، یک سنسور هم بعد از کاتالیست روی اگزوز نصب شده که با دریافت گازهای سمی ، پیام میده روی داشبورد که وقتِ تعویض کاتالیست فرا رسیده

◼️ در کشورهایی که مقدار آلایندگی موتور خودروها چک‌ نمیشه ، بعضی‌ها وقتی ماشین نو میخرند ، میرند پیش تعمیرکاران اگروز و کاتالیست رو برمیدارند تا نفس ماشین باز بشه و شتابش بیشتر بشه .

★ کاتالیست اکثراً حالت اسفنجی داره یعنی روزنه‌های زیاد داره که گازهای اگزوز از درونشون عبور می‌کنند. ولی جامد و سخت هست .

=========================================

◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبت‌ِ خیر و خوش إن شاء الله ..
    چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )
      محتوای مخفی:  

◼️ دهها میلیون تومان صرفه‌جویی در هزینه‌های خودرو و زندگی :
    . [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

◼️ توصیه های مهم ایمنی:

◼️ توصیه های مهم امنیتی:
    .

◼️ تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )

◼️ تجربه‌های زندگی :
    .

◼️ قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.

◼️ برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
    .
    .

◼️ سیستم آبرسانی ساختمان ( لوله‌کشی ، پمپ آب ، مخزن آب ، مشاوره ، تعمیر و سرویس)
    .

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

◼️ تاپیک جامع پکیج (مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر)

◼️ تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )

◼️ جسارتاً آموزش توبــهٔ واقعی

◼️ کلیه مسائل آپارتمان نشینی

◼️ اخبار و اطلاعات بسیار مهم در مورد وضعیت اقتصادی و قیمتها

Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 18-07-2024 at 14:10. دليل: تصحیح

4. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

آخر فروم باز robert's Avatar
    تاريخ عضويت
    Aug 2006
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

سلام

◼️ بنده مشکلی نمی بینم . ترموستات هم نیازی به تعویضش نبوده .

◼️ وقتی موتور خاموش میشه ، کولانت یا همون آب رادیاتور دیگه چرخش نداره در بدنه ی موتور و سرسیلندر ، پس سنسور حرارت داغ‌تر میشه و با باز کردن سوییچ ، دمای کمی بالاتر رو نشون میده .

◼️ مهم اینه که نشانگر حرارت موتور یا به اصطلاح همون آمپر حرارت ، از حد نرمال بالاتر نره

قبلاً انواع بالا رفتنِ حرارت موتور و بالا رفتن آمپر حرارت رو توضیح داده‌ام با ذکر علتهای اونها

◼️ مثال :

اگه حرارت یکدفعه می‌ره بالا تا نزدیک قرمز و بعد از ۱۵ یا ۳۰ ثانیه سریع برمیگرده پایین پس ترموستات معیوب هست یعنی گیر داره و باید دیگه عوض بشه چون معلوم نیست دفعه بعد چه مدت گیر کنه و باز نشه و راننده هم متوجه نشه و ماشین هم بوق هشدار حرارت بالا نداشته باشه و دهها میلیون تومان خسارت به بار میاد

★ضمناً طبق اطلاعات بنده ، کاتالیست فقط برای تبدیل گازهای سمی به مواد غیر سمی هست و به مرور زمان هم پودر میشه و خارج میشه و بالاخره هم ازبین می‌ره یعنی جاش خالی میشه و با مقدار خیلی کمی ازش به جا می‌مونه. نه اینکه مسدود بشه .
    تازه اگر به هر علت هم اگزوز تا حدی مسدود بشه ، از کاهش قدرت و کشش موتور نمایان میشه و باعث بالا رفتن حرارت نمیشه چون باعث انفجارهای ناقص و ضعیف در سیلندرها و تولید نیروی کمتر میشه

◼️ مشکل حرارتِ بالا ربطی به کاتالیست نداره .

★ در ماشینهای استاندارد ، یک سنسور هم بعد از کاتالیست روی اگزوز نصب شده که با دریافت گازهای سمی ، پیام میده روی داشبورد که وقتِ تعویض کاتالیست فرا رسیده

◼️ در کشورهایی که مقدار آلایندگی موتور خودروها چک‌ نمیشه ، بعضی‌ها وقتی ماشین نو میخرند ، میرند پیش تعمیرکاران اگروز و کاتالیست رو برمیدارند تا نفس ماشین باز بشه و شتابش بیشتر بشه .

★ کاتالیست اکثراً حالت اسفنجی داره یعنی روزنه‌های زیاد داره که گازهای اگزوز از درونشون عبور می‌کنند. ولی جامد و سخت هست .

=========================================

◼️ دوستان , به نفع شما هست که مطالب بنده ی مخلص رو بخونید و دنبال کنید چون هم کلی پول توش هست هم امنیت و ایمنی ، هم آسایش و آرامش ، هم دور شدن از بسیاری از خطرها و ضررهای دنیا و هم پایان و عاقبت‌ِ خیر و خوش إن شاء الله ..
    چند نمونه⬇️ : ( روی دکمه‌ی نمایش کلیک کنید )
      محتوای مخفی:  

◼️ دهها میلیون تومان صرفه‌جویی در هزینه‌های خودرو و زندگی :
    . [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]

◼️ توصیه های مهم ایمنی:

◼️ توصیه های مهم امنیتی:
    .

◼️ تجربه‌های رانندگی ( بسیار مهم )

◼️ تجربه‌های زندگی :
    .

◼️ قوانین و مقرراتِ گفتگو و تبادلِ نظر:

.

◼️ برنامه های مهم و کاربردی برای گوشیهای اندرویدی :
    .
    .

◼️ سیستم آبرسانی ساختمان ( لوله‌کشی ، پمپ آب ، مخزن آب ، مشاوره ، تعمیر و سرویس)
    .

◼️ مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر آبگرمکن دیواری

◼️ تاپیک جامع پکیج (مشاوره ، سرویس و نگهداری و تعمیر)

◼️ تاپیک جامع دستگاه تصفیه آب خانگی. (مشاوره، سرویس و تعمیر )

◼️ جسارتاً آموزش توبــهٔ واقعی

◼️ کلیه مسائل آپارتمان نشینی

◼️ اخبار و اطلاعات بسیار مهم در مورد وضعیت اقتصادی و قیمتها

ممنون بابت پاسخگویی

این دوتا عکس از آمپر هست. اونی که آمپر بالا رفته مال زمانی هست که بعد از نیم ساعت رانندگی و خاموش کردن ماشین سوییچ رو باز میکنم و اون یکی عکس هم پنج دقیقه بعد از روشن شدن ماشین.

یه سوال دیگه درباره لاستیک و انحراف فرمان خودرو داشتم

دیروز دوتا لاستیک نو خریدم و هر دو لاستیک رو سمت راست ماشین نصب کردم یکی جلو و یکی عقب

از دیروز تا حالا ماشین موقع حرکت به سمت راست کمی انجراف داره و فرمان ماشین رو باید بصورت کمی کج نگه دارم تا ماشین صاف حرکت کنه. لاستیک ها هم قبل نصب زیر ماشین بالانس شدن. آیا مشکل از بالانس نبودن لاستیکهای سمت دیگر هست یا مشکل از جای دیگری هست؟

اگرجفت لاستیکهای نو رو جلوی ماشین یعنی سمت چپ و راست مینداختم اینجوری نمیشد..؟؟

لطفا راهنمایی بفرمایید

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

ممنون بابت پاسخگویی

این دوتا عکس از آمپر هست. اونی که آمپر بالا رفته مال زمانی هست که بعد از نیم ساعت رانندگی و خاموش کردن ماشین سوییچ رو باز میکنم و اون یکی عکس هم پنج دقیقه بعد از روشن شدن ماشین.

یه سوال دیگه درباره لاستیک و انحراف فرمان خودرو داشتم

دیروز دوتا لاستیک نو خریدم و هر دو لاستیک رو سمت راست ماشین نصب کردم یکی جلو و یکی عقب

از دیروز تا حالا ماشین موقع حرکت به سمت راست کمی انجراف داره و فرمان ماشین رو باید بصورت کمی کج نگه دارم تا ماشین صاف حرکت کنه. لاستیک ها هم قبل نصب زیر ماشین بالانس شدن. آیا مشکل از بالانس نبودن لاستیکهای سمت دیگر هست یا مشکل از جای دیگری هست؟

اگرجفت لاستیکهای نو رو جلوی ماشین یعنی سمت چپ و راست مینداختم اینجوری نمیشد..؟؟

لطفا راهنمایی بفرمایید
    سلام

◼️ اگه بعد از نیم ساعت رانندگی ، و قبل از خاموش کردن موتور ، آمپر در وضعیت عکس دوم هست که آمپر قبل از نصف هست و و در حینِ رانندگی هم از این حد بالاتر نمیره پس حرارت موتور هنگام رانندگی نرمال و عادی هست .

★ حتی در آبگرمکن دیواریِ خانگی مثل بوتان هم وقتل که شیر آب گرم رو می‌بندیم و مشعل آبگرمکن خاموش میشه , به علتِ راکد ماندن آب در مبدلِ حرارتی ، آب خیلی داغ میشه با وجودی که آبگرمکن خاموش هست . چون آبِ راکدِ درونِ مبدل ، گرمای زیاد می‌گیره از مبدل .
    ★و وقتی هم که شیر آب گرم رو دوباره باز کنیم ، اولش آب داغِ داغ خارج میشه از شیر که همون آب راکدِ درونِ مبدل هست و بعدش آبِ شیر ولرم میشه .

◼️ خیلی مهم هست که بدونیم بعد از خاموش کردن موتور و سپس روشن کردنش آیا در حال ایستاده یعنی بدون راه رفتن ماشین ، حرارت از بالای نصف میاد پایین تا حد کمتر از نصف مثل عکس دومی یا نه ؟

◼️ اگر بله ، حرارت در حال ایستاده زود میاد پایین پس مشکلی نیست
    ★ولی اگر باید ماشین راه بره تا آمپر بیاد زیر نصف پس سیستم خنک کننده مشکل داره مثل کثیف بودنِ بیرون رادیاتور با حشرات و خاک و خاشاک و غیره و یا ضعفِ پروانه ی فن یا ضعفِ قدرت موتور فن .
    ===================================

◼️ در مورد لاستیک‌ها :

★ بالانس نبودنِ یک چرخ فقط باعث لرزشِ همون چرخ و بدنه ی خودرو میشه میشه . باعث کشیده شدنِ ماشین به یک سمت نمیشه . بالانس نبودنِ چرخ صدمات زیاد میزنه به لاستیک ، بلبرینگ چرخ ، جلوبندی ، کمکِ همون چرخ و بدنه و اتاق و دسته موتورها و دسته گیربکس. پس باید فوراً تعمیر بشه.
    بالانسِ روکار یعنی روی ماشین خیلی دقیقتر از بالانس با دستگاه هست چون خیلی از این دستگاهها خودش بالانس نیست و باید کالیبره و تنظیم بشه .

★ ★ علتهای مهمِ کشیده شدن به یک سمت :

تفاوت سایز تایرهای چپ و راست

تفاوت فشار هوای تایرهای چپ و راست

تفاوت نقش تایرهای چپ و راست یعنی ۲ مارک مختلف

تفاوت مقدار عاج‌های تایرهای چپ و راست یعنی مثلاً یکیشون عاجش کاملاً نو و ضخیم و اون سمت، نیمه عمر یا کهنه و بسیار کم‌عاج

موازی نبودن چرخهای جلو با همدیگه یعنی یا دهنِ چرخها باز هست یا بسته . (با دو تکه تخته ی صاف و یک متر ، خیلی راحت میشه روی زمین کاملاً صاف مثل موزاییک، موازی بودن دو تا چرخهای جلو با همدیگه رو چک کرد .
    حتی در خانه هم قابل تنظیم هست که در تاپیک صرفه‌جویی در هزینه‌های خودرو مفصلاً توضیح داده‌ام چطوری)

اگر موازی نبودن چرخهای جلو با همدیگه به علتِ تصادفی بودن جلوی ماشین و کج و کوله بودن قطعات جلوبندی باشه پس دیگه باید قطعات معیوب عوض بشه .

کج بودن شاسی ماشین

وزش باد از یک سمت

جاده ی دارای شیبِ بغل

بارِِ نامتوازن و کج

◼️ اگر هنگام ترمز گرفتن به یک طرف می‌کشه پس ترمزِ سمتِ مقابل درست کار نمیکنه
    مثلاً اگر با ترمز گرفتن ، می‌کشه به چپ ، پس به دلیلی ترمزهای راست ضعیف می‌گیره مثل هوا داشتنِ شیلنگِ روغن ترمز یا چرب بودن دیسک ترمز با خرابی پیستون ترمز یا خشک بودنِ پیچهای کالیپر و آزادانه حرکت نکردن کالیپر.

(کالیپر همون قطعه‌ای هست که لنتها رو می‌ذاریم داخلش و ۲ پیچ با گردگیر لاستیکی داره و به صورت کشویی چپ و راست میشه با ترمز زدن و فقط در ترمزهای دارای یک سیلندر ترمز وجود داره ) .
    در ترمزهای دارای دو سیلندر ترمز که از دوطرف به لنتها فشار میارند ، کالیپر متحرک نیست و چپ و راست نمیشه با ترمز گرفتن.

◼️ ◼️ همین ۲ پیچ اگر خشک و کثیف باشه کالیپر به خوبی چپ و راست نمیشه و درنتیجه ترمز در همون سمت ضعیف میشه . باید اون ۲ پیچ، تمیز و چرب باشه با گریس و گردگیرهاشون هم سالم باشه .
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 03-08-2024 at 13:36. دليل: تصحیح

7. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض

نقل قول نوشته شده توسط یکی از دوستان
    سلام
    پراید من چون از سرعت هشتاد به بالا یه صدایی می‌داد ، امروز رفتم تعمیرگاه و تشخیص داد یکی از چرخها مشکل داره و باز کرد و گفت هم بلبرینگ و هم کاسه چرخ خراب هست.

بهش گفتم کاسه چرخ چرا باید عوض بشه و گفتم اصلاً لبه نداره !
    گفت لبه نداره ولی کُنسِ بلبرینگ( یه حلقه رو بهم نشون داد تو کاسه چرخ) گفتش این تو جاش لق هست و بازی میکنه توی جاش.

این به نظر شما درسته؟

حتی بلبرینگ هم یکیش سالمه و اون یکی به نظرش خراب بود.
    لطفاً راهنمایی کنید.
    من خودم فنی هستم و اون قطعه کاسه چرخ رو که گفت خرابه هم گرفتم.

ماشین پراید جدید ای بی اس هست.
    سلام دوست عزیز

کنس بلبرینگ همون یاتاقان بلبرینگ هست که بلبرینگ داخلش قرار میگیره

ظاهراً این عکس که درج کرده‌ام ، بلبرینگ و کنس پراید هست

◼️ در حقیقت این یک بلبرینگ نیست . بلکه رول برینگ هست چون ساچمه‌ها از نوع غلتکی (اسطوانه‌ای) هست

[img] [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] [/img]

◼️ بعضی ماشینها کنس نداره و بلبرینگ واقعاً بلبرینگ هست یعنی از نوعی هست که ساچمه‌ها کروی شکل هست و داخل بلبرینگ هست و دیده نمیشه مگر اینکه قاب خاکگیرِ بغل بلبرینگ برداشته بشه و یا ساچمه‌ها از نوع غلتکی اسطوانه‌ای هست ولی دیده نمیشه چون کنس روی اونها رو گرفته . یعنی کنس جزئی از خودِ رولبرینگ هست .

◼️ رولبرینگی که غلتکهاش دیده میشه یک مزیت داره و اون سهولت سرویسش هست یعنی شستشو و گریسکاری کاملِ غلتک‌ها (ساچمه‌های اسطوانه‌ای) تا خراب نشه و یا خیلی دیرتر خراب بشه

◼️ اگر آلیاژ کنس ، بنجل باشه و یا رولبرینگ برای مدت طولانی بدون گریس و یا با گریس کم کار کنه ، غلتک‌ها باعث خوردگی و گشاد شدن کنس میشه و دیگه کنی باید عوض بشه .
    فشار زیاد مثل بارِ بیش از حد هم باعث کاهش عمر بلبرینگ یا رولبرینگ چرخ‌ها میشه .
    ◼️ ممکنه رولبرینگ سالم باشه و نیازی به تعویض نداشته باشه و فقط کنس بایستی تعویض بشه .

از لقیِ بلبرینگ میشه تشخیص داد سالمه یا نه .
    همچنین از چرخاندنش و احساس برتری در دست هنگام چرخاندنش

در بلبرینگ هم اگر آلیاژش بنجل باشه یا مدتی بدون گریس یا کم گریس کار کنه ، ساچمه‌ها و یا پوسته ی بیرونی بلبرینگ که همون کنس هست خوردگی پیدا می‌کنه و بلبرینگ لق میشه و دیگه باید عوض بشه

معمولاً اگر لقیِ چرخ بیش از یک میلیمتر باشه بایستی بلبرینگ عوض بشه

◼️ یعنی روی جک اگر بالا و پایین چرخ رو بگیرید و تکان بدین و لقی زیاد داشته باشه پس دیگه کار بلبرینگ تمامه و باید عوض بشه

◼️ ◼️ قبلش از چرخ صدایی شبیه صدای هواپیمای سی ۱۳۰ میاد ( روی آسفالت نرم ) که علامتِ کم گریس شدن بلبرینگ هست و زمان طلایی برای رسیدگی بهش و شستشو و گریسکاریش با گریس نرم درجه یکِ مقاوم در برابر حرارت زیاد (گریس نرم و نسوز )

◼️ ◼️ آسفالت زبر فریب دهنده هست چون لاستیک‌ها روی آسفالت زبر صدای هواپیمای سی ۱۳۰ میده پس باید روی آسفالت نرم تست انجام بشه

البته برای بلبرینگ های ماشینهای سنگین از گریسهای سنگین‌تر استفاده میشه.
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 21-08-2024 at 16:55.

تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت

پيش فرض خرابیِ بوشهای طَبَق چرخ جلو. علامتهاش و ضررهاش

با سلام

◼️ اگر چرخ جلو روی دست اندازه‌ها تَلَق تَلَق صدا میده پس به احتمال زیاد ، این مشکل از خرابی بوشهای طَبَقِ چرخ جلو هست .

هر چرخ جلو یک طَبَق داره .

◼️ اگر چرخ های جلو رو تک تک روی جک بزنیم به طوری که حدود ۲ سانت از زمین بیاد بالا و سپس چپ و راست چرخ رو بگیریم و محکم تکان بدیم ، اگر لقی داره پس به احتمالِ زیاد از خراب شدنِ بوشهای طَبَقِ همون چرخ هست و بوشها باید عوض بشه

★ طَبَق همون قطعه‌ای هست که دوشاخه شکل هست و پایین کمکِ جلو رو به شاسی ماشین وصل کرده و متحرک هم هست یعنی وقتی چرخ جلو بالا و پایین میشه ، طبق هم حولِ محوری که وصلش کرده به شاسی ، بالا و پایین میشه

◼️◼️ خرابی بوشهای طَبَق باعثِ لاستیک سابی هم میشه چون باعثِ میشه دو تا چرخهای جلو از حالت موازی بودن با همدیگه خارج بشه .

◼️ خرابی بوشهای طَبَق اگر زیاد باشه می‌تونه باعث بشه هنگام ترمز گرفتن هم ماشین کشیده بشه به همون سمتی که بوشهای طبقش خرابه .

◼️ خرابی بوشهای طَبَق می‌تونه باعث بشه که ماشین دائماً بکشه به یک سمت .

◼️ قبلاً نوشته بودم که این لقیِ چرخ می‌تونه از خرابیِ لاستیک سرِ کمک باشه که به بالای گلگیر وصل شده .

◼️ اما احتمالِ اول همون خرابی بوشهای طَبَق هست به علتِ کیفیتِ پایینِ بوشها و زیادیِ چاله و چوله ها و خیابان‌ها و جاده‌ها
    Last edited by MOHAMMAD_ASEMOONI; 12-09-2024 at 15:40. دليل: تصحیح

10. این کاربر از MOHAMMAD_ASEMOONI بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 2 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 2 مهمان)

User Tag List

برچسب های این موضوع

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •