تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

صفحه 2 از 2 اولاول 12
نمايش نتايج 11 به 14 از 14

نام تاپيک: چراغ جلوی برای 405slx

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

بنده گمان نکنم پراید رله ی چراغهای جلو نداشته باشه وگرنه واقعاً خطرناک و افتضاحه
    توی جعبه فیوز نقشه ی رله ها و فیوزها چسبانده شده . ببینید ننوشته رله چراغ جلو ؟ BEAM LIGHT یا FTONT LIGHT
    نه نداره. برای ماشین خودمون رو خودم نصب کردم. اتفاقا لوازم فروشی که داشت لامپ رو میداد گفته بود که باید رله نصب کنی و همراه لامپ یک بسته رله و سیم که سرهم شده بود رو داد، قیمتش هم فکر کنم در حدود 15-20 تومن بود.
    تو کارگاه برقمون هم یادمه گفته بودن که برای پرایدها رله نذاشتن و راننده ها خودشون میان که براشون رله نصب کنن. این مشکل بشتر مواقعی پیش میاد که اتصال دسته راهنما ضعیف میشه و چراغ چشمک میزنه یا کم نور میشه و یا گاهی اوقات روشن نمیشه.
    برق مستقیم از دسته راهنما بعد به فیوز و بعد به لامپ میره. لبته اگه جای فیوز و دسته راهنمارو اشتباه نگفته باشم.

این جعبه فیوز پرایده
    [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ]
    اینم مدار چراغ جلو

این توضیحاتو دادی... یه نکته ای به نظرم رسید.
    ما وقتی روی لامپ رله نصب میکنیم عملا فیوز چراغ جلو رو بی اثر میکنیم. فیوز بر روی رله عمل میکنه، در صورتی که رله برق مستقیم از باتری داره. واگر رله اتصالی کنه برق چراغ جلو فعال میمونه و با سوختن فیوز جریان قطع نمیشه.
    نمیدونم این مشکل چجوری برطرف میشه... !

سیم کشی از جعبه فیوز برای تامین برق قدرت رله کار منطقی نیست.
    بهترین حالت اینه که رله فیوز دار باشه. که همچین قطعه ای نداریم.
    Last edited by siava5h; 20-12-2016 at 16:52.

پروفشنال
    تاريخ عضويت
    Aug 2016

پيش فرض

اتفاقا من هم خیلی از نور چراغ های ماشینم ( ۲۰۶ ) راضی نیستم . آیا ۲۰۶ خودش رله داره که لامپ قوی بندازم ؟۱۳۰ وات خوب میشه ؟ فابریک خودش ۵۵ وات فکر کنم .
    اگر هم نداشته باشه مشکلی نیست.
    البته چرا، مشکل هست. چونکه سیمکشی چراغ جلو برا 55-65 وات درنظر گرفته شده و 130 وات تقریبا دوبرابر ضرفیت سیمه. که حتما بایس سیم و رله اضافه خریده بشه که بصورت آماده در لوازم فروشی ها موجوده و نصب راحتی داره.

خوب یا بدش ولا چه عرض کنم، بهترکه میشه. ما که تغییر رو خیلی خوب احساس کردیم. نور بالا به حدی زیاد شده که واسه ماشین مقابل آزار دهنده شده.
    مرحله بعدیش زنونه.
    Last edited by siava5h; 20-12-2016 at 17:16.

كاربر فعال اتومبیل، متفرقه، سبک زندگی MOHAMMAD_ASEMOONI's Avatar
    تاريخ عضويت
    Sep 2007
    محل سكونت
    زمین پهناور خدا (أرضُ اللّٰه الواسعة)

پيش فرض

اتفاقا من هم خیلی از نور چراغ های ماشینم ( ۲۰۶ ) راضی نیستم .
    آیا ۲۰۶ خودش رله داره که لامپ قوی بندازم ؟۱۳۰ وات خوب میشه ؟
    فابریک خودش ۵۵ وات فکر کنم .
    سلام
    شما به نکته ی مهم اشاره کردین
    صِرفِ وجودِ رله کافی نیست برای نصب لامپ قویتر
    باید ببینیم آمپر نوشته شده روی رله چقدر هست و باید ببینیم آیا سیمی که از رله برف میده به لامپ به اندازه ی کافی ضخیم هست یا نه
    فرمولش اينه :
    W=VxA
    وات=ولتاژ ضربدر آمپر
    اگر لامپ 130 وات باشه , ولتاژ هم که 12 ولت هست
    پس این لامپ خودش به تنهائی 10.8 آمپر برق میکشه یعنی حدود 11 آمپر
    120W=12Vx?A
    A=130÷12=10.8333
    حالا باید ببینین روی رله نوشته چند آمپر
    برای اطمینان باید حداقل 14 یا 15 آمپر باشه
    اگر نیست پس باید لامپ ضعیفتر نصب بشه و یا رله ی 12 ولتِ 15 آمپری نصب بشه تا خیالتون راحت بشه
    =====================================
    نکته ی مهم دیگه اینه که ببینین آیا هر لامپ یک رله داره ؟ و یا یک رله گذاشته اند برای لامپهای چپ و راست ؟
    با برداشتن رله و روشن کردن چراغها مشخص میشه
    اگر یک رله داشته باشند پس باید رله ی 25 آمپری و یا 30 آمپری نصب بشه و یا یک رله اضافه بشه و برق هر لامپ جدا بشه
    نصب رله و خط جداگانه کار ساده ای هست
    رله معمولاً 4 پایه داره
    بکیش وصله به آهنربای رله که از کلید برق میگیره . پایه ی دوم آهنربا هم به بدنه وصله یعنی منفی هست
    پایه ی سوم از باتری برق میگیره .
    پایه ی چهارم برق رو میبره برای لامپ . مسیر پایه ی سوم به چهارم همیشه قطع هست مگر اینکه مسیر اول یعنی آهنربا برق داشته باشه
    بعد از پایه ی چهارم هم یک فیوز مناسب میذارند تا اگر لامپ اتصالی کرد فیوز بسوزه و به رله و سیمها و باتری صدمه ای وارد نشه
    این فیوز رو میشه قبل از پایه سوم نصب کرد
    ======================================
    ضخامت سیمی هم که از رله برق رو میبره برای لامپ بسیار مهم وگرنه سیم داغ میشه و ممکنه روکشش آب بشه و سیم اتصالی کنه به بدنه یا سیمهای دیگه و آتشسوزی بشه
    ====================================
    حالا رله و سیم مناسب نصب کردین و دو تا لامپ 130 هم نصب کردین و نور شدید و قوی شد
    اما یادتون نره که چیزی در این دنیا مجانی نیست
    این لامپها برق بیشتری مصرف میکنند و این برق از باتری میاد و باتری با دینام شارژ میشه و دینام از موتور انرژی میگیره و موتور از گاز و بنزین و گاز و بنزین پول میخواد
    یعنی مصرف ماشین کمی بالا میره و پول بیشتری ازتون میکشه
    هر چه مدت بیشتری این لامپهای قوی روشن باشه هزینه ی بیشتری هم ازتون میگیره
    ====================================
    یک موضوع معنوی و وجدانی هم داره :
    حالا وجدان شما و انصاف و جوانمردی شما تست میشه که چطوری و با چه هدف و نیتی از این لامپهای قوی استفاده میکنین
    برای مردم آزاری و انتقام و خودنمائی و پُز دادن و اینها ؟ یا برای روشن کردن راهتون در تاریکی ؟
    نه نداره. برای ماشین خودمون رو خودم نصب کردم. اتفاقا لوازم فروشی که داشت لامپ رو میداد گفته بود که باید رله نصب کنی و همراه لامپ یک بسته رله و سیم که سرهم شده بود رو داد، قیمتش هم فکر کنم در حدود 15-20 تومن بود.
    تو کارگاه برقمون هم یادمه گفته بودن که برای پرایدها رله نذاشتن و راننده ها خودشون میان که براشون رله نصب کنن.
    این مشکل بیشتر مواقعی پیش میاد که اتصال دسته راهنما ضعیف میشه و چراغ چشمک میزنه یا کم نور میشه و یا گاهی اوقات روشن نمیشه.برق مستقیم از دسته راهنما بعد به فیوز و بعد به لامپ میره. البته اگه جای فیوز و دسته راهنمارو اشتباه نگفته باشم.
    این جعبه فیوز پرایده [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] اینم مدار چراغ جلو
    این توضیحاتو دادی... یه نکته ای به نظرم رسید. ما وقتی روی لامپ رله نصب میکنیم عملا فیوز چراغ جلو رو بی اثر میکنیم. فیوز بر روی رله عمل میکنه، در صورتی که رله برق مستقیم از باتری داره. واگر رله اتصالی کنه برق چراغ جلو فعال میمونه و با سوختن فیوز جریان قطع نمیشه. نمیدونم این مشکل چجوری برطرف میشه... !
    سیم کشی از جعبه فیوز برای تامین برق قدرت رله کار منطقی نیست.
    بهترین حالت اینه که رله فیوز دار باشه. که همچین قطعه ای نداریم.
    سلام
    این یکی از دهها مورد غیر استاندارد بودنِ پرایده
    رله برای چراغهای جلو ضروری هست چون برق زیاد میکشه و ممکنه کلید آتش بگیره که توی اتاق هست و جان مردم رو به خطر میندازه اما در ایران مهم نیست وقتی که وزیر دفاعش میاد توی تلوزیون و با افتخار میگه ماشینها لازم نیست بروز باشه , فوقش مردم میخرند و تصادف میکنند و میمیرند اما سلاحها باید همیشه بروز باشه
    در بالا توضیح دادم که فیوز قبل از پایه ی سوم یا بعد از پایه ی چهارم رله نصب میشه

ناظر انجمن اتومبیل Pourya-pc's Avatar
    تاريخ عضويت
    Feb 2009
    محل سكونت
    اصفهان

پيش فرض

ممنون از توضیحات ضمن اینکه چون بیشتر بیرون شهر میرونم نیاز دارم جاده رو بهتر ببینم .
    و فکر میکنم حتی تمام موارد فنی رو حل کنیم یک موضوع مهمتر هست ! کاسه چراغ ! نور قوی گرمای بیشتری تولید میکنه و ممکنه کاسه از پس این گرما برنیاد و خلاصه ماشین بترکه
    چیزی که متوجه شدم اینه که بهتره با این وضع ساخت و مدارا کرد .

5. این کاربر از Pourya-pc بخاطر این مطلب مفید تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 اولاول 12

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •