تبلیغات :
آکوستیک ، فوم شانه تخم مرغی، صداگیر ماینر ، یونولیت
دستگاه جوجه کشی حرفه ای
فروش آنلاین لباس کودک
خرید فالوور ایرانی
خرید فالوور اینستاگرام
خرید ممبر تلگرام

[ + افزودن آگهی متنی جدید ]

نمايش نتايج 1 به 10 از 10

نام تاپيک: مودم ADSL رو مستقیم بزنم به سوئیچ یا یک سیستم رو Gateway تعریف کنم و مودم رو بزنم به اون؟

اگه نباشه جاش خالی می مونه
    تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض مودم ADSL رو مستقیم بزنم به سوئیچ یا یک سیستم رو Gateway تعریف کنم و مودم رو بزنم به اون؟

آقا جان این طرف دیگه رسما آبروی هر چی شبکه کار و دانشجوی IT رو می بره با این سئوال پیش پا افتاده.
    به بزرگواری خودتون ببخشید ....

در یک شبکه 4 تا سیستم هست و همگی به Switch متصله و از نوع Workgroup .
    برای برقرار کردن اتصال اینترنتی اون ها کدام روش رو پیشنهاد می کنید و دلیل این که روش دیگه رو رد می کنید چی هست؟

روش اول این که : مودم ADSL 2/2 + Router رو که یه دونه پورت LAN داره مستقیما بزنم به Switch و با تعیین IP به صورت Automatically هر کدوم از سیستم ها به اینترنت دسترسی داشته باشن؟

روش دوم : همون مودم ADSL 2/2 + Router رو از طریق پورت LAN اش وصل کنم به یکی از کارت شبکه های یکی از اون سیستم ها و با اختصاص IP از رنج .....192.168 ازش به عنوان Gateway استفاده کنم و IP اون رو به بقیه بدم تا از طریق کارت شبکه دیگه اش بتونن باهاش ارتباط داشته باشن؟

در مورد روش اول آیا علاوه بر داشتن اینترنت به بقیه سیستم ها نیز هم زمان دسترسی خواهد داشت؟

( البته روش اول رو امتحان نکردم و احتمال میدم که روش غلطیه )

پی نوشت :

طرف هنوز نمی دونه این مودمی که ADSL 2/2 + Router هست یعنی چی و چه امتیازاتی نسبت به یک ADSL Modem معمولی داره؟
    یعنی چی که روتره؟
    چرا میگن 2/2 هست؟
    نمی دونم چه مفهومی داره؟
    Last edited by Reza_Sadeghi; 27-08-2007 at 05:12.

تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

حـــــرفـه ای rootnt's Avatar
    تاريخ عضويت
    Mar 2005
    محل سكونت
    تهران

پيش فرض

روش اول بهتره
    چون دردسرش کمتره و اگر یه سیستم هم توی شبکه روشن باشه و بخواد از اینترنت استفاده کنه مشکلی نداره
    ولی در روش دوم اگر سیستم مورد نظر خاموش بشه دیگه سیستم های دیگه به اینترنت دسترسی ندارن
    بله می شه
    نه چرا غلط باشه؟

تاريخ عضويت
    Oct 2005

پيش فرض

دوست خوبم خیلی متشکرم.
    در مورد ADSL 2/2 و Router هم اگه کسی اطلاعاتی داره ممنون میشم راهنمایی کنید.
    Last edited by Reza_Sadeghi; 01-09-2007 at 15:08.

داره خودمونی میشه m_nazari_iran's Avatar
    تاريخ عضويت
    May 2006

پيش فرض پاسخ

آقا جان این طرف دیگه رسما آبروی هر چی شبکه کار و دانشجوی IT رو می بره با این سئوال پیش پا افتاده.
    به بزرگواری خودتون ببخشید ....

در یک شبکه 4 تا سیستم هست و همگی به Switch متصله و از نوع Workgroup .
    برای برقرار کردن اتصال اینترنتی اون ها کدام روش رو پیشنهاد می کنید و دلیل این که روش دیگه رو رد می کنید چی هست؟

روش اول این که : مودم ADSL 2/2 + Router رو که یه دونه پورت LAN داره مستقیما بزنم به Switch و با تعیین IP به صورت Automatically هر کدوم از سیستم ها به اینترنت دسترسی داشته باشن؟

روش دوم : همون مودم ADSL 2/2 + Router رو از طریق پورت LAN اش وصل کنم به یکی از کارت شبکه های یکی از اون سیستم ها و با اختصاص IP از رنج .....192.168 ازش به عنوان Gateway استفاده کنم و IP اون رو به بقیه بدم تا از طریق کارت شبکه دیگه اش بتونن باهاش ارتباط داشته باشن؟

در مورد روش اول آیا علاوه بر داشتن اینترنت به بقیه سیستم ها نیز هم زمان دسترسی خواهد داشت؟

( البته روش اول رو امتحان نکردم و احتمال میدم که روش غلطیه )

پی نوشت :

طرف هنوز نمی دونه این مودمی که ADSL 2/2 + Router هست یعنی چی و چه امتیازاتی نسبت به یک ADSL Modem معمولی داره؟
    یعنی چی که روتره؟
    چرا میگن 2/2 هست؟
    نمی دونم چه مفهومی داره؟

دوست من سلام
    همونطور که همه می دونن روش اول معقولانه به نظر می رسه
    من هر دو روش رو امتحان کردم
    روش اول پهنای باند به اشتراک گذاشته می شه و یک پورت هاب نیز به مودم اختصاص پیدا می کنه
    مزایای داره اما
    در روش دوم شما هستید که می تونید هر چقدر که صلاح می دونی به دیگران پهنای باند اختصاص بدید
    هر موقع همه خواستی شبکه تعطیل
    و از کل پهنای باند استفاده کنید دانلود سریعتر و پرحجم تر
    بستگی به خودتون داره بر اساس نیاز تون تصمیم بگیردی

موفق باشید
    نظری

در آغاز فعالیت Hassanjon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

سلام دوستان من یه مودم asus am602 گرفتم حالا که تمام کارها را انجام دادم هرچی یوزر وپسورد را میزنم وصل نمیشه از آسیاتک هم اکانت گرفتم وقتی که یکی از شرکت اومد نصب کنه یه مودم Corecess EA103 گذاشت و زود وصل شد من موندم که این مودم asus با اکثر شرکتها همخونی داره ولی نمیدونم چرا برای من وصل نمیشه من با پورت usb وصل کردم .. همین طرفه گفت یه کارت شبکه بگیر وبا lan وصل کن حالا بنظرتون چیکار باید بکنم به lan یه کامپیوتر دیگه هم زدم که بازهم وصل نشد

اگه نباشه جاش خالی می مونه salman24h's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006
    محل سكونت
    Esfahan

پيش فرض

مستقیم به سویچ بزن

در آغاز فعالیت Hassanjon's Avatar
    تاريخ عضويت
    Oct 2006

پيش فرض

به چه سویچی بزنم دوست عزیز

Banned
    تاريخ عضويت
    Feb 2007

پيش فرض

دوست من این نوع مودم هایی که روتر دار هستن به قولی میتونن خودشون بی نیاز از سرور اینترنت رو تو شبکه Share کنن یعنی در این مودم ها ویژگی NAT وجود داره .

بنابراین شما میتونید یک کابل شبکه مستقیم از مودم به سویچ وصل کنید و بقیه سیستم ها رو هم به سویچ وصل کنید و یه رنج از ای پی مودم بهشون بدین تا همشون به اینترنت دسترسی داشته باشن.

در آغاز فعالیت
    تاريخ عضويت
    Oct 2010

پيش فرض

در روش اول شاید آی پی از DHCP اتوماتیک گرفته میشه و اینترنت بین همه شیرینگ میشه اما برای فایل شیرینگ مشکل داری در روش دوم برعکس در فایل شیرینگ مشکلی نداری و خطایی نداری و همه سیستمها همیشه همدیگه رو میبینن اما اینترنت شیر نمیشه حتی شما آیپی مودم رو در getway بدی 192.168.1.1 باز هم اخطار میزنه DHCP غیر فعال شده من این مورد رو بارها چک کردم بعضی اوقات کوچکترین چیزها بزرگترین مشکلات رو به وجود میارن .

Thread Information

Users Browsing this Thread

هم اکنون 1 کاربر در حال مشاهده این تاپیک میباشد. (0 کاربر عضو شده و 1 مهمان)

User Tag List

قوانين ايجاد تاپيک در انجمن

• شما نمی توانید تاپیک ایحاد کنید
  • شما نمی توانید پاسخی ارسال کنید
  • شما نمی توانید فایل پیوست کنید
  • شما نمی توانید پاسخ خود را ویرایش کنید
  •