دوستان نیاز به کمک دارم . من میخوام ویندوز 7 نسخه ی ultimate 64bit نصب کنم . به نظر شما با توجه به اینکه لپتاپ من با قطعات زیر هست بهتره که disk رو gpt بکنم و یا اینکه همون mbr نصب کنم ؟ اصلا فرقی هم میکنه ؟ میخوام تنظیمات به صورتی باشه که با قطعاتم هماهنگی کامل داشته باشه و تداخل و باگ توی کارش نباشه . این لینک دقیقا نقد لپتاپ من با معرفی قطعات و همه چیزشه : [ برای مشاهده لینک ، با نام کاربری خود وارد شوید یا ثبت نام کنید ] یک سوال دیگه من ویندوزم رو از خود سرور مایکرو دانلود، و با iso burner روی dvd رایت کردم . سوال اینجاست که آیا dvd ویندوز من فایل های مورد نیاز برای نصب uefi رو داره ؟ توی dvd یک پوشه ی efi هست که داخلش یک پوشه به نام microsoft و در داخل پوشه ی microsoft یک پوشه به نام boot وجود داره ! و سوال آخر اینکه طبق تستی که زدم موقعی که disk رو clean کردم در diskpart و بعدش convert gpt زدم و تبدیل به gpt کردمش و در آخر شروع به نصب ویندوز 7 کردم . اولین درایوی که ساختم به جای اینکه سه عدد درایو اضافه به نامهای msr و recovery و reserved ساخته بشه . فقط دو تا در کنار اون ساخته شد . یعنی recovery ساخته نشد ! ماجرا چیه ؟ راه رو اشتباه رفتم ؟ یا اینکه برای ویندوز 7 فرق میکنه و فقط دو تا درایو جدا می سازه ؟